O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO – 19 PDF Tisk E-mail
Úterý, 19 březen 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO – 19
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7

 

 

 

 

 

 

 

 

13.3.1601 – zemřel Mordechaj Maisel, obchodník a bankéř, „dvorní Žid“ Rudolfa II.,

primas Židovského města pražského.

 

  

Maislova rodina se usadila v Praze již někdy v 15. století. Mordechaj se stal úspěšným, a tedy i bohatým, obchodníkem a bankéřem, který půjčoval mnohým českým šlechticům včetně panovníka.

 

Za to mu císař Rudolf II. propůjčil mnohá privilegia, například směl jako jediný Žid jezdit na koni.

 

 

 

 

 

 

 

Mordechaj Maisel se zasloužil o největší rozkvět židovské komunity (nejen) v Praze. Nechal vystavět několik synagog, vydláždil všechny ulice gheta,  vybudoval Židovskou radnici, školu, špitál, chudobinec a několik studoven, ve kterých později působil známý rabi Löw.

 

3.3.1911 – narodil se Lafayette Ronald Hubbard, americký spisovatel, zakladatel dianetiky a scientologie, jehož kniha v krásných červených deskách se zlatým nápisem „Dianetika, moderní věda o duševním zdraví“ spočívá někde v hlubinách mé knihovny. 

 

Přišla jsem k ní tak, že jsem kdysi krátkou mateřskou pauzu svých geodetických studií proložila pedagogickým postgraduálem. Pedagogiku nás učila jakási paní Foučková, výsledkem čehož bylo, že sice vím málo o pedagogice, ale hodně o dianetice a regresní terapii. No, a taky jsem při té příležitosti přišla k té knize :-)

 

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]