O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO - 10 PDF Tisk E-mail
Středa, 23 leden 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO - 10
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5

Švédský stůl vybraných událostí, jak šly dějinami. Dnešní menu: stříbrný vítr, noha parou cválá, prodaná nevěsta, pan Brouček II., Vnučka, zelená je tráva, český Edison, řepa lisovaná do krychliček, kinderstube, píseň Vontů...

 

 

 

 

 

 

pro Sandru:

 

19.1.1877 – narodil se Fráňa Šrámek, český spisovatel a dramatik.

 

Roubenka, čí to oblé jméno je,
to tam u nás doma v Plakánku
přespanilou máme studánku
Roubenka se jmenuje...

 

     četla nám kdysi pod Kostí kolegyně Iveta, aprobace zeměpis – tělocvik, když jsme byli s osmákama (žáky osmých tříd, nikoli hlodavci) na cyklistickém kurzu v Českém ráji. To byla, pane, Učitelka!

 

     Údolí Plakánek dostalo jméno podle rodiny, která v tu pálila uhlí a od věčného kouře jim slzely oči.

 

 

 

 

pro strejdu:

 

19.1.1736 – narodil se James Watt, skotský mechanik a fyzik, vynálezce moderního parního stroje. Ne, že by ten parní stroj tak úplně vymyslel, ale významně ho vylepšil, takže se dal použít v praxi. Čímž se kola průmyslové revoluce roztočila na plný výkon ;-)

 

Za své zásluhy si James vydobyl místo ve fyzikální síly slávy – na jeho počest byla překřtěna koňská síla na watt. Výkonu jednoho wattu dosáhneme, vykonáme-li práci 1 joulu za 1 sekundu. A práci 1 joulu vykonáme, působíme-li silou 1 newtonu po dráze 1 metru. A sílu 1 newtonu pocítíme, upadne-li nám na nohu 100 g čokoláda.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]