O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO – 11 PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 únor 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO – 11
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6

Švédský stůl vybraných událostí, jak šly dějinami. Po kratší době půstu, zaviněném poruchou telefonní linky, servírujeme následující menu: kalifornští argonauti, C, plyny a tlaky, pól chladu, vražedné větry, ministr vlastních financí, malý nikoli talentem, univerzita pod Špilberkem, růže červená a bílá, Pippilotta Langstrumpf, 10 stupňů k tvrdosti, brouk z Vratislavic, zoo v kufru, německá česká kuchařka, skotská Bílá hora.

 

 

 

 

 

 

 

24.1. 1848 – v pohoří  Sierra Nevada našel tesař James Marshall začátek zlaté žíly, která, jak se později ukázalo, byla 120 mil dlouhá. Zlatá horečka, která vzápětí vypukla, významně přispěla k osídlení Kalifornie - do roku 1855 sem přišlo hledat štěstí, teda spíše bohatství, na 300 000 lidí.

 

 

 

 

 

25.1. 1905 – v jihoafrickém dole byl nalezen největší diamant v historii o váze 3 106 karátů (621 g). Dostal jméno Cullinan.

 

Metrický karát jako jednotka hmotnosti se historicky vyvinula od hmotnosti semene svatojánského chleba, kterážto byla tradičně používána v Arábii a Persii jako závaží při určování hmotnosti drahých kamenů. Tahle semínka jsou velikostně a váhově jak když bouchne lis a navíc v těchto krajích běžně k mání.

 

 

 

 

 

Diamant Cullinan byl rozkrájen na 105 kousků - 9 velkých a 96 malých diamantů. Největší z nich, Velká Hvězda Afriky o hmotnosti 530 karátů je zasazen do britského královského žezla s křížem. Součástí britských korunovačních klenotů je též populární Koh-i-Noor (Hora světla).

 

Soutěž o nejvtipnější jméno pak vyhrává diamant 26. sjezd KSSS nalezený na Sibiři :-)

 

 

 

 

25.1. 1627 narodil se Robert Boyle, irský přírodovědec, chemik, fyzik a vynálezce, zakladatel moderní chemie, všem středoškolákům známý pro termomechanický zákon, který říká, že součin tlaku a objemu plynu je při konstantní teplotě stálý, a jak už to tak u zákonů bývá, platí pro „ideální“ plyn :-)

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]