O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SVINČÍK Z NĚMECKA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 03 září 2007

 "Již řadu let, pokud s manželkou přijedem do ČR, se divíme jak to s odpadem vypadá. Do popelnic se hází všechno páté přes deváté. Nikdo nemyslí na ovzduší a jen jsou líní třídit. V Německu jsou  řadu let u každého domu čtyři popelnice/nádoby na odpad:

 

 

 

1. všeobecný odpad, 2. starý papír, 3.  obaly z umělé hmoty a 4. biologický odpad - na př. listí, tráva ze zahrady a pod.. Nedaleko v ulici je kontejner na sklo - má tři oddíly: bílé, hnědé a zelené sklo. Lahve od nápojů se samozřejmě vrací proti záloze v obchodě, ať skleněné či z umělé hmoty. Konečně snad už pomalu v ČR svítá, že si někdo uvědomil potřebu odpad třídit.  No, tohle, prosím, psal jeden "Čech žijící v Německu".

 

 

     Co na to říct? Holt Poturčenec horší Turka. Opravdu krásně nakladená slova, oni přeci ti Němci jsou dokonalost sama. Tedy, když vynecháme pedofily, zákazníky místních prostitutek a uřvance v českých hospodách. Nemohl by nám ten NěmcoČech nebo ČechoNěmec sdělit, jak máme v republice třídit odpad, co nám sem vozí německé náklaďáky a nechtějí si ho vzít zpět ? Ty desítky a stovky tun všemožného odpadu, naprosto zjevně neroztříděného ?

 

     A do kterých kontejnerů máme házet tašky, pytle a kufry s německými odpadky, vyházený z aut podél silnic od hranic, v lese a na odpočívadlech? Jen se klidně můžete podívat, a uvidíte... U nás na drsném Severu a většinou hranice s Německem je to obzvláště znatelné a opravdu silně odpuzující. Fakticky by nám to moc pomohlo v budování takové té klasické normální lidské civilizace v naší krásné republice. Prostě podobné té skvělé německé.

 

     Ten německej bordel se objevuje i na zelené hranici a je to opravdu radost, když vedle turistické stezky máte hromádky. Jsou z obou stran hranice úzké silničky, které na hranici končí. Milej bohabojnej Němec tam dojede, ten jeho svinčík přetahá v pytlích přes hranici a zmizí jak ta pověstná pára nad hrncem. Nikde a nikdy jsem neslyšel, že by tohle udělal nedokonalý Čech tomu dokonalému Němci. Napadlo mě, že by se to mohlo zkusit obráceně a vracet jim tímhle způsobem JEJICH odpad zpět... haha,  to by byl kravál, co říkáte?

 

     Tu zásadu, co nechceš, aby se dělo tobě, nedělej ty jiným, to dokonalý Němec nezná a neuznává, respektive ho to  vůbec nezajímá a nevzrušuje. Von si prostě v roce 1993 nebo kdy vyměnil hliníkové plíšky za peníze a dělá teď machra. Pro něj jsme včera slezli ze stromu a Čecha (Poláka. Bulhara, Ukrajince, Turka a dál dle libosti) vnímá jen jako zdroj levné pracovní sily a Češky (Bulharky, Polky, Ukrajinky, Moldavanky) jen jako jeho pouhé nástroje pro ukojení jeho specifických sexuálních choutek. Vony také ty kostnaté a trvalé nafouknuté Brunhildy nejsou žádná sláva. Pěknou holku abys u nich pohledal.

 

Taky tady na Severu už jakási parta českých ochránců přírody začala soukromě hlídkovat na dálničních odpočívadlech a nemilosrdně těm naprosto dokonalým Němcům cpe všechno zpátky a navíc je při vyhazování jejich bordelu fotí a uveřejňují na Inetu. A zase jsme u toho, co dělají naší slavní ZELENÍ v čele se svým velitelem a jeho slípkami. To by měl být jejich problém, není-liž pravda?

 

 

Co vy na to, nebo myslíte, že si "moc troufám"? 

 

 

Franta Bouška, Oustí

 

 

Komentáře (13)add feed
potlesk : hadimrcha
Vraťme jim nazpět, alespoň to co sem navozili, neberme od nich kromě odpadu, také auta, která se u nás beznadějně mění ve starý šrot, a staré hadry v sekáčích, to je odpad přece taky ne? smilies/angry.gif
září 03, 2007 09:54
ja ja : Jasmina
to je fakt ze rakusaci jsou docela fajn narozdil od fricku. Na vlastni kuzi jsem to poznala pri prechodu hranic. Jen proto ze jsem mela cesky pas mne vytahli z vlaku,vyslychali,prohlizeli celou jakoz i bagly,toskansky doutniky rucne baleny oznacili jako drogu a drzeli mne nesmyslne par hodin,takze jsem pak vzala posledni vlak a musila chrapat v zime na nadrazi,pac spoj byl az rano.To vse uz davno po otevreni hranic,jsem rada ze zrovna tihle celnici pak prisli o praci.Pac to ani nebylo z prechodu z Cech do Nemecka ale z Italie smerem na Brusel.Tfuj na ne,a jejich bordel jim nahazet pred baraky.tak,jsem si ulevila...po letech. smilies/cheesy.gif
září 03, 2007 10:51
souhlas, : bb
ale je smutný, že je to zase na nějakých snaživcech, co fotí a hlídkují, namísto toho, aby fungovali zákonodárci a orgány zákona smilies/sad.gif(
září 03, 2007 11:26
hadimrcha, : bb
víceméně taky souhlas, ale začít by se mělo od začátku, tj. nastavit pravidla hry tak, aby němečtí majitelé podniků v ČR nemohli platit lidem směšné mzdy, a ti pak byli nuceni kupovat ten odpad, ten šrot, ty potraviny z dovozu bůhvíodkud za nízké ceny, atd.
Dokud budou brát mámy od dvou dětí u výrobních linek v německých fabrikách postavených narychlo tu v ČR 10 000 čistého, z toho 1 500 projezdí, tak budou rády za zboží z druhé ruky.
září 03, 2007 11:29
... : bb
ostatně, ještě si pamatuju, jak jsme po juchání v listopadu 89 zírali o rok později na cenové skoky- benzín z 8 na 12, cukr z 8 na 15, atd. Boom butiků se nás, budoucích maminek, moc netýkal, zato vyrojení vietnamských stánků naše peněženky uvítaly - stejně tak secondhandy dětského oblečení.
září 03, 2007 11:33
(z technických důvodů musím opět kouskovat) : bb
čistota stylu a vyšší úroveň jsou krásný cíl, bohužel však něco stojí
ostatně, i proto si z nás Němci dělají popelnici - nejen že námi pohrdají, ale taky je to nic nestojí, doma by se nemohl jako šunt chovat ani ten, který šuntem je, draze by zaplatil

září 03, 2007 11:38
s vracenim odpadu : sasas
mam jednu soukromou zkusenost. sousede odnaproti v nasi ulici si osvojili "roztomily" zvyk, ze vzdy po vyvezeni popelnice nam do nasi vyhodili svuj odpad v igelitovych taskach. takze pokazde jsem odpad vyndala a odlozila pred jejich domovni dvere. 2 mesice vycviku a uz je pokoj smilies/grin.gif
září 03, 2007 12:14
Neni Nemec jako Nemec : Ina
Ja jsem tady nejakou dobu na zkusene - mam na mysli v Nemecku. To, co zname z E55 a z prazskych hospod, to v normalnim meste tady clovek nevidi. Tedy treba se k nam tahne jen povl - a toho je v kazdem narodu hodne, nemusime chodit daleko. Asi jim vzdycky budeme neco vycitat, jsme tak dejinami vychovani. Kdyz ale poznate jednoho po druhem lepe, zjistite, ze vetsina jsou lidi podobni, jako my.
září 03, 2007 13:17
saso, : Inka
to jsi mi připomněla, že když jsem se přestěhovala do bytu v Praze, tak asi moje sousedka nabyla dojmu, že chodím do garáží kouřit. Vedle nás je z jednoho bytu kancelář, tak to oni tam kouřili a nedopalky od cigaret, zmačkané krabičky, papírky a popel házeli v garáži do koutka. Sousedka nelenila a jednou měsíčně to zametla a nasypala mi to ma rohožku před dveřmi. Koukala jsem na to jako blázen, tohle bych si já k nikomu nedovolila. Když to bylo poprvé, tak jsem si říkala, že je to špatný vtip, ale podruhé mě to dohřálo, rohožku jsem nasypala zpět na její a na dveře napsala na A4 papír, že je mi líto, že jsem nekuřák a prosím dotyčného, ať své odpadky nosí až ven do popelnice, že já dělám to stejné. Když to tam viselo asi 3 dny, tak se vrátil můj syn a sundal to, že prý nám dělám v baráku ostudu. Mně je to šumák, ale od té doby mám klid. Souhlasím s tím, že by jim to chtělo ty odpadky vrátit zpět.
září 03, 2007 14:22
ne : Jasmina
nechci plivat na vsechny nemce,slusny clovek bordel proste neudela ikdyby jel do Albanie. Ale jak psala bb,ano,tam by kazdy draze zaplatil za bordel,takze to v Nemecku vypada ze jsou vsichni slusni.A venku pak je videt,ze halt nejsou.Ale nejen v Cechach,podobne narky na nemce -prasata jsem slysela i v severni Italii. Zajimalo by mne,zda v Cechach zustava bordel po holandanech? Vim ze radi jezdi do nasi zemicky.
září 03, 2007 14:34
tak si říkám... : Jana
proč to musí být FURT POŘÁD TO SAMÝ..? smilies/undecided.gif

jo. někteří Němci dělají bordel, jiný ne. někteří němečtí celníci by vám lehko zprostředkovali pocit z gestapáků, když přičinlivě hledají pašovaný cigarety u kohokoli, kdo se na pohled trochu liší (posledně parta kluků z Maďarska, u mě coby méně podezřele "vypadající" spolucestující se spokojili s letmou kontrolou malé tašky, kluci museli rozhrabat všechna zavazadla), jiní němečtí celníci jsou milí a vstřícní. někteří Němci jsou protivní, uřvaní a blbí až na půdu, jiní jsou ochotní a přátelští, jak si tak vybavuju třeba toho fajn prodavače z noční benzínky, kde sice bylo na naše poměry předraženo, ale ta jejich bageta byla sto a nula oproti našim gumovým "krokodýlům" v celofánu a prodavač ocenil i mou lámanou němčinu... a tak.

některé německé firmy se snaží ušetřit tím, že vozí bordel načerno k nám, no když se rozhlédneme víc kolem, zjistíme, že takhle funguje svět globálně - bohaté země vyvážejí bordel do chudých. zatím se to asi vyplácí. jen - není to zrovna rys nějaké národní povahy.

ad odpad: přivítala bych a nebyla bych sama, kdyby to tu se separací a vratností obalů fungovalo líp. vratných flašek už je minimum, snad už jenom některé minerálky a sirupy, a i ty aby člověk hledal. petflašky? jo, zálohovat! lidi se to aspoň naučí vracet a necpat (navíc nesešlápnutý, i na to jsou lidi líní) do kontejnerů se směsným odpadem.

odpad je problém nás všech - a proč mají být poslankyně za zelené "slípky"?! no jo, kopnout si do někoho musíme?? a ženský ty si dovolily moc, když nalezly do parlamentu, nebo co?? mimochodem zrovna Bursík se na to na rozdíl od svých předchůdců docela vrhl... a kolem odpadů (i těch německých) se konečně něco děje.

kde je šlendrián, jo, ukažme na něj, ale tohle už je nadávání jen pro nadávání. z tohohle neustálýho univerzalizování (posměšný řeči o dokonalých Němcích) a urážení (a just si do těch zelených kopnem) mi je fakt už blbě. kdybych chtěla použít totéž, řeknu - no jo, typický čecháčkovský nadávání za každou cenu, jenom aby bylo na co spílat, hurá, buďme negativní! a kdo víc!!! - no, naštěstí mám kolem sebe dost lidí, kteří takoví nejsou...
září 03, 2007 15:45
"bajne" Nemecko a jeho lid.... : Romana
Ahojte lidi, pridavam sve prozite poznatky z BRD. Ziji tu uz 16.rokem a tak si myslim,ze jsem si vytvorila docela nezkresleny nazor.Vladla tu chvili take i strana zelenych,ale na ty "vratne lahve" tu nadavaji lide dodnes - obzlaste,kdyz s nimi musi stat /pri jejich vraceni/ ve dvou frontach u automatu - totiz na lahve jsou ruzne zalohy :-)
Automaty take byvaji casto preplnene a lide,kteri holt spechaji,maji smulu.
Uvazovali pry ve vlade i o tom,ze by to zase odbourali,protoze s tim jsou akorat neprijemnosti,ale vse stalo velike penize a tak to zatim nechaji...zeleni tu jsou uz od valu,ale tohle po nich zustalo:-) Jinak u skol atd.se misto prazdnych plastvovych lahvi vali tzv. Tetrapaky od ledovych caju atd.

Co se tyce toho sileneho trideni odpadu v Nemecku,je to fakt nekdy k "smichu",obzvlaste,kdyz pak v televizi ukazuji,jak se toto prodrazuje a ze to pak kolikrat stejne "likviduji" hromadne. Tak to mne fakt "pobavilo".

Ja bych o hodne Nemcich rekla,ze na vrch huj a vespod pfuj !!! Ale hlavne se to musi blyskat:-) Na to jsou odbornici. Nasi krajani /nekteri/,co tu na zapade ziji a pak se jakoby vyvysuji na Cechy co ziji v CR,mne fakt uz dlouho stvou. Presne je to vystizene - "Poturcenec horsi Turka". Hraji si jaksi na neco vice,tady to ale jako jenom cizinci,stejne maji marne-podle akcentu je Nemcouri spolehlive "zaradi" do tzv.podradne skupiny sluzebniku. Nerikam,ze jsou vsichni takovi,ale vetsina jejich naroda.
Takze bych se nad Cechy u nas zijici radeji nevyvysovala :-))
září 04, 2007 10:00
Svinčík z Německa : SKŘET
No já nevím,není to tak trochu spíš českou mentalitou,mimčecháčkové za peníze prodáme i vlastní matku,to je o nás známé a já si myslím že oni s tím počítají,vědí o naši mentalitě hodně smilies/cry.gif
březen 18, 2012 18:05
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]