O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŘÍLIŠ HLUČNÍ SOUSEDÉ - V. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 únor 2013

 Mám podobný problém, jako chudáci v těch ostatních článcích o nesnesitelných sousedech. Nikdy jsem si nemyslela, že budu volat městskou policii a včera jsem to udělala. Pod naším bytem, ve kterém jsem bydlela s rodiči odmala až do svatby, a nyní, po smrti mých rodičů, se svou rodinou,  si z nebytových prostor jeden pan H. vybudoval byt. Prostory odkoupil za slušný peníz. Náš dům potřeboval peníze na opravy a tak rázem na ně bylo.

 

 

 

 

 

     Jenže při rekonstrukci byt dispozičně otočil. Kde mají oni ložnici, my máme kuchyni. A v tom je obrovský problém... Protože v kuchyni máme stůl a židle. A tak mne tento obyvatel - mj. je tam v podnájmu -  neustále napomíná, že ráno posunu židličku a že je to budí. Takže židle opatrně zvedáme. Ale větší průšvih je, že on zase pořádá velmi hlučné noční diskotéky... A když jsem ho poprosila, že ten kravál v noci je neúnosný, tak odpověděl ve stylu "to máte za to".

 

     Snažila jsem se domluvit a vyřídit to nějak po dobrém. Mluvila s majitelem bytu, pak požádala o pomoc samosprávu, ale nemá to žádný účinek -  a situace se včera v noci zopakovala. Tak jsem se rozhodla zavolat městskou policii.

 

     Ano, domluvili jim, ale co bude dál? Mám svoje bydlení ráda, žiju zde více méně celý svůj život a člověk, který si byt pronajal, bydlí zde sotva rok, obtěžuje nás svým hlukem, kouřením z okna (jistě víte, že kouř stoupá nahoru, a pokud mám otevřené okno, tak hned mám v pokoji jak v hospodě), pod okny je nasypáno špačků ... A on mi říká, že já jsem špatná?

 

      Nikdy v životě jsme neměli se sousedy problémy, o to víc jsem z dané situace neskutečně otrávená...  Co bude dál?

 

      Nevím, ale rozhodně budu hájit svá práva. A držím  pěsti všem, kteří řeší stejné problémy jako já. 

 

LADUŠ

 

( pozn. red.: ostatní články na podobné téma viz vlevo rubrika

"související články")

 

Komentáře (5)add feed
Co kdybys ty pěsti třeba : alik puntik
použila? Třeba by tomuhle rozuměl líp. Já měla nad sebou sousedku, která pořád prala a sušila prádlo v sušárně, která byla pod mým obývákem. N a v té sušárně nechávala dokořán obě okna - aby jí prádlo lépe schlo. V létě to nevadilo, ale v zimě to byl děs. Jednak se byt nedal vytopit, protože podlaha byla ledová. Několikrát jsem ji prosila, aby to okno zavírala a proč - ale ona bydlela nade mnou a já topila - takže ji to ani nenapadlo - neschlo by jí prádlo. Tak jsem jednou na týden odjela a nechala jsem - ve svém bytě dfokořán otevřená všechna okna - byla zima a mínus patnáct. No a bylo.... Když jsem se vrátila, baba na mě už čekala na schodech....tak jsem hí řekla, že jsem myslela, že má zimu ráda, tak jsem chtěla, aby si jí užila....
březen 01, 2013 07:19
My měli rodinný dům : maja
bydleli jsme v přízemí, v patře manželovy děti. Vedlejší domek měl v přízemí obchod, nad ním v patře byt. Byl tam božský klid, než soused byt pronajal hnědým spoluobčanům. Od rána tam řvalo rádio jejich "lidovky", do toho ječely děcka(6), staří se pořád hádali, do toho k nim chodily nějaké návštěvy, které pak zůstavaly delší dobu(možná jsou tam ještě dnes,ale rok už tam nebydlíme),okna zavřely až s prvním mrazem, věčně stáli na balkoně a kouřili, vajgly nám házeli na dvůr, pak se zkoušeli trefovat do našeho malého štěn´átka,ale nejhorší byly víkendy.To se k nim snad sestěhovali všichni příbuzní a řádili do rána, víkend co víkend.
Rozhodli jsme se dům prodat(stejně už potřeboval nějakou rekonstrukci, byl starý 60 let), děti šli do pronájmu každý zvlášt´, my si koupili mobilheim a máme svý a svatý klid.
březen 01, 2013 08:40
Zrovna včera : Ivča
jsme tohle téma probíraly se sousedkou... Náš dům je plný původních obyvatel, čili většinou jsou to důchodci, takže je tu obvykle klid (odmyslím - li si televize puštěné nahlas...). No a jedna sousedka se stěhuje k ženichovi. Tak jsme zvědaví, komu byt prodá...A jen trneme, aby to nedopadlo jako v sousedním domě...Loni se tam nastěhovala rodina snědého typu a 14 dní na to v celé ulici zmizely prádelní šňůry... 40let tu vydržely navzdory tomu, že byly z izolovaných drátů... smilies/grin.gif A je fakt, že tu jsou tak strašně tenké stěny, že přes tři patra slyším plačící dítě... Takže ani by to nemusela být problémová rodina, stačila by rodina s uplakánkem a vím, že bych měla problém se spaním... smilies/undecided.gifbřezen 03, 2013 15:46
Ivčo, : :-)))
nemusí to být snědí spoluobčané, ani rodina s malým
uplakánkem - stačí neustále štěkající a štěkající pes.
Nebo rodina s nějakým tím "virtuozem".....:-)

březen 03, 2013 19:55
Bydlení v řadovce : Mára
Vždycky jsem si myslela, že tyhle problémy se týkají převážně paneláků. Ale bohužel to potkalo i nás v řadovém rodinném domku. Máme sousedy, kteří jsou zde v nájmu. Jejich nezvladatelný kluk věčně ječí doma i na zahradě. Je to hysterický řev proložený sprostými nadávkami na rodiče. Moje dcera se několikrát musela v noci přestěhovat z dětského pokoje do hostinského, aby se vyspala a mohla jít ráno normálně do školy. Už jsme kvůli nim museli celý dům odhlučnit. Takže v zimě je jakžtakž klid, i když jejich hošík dokáže přeřvat i odhlučnění. Ale vypukne to znova v teplých dnech, když začnou užívat zahradu s bazénem. Aby nemuseli klukovi vymýšlet extra zábavu, pozvou mu 4 až 5 kamarádů a začne eldorádo na zahradě a v bazénu. Před tím řevem není úniku ani vevnitř v baráku. Tuhle sobotu to vypuklo odpoledne a trvalo to do nedělního večera než se zatáhlo a začalo pršet. Vůbec nevím, co s tím dělat. Místo toho, abychom si užívali relaxu na zahradě, tak jakmile svítí sluníčko, už se hrozím, co zase bude. Poraďte. Jsem už z toho na nervy.
květen 20, 2013 11:37
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]