O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PRAŽSKÉ TOULKY - PETŘÍN PDF Tisk E-mail
Neděle, 22 duben 2012
Přejít na obsah
PRAŽSKÉ TOULKY - PETŘÍN
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5

 

 

 

 

 

 

      Pokračujeme  na Nový svět. Přestože se nacházíme poblíž Pražského hradu, zde se zastavil čas.  Pokochejte se krásou líbezných domečků a zabočte směrem k Loretě a odtud na Pražský hrad. 

 

 

 

 

 

      Další zajímavosti  v těchto místech – z Nového Světa do ulice Kanovnické, zde kostel sv. Jana Nepomuckého z let  1720-1729, první stavba K. I. Diezenhofera. Z Nového světa do Kapucínské ulice, zde klášter kapucínů s kostelem. V Kapucínské ulici 214/2 Hradčanský domeček (nepřístupný), bývalá mučírna gestapa a obávané sídlo StB.

 

 

 


      Pokud jste milovníky divadla můžete na Novém Světě v době 24. 6. – 1. 9.  navštívit letní scénu Divadla Ungelt. Nezapomeňte si ovšem včas rezervovat vstupenky.

 

 


Krásné jarní toulky Prahou přeje
MIA

 

 

Komentáře (7)add feed
... : bb2
Miin průvodce Prahou, tentokrát jarní :-)
duben 22, 2012 22:46
Jo Petřín.... : alena puntíkovaná
za mého mládí se tam chodívalo hlavně na rande. Lanovka nejezdila, tak se to vyšlo pěšky, resp. vyjelo se tramvají na Pohořelec a odtamtud kol památníku národního písemnictví a tam zase dolů až na Újezd a tramvají zas domů do Vršovic. Když pak zavedli znovu lanovku, tak v ziměš, když bylo hodně sněhu, jezdily pražské děti lanovkou nahoru a pak na sánˇkách po cestičce dolů. Dokonce to jednou ukazovali v TV. Jinak se velkému zájmu děští těšilo Bludiště.
duben 22, 2012 23:28
Mio, : Myška
skvělé, jako vždy.
duben 22, 2012 23:39
... : deeres
Mio, moc hezké.Chodím tudy často, ale z opačné strany od Letné. Objevem pro mne je , že pramen ve Strahovské zahradě byl pojmenován po siru Wintonovi,většinou chodím horní cestou. Na bývalý vojenský hřbitov opravdu nechoďte, zahrádky byly zrušeny, park trochu zmenšen a vedle se staví Blanka, po dokončení by mělo být území revitalizováno, podle plánů velice hezky, ale to je hudba budoucnosti. A pokud budete na Novém světě a dojdete až k letní scéně a následně k hospodě U zlaté hrušky, je zde nenápadný vchod do Jeleního příkopu, kterým se dá projít pod Prašným mostem až do Chotkových sadů nebo dolů k metru"A" Malostranská.http://www.praguecityline.cz/prazske-pamatky/prazsky-hrad-jeleni-prikop
duben 23, 2012 08:23
... : mia I
děkuji za ohlasy, jsem ráda, že se toulky líbí. Deeres děkuji za upřesnění ohledně toho vojenského hřbitova. Rozmýšlela jsem , zda sem o něm napsat, zdálo se mi to jako dobrá zajímavost. Nejaktuálnější stav samozřejmě coby nepražská nemohu znát, ale když jsem vygooglila fotku na netu, tak mi bylo jasné, že od mojí návštěvy přišel u téhle památky posun k horšímu. Přesto jsem se rozhodla ho zmínit. Příští povídání bude buď z Břevnova nebo Podskalí. Zdravím.


duben 23, 2012 08:52
... : Bara
Mam podobnou trasu, take tuhle cast Prahy miluju. Mozna bych po dlouhe dobe mohla navstivit Novy svet, uz jsem tam opravdu dlouho nebyla. Od 1.5. jsem dva tydny v Cechach. Uz se moc tesim, hlavne aby bylo prijatelne pocasi, sice nejsem z cukru, ale pocasi hodne ovlivni naladu, sem tam kapka mi nevadi. Mio, dik za doplneni informaci.
duben 23, 2012 14:48
Baro : mia I
užij si ty dva týdny a ať Ti tu vyjde počasí smilies/smiley.gif
duben 23, 2012 15:32
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]