O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO - 18 PDF Tisk E-mail
Pondělí, 11 březen 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO - 18
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6

 

 

 

 

 

 

 

 

7.3.1935 - Američan Charles Darrow vynalezl deskovou hru Monopoly. Ještě v témže roce se Monopoly staly nejprodávanější hrou v USA a z původně nezaměstnaného a chudého Darrowa se záhy stal milionář.

,

     V dobách, kdy u nás buržoazní monopoly nebyly k mání, vyráběli jsme si je doma stylem „udělej si sám“. Pastelky, čtvrtky a nůžky k dostání byly.

,

     Můj otec byl (a pořád teda je) vášnivým sběratelem knih. Tak jsem mu kdysi vyrobila k Vánocům monopoly s pražskými antikvariáty místo hotelů a knihami místo domů :-)

.

.

.

 

 

 

8.3.1944 – v plynových komorách koncentračního tábora Osvětim-Březinka bylo usmrceno 3792 osob z rodinného tábora českých Židů.

 

 

 

 

 

8.3.1942 – zemřel José Raúl Capablanca, kubánský šachista, mistr světa v šachu v letech 1921–1927.

 

      Za svůj život sehrál 583 partií ve významných turnajích a zápasech, z nichž prohrál 35, většinu ovšem buďto na počátku nebo na konci své kariéry.

 

     Simulace pověstné šachové partie, kdy Jára Cimrman vyhrožoval Capablancovi dvojitým šachem a znervóznělý Capablanca táhnul na G12, čímž se ocitnul zcela mimo šachovnici a zaznamenal tak první aut v dějinách šachu:

 

 

 

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]