O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TRIATLON - ZÁVOD PRO VŠECHNY PDF Tisk E-mail
Sobota, 11 srpen 2007

Co to je triatlon asi všichni víte. Když ne přesnou definici, tak alespoň zčásti - že se jedná o trojdílný závod: v jízdě na kole, v plavání a v běhu. Že to chce nejen patřičnou tělesnou zdatnost, ale především osobní odvahu, je jednoznačné. Nu, kdo z vás něco podobného už někdy zkusil?

V idažském hlavním městě Boise (kde žije moje dcera) pořádala tamější organizace YMCA tento závod pod příznačným názvem: Why not triatlon. Konal se v Park center Pond - a letos jubilejně  podvacáté. Není to samozřejmě akce výhradně pro aktivní triatlonové závodníky, ale především pro veřejnost.

 

 

    

 

     Na věci samotné se mi nesmírně líbilo, že naplňuje krásné heslo: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.  Samozřejmě, že všechny kategorie mají své vítěze, nejlepší závodníky, kteří byli oceněni. Ale šlo především o báječný sportovní zážitek. A tak  byli nakonec spokojeni všichni. Ten, kdo běžet nezvládl, do cíle došel. Kdo nemohl plavat na čas, doplaval do cíle tak, jak zvládl.

 

     A stejné to bylo i s jízdou na kole. Však také účastníci byli všech věkových i sportovních kategorií. Všichni (mimo mládeže, pochopitelně) plavali 400 m, uběhli  3,5 kilometrů a 10 km ujeli na kole. Bylo možno se zúčastnit i skupinově, což byla soutěž pro rodiny. Z přihlášené „skupiny"  pak závodil každý účastník pouze v jedné disciplině.  

 

     Pochopitelně, že v profi triatlonu mají závodníci předepsaný oděv, vybavení atd. Tady mají všichni to, co si doma vyberou. Předepsané jsou jen helmy na cyklistickou část a je nutno mít zkontrolované kolo (aby se cestou nerozpadlo), také se nenařizuje speciální oděv;  nepřípustné je však plavat bez plavek :-))). Všichni dostali plavecké čepice se svým číslem - čísla byla vyznačena i na kole, na tričku, napsána byla i na pažích a stehnech sportovců.

 

     Dále měli závodníci připnut magnetický pásek (měřící čip) nad kotníkem nohy; ten počítal čas a kontroloval, zda je dodržována trasa. Ještě brýle a krém do nich (plavání), nezbytnou pitnou vodu, pořádné boty na běhání a jízdu na kole, vhodné ponožky, lžíci na boty, I-pod na běh - a to by asi bylo vše.

 

 

 

 

     Víte, kolik  bylo závodníků celkem? Pět set. Na tamější poměry obrovská účast. Je nutno si uvědomit, že Boise má jen o něco víc obyvatel než jedna pražská čtvrť a ve státě Idaho je lidí jako v celé Praze.

 

     Mimo jiné - tenhle stát amerického Středozápadu, který se mj. nazývá drahokam - „Gem State", má jednu nesmírně záviděníhodnou přednost: když doma utřete prvního ledna prach, do příštího prvního ledna jej utírat nemusíte. Ano, tak je tam nádherně čistý vzduch... 

 

Pro zajímavost:

 

     Převážnou část Idaha zaujímají Skalisté hory s drsným kontinentálním podnebím. Je to krajina plná žulových hor, úrodných farem, jezer, vodopádů, kaňonů a roklin. Hell's Canyon (Pekelný kaňon) je nejhlubší v Severní Americe. Je hlubší dokonce než Grand Canyon a Shoshone Falls (Shoshonské vodopády) na Snake River (Hadí řece), jsou vyšší než Niagarské vodopády.

 

 

d@niela

 

 

Komentáře (8)add feed
Tam musí být : Ariana
nádherně ... achjojo
srpen 12, 2007 10:10
koukla jsem se do gooooglu - : kiwi
tam musí být nádhernej život, úžasná krajina...
Jak to tam je asi s prací? Myslím, že je to spíš zemědělský stát, mají snad taky ve znaku brambory, ne?
srpen 12, 2007 13:04
Nechci článek nějak shazovat, : Kráťa
ale: To je řečí kvůli triatlonu.
V ČR existuje určitá skupina lidí, která "triatlonuje" pokaždý, když je v létě hezký počasí. Jak? Přece - na koupaliště pěšky, z koupaliště na kole.
Jen jsem nepochopil, proč to lidi nazývají "Cikánský triatlon".
srpen 12, 2007 17:51
dobrý :-))))) - trvalo mi trochu, než jsem to pochopila : kiwi
No, já si myslím, že se vracej nejen s kolem, někteří s i s foťákama, mobilama...
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Ale to bude spiš specialitka zdejší, v tom kraji, o kterém se tu píše, asi tihle "závodníci" nejsou.
Jo, tam se maj!
srpen 12, 2007 18:58
... : Olina
smilies/smiley.gif Kdyz jsem tu uvidela tenhle nadpis, hned jsem si vzpomela, ze jedni moji "znami" pro ktere pracuji, prave pred nedavnem na jeden takovy triatlon jeli. No a jake to prekvapeni, prave do Idaho. Jak je ten svet maly smilies/grin.gif
srpen 12, 2007 23:33
Nojo, Kráťa mě předběhl... : wendy
a my ostatní to máme trochu v obráceném gardu - na koupaliště na kole a zpátky l pěšky...ovšem mezitím si skutečně dobře zaplaveme...sousedka maminy podobným způsobem darovala mobil.
A do Skalistých hor bych jela jako turista tak na týden, na inzerovanou akci by mě neužili. ALe musí to být fajn.
srpen 13, 2007 10:20
triatlon : Manul
jsem si vyzkousela 2x a vrele doporucuji. V organizaci, kde jsem pracovala se letni prebory v podobe triatlonu konaji kazdy rok, delka jednotlivych casti a narocnost terenu neni konstantni - teda, voda byla asi vzdycky pekelne studena. Vlastne me mrzi, ze ho letos zase kvuli dovolene prosvihnu. Jinak to skutecne stoji za to, zjistit, co clovek vydrzi, zvlast kdyz pri bezecke trase zabloudi a ve stavu naprosteho vycerpani a demotivace zkousi do toho cile po nabehnutych asi 1,5 km navic prece jenom nejak dolezt (rok nato jsem si dala pozor a bedna me neminula...)
srpen 13, 2007 10:28
Takže na ten cikánskej to vidim tak, že: : NČ
1) Darovat kolo,
2) Darovat mobyl,
3) Darovat kredytku (vítězí ten, kdo daruje i s poznamenanym pinem).
srpen 14, 2007 06:41
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]