O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

AŽ MOC VELKÉ VEDRO PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 srpen 2007
Přejít na obsah
AŽ MOC VELKÉ VEDRO
Strana 2

Bylo vedro k zalknutí. Vypila jsem už druhou láhev citronády. Monotónní drkot stolního větráku mi šel pěkně na nervy, navíc jsem měla pocit, že mi z něho začíná bolet hlava. Na práci se nedalo soustředit. Prostě nejlépe by bylo natáhnout se na gauč a usnout, ale předtím hezky pod sprchu. Bohužel jsem se rozhodovala moc dlouho.

 

 

 

       Zazvonil telefon. Mohla jsem ho nechat zvonit, ale moje levá ruka po něm instinktivně chňapla. Sofie. Buď mě chce vytáhnout na hřbitov nebo budu poslouchat, co se děje. Taky že jo. „Zase na hřbitov?" tážu se a netajím se otráveným hlasem. „Včera jsem to tam zalila a dneska v noci má přijít nějaká pořádná bouřka. Nechala bych to pro jednou osudu, co ty na to?" „No tak dobře," souhlasila nerada, „stejně bychom tam horkem možná samy skapaly. Tak zajdeme na kafe? Strašně mě zase naštvala naše ředitelka a ten blbý kašpar." Ředitelka s „blbým kašparem" figurovali v našem přátelství od začátku, přičemž u ředitelky se čekalo, kdy konečně odejde do důchodu, u „blbého kašpara" zas kdy se začne konečně chovat normálně, t.j. věnovat se Sofii jak se sluší a patří na pozorného milence, ne jenom když mu zašustí hormon. Táhlo se to beze změn už dobrých deset let.

 

      „Tak jo," povídám, „sejdeme se ve čtyři na rohu, přejdeme most a sedneme si do naší umělecké kavárny." Aspoň nebudu muset nechávat svou chrtici Lunu, která byla dnes se mnou v práci, uvázanou před hřbitovem, kam psi nesmějí. Kouknu na hodiny nade dveřmi. Jsou dvě. Položila jsem sluchátko na stůl vedle telefonu a odebrala se do sprchy. Už jsem byla na ledacos zvyklá, co se týkalo Sofie. Ale zas mě znovu dostala. Byla už na místě a než jsem k ní došla, stačila jsem ten šok vstřebat a zatvářit se jakž takž normálně.

 

     Byla obutá do lesklých červených lodiček na vysokém podpatku, které byly samy o sobě nápadné až až. K tomu měla černé síťované punčochy s velkými oky, světloučce žlutou krajkovou sukni nad kolena, tyrkysové sáčko, a hnědou kabelku. Vše dolaďovaly velké dioptrické brýle se zlatou obroučkou vyšlé z módy asi tak pět sezón a rty namalované ostře růžovou rtěnkou.

„Fuj, už se těším, až zapadneme do těch tlustých zdí a dáme si něco k pití," řekla jsem namísto pozdravu a vyrazily jsme.

Nebylo to úplně nejjednodušší.

 

     Karlův most byl plný turistů, kteří nikam nepospíchali a chodili jak se jim hodilo, nectíc pravidlo pravé ruky. Samý Japonec, Němec, Ital, Američan. Na chvilku jsme se zastavily před jedním pouličním umělcem. Maloval krásné naivní kresby na kameny a na dřevo. Kolem se utvořil hlouček mladých Italů, kluků i holek. Začalo mi připadat, že větší zájem ale projevují spíš o Sofii. Dívky se chichotaly a kluci horečnatě něco vymýšleli. „Pardon, mohli bychom se s vámi vyfotit?" zeptal se jeden z mladíků italsky Sofie. Pochopila, přikývla a zaujala hrdý postoj uprostřed dvou italských kluků. Třetí mačkal aparát, dívky byly nadšené. Poodešla jsem s Lunou dál.

 

     „No tě bůh," vypadlo ze mě, když se ke mně Sofie připojila. „No co, nejspíš takové hezké holky v Itálii nemají," vyřešila Sofie suverénně můj problém a pohodila hlavou. Jak jsem si ji tak prohlížela, ona opravdu žádný problém neměla. Sebekritikou nepřekypovala a vůbec jí nenapadlo, že její fotka bude dávána v Itálii k dobrému coby vrchol nevkusu v Čechách.

 

     U našeho stolku v kavárně jsme si daly presso a velkou sklenici studené fanty. I přes to úmorné vedro venku byl tady jako vždy chládek. Zpoza baru se majestátně vyloudal i majitel - velký hnědý pes - a přišel nás pozdravit, tedy Lunu především. Ta mu znuděně očichala ucho a věnovala se misce s vodou, kterou jako častý host dostala. „Ředitelka už mi zase šlape na paty," začala Sofie, „už kvůli tomu ani nespím." „Co zase udělala?" „Vypočetla si průměr z matiky u jednoho mého žáka. Já mu píšu na vysvědčení trojku a ona na mě, že mu musím dát dvojku. Asi jí jeho rodiče za to zaplatili. Kantor musí ocenit celkovou práci dítěte. Takhle mám z nich nervy na pochodu a ještě mi do toho ta koza bude kecat, když tomu vůbec nerozumí a už má dávno být v důchodu. Takovou práci navíc, přepsat vysvědčení, to mi nikdo nezaplatí. Na to mám vysokou školu?" Stará písnička. „Prosím tebe, co je na tom, dej mu dvojku, všichni budou mít radost a ty nebudeš za mrchu. Navíc by ses měla od té školy nějak odreagovat a ne se tím věčně zaobírat i ve volnu.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]