O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HRADEC NEZNÁMÝ PDF Tisk E-mail
Středa, 06 červen 2012
Inspirovala mě Mia. A sice k tomu, abych se vrátila o pár dní zpět, kdy u nás doma probíhala akce zvaná "Hradec neznámý". Organizuje ji už po tři roky skvělá paní Helena Rezková. Dostanete se na místa, kam normálně není přístup, ale i na všechna možná ostatní, kam přístup máte, ale prostě si na ně jen  neuděláte čas...

 

 

 

 

 

 

 

     Akce probíhá na Žiižkově náměstí a blízkém okolí - můžete si projít nejen kostely, Adalbertinum, zázemí církevních prostor, podzemí radnice, ale i soukromé dvory a dvorečky i renovované terasy - všude je otevřeno, všude je průvodce. Bylo krásné počasí, takže my kostýmovaní jsme nemokli ani nemrzli jako vloni.

 

 

 

 

 

 

     Spousta lidí přiznávala, že jsou v Krajské galerii, biskupské knihovně  nebo na Bílé věži -  poprvé, ač letití Hradečáci. 

 

 

 

Účast nebyla převeliká, ale účastnili se ti, kteří si to opravdu užíwali.

Stihaly jsme s kamarádkami všechno, co se dalo,  a pak už jen kostýmovaný průvod od dvou hodin. 

 

 

 

 

 

 

 

     Za doprovodu a zpěvu harmonikáře Ladi, ke kterému jsme se pochopitelně zpěvem přidaly, se procházelo Starým městem, potom hromadné foto pro paní Rezkovou a rozchod.

 

     Seděli jsme potom s tím harmonikářem na zahrádce jedné restaurace, lidi si nás fotili nebo se s námi chtěli nechat vyfotit, vyptávali se a vůbec byli takoví milí, jako kdybychom ani nebyli v Čechách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Tak jsme tam celé odpoledne trčeli, pili pivo nebo kávu, povídali jsme si, zpívali na celé kolo, zapřádali hovory s hosty,  a jsme si tak říkali:  takhle se bavili lidičkové dříve!

 

      Žádná televize nebo celý den v marketu...

  

      Pěkně se v neděli odpoledne ustrojili a šli tzv. "mezi lidi" - na korzo a do restauarace.

  

     A tam se společně pobavili...

 

      WENDY

Komentáře (6)add feed
stehovani : romanB odjinud
plnou hlavu, ani jsme si nevsimli, ze to je smilies/sad.gif ale uz se tesim na divadelni festival, ten neprosvihnem. Hezky den Wendy v krasnem meste smilies/smiley.gif
červen 07, 2012 07:32
... : Vodoměrka
To je paráda... a ty krásné šaty... hned bych se k vám přidala... jen teda nemám co na sebe... ale to je typicky ženský problém, tak není divu, že? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 07, 2012 08:33
Wendy, moc pěkné! : deeres
Koncem dubna jsem si tradičně udělala výlet z Brandýsa nad Labem, přes Káraný do Čelákovic. A úplně náhodně jsem se trefila do rudolfinských slavností "Audience u císaře Karla I." Letos měla slavnost 10.výročí. Ve městě je ochotnické divadlo a spolek historických šermířů a tak snad všichni místní včetně mrňat byli oblečeni v dobových kostýmech z konce 19.století. Letos byla řada významných výročí – 90. výročí úmrtí Jeho Veličenstva blahoslaveného císaře a krále Karla I. Rakouského, 120. výročí narozenin císařovny Zity a nedožité 100. narozeniny Jeho císařské a královské Výsosti, Korunního prince Dr. Otty Habsburského, Rudolfinské slavnosti připomenou zvlášť významné výročí 400. let od smrti a 460. let od narození Jeho Milosti Císařské Rudolfa II. V programu byl slavnostní nástup vojenských historických jednotek a předvedena historická bitva proti Turkům.
červen 07, 2012 09:36
Oni je těch akcí po rešubluce dost, : wendy
jen se dopídit a dostavit...v září bude něco podobného, Slavnosti královny Elišky - tedy Rejčky, Richernzy. Ta pokládala v září roku 1307 základní kámen ke gotickému kostelu sv. Ducha, v Hradci, svém věnném městě.

smilies/wink.gif
červen 07, 2012 13:13
wen : mia
hezké zpestření.
červen 07, 2012 14:01
Hradec je krásné město. : Euridika
Chodila jsem tam kdysi na střední, bratr na vysokou a pak tam i zůstal. Nějak je nám to město souzené. Dcera tam zrovna jela na divadelní festival. Hrozně ráda do Hradce zajedu - vyhovuje mi velikostí (ani maloměsto, ani velkoměsto), čistotou, množstvím zeleně i kulturních podniků, krásných hospůdek... A pak taky úžasnými lesními cyklostezkami v rozloze cca 200 kilometrů. Fakt dobré místo pro život.
červen 23, 2012 07:46
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]