O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO – 21 PDF Tisk E-mail
Úterý, 09 duben 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO – 21
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8

 

 

 

 

 

 

12.4.1012 – usedl na český knížecí stolec kníže Oldřich.

 

 

 

 

 

Přemyslovci málem vymřeli po meči dřív, než se stihli pořádně usadit na českém knížecím trůnu. Bratři Boleslav, Jaromír a Oldřich si místo bratrské lásky šli pěkně vzájemně po krku. Nelze jim to vyčítat, kde se chudáci měli slušným způsobům naučit: dědeček zabil vlastního bratra, tatínek nechal vyvraždit celý konkurenční rod...

 

 

 

 

 

Nejstarší z bratrů Boleslav zvaný Ryšavý v rámci boje o trůn udělal z mladšího Jaromíra eunucha a nejmladšího Oldřicha chtěl pro jistotu vyhladit úplně. Oldřichovi se naštěstí podařilo včas prchnout spolu s matkou i bratrem Jaromírem do Němec. Boleslav byl ničema, surovec a násilník i dle středověkých měřítek. Sel vítr a před bouří pak z Čech upaloval, až se mu za patama prášilo.

 

„Heleme se“, zavětřil polský král Boleslav Chrabrý, „takový pěkný trůn a docela volný.“ A vytáhl jako eskamotér z rukávu jakéhosi Vladivoje, údajně z Přemyslovské přízně, a na volný trůn ho posadil. Vladivoj byl notorický alkoholik, ale než se stihl k smrti upít, povedl se mu opravdu šikovný kousek. Požádal německého krále Jindřicha II., aby mu udělil Čechy v léno. Jindřichovi překvapením málem vypadly zuby, ale co se bude bránit, že jo, a s radostí vyhověl.

 

 A tak Čechy, které nikdy německému panovníkovi nepatřily a ani na ně neměl žádný právní nárok, od této chvíle budou už navždy považovány majetek německé říše.

 

 


 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]