O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO - 9 PDF Tisk E-mail
Středa, 16 leden 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO - 9
Strana 2
Strana 3

Švédský stůl vybraných událostí, jak šly dějinami. Dnešní menu: největší Čech ve vesmíru, mafián z Neapole, adept na Darwinovu cenu, sportovní polyglot, metoda řízené soutěže, chyba v logistice,  hrdinové dětských srdcí...  

 

 

 

 

 

 

 

 

16.1.1996 – na observatoři na Kleti byla objevena planetka, 10 km tlustá, obíhající v prostoru mezi Marsem a Jupiterem, která později dostala jméno Járacimrman

 

 

 

 

17.1.1899 – narodil se Al Capone, americký gangster, kterého kuriózně neodsoudili a nezavřeli za mnohonásobnou vraždu, pašování a korupci, nýbrž za neplacení daní.

 

      Prokurátor si dal pozor, aby byl obžalován pouze z toho, co mu bylo lze bezpečně prokázat. Svědky ukrývali až do procesu v Jižní Americe, aby jim je gangsteři náhodou neodpráskli. Al Capona odsoudili na 11 let, z toho si odseděl 8. Pak ho propustili pro špatný zdravotní stav a dobré chování.

 

      Ono to už bylo v podstatě jedno. Třetí stadium syfilidy je sviňa.

 

 

 

 

 

17.1.1706 – narodil se Benjamin Franklin americký státník, diplomat, vydavatel, přírodovědec a spisovatel, zakladatel Pensylvánské univerzity, vynálezce bifokálních brýlí a bleskosvodu.

 

 

       Kdysi jsem dostala vtipnou fotku s názvem „Proč ženy žijí déle“, na které rozjaření chlápci v bazénu popíjejí pivo, mezi sebou jakousi plovoucí podložku a na ní větráček zapojený do elektrické sítě. Asi to bylo ze života. Protože fáma praví, že Benjamin Franklin, aby ověřil svou teorii, že blesk je elektrický výboj, přivázal si papírového draka na kovovou tyč a vyrazil do bouřky.

 

       Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru tuto fámu dementuje, neboť v popisu pokusu není uvedeno konkrétní místo, žádný očitý svědek a papírový drak by nemohl vystoupat do výšky, v které by přitáhl elektrické výboje. Franklin si „pokus“ pravděpodobně vymyslel, aby svou (správnou) teorii podpořil.

 

      Kněz Prokop Diviš z Helvíkovic u Žamberka vynalezl bleskosvod o mnoho let dříve, ale nedostalo se mu tak výrazné publicity. Byl těžký život bez Facebooku... A tak se dodnes vede o prvenství spor.

 

 

 

 

 

17.1.1933 – zemřel Josef Rössler-Ořovský, „polyglot“ mezi sportovci a sportovní organizátor. O lyžařském prvosjezdu Václavského náměstí v Praze již před pár dny byla zmínka. Byl to právě Josef Rössler, kdo si jednou objednal brusle až ve Skandinávii a oni mu s nima poslali i katalog lyží.

 

       Všestranný sportovec založil postupně klub bruslařů, lyžařů, tenistů, kanoistů, jachtařů, české vodní skauty a zorganizoval první českou „národní“ výpravu na Olympijské hry 1912 ve Stockholmu. Pískal první derby Sparta – Slavia, kde se prý dopustil nějaké chyby a zavinil tak trvalou rivalitu obou klubů.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]