O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO – 15 PDF Tisk E-mail
Středa, 20 únor 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO – 15
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5

 

 

 

 

 

 

17.2.1991 – zemřel Miroslav Macháček, český herec a režisér. Pamatujete na Vlčí boudu?

 

 

     Horory obecně nesnáším, sci-fi jak který, ale tenhle film se mi líbil. Science fiction mě oslovuje tak částečně: miluju Den trifidů, Nadaci, Clarkovy povídky (zvláště pak povídku Hvězda), Merleho a nemusím příběhy typu Avatar. A taky jsem nepřišla na chuť fantasy, pokud teda nepočítám Hobita a Pána prstenu, v tomto pořadí :-)

 

 

 

17.2.1600 – zemřel Giordano Bruno, italský dominikán, filozof, spisovatel, básník a astronom. Koperníkovu heliocentrickou teorii posunul směrem k nekonečnu: „Nejen Země, ale ani Slunce není středem vesmíru. Slunce je jen jednou z hvězd, kterých je v nekonečném vesmíru nekonečně mnoho.“

 

 

 

 

 

 

 

 

     Patnáct let prchal před inkvizicí napříč Evropou, nějaký čas strávil též na dvoře císaře Rudolfa II. Nakonec ho jeho žák Giovanni Mocenigo přiměl k návratu do Itálie, do Benátek, a vzápětí ho udal inkvizici.

 

     Soudili ho, nepochybně i mučili, přesto neodvolal. A tak ho na Náměstí květin v Říme upálili.

 

 

 

18.2.1930 – byla objevena devátá planeta Sluneční soustavy Pluto.

 

 

Dlouho jí to nevydrželo, v září 2006 ji zase vyškrtli :-)

 

 

 

 

18.2. 1546 – zemřel německý Jan Hus Martin Luther, teolog, kazatel a reformátor. Narozdíl od Husa neskončil na hranici, neb jednak se doba posunula a druhak ho vzala v ochranu německá knížata.

 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]