O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PRAŽSKÉ TOULKY - PETŘÍN PDF Tisk E-mail
Neděle, 22 duben 2012
Přejít na obsah
PRAŽSKÉ TOULKY - PETŘÍN
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5

 

 

 

 

 

 

       V Lobkovické zahradě můžete navštívit štolu XXII, kde je výstava fotografií z podzemní Prahy. V těchto místech  je dle mého soudu jeden z nejkrásnějších výhledů na Pražský hrad. Dále se dostáváme do areálu Strahovského kláštera. 

 

 

 

 

 

       Můžete zde navštívit též muzeum miniatur. Odtud na Pohořelec a následně doputovat ke slibovanému cíli naší vycházky – Pražskému hradu. I když tuto trasu od Pohořelce na Hradčanské náměstí  miluji,  mám  pro vás ještě jiný tip na neméně krásnou a zajímavou trasu. Z Pohořelce zamiřte  do  prostoru mezi Keplerovou a Myslbekovou ulicí (tramvají č. 25 - Hládkov), kde se nachází starý vojenský hřbitov.

 

     Byl založen roku 1786, poté, co císař Josef II. zakázal pohřbívat mrtvé uvnitř města. Sloužil důstojníkům hradčanské dělostřelecké posádky a jejich rodinným příslušníkům. Zanikl roku 1906, až do II. světové války byl udržován. Později docházelo k jeho chátrání a 1. 1. 1987 byl vyhlášen kulturní památkou. Já jsem toto místo navštívila na konci devadesátých let, současný stav dle fota z netu bohužel nic moc. Přesto doporučuji.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]