O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO - 17 PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 březen 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO - 17
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.2.1829 – narodil se Levi Strauss, americký obchodník, který oblékl svět do džínsů.

 

     Jeho jméno původně znělo Löb, přejmenoval se po přesídlení do Spojených států, kam odjel v roce 1847 se svou matkou a sourozenci. Kalifornská zlatá horečka, která nedlouho poté propukla, přitáhla Strausse do San Franciska.

 

      Nevykolíkoval si tam však claim, ale velkoobchod s textilem a oblečením.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.2.1932 – narodil se J. R. Cash, americký zpěvák, kytarista a skladatel.

 

     J.R. nejsou jen tak obyčejné iniciály, alébrž plnohodnotné křestní jméno. Rodiče se prý nemohli na žádném jménu shodnout, pouze na těch dvou písmenech.

 

      Armáda to však odmítla akceptovat, tak si jméno upravil na John R. Cash. Pak se chopil kytary a narodila se legenda Johnny.

 

     Zřejmě trauma z dětství ho inspirovalo k zhudebnění básně Shela Silversteina „A boy named Sue“. Můru pak tato píseň inspirovala k pojmenování jednoho malýho zelenýho papouška.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.2.1936 – zemřel Ivan Petrovič Pavlov, ruský fyziolog, psycholog a lékař, objevitel podmíněných reflexů, zakladatel klasického podmiňování jako jedné z teorií učení.

 

     Biblí našich domácích cvičitelek dravé zvěře je ovšem podmiňování operantní, jinak též nazývané učení úspěchem, kdy se „cvičenec“ učí z důsledků svého chování. 

 

 

 

 

     Klasické podmiňování se užívá například v léčbě alkoholismu - alkoholikovi se po požití, čichnutí, nebo dívání se na alkohol podá tableta, která do půl hodiny způsobí zvracení. Za několik týdnů alkoholik zvrací už jen při pohledu na flašku :-)

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]