O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NA CO ŽE JE POSTEL? PDF Tisk E-mail
Úterý, 30 říjen 2012

Je hluboká noc a já spím. Najednou mne chytla křeč do nohy, až jsem sebou v té posteli pěkně mrsknul. Pode mnou se ozvalo křupnutí. Vážím poctivý metrák. Odzkoušenou změnou polohy jsem se snažil křeč zklidnit a abych se neprobral úplně, nepátral jsem, co to křuplo.

 

 

 

 

 

 

Když jsem se ráno probudil  a převalil svůj metrák v posteli tak, abych jej uvedl z horizontální do vertikální polohy, ozvalo se další křupnutí. Tak jsem zjistil, že lamely roštu jsou v místech uchycení k rámu (pomocí titěrných plastových jakoby pružin) zlomené na několika místech. Docela mne překvapilo, že mne ta forová tenká konstrukce lamel doteď udržela a neskončil jsem v peřiňáku pod roštem.

 

     Jako praktický člověk jsem si na netu vyhledal rošty a procházel nabídku. Ta byla široká, od tisícovky až po 7 tisíc za kus. Jenže mi i ty dražší připadaly stejně „fórové“ jako ten můj. Pátral jsem dál a zjistil, že jsou dále členěny podle nosnosti a to buď do 80, nebo do 130 kg. Našel jsem si výrobce s hodně širokým sortimentem, co má vlastní prodejnu v Praze, změřil si rošt a vyrazil do hlavního města.

 

      Než bych se prohraboval vystavenými vzorky, oslovil jsem prodavače, aby mi poradil. Vylíčil jsem mu, co se mi přihodilo a požádal jej o doporučení roštu, který by mé další případné noční křeče ustál. Po chvilce přemýšlení mi na jeden ukázal. Polohovací za 5 tisíc. Otočil jsem visačku u roštu a nepřehlédl informaci „nosnost do 80 kg“. Připomenul jsem tomu odborníkovi, že vážím 100 kg. Rychle našel jiný ve stejné cenové relaci s nosností 130 kg.

 

 

 

 

      Zamyslel jsem se..... No, rezerva je sice 25 kg, ale když sebou při svých 100 kg, mrsknu, tak díky kinetické energii to bude ve výsledku víc než 130. Pak mi došla další věc... V posteli lidé občas souloží. Nikoli tak, že by byl každý na svém roštu, ale většinou tak, že jsou oba na jednom. Takže zatížení třeba 170 kg dohromady + kinetická energie = no dejme tomu - s rezervou - nosnost 220 kg.

 

      Prodavači jsem sdělil, že potřebuji rošt s nosností kolem 220 kg, přestože v současné době si mohu dovolit ve své posteli vyvíjet kinetickou energii jen díky případné křeči. Prostě momentálně „nejsou lidi.“ Do těchto detailů jsem pochopitelně prodavače nezasvěcoval.

 

     „Takové nevyrábíme“ odpověděl mi.

 

      „Sakra, vy nevíte, že se v posteli mimo jiné taky souloží ?“ vypadlo ze mne.

 

     Vytřeštil na mne oči. Vážil odhadem poctivých 90 kilo. Buď neměl partnerku, nebo spal na jiném roštu, než který vyrábí jeho firma. Vzdal jsem to a jel domů.

 

     Zítra se stavím u nás v hospůdce a poptám se po nějakém truhláři. Vyřeším to jako naši dědové – nechám si uříznout tři čtyři bytelná prkna a dám je místo roštu pod matraci. Tak to dělali naši dědové a možná i díky tomu měli tolik dětí. Na to, že jsou obchody plné šmejdu, co nic nevydrží, si zřejmě budeme muset zvyknout.

 

      Ale že naši výrobci postelových roštů nevědí, že se v posteli také souloží, to mi hlava nebere.

 

Michal MALÝ

 

 

 

Komentáře (16)add feed
Ta fotka levitujícího pána je skvělá :) : Aknela
Pod námi rošt taky prasknul, nevím při jaké činnosti, prostě jsme se najednou začali v noci koulet doprostřed postele a zjistili pak že se tam postel svažuje díky prasknutému prknu v roštu. Momentálně je situace v pohodě, protože matrace máme na zemi, spí s námi děti. Ale až budeme zase dávat dohromady postel až se děti osamostatní, budem to nejspíš taky řešit prknama, jako za starých časů.
říjen 31, 2012 06:03
Jako dite : romanB odjinud
jsem miloval postele s takovou to siti kovovou (ne kolem postele smilies/cheesy.gif) Skvele se na ni skakalo ... ale to by asi k tomu milovani zas tolik radosti nepridalo, clovek by obcas nevidel, kde mu stoji smilies/cheesy.gif
říjen 31, 2012 07:18
... : HonzaS
Při výběru rámů a matrací do manželské postele jsme narazili přesně na ty samé problémy a úvahy. Nakonec jsme vybrali tohle:

- rošt z prken výklopný kvůli úložnému prostoru
http://hany.cz/nabizime/rosty-vyklopne---prkna/pistove-vyklapeni-v-ramu---masiv---200-x-9080cm.htm
- matrace ortopedická co má lamely v sobě a nechali jsme si každou sestavit podle své váhy a pocitu pohodlí, vyrábí je firma Jelínek.
http://www.hany.cz/nabizime/ortopedicke.htm

Co se týče lamelových roštů, tak například by po posteli neměly ani skákat děti. Jinak se rošt to rozláme. Na těhle nám hopsaly čtyři najednou a nic se nestalo. Prkna vydrží ještě mnohem víc a matracím je to taky jedno. Doporučuju se někde na tenhle typ matrací podívat a zkušebně si poležet. Jsou moc pohodlné, zvlášť oproti všem těm pěnám a molitanům. Porovnávali jsme dlouho a důkladně.
říjen 31, 2012 08:13
na ty křeče : al�k punt�k
ber hořščk, neboli magnesium - stačí voda magnesia
říjen 31, 2012 08:30
RomanB, : deeres
je vidět, že nemáš v dospělosti zkušenost s kovovou postelí s rámy vypletenými pružnou kovovou sítí. Na té ani nemusíš mít moc velkou fyzičku.
Praskající lamely jsem vyřešila jednoduše, prostě jsem je vyhodila, nahradila deskou a aby větrala, vyvrtala jsem do ní otvory v průměru cca 5 cm. Vydrží i skok z výšky.Řešení téměř zadarmo.

říjen 31, 2012 08:43
deeres : romanB odjinud
mas pravdu, uplne jsem na to zapomnel - zkusenosti byly, ale cca sedm let jsem uz spal jinde smilies/smiley.gif
říjen 31, 2012 08:46
Vzpomínka na drátěnky. : mamča
Taková postel, vybavená drátěnkou, a na ní matrace plněné koňskými žíněmi. To bylo poleženíčko !
Bohužel, postele jsou dávno vyhozené, jen drátěnka stále slouží místo prohazovačky u kompostu. Je nezničitelná.
říjen 31, 2012 09:01
Před 13ti lety jsem potřebovala akutně : mamča
postel, na které by netrpěla moje operovaná páteř. Dlouho jsem studovala všechny novinky a vyrazila do specializovaného obchodu s vizí pružinové matrace nejvyšší kvality a ceny. Naštěstí byl prodavač odborník, tak mě nechal "oležet" všechny postele, co v obchodě měl.
Rošt byl jasný hned, ale drahá pružinová matrace byla to poslední, po čem moje záda prahla. Nakonec jsem zakoupila matraci kaučukovou, která má několik různě děrovaných zón, podle předpokládaného zatížení.
Spokojenost nejvyšší, cena ve střední třídě.
Jo, a zatížení včetně kinetických jevů zvládá dobře...
říjen 31, 2012 09:08
kineticke jevy :))))) : romanB odjinud
tak takhle zformulovany jsem ty pohyby v posteli jeste neslysel smilies/cheesy.gif Hezky
říjen 31, 2012 09:16
To Honza S. : micka
MAtrace Sára jsem v posteli měla. Problém s nimi byl ten, že po dvou třech letech lamely začaly vypadávat z látkových úchytů, do kterých byly jen zasunuty a nijak zajištěny. Ve výsledku se uprostřed vytvořila proláklina a spalo se moc špatně. Byla jsem ráda, když jsem se jich zbavila.
říjen 31, 2012 10:41
Lamely máme v postelích také : strejda
a stále slouží k naprosté spokojenosti. Avšak již při montáži postelí jsem pamatoval na již zmíněnou kynetickou energii spojenou s případným obcováním a po roztažení a urovnání, lamel jsem každou lamelu přichytil po obou stranách vrutem k okraji pelesti, na kterém lamela spočívá. Tím jsem zamezil jejich případné posunování a i když k nám přijede malá Barborka a dělá si před spaním z postelí trampolínu, nic se neděje. A snese to samozřejmě i jiné pohyby. Já vážím 86, manželka 62. Jsme přes limit a drží to...

Jo a ještě dotaz? Musíš mít, Franto, opravdu ten metrák? Je to nutné? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
říjen 31, 2012 13:01
... : Sandra.
My si našli na netu postel, která se nám líbila a nechali jsme si ji vyrobit (za ty samé peníze) od truhláře. Je to poctivá práce z prken, ne z prkýnek a vydržela by i grupáč. Postel pro hosty máme sklopnou, stála asi 3x tolik, a rozhodně bych si na ni nevsadila...což mi připomíná, že budeme muset hosty předem instruovat, aby si to skotačení nechali na doma:-)
říjen 31, 2012 13:04
Tak tenhle článek napsal : Rozmarýna
listopad 01, 2012 11:12
Asi : Krakonoš
uměleckej pseudonym, no. smilies/grin.gif
listopad 01, 2012 14:57
Lepší od truhláře : Tolamn
Souhlasím s tím, že postel je mnohem lepší od truhláře, ale já se musím přiznat, nevím, jestli to byla moje smůla, ale mě to prostě vycházelo pořád dráž.
Nejlevnější je samozřejmě IKEA, ale tam bych nekoupil ani lego.
Rošty jsme kupovali na netu u obchodu http://www.kralovske-spani.cz/ a jsou v pohodě, jen ta cena se mi příliš nelíbila. Brácha má normálně uřízlou pevnou desku a to se mi zdá mnohem lepší.
červen 27, 2013 16:41
Matrcae : Miška222
Také jsme objednávali matrace z netu a jsme pokojení smilies/smiley.gif
květen 07, 2014 09:55
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]