O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAILGATE PARTY PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 srpen 2012

Jedno z kulturních specifik, která mě překvapila ve Spojených státech, jsou takzvané tailgate parties – tedy párty soustředěné okolo zadních dveří auta (tailgate). Typicky jsou pořádané na veřejném parkovišti před sportovní událostí typu americký fotbal či basketbal, ale viděla jsem je i na jiných akcích, jako jsou letecké exhibice, nebo parkoviště u akvaparku.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Při takovéto párty se rodinka a jejich známí sjedou na parkovišti, otevřou zadní dveře auta (toho jejich velkého trucku), vyndají americká sedátka a grily a začnou opékat a servírovat hamburgery, hot dogy, fazole a jiné připravené pochutiny.

 

 

 

 

 

     Samozřejmostí je i chladící boxík s pivem a limonádami. Není to pouze záležitost rodinná, scházejí se takto i studenti – pokud sportovní utkání začíná v poledne, sejdou se třeba už v 8 ráno (obdivuhodný výkon, vezmeme-li v potaz, že ve školní den mají studenti problém se v takhle brzkou hodinu dostavit na univerzitu).

 

 

 

 


     Nejsem si jistá, proč se tailgate party těší v USA takové oblibě. Původně jsem se domnívala, že jde o snahu ušetřit - občerstvení na sportovních akcích bývá totiž často předražené. Ale dle mých amerických přátel jde hlavně o „atmosféru“ - oblečení v barvách týmu a lokalita blízko zápasu. Zajímavé...

 

 

 

 

     Ač  mi přijde atmosféra na americkém stadionu velmi vzrušující (fandění, barvy týmu na oblečcích, nalepovacím tetování, popkornu a všem ostatním), existuje dle mého názoru spousta zajímavějších a kulturnějších míst na piknik než „začouzené“ parkoviště. Na druhou stranu zas chápu, že je pohodlné sjet se z různých koutů přímo na místo určení, poklábosit, pojíst, popít - a poté se s plnými břichy a v mírné náladě přesunout  po svých na zápas (nebo zůstat na židličce a sledovat zápas v přímém přenosu z přenosné televize..).

 

 

     Co vy na to, zažili jste „tailgate parties“ i někde mimo USA?

Co si o nich myslíte?

 

 

MÁJA

 

 

Komentáře (3)add feed
... : Mikin
Ja bych rekl, ze duvody jsou hlavne prakticke. Otevrene zadni dvere korby pickupu tvori prirozeny stul. Ja ne nem provozuji vsechno mozne (ne sex jsem jeste nezkousel smilies/cool.gif ), ale kdyz treba privezu z pily nejaky material, tak to na otevrene "tailgate" rovnou narezu....
A v praci mame "tailgate meetings". Sejdeme se pred zahajenim udernickeho pracovniho vykonu kolem tailgate foremanova (mistrova) nakladacku, on uz tam ma rozlozene vykresy, dokumenty nebo naradi a domluvime se na dalsim pracovnim postupu.
Ale tailgate parties jsou vetsi sranda.....
srpen 08, 2012 06:59
Proti gustu... a jiný kraj jiný mrav... : Myška
Ale grilovat na parkovišti, koukat se tam na televizi - přijde mi to uhozené.
srpen 08, 2012 10:12
... : Olina
My takhle jezdime na plaz. Mame jednu blizko, kde se muze s autem az k vode. Je to pohodlnejsi, nez se se vsim tahat z dalekeho parkoviste a hlavne ne na vsech plazich je mozne vytahnout gril.
srpen 08, 2012 12:41
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]