O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO – 21 PDF Tisk E-mail
Úterý, 09 duben 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO – 21
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8

 

 

 

 

 

 

10.4.1878 – narodil se Eduard Štorch, český spisovatel, pedagog.

 

 

 

 

 

Už jako patnáctiletý hoch se chtěl stát učitelem. Pedagogickou kariéru zahájil na Mostecku, kde hned narazil na tvrdou realitu života – „...vzduch zkažený dýmem a zpustlé děti, které tu jsou postrachem vychovateli, kouří, jakmile se naučily běhat, kořalku pijí s dospělými zároveň, lžou, podvádějí, jsou do krajnosti drzé, surové, ukradnou i hodinky učiteli, z učitele si nic nedělají, policajtům utekou, a rodiče děti vychovávají jen bitím.“

 

 

 

 

Později získal místo v Praze, kde na Libeňském ostrově založil dětskou farmu, takovou školu v přírodě.

 

Ráno se žáci učili obtížnější předměty jako fyziku, matematiku, kreslení a odpoledne pak bylo už méně náročné vyučování  dějepis, občanská nauka, zpěv a tělocvik.

 

Kvůli financování tohoto projektu prodal Národnímu muzeu svou archeologickou sbírku, kterou 20 let budoval.

 

 

 

 

 

 

 

11.4.1755 – narodil se James Parkinson, britský lékař a chirurg, který popsal třes rukou, shrbenou postavu, nejisté šouravé kroky, poruchy hybnosti a chůze a potíže při mluvení jako projevy choroby a nazval ji „třaslavá obrna“ .

 

Dnes jí říkáme Parkinsonova nemoc a způsobuje ji předčasné odumírání mozkových buněk zodpovědných za tvorbu dopaminu, čímž je výrazně narušen přenos povelů z mozku ke svalům. Lékaři umí její průběh zpomalit, na toho, kdo ji dokáže vyléčit, kolonka v „Bylo – nebylo“ teprve čeká.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]