O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO – 19 PDF Tisk E-mail
Úterý, 19 březen 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO – 19
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7

 

 

 

 

 

 

 

14.3.1942 – zachránil penicilín první lidský život, když dva britští lékaři John Bumstead a Orvan Hess aplikovali nové antibiotikum svému umírajícímu pacientovi.

 

 

 

 

  

Objev penicilínu spatřil světlo světa mnohem dříve, a to konkrétně 28. září 1928, kdy se skotský bakteriolog Alexander Fleming vrátil z dovolené a našel neumyté Petriho misky se stafylokoky porostlé jakousi plísní. A všiml si, že v okolí té plísně stafylokové vyhynuli. A ta plíseň se jmenovala Penicillium notatum.

 

Penicilín také zachránil život mé mamince, když jako malá holčička dostala ošklivou hnisavou angínu. Tenkrát ještě nebyl úplně běžně k mání, ale paní doktorka ho někde sehnala, a tak si díky tomu čtete tyhle řádky :-)

 

 

 

15.3.44 př. n. l. – o březnových idách z třiadvaceti bodných ran, vedených „ve jménu svobody, volnosti a obnovení práv“, vykrvácel Julius Caesar, římský politik a vojevůdce.

 

 

 

 

„Ne, že jsem Ceasara miloval méně, ale že Řím jsem miloval více. Bylo by vám milejší, aby Ceasar žil a vy umírali jako otroci, či aby byl mrtev a vy živi byli jako svobodní muži? Že mě Ceasar miloval, pláči pro něho; že byl šťasten, raduji se; že byl chrabrý, ctím ho; ale že byl panovačný, zabil jsem ho.“,

 

tak promlouvá Brutus ústy Shakespearovými k římskému lidu. 

 

Diktátorova smrt však stejně republiku nezachránila.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]