O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO - 17 PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 březen 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO - 17
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7

 

 

 

 

 

25.2.1899 – zemřel Paul Julius Reuter, britský novinář německého původu, zakladatel jedné z prvních tiskových agentur.

 

     Jmenoval se vlastně Israel Beer Josaphat, ale v osmadvaceti letech se stal křesťanem a přijal jméno Reuter. Pracoval jako úředník v bance svého strýce a brzy si uvědomil, jakou cenu má informace. Krátce po vynálezu elektrického telegrafu založil v Cáchách svou první kancelář.

 

 

 

 

 

     Na telegrafní trase Berlín - Paříž scházelo propojení v úseku Cáchy - Brusel; Reuter toto spojení zajistil pomocí poštovních holubů.

 

 

 

 

26.2.1735 – narodil se Josef Rosenauer, český inženýr, stavitel Schwarzenberského kanálu.

 

     Během učení prokázal mimořádné schopnosti pro lesnictví i práci geometra, ale jeho povýšení bránil nemanželský původ. Roku 1759 Marie Terezie tuto diskriminační překážku odstranila a Rosenauer nastoupil jako lesní adjunkt do schwarzenberského lesního úřadu v Českém Krumlově.

 

 

 

 

 

    Pro pohodlné zásobování města Vídně palivovým a stavebním dřívím vyprojektoval 44 km dlouhý vodní kanál spojující jeden z přítoků Studené Vltavy a rakouskou řeku Große Mühl, přítok Dunaje, čímž propojil úmoří Severního a Černého moře, získal čestné občanství Vídně a planetku 85389.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]