O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO - 14 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 14 únor 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO - 14
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6

 

 

 

 

 

 

 

13.2.1992 – oficiální připojení ČSFR k Internetu, a to konkrétně ČVUT.

 

Asi to tak bude, protože si vzpomínám, jak jsem se  tak nějak na jaře 1992 dělila o počítač s inženýrem Radouchem, já jsem vyšívala na diplomce a on si chatoval se svým synem v Americe. Jéžiš, to byl krásnej chlap. Inženýr Radouch samozřejmě, nikoli syn, ze syna byly vidět akorát ty zelený písmenka na monitoru.

 

 

 

 

 

A od kdy jste připojeni k internetu vy?

 

 

 

13.2.1691 – narodil se Antonín Koniáš, český kazatel, misionář a cenzor, strážce čistoty ve jménu temna.

 

 

      Ke knihám měl vztah už od dětství, narodil se totiž v rodině knihtiskaře v jezuitském Klementinu :-) Základní i střední vzdělání získal tamtéž a i do řádu vstoupil.

 

      Podobně jako fanatický florentský dominikán Savonarola, který proslul svým pálením marnivostí, i Antonín Koniáš myslel na dobro jiných. Horlivě kázal pětkrát denně, německy a česky, a často se při tom tak rozohnil, že omdlel. „Bludné“ knihy nahrazoval katolickými, některé „opravil“ – tu vytrhl list, tu kousek začernil, tu vepsal text správnější – a ostatní většinou odevzdával na biskupství, část z nich teatrálně pálil – celkem zabavil prý až 30 000 knih.

 

 

      Naštěstí všechny nebyly nenávratně ztraceny, ale od každé z nich se zachovaly exempláře, které byly v klášterech uloženy do oddělení „libri prohibiti“.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]