O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ÚSPĚŠNÝ VĚČNÝ STUDENT? PDF Tisk E-mail
Středa, 21 listopad 2012

Prosím, poraďte mi, já si už sám rady nevím. Mému synovi je 25 let a ukončil zdárně studium; byl mu udělen titul Mgr.  Ale nikdy se se mnou nestýkali - ať už jeho maminka či později on sám. Vůči mně byl vždy jen  arogantní, vulgární a vždy jim oběma šlo jen o to, aby psychicky deptali mou nynější rodinu. Přesto jsem výživné vždy řádně platil.

 

 

 

 

      Nyní je ale znovu studentem, je přijat k dennímu doktorandskému studiu, které je na čtyři roky. A hned podal exekuci na můj plat a vyhrožuje mi, že podá současně i žádost o zvýšení výživného (přitom poměry jeho maminky jsou opravdu nadstandardní).

 

      Jak to vidíte? Myslíte, že už bude konečně konec s moji vyživovací povinností, nebo to "mám na další čtyři roky"?

 

PAVEL

 

 

Komentáře (19)add feed
Nevím jak to vidí právníci, : strejda
ale od neprávníka je to zralé na pár facek.
listopad 21, 2012 22:53
Myslím, že to strejda vyjádřil výborně. Pár facek. : Myška
Tak chlapec dokončil vysokou školu. Hmm... Škoda, že ho v ní nenaučili, že je dospělý a dospělý člověk se musí postarat sám o sebe... I když požadavkem na další výživné od otce se o sebe stará moc hezky, že... smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif
listopad 22, 2012 00:11
Doktorandské studium : Aknela
, na to se taky vztahuje vyživovací povinnost? Několik mých kamarádů dělalo doktorandské studium, ale tím pádem už také vydělávali - poviností doktorandů bylo i učení různých kurzů, prakticky práce vysokoškolských asistentů. A také za to byli placeni, sice nic moc, ale nějaký příjem měli.
Pozeptala bych se tímhle směrem, syna asi budeš muset bohužel podporovat ještě chvíli dál, ale možná by částka nemusela být vzhledem k jeho výdělku, moc vysoká. To teda jen spekuluji.
listopad 22, 2012 00:43
není nad to mít blbé děti: : al�k punt�k
tdn učňál je sice o nervy, ale trvá to akorát tři roky, což se dá vydržet. A pak už máte nadosmrti pokoj.
listopad 22, 2012 03:26
Pavle, minimálně ti syn lže, : Eva
pokud se týká délky doktorandského studia, to je ze zákona (všechny formy, denní i dálková) pouze tříleté!!!Mimo to má pravdu i Aknela, všichni studenti na DS jsou na částečném pracovním úvazku na VŠ a rozhodně pobírají nějakých pár tisíc (za výuku a granty). Ta výše se liší případ od případu, záleží i na tom, jak moc se student zapojuje. Ale je zcela jisté, že nějaký příjem (tak 5- 10 tisíc) tvůj syn mít bude!
Otázkou je, zda fakt, že ukončil magisterské studium, by nemohlo být soudem posuzováno jako schopnost se již prokazatelně živit sám.
Ovšem, pokud se ty vztahy vyvíjí, jak popisuješ, rozhodně bych kontaktovala právníka, neb na hrubý pytel musí být i hrubá záplata. Není žádný důvod, aby sis musel nechat líbit takovéto hnusácké jednání ze strany syna.
listopad 22, 2012 07:31
... : deeres
Při komplexním sofistikovaném pojetí práva, by krom zcela výjimečných případů, které nejsou předmětem tohoto článku, by měla vyživovací povinnost rodičů končit dosažením 26. roku věku „dítěte“. Je zcela nepochybné, že přiznání výživného po překročení této věkové hranice by navíc odporovalo dobrým mravům.


[url= http://www.adikia.cz/news/do-kdy-trva-vyzivovaci-povinnost-k-detem-/] [url]http://www.adikia.cz/news/do-kdy-trva-vyzivovaci-povinnost-k-detem-/

Stejně tak je studujícímu přiznáván sirotčí důchod pouze do 26.roku věku, bez ohledu na to, zda studia jsou dokončena.
listopad 22, 2012 07:55
Trochu jsem odkaz zvorala, tak ještě jednou: : deeres
listopad 22, 2012 07:57
Obecně platí, : jednababi
že pokud dítě dalším studiem prohlubuje znalosti ve svém oboru, připravuje se tak na budoucí povolání a není schopno se samo živit (stipendium či brigády tuto schopnost neznamenají), vyživovací povinnost stále trvá.
Ale nerozumím tý exekuci na plat. Má to znamenat, že jsi mu po dosažení titulu Mgr. přestal výživné posílat z vlastního rozhodnutí?


listopad 22, 2012 08:01
Nelže : kuk
en uvádím na pravou míru. Dnes už je doktorandské studium opravdu čtyřleté a čtyři roky bude syn pobírat stipendium. Takže nelže, nicméně starat o sebe sám by se teda už mohl. Většina doktorandů si (kromě stipendia) najde na škole nějaký miniúvazek - což pak myslím znamená, že ztrácí nárok na výživné, není to tak? Zaměřila bych svoje zjišťování tímto směrem, Pavle. A nebo to vydržet do těch jeho 26, jestli pak povinnost skončí.
listopad 22, 2012 08:49
Zákon 111/1998 Sb. : Eva
§ 47, odst.2: Standardní doba studia je tři roky.
listopad 22, 2012 10:12
Zákon 111/1998 Sb : jednababi
§ 47, odst.2: "Standardní doba studia je nejméně tři a nejvýše čtyři roky."
http://www.muni.cz/general/legal_standards/higher_education_act
listopad 22, 2012 10:20
... : kuk
No, paragraf Evo nemám, ale na VŠ učím a vím, že studenti tu mají 4 roky prezenční doktorské studium, kdy pobírají stipendium (nikoli plat) a pak navazuje kombinované studium - další čtyři roky, kdy už nedostávají nic. Navíc si moc dobře pamatuji, že já byla jedna z posledních pro koho tříleté studium platilo, můj přítel nastoupil o rok později a pro něj už platila čtyřletá varianta se všemi výhodami. Nevylučuji, že někde může tříletá varianta existovat, ale většina škol má tu čtyřletou.
listopad 22, 2012 10:28
No, Kuku, tenhle peragraf nemám šanci : Eva
zapomenout, neb kdysi jsem nastoupila do 5 letého doktorandského studia (KS) a ve 2. ročníku nám právě na základě tohoto zákona náhle studium zkrátili na tříleté....tenkrát dost masakr s možností odvolání leda na hlavním nádraží smilies/cheesy.gif Proto si to pamatuji smilies/wink.gif
Též na Vš učím a máme všechny DS tříleté s možností prodloužení maximálně o 1 rok.
Vy máte dohromady 8 (4PS a 4 KS)leté DS?

Jednababi: zase to novelizovali zřejmě a ani MŠ to na vlastních stránkách neaktualizovalo! smilies/grin.gif
listopad 22, 2012 12:28
... : Kateřina
jsou u nás 4leté (na fakultě, co se týče celé univerzity, tak to si netroufám říct). S tím kombinovaným studiem to není tak jednoduché. Oficiálně jsou tři roky plus možnost o jeden prodloužit z mimořádných důvodů. Vzhledem k tomu, že zrovna u nás (sbírání dat pro práci je často sezonní, tudíž nasbírat potřebné trvá déle a občas prostě ještě zrovna ta jedna sezona k dokonalosti chybí...) se to moc neřeší, tak jsem automaticky napsala 4, což ovšem už opravdu není pravidlem. Jak tak koukám, tak to prostě má každá škola jinak.

listopad 22, 2012 15:28
uklikla jsem se : kuk
začínalo to: všechny DS obory
listopad 22, 2012 15:29
Kateřina : kuk
jsem taky já, pořád se to objevuje ve jméně, ač přihlášená jsem jako kuk. Tak se omlouvám za zmatky.

listopad 22, 2012 15:31
Znám to,dcera je psycholožka : Marušenka
Ahoj,chápu tvé trápení,také čekáme na soud s manželovo dcerou.Letos v červnu dostudovala vysokou školu obor psychologie.Loni v listopadu podala žádost o zvýšení výživného a to o tři roky zpětně,protože si její maminka koupila dům a ted jim chybí korunky.Dcera ale má trvalé bydliště u babičky.Matka v novém domě bydlí s novým manželem a jejich společnou dcerou a tchýní.Maminka má příjem 25000kč a její nový manžel taktéž.Můj muž má příjem 20000kč a já 8000kč my bydlíme v bytě 1:2 s naší společnou dcerou.To je rozdíl co ale dcerunku to nezajímá i když jsme jí vysvětlili naš malý příjem s tím že ona u nás v rodině není jediná.Mám ještě já z prvního manželství dvě dospělé děti a tři vnučky.Všem dáváme plnou náruč lásky a otevřené srdce stejně,to ona nehodlá respektovat a co prý řekne mamka to udělá.Tak z nás možná budou bezdomovci ale ona ze svého standartu neustoupí a jako socka nehodlá spolu matkou žít a to si dcerunka ještě vydělává brigádičkami.Tak držíme palce at se ti povede obhájit sebe a tvou novou rodinu.Ne že by jsme jí neměly rádi ale prostě finance na blahobyt nemáme.Máme jen lásku k ní a to je jí málo a nás to hrozně bolí.
listopad 24, 2012 15:16
Jak to vidim, chlapci se studovani zalibilo : Jaroslav
Pavle, mozna ze by te alespon mohl pozvat na promoci.Musi se mu priznat,ze je hodne chytry a nechce se jen tak vzdat sveho sponzora. Moc bych ti pral abys to zvladnul jen s timhle synkem se kterym mas spolecne aspon prijmeni a aby se ti to neopakovalo kdyby se s tebou nynejsi manzelka rozvedla. Mozna,ze ti to syn vrati na stari,nikdy nevis. ... Zivot je jako bonboniera" nikdy nevis jaky bonbon si vyberes. Nekdy zivis syna, ktery neni tvuj. Zivot tropi schvalnosti.
listopad 30, 2012 17:25
... : Lenka 1
Jo tak to mi povídejte,,manželova dcera,pěkně dodělala mgr a při tom si vyjela cestovat do zahraničí a taky po nás chce pořád výživné,,,mylsíte ,že na něj má nárok???
Tyhle věčně studující děti,,jsou na ..............přesně,,proč jít makat když můžou ždímat otce a válet se doma a občas ve škole
leden 11, 2014 20:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]