O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KLUB KRÁSNÝCH KUDLANEK - HUBNUTÍ I. PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 srpen 2007

Tak jsem si po dlouhý době řekla, že bych s těma plíživejma kilama měla zas něco dělat... Ech, teorii mám zmáklou slušně, ale praxe - ta drobátko pokulhává. Problém je, že když se začnu omezovat v jídle, tak mám po pár dnech sliny jak Pavlovův pes, i když jen vidim rohlík na strouhanku.

Zkusím se tedy podělit o zkušenosti - když už nic jinýho, třeba se zasmějete anebo řeknete, že i vám se něco podobného stalo. A pokud ne, tak hrozně závidím... 

 

Rozhodla jsem se:

 

  •  ráno nebudu pít kafe - stejně jsem si akorát opařila pusu a pak jsem zhltla první croissant, kterej jsem cestou do práce potkala.
  • Budu si dělat bylinkový čaj a snídat polysacharidy.

 

    

    

     (Fuj, už to slovo samo o sobě zní hnusně - takže - složené cukry - neboli celozrnné pečivo. No, to by šlo, jenže je třeba poznat správný druh. Ano, jistě, nejlépe by bylo si to sám upéct, ale ruku na srdce, kdo z nás na to má čas? Je tedy potřeba vybrat pečivo nejen tmavé (pozor, hodně to barvěj!), ale pokud možno s různými zrníčky na povrchu i uvnitř. Já osobně mám raději chleba než pečivo, proto teď snídám chleba, co vypadá a váží jako cihla - tmavý, slunečnicový, někde se jmenuje Fit nebo tak něco.

  

  •      Kdo chce, může snídat i sladké, mám nejlepší zkušenost s celozrnnýma dobrotama z Country Lifu. Ale každý si může vybrat podle své chuti, nejdůležitější se mi na tom zdá právě to, že vám jídlo musí chutnat, jinak to je k ničemu.
  •      Dále můžem snídat ovoce - ovšem ne každý žaludek to snáší. Kupříkladu se doporučují jablka a to já fakt nemůžu. A naopak můžu na lačno pomeranč - doporučuju vyzkoušet. Kdo má žaludek opravdu choulostivý, dá si banán. Ovšem pak počítejte s tím, že k tomu už opravdu jen jogurt, protože banán je ze všeho ovoce nejkaloričtější.
  •      Co se čajů týče - už sám název bylinkový čaj mě odpuzuje - dámy prominou. Každý si to musí vyzkoušet sám, já zjistila, že nejlépe chutná Roiboos, třeba ochucený. Anebo pokud ovocný, tak od dobrých značek, a ne smetí za pár korun obarvené ibiškem.

  

 

 

Shrnu snídani a přidám pár příkladů:

 

  • Celozrnný toast s máslem (margarin nedoporučuji, ač má většinou méně kalorií, není zdravý), jablko, bylinkový čaj.
  • Jogurt s müsli (nejlépe domácím - abychom věděli, co v něm je - v kupovaném bývá spoustu cukru a nezřídka i tuku) a ovocem - třeba mandarinka, pokud nechcete pít čaj, můžete si také dát „meltu" s mlékem - ovšem nejvýše polotučným; kdo potřebuje kávu, dá si kávu - na dietu to vliv nemá, je bez kalorií.

 

 

 

Jak dál? Co k svačině, obědu a dalším jídlům?

 

 

Napište i vy, svoje zkušenosti s hubnutím;

to by bylo, abychom nedaly dohromady něco správného,

co zvládnou i mlsné kudlanky.

 

     Mimo jiné - a to určitě víte, je velmi důležitý pitný režim. Já vim - kdyby jeden měl vypít doporučované tři litry denně, to aby si plánoval (a že to děláme!) den podle mapy místních záchodů! Pokud nemám schůzky, piju v kanceláři různé čaje a vody - nejlépe bez bublinek. Pokud mám pochůzky, musím to omezit. Což pak má za následek, že mám večer žízeň, piju, piju a pak chodím čůrat v noci, občas i několikrát.

 

     A úplně nakonec - kdo nezná aspoň přibližně výživové hodnoty potravin, měl by si pro začátek opatřit tabulky... Ano, já vím, že se říká, „všechno zapsat a budete překvapeni" - ale přiznám se, že jsem to nikdy nedokázala.

 

    Dočtete se spoustu překvapujících faktů o tom, co je více a co méně kalorické a časem vám to přejde do krve a budete se stravovat zdravěji „tak nějak mimochodem".

 

 

Takže, rozumnému stravování zdar!

 

 

Za Klub Krásných Kudlanek - Kamila 

 

Komentáře (30)add feed
Na chleba můžu doporučit : Míša šíša
přírodní sýr cottage. Má málo kalorií a navíc je móóc zdravý a obsahuje bílkoviny, s jejichž pomocí se líp hubne. Někomu možná nemusí lahodit jeho nevýrazná chuť, ale to lze vylepšit přidáním posekané pažitky či pórku apod. Nízkokalorický sýr jsou také olomoucké tvarůžky, ale ty se asi nedají moc snídat, jde-li ten den člověk do práce.

Pitný režim mi v hubnoucím procesu dělá snad největší problém. Prostě se nedokážu přinutit, abych vypila víc než si moje tělo žádá. Splnit bych to mohla jedině v případě, že by bylo doporučeno červené víno smilies/kiss.gif Ale nedávno jsem četla pojednání o tom, že nadměrné pití vůbec není nutné a naopak - jak je doporučováno pít až 3 litry denně - že je to pro náš organismus až škodlivé, neboť jej zpracování takového množství tekutin příliš vyčerpává. Tak pak něčemu věřme!

Kamí, proč TY chceš proboha hubnout?! Vždyť jsi jak laňka!
srpen 07, 2007 10:52
Míšule : Kamila
z čeho soudíš, že jsem jak laňka? Z půlky xichtíku, kterou jsi zahlídla? smilies/wink.gif...ale i tak díky, čte se to moooc prima!
Každopádně, tenhle článek jsem téměř nepsala, Daniela si s tím musela dát spoustu práce. Jo - a kdyby se mne někdo chtěl optat na nějakou výživovou teorii nebo tak něco, měla bych to zvládnout, mám na to školu. Ale šedá je teorie, zelený strom života...
srpen 07, 2007 11:03
Opsala jsem si kdesi na netu (autorka doufám promine, že šířím její slávu i zde) : mamča
10 rad jak zatočit s nadbytečnými kily. Důsledně dodržuju všechny body, a špeky se na mě lepí o 106.

Desatero pre štíhlú líniu od tetky Peléščeny:

Tož si dajte kafíčko, pořádný kus dortu, hoďte nohy na stůl a poslůchajte.
Naučím vás Desatero pro štíhlů líniu.

1. Dyž neco jíte a nikdo vás nevidí, tož to nemá žádné kalorie.

2. Dyž do seba cpeš čokoládu a chlastáš k temu slivovicu, tož tá ti ty kalorie zruší.

3. Dyž sa postaráš, aby všecí okolo přibrali víc kilo než ty, tož budeš najštíhlejší.

4. Dyž sa vás bude cpat víc, tož sa počítajů kalorie enom temu, kerý sní najvíc.

5. Jídlo, co sníš v kině a nebo u televize popřípadě u počítača,
polárka, oplatky, sušenky, to sa nepočítá, protože to patří do zábavy a né do jídla.

6. Kakao, brendy, topinky, dorty, chleba se sádlem, špek a klobásky neobsahujů
kalorie, dyž sa jijů ze zdravotních důvodů.

7. Jídlo, keré sníte, dyž vaříte, taky nemá kalorie, protože to nejíte, ale koštujete.

8. Jídlo, keré má stejnů barvu, taky neobsahuje kalorie. Třeba dyž sníte špenát
a pistáciovů zmrzlinu, tož to je jak dybyste nesnědli nic.

9. Obezita je nemoc a tož je potřeba pořádně sa nadlábnůt, aby s ňů tělo mohlo
pořádně bojovat.

10. Ženská bez břucha je jak hrnek bez ucha. A ženská bez řiti je jak váza bez kvítí.
Pro chlape to platí take.

srpen 07, 2007 11:16
roibos je výbornej, : Jana
ten teď v horku piju na litry. zrovna jsem si oblíbila sun city (zelenej roibos s kousky pomeranče, manga, květy růže, měsíčku a ještě čímsi, už se nepamatuju), ovšem do každé (litrové) konvice ještě vrazím lžíci medu, lesního, dobrýho. vlažný nebo vychlazený z ledničky... dobrůtka.

ono je to s těma tekutinama i tak, že když člověk přes den průběžně pořád pije, nemá potřebu pořád něco jíst, tu něco ďobnout, támhle to sníst, cestou kolem ledničky mrknout dovnitř... to jsem zjistila spíš náhodou než záměrně, ale je to tak. smilies/smiley.gif

váhu jsem posledních x let úspěšně bojkotovala, snad jenom před lety potřebovala paní doktorka kdovíproč vědět, kolik vážím. pro sebe to nepotřebuju, dokud se cítím dobře. až nedávno jsem na tu věc vlezla, jelikož maminka, babička i sestra mi svorně nadávají, jak jsem strašně zhubla, maminka občas podotkne, jestli nejsem anorektička nebo nemám tasemnicu - a pak jsem si na nějaké chytré stránce spočítala BMI 21 a jsem v klidu, podvyživená nejsem. a zase nějakou dobu na váhu lézt nemusím.

ono to moje zhubnutí bylo spíš "od nervů" než dodržováním nějakého zdravého životního stylu (u mě? nehrozí...), ale přece jen: jsem lenoch a vařit si teplý oběd a pak ještě večeři, to opravdu ne. když už vařím jedno, tak to druhé jídlo je něco lehčího (chleba s florou a sýrem, nebo nějakou mňampomazánkou, k tomu rajče...).
nějak nemusím oplatky a podobné "mlsy", čokoládu samozřejmě jo, ale tu spíš spořádám někdy "na doplnění energie" nebo na zahnání splínů, když je akutně potřeba, ale na mlsání až tak chuť není... (a hlavně: to bych musela jít a tu čokoládu koupit, nedělám si zásoby.) k tomu účelu tu spíš mívám misku s nějakou směsí oříšků nebo dobrých semínek nebo tak. (v těch je taky hromada dobrých věcí, vitamínů, stopových prvků a tak.)
co se výběru potravin týče - jsem vegetariánka, takže z bůčků a flákot si žádný faldy nenaberu (ani ten cholesterol), moje jídlo má tak asi oproti průměru vyšší poměr zeleniny, luštěnin, obilovin a těchhle věcí. možná i to má vliv na to, že ač žeru jak kyselina, nijak extra se z toho tukový zásoby netvoří... jen tak decentně. smilies/wink.gif
a přitom nekoukám na to, jestli je mlíko "maximálně polotučný" - však když to jde (když mají), stejně kupuju bio mlíko a to je plnotučný. a pokud chci dobrej jogurt, tak smetanovej, do těch 0,00nic cpou často želatinu (tj. kopejtka a kloubečky, díky nechci), aby to mělo tu "správnou" konzistenci. dost kalorií asi dostanu i tím celodenním doplňováním tekutin - čaj s medem nebo ovocný džusy (byť nedoslazovaný, cukru tam bude hodně). prostě ty kalorie nepočítám a spolíhám se na to, že tělo si řekne.

když to shrnu: piju pokud možno furt, jím, když mám pocit, že je to potřeba (ne protože se to v tu denní dobu "má" - snídaně, svačinka, teplej oběd, svačinka, teplá večeře - to bych nedělala nic jiného než jedla a pak bych pukla). nevyhýbám se (pro "štíhlou linii" snad nepřípustným) dobrotám, včera jsem třeba povečeřela výborný borůvkový knedlíky s tvarohem a šlehačkou, mňam. na váhu vlezu jedou za pár let... a ono si to tělo udrží tu váhu, kterou potřebuje, ve které se mu "líbí". smilies/smiley.gif

a jenom dodám - to není nic proti úsilí kohokoli zhubnout. ale spíš než "zhubnout" bych ten "problém" brala jako snahu být na váze, která je mně i tělu příjemná a zdravá (ne vychrtlost, ne nadváha). a jestli mám velkej zadek? tak je to můj zadek a kdyby se to někomu nezdálo, ať si zapamatuje poslední bod desatera tetky Peléščeny smilies/grin.gif
srpen 07, 2007 11:47
9 dni : sasas
me honili po horach jako psa. z toho 4 dny mi bylo zle po skvarkach tak, ze jsem skoro sousta nepozrela, mam nohy jako zavodni slepice, ale nezhubla jsem ani deko.
timto jsem skoncila s hubnutim. dejte sem vetrnik a roibos si strcte do hvezdy! :-)
srpen 07, 2007 12:42
Sašo :-))) : Míša šíša
Jo, takhle to dopadá s tím proklamovaným pohybem. Já pokaždé, když jdeme na nějakou túru, tak pravidelně přiberu kilogram. Vysvětluju si to tak, že vystresované tělo se takovým nepředloženostem brání usazováním tuku. Takže předpokládám, že až se v září budeme týden drápat po bulharských horách, tak následně budu mít nahoře 7 kg smilies/grin.gif

Kamí, já jsem tě ještě viděla na fotce, co mi poslala Daniela. Jo, ještě jsem jí za to ani nepoděkovala - jsem fakt hrozná. Takže tímto, Daní, mockrát děkuju za fotečky nááádherných kudlanek! (Alena T vypadá přesně tak, jak jsem si ji vduchu představovala = tj.skvěle a sympaticky.) A omlouvám se! smilies/cry.gif

srpen 07, 2007 13:29
ano, taky jsem slyšela, že Hlad je jenom převlečená žízeň : bb
takže když jsem měla v 11 k obědu kuřecí měšec plněný špenátem a hermelínem, opečené brambory a tatarku, a kopec zeleninové přílohy, co způlky zůstal ladem, protože blanšírovanou baby karotku zrovna nemusím, a teď mám kbelík kávy a dvě čokoládové koblihy, tak jsem vlastně převlečeně vypila tak tři lity...tudíž žiju zdravě smilies/smiley.gif
srpen 07, 2007 13:51
Holky, vy jste úžasný! : Kamila
Opravdu jsem čekala, že dostanu po papuli jak jsem nemožná a nedůsledná a jak mám méně žráti a více cvičiti. Ale že mi budete popisovat svoje hříšky, svá selhání plus to úžasné desatero, to jsem fakt nečekala!
srpen 07, 2007 13:56
... : bb
když já to za hřích nepovažuju smilies/smiley.gif
leda tak u těch 100 kg a víc smilies/smiley.gif
srpen 07, 2007 13:59
no já jsem nikdy žádnou dietu nedržela, : Inka
jak se rozhodnu zhubnout popadne mě hlad jako vlk, ačkoliv jinak normálně moc nejím. Ale přistěhováním manžela a jeho velmi pozdních večeří a také trochu klídkem jsem zhlehka nabrala a ztěžkla. A tak jsem to nějak pořešovala doma s manželem, až mi tatínek z Bretaně poslal jeden stravovací režímek na dva týdny. Moc jem tomu nevěřila, ale minulý týden v pondělí, tak jak je tam psané jsem začala. Během těch dvou týdnů by se mělo shodit dolů až 7 kg. Dnes je to týden a den a mám 5 kg dole a jsem z toho ve velikým údivu. Nijak se hlady netrápím, naopak musím jíst víc než normálně. Píšou tam, že tento režim Vám upraví metabolismus. Funguje to docela dobře a nijak to není náročné, akorát kafe se musí bez mlíka a to bylo pro mě dost těžký. Ale hlad tedy rozhodně nemám ani žádné chutě.
srpen 07, 2007 14:08
No jasně, : Míša šíša
hřích je opovrhovat božím darem, či-li jídlem. smilies/wink.gif
srpen 07, 2007 14:10
Inko, jestli to není vázaný na nějaký příšerný prokletí - : d@niela
tak to pošli, já to dám na kudlu... třeba se povede "upravit metabilismus" i jinejm :-)))
srpen 07, 2007 14:13
já Ti to ještě neposlala??? : Inka
se tedy omlouvám, tajemství to není, alespoň jsem na holej pupík přísahat nemusela. Posílám...
srpen 07, 2007 14:15
Inko, : Míša šíša
tak ten "bretaňský" recepis pošli na Kudlu. Sice na zázraky a na "rychlé" diety nevěřím, ale jestli mě tatínek z Bretaně nebude nutit jíst hlemýždě, tak bych to klidně vyzkoušela smilies/kiss.gif

Mléko do kafe nemusím. Doufám (vzhledem k francouzskému původu stravovacího režimu), že je povolena lahvinka vína denně smilies/grin.gif
srpen 07, 2007 14:18
Výborně : Míša šíša
Než jsem nadatlovala pár slov, tak holky už jsou domluvené. Prima.
srpen 07, 2007 14:20
to Tě zklamu Míšo, je tam zákaz alkoholu : Inka
a hlemýždi tam nejsou, ale jen tak mezi náma dvěma Míšo, na máslíčku, osolené opepřené s čerstvou perželkou, jsou velká dobrotka. Ale taky jsem myslela, že je to má poslední hodina, když jsem měla sníst svého prvního šneka, měnila jsem barvy a nevěděla jestli omdlím nebo půjdu zvracet, ale tak já jsem reagovala i na krevety, ústřice, kraby, langusty, chobotnice, žabí stehýnka....ale všechno jsem to ku podivu ve zdraví přežila a teď to mám moc ráda.
Za to to mlíko v kafi mě prostě ukrutně scházelo, bez toho to kafe není ono, tak jsem si ho raději nedala, třetí den jsem měla absťák jak hrom a začala jsem pít černé a taky jsem to ku podivu celý týden přežila.
srpen 07, 2007 15:10
ja chci recept z bretane!!!! : sasas
tejden to snad vydrzim, 7 kilo dolu by bodlo.
srpen 07, 2007 15:20
... : bb
no, a když do vánoc, zhubnu do mínus současné váhy, bude ze mě velmi éterická bytost, jen obláček na nebi, závan smíchu, vánek vůně...takže logicky matematicky smilies/wink.gif vydržím-li těch 18 týdnů do vánoc, budu pak do sebe smět naládovat 126 kg těch fantastických vanilkových rohlíčků, žloutkových mini věnečků a tmavých ořechových pracinek s vůní badyánů, skořice a vanilky? sem s tou bretaní smilies/smiley.gif)
srpen 07, 2007 15:30
... : Tara
Ted jsem docetla vsechny prispevky prede mnou a rada bych se podelila o me zkusenosti. Co delam ja, ze prvni vec rano si udelam caj z cerveneho kvetu jetele.Musi byt cerveny, bily nema takove ucinky. Je velmi dobry, vonavy,da se pit bez cukru. Cisti pry krev a ja ho take uzivam, kdyz jsem nachlazena. Krasne procisti krk a take nos, kdyz ho nosem prolijete. Zni to brutalne, ale v podstate jsem zjistila, ze clovek muze pit i nosem a nic mu to nedela. Tak ten caj take zahani hlad a vydrzim nic nejist az do jedenacti, protoze pri kazde diete se musi pocitat kalorie. Ty delaji tu celulitovou neplechu. Potom jsem nekde cetla, ze zeny tloustnou po mouce, muzi po tuku. A u mne je to pravda, snim li makove rohliky hnedle dva misto jednoho, hned se to ukaze. Ovoce jim hned rano, smoothies, anebo cele, jak se normalne ji. Potom si dam banany, skoro denne, ty zahaneji hlad. Pak teprve prijde hlavni jidlo, temer vsechno ale ne tucne a zase: kalorie. Odpoledne ovoce a nebo neco jen tak na chut ale pokud mozno ne moc mouky. Posledni dobu nakupuje manzel a nosi hrozne dobre makove rohliky a taky je to hned na me videt.smilies/smiley.gif Musim zpatky na moji dietu.hahaha Pak cvicit, to pomaha zhodit zbytecne kalorie. Aerobika je neucinnejsi. Ja rada tancuji , skacu pri hudbe tak trictvrte hodiny kazdy druhy den a protahuji se kazdy den. Zatim vypadam slusne, zadne bricho, coz maji radi muzi...hahaha
Ovsem, ze jim take zeleinu ale tu pridavam na obed to je kolem druhe hodiny odpoledne. Clovek si na takovy jidelnik zvykne a neni vubec hladovy.
Tak to je muj podil na tom jak zustat u jednoho cisla jinsu az do smrti. Hahahaha....

P.S> Ten caj se da nasbirat volne na loukach, uprostred leta ale ja ho kupuji v bylinkovych obchodech. Tak prijemne hubnuti!
srpen 07, 2007 16:15
Reakce na Taru : Milan
Tvuj navod na hubnuti s cajem se zda byt vyborny, ale spatne je rozhodne nesnidat, to vam rekne kazdy odbornik na vyzivu.
Zakladem hubnuti je pravidelna strava, nejlepe kazde 2-3 hodiny si dat neco maleho, clovek pak vzhledem k ustalene hladine krevniho cukru nedostane zravou, kdy by mohl vycistit lednicku atd. Samozrejme se k tomu vaze pohyb, nejlepe aerobni, cili kolo, rotoped, beh pri konstantni tepove frekvenci, nemuzu ted najit ty tabulky, podle kterych se to pocita. Dulezite je cvicit v rozumnem tempu aspon 30 minut, lepe aspon hodinku, protoze teprve pak se vypotrebuji sacharidy ulozene pro okamzitou potrebu a telo zacina spalovat i tuky.
Co se stravy tyce, tak rozhodne se doporucuje omezit tuky a jednoduche cukry, taktez ovoce neni zrovna nejlepsi a melo by se vyuzivat jenom pokud vas prepadne mlsna a dat si ho misto cokolady nebo jinych zakusku.
Na internetu je spousta clanku, kde najdete lepsi ci horsi informace o hubnuti, doporucuju stranky obezita.cz nebo stob.cz, ktere jsou pripravovane specialisty.
No a co me hrozne pomohlo, tak je pravidelny rezim dne se vsim vsudy, telo si pak rychle privykne a ani se nebudete citit unaveni ci ospali.
srpen 07, 2007 17:35
... : Tara
V tom vsem mas pravdu, Milane, ale ja takhle setrim pocet kalorii a kdyz nemam hlad, tak nejim ale od jedenacti rano/vstavam v sest tricet..rano/ pojidam jak rikas neco kazde dve a pul hodiny. Ne nedivam se na hodiny ale moje telo uz je tak po roky navyknute a na hladove bricho se dobre pracuje fyzicky... domaci prace a pod. Cvicim az odpoledne, a to uz mam tech kalorii v sobe tolik, ze mohu nejake take uz ztratit. Ale jak rikas, pravidelnost je dulezita. A ja jsem mlsna, odpoledne hledam ovoce jen pro ten cukr v nem.

K temto poznatkum jsem prisla velmi tezkou cestou, ale o tom by mohla byt cela novela.
Tak peknou linnii preji vsem a dobre zdravi k tomu.
srpen 07, 2007 18:09
Hubnutí : Lenka*
Neodpustím si jednu reklamku. Z čajů nedám dopustit na značku Dilmah. Krabička stojí cca 38,- kč. Ale je to pravý požitek, ať už si vyberete kterýkoliv! Peníze budou, my nebudem.
Taky miluju zelený sypaný čaj (např jasmínek). Ten piju na hektolitry denně.
Jinak na slunečnicový chlebík pozor! Slunečnice a mák obsahují mraky kalorií. Z oříšků se vyhněte arašídovým.
U pečiva - vícezrnný, není totéž co celozrnný! A pravda je, že to rádi barvěj karamelem.
Ráda si kupuju šopáček. Dá se koupit hotový v zelenině. A poslední dobu jsem se v práci naučila místo instatních nudlovek, do mikrovlnky šupsnout červené fazole v nálevu z plechovky. A je to super minutkový teplý obídek.

A ještě milé kudlanky pozor na přílišnou horlivost. Mě se před dvěma lety podařilo zhubnout 10 kilo za měsíc (denně 15km procházek a spaní bez večeře = nebo-li změna životního stylu spolu s novým partnerem) a totálně jsem si tím rozhodila štítnou žlázu a doteďka cucám prášky. Blee...
Takže rychle to není problém, ale všeho moc škodí ;o)
srpen 07, 2007 18:17
Tetka Pelescena je nejlepsi! : Ceskymo
Dani, kampak jsi dala tu Bretanskou dietku od Inky?
Pres zimu vzdycky trochu shodim, ale pres leto, jak jsou takovy priserny vedra a venku se neda nic delat zase naberu... No co, hlavne pohoda smilies/cool.gif
srpen 07, 2007 19:06
Lence : chris
Lenko, díky za nápad na oběd, určitě vyzkouším. A všem za čaje .-) Cottage sýr je výborný sám bez pečiva jako večeře, lépe se zeleninou :-) Chutná je i mražená zelenina /mě chutná dione letní směs / narychlo na pánvi, na symbolické trošce olivového oleje, okořeněná třeba Grilovanou zeleninou z Vitany. S trochou 30% sýru nebo tofu je to rychlá večeře. Já zhubla, že jsem začala snídat a pravidelně jíst a chodit cvičit. Nečekala jsem to ale pomalu se mi mění i chutě. Ráda bych si přečetla, nějaké rychlé dobré jídla a ještě levné což se skoro vylučuje :-)které se Vám Kudlankám osvěčily. Přeju fajn den
srpen 07, 2007 22:19
Rovnovaha : pupik
----------
pupíčku - to, co tu bylo tebou napsáno, je tak fajn,
že to dám jako extra článek! -

----------
d@niela
srpen 08, 2007 03:59
jojo : BaBu
taky jsem pro zveřejnění receptu z Bretaně...třeba zabere smilies/grin.gif
srpen 08, 2007 07:28
Ahoj : s.tin
Taky prosím o tu "Bretaň", díky a pěkný den všem!!!!!!!!!
srpen 08, 2007 07:38
Ta Bretaň je už někde na speci oddíle Kudlanky ? : wendy
Prosím prosím, nemám teď skoro vůbec čas...Tara tu myslím psala o čaji z červeného jetele. Než jsme o víkendu posekali louku, všechen jsem ho vytrhala a odnesla - sousedovic beranovi !!!! Tak on mi sežral takový výživný čajíček.... smilies/tongue.gif
srpen 08, 2007 08:20
dnes odpoledne to sem dám... : d@niela
----------------------------------------------------- HIHIHIHIHI
srpen 08, 2007 10:01
To Chris: : Lenka*

Ty fazole mám odzkoušené "Happy Frucht" 12,- kč. Nejsou špatné... Zkuste! Mikrovlnka na 1,15 minut.
;o)
srpen 08, 2007 17:07
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]