O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PRAŽSKÉ TOULKY - PETŘÍN PDF Tisk E-mail
Neděle, 22 duben 2012
Přejít na obsah
PRAŽSKÉ TOULKY - PETŘÍN
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5

 

 

 

 

 

     Můj tip pro vás je však tento – zkuste se, stejně jako já,  před návštěvou Petřína občerstvit ve známém OC na Smíchově,  vyjet do nejvyššího patra a odtud přejít po lávce do parku Sacré Couer (je sem přístup i z Drtinovy, příp. Holečkovy ul.), odtud můžete jít shlédnout klášter s kostelem sv. Gabriela v Holečkově ul. (už jsem o něm zde kdysi psala). Dále do Sadů Kinských  s empírovým letohrádkem  zvaným Musaion,  kde je umístěna národopisná expozice.  

 

 

 

 

 

      Pokračujte po krásně obnovených a upravených cestách sady až k dřevěnému kostelíku sv. Michala (i o něm už tu byla řeč, resp. článek). Poté vzhůru po cestičkách, kolem Štefánikovy hvězdárny přes Růžový sad až k rozhledně.

 

     Přestože mám fobii z výšek, výstup nahoru na rozhlednu jsem si neodepřela, stejně jako návštěvu známého bludiště. Stojí zde i několik sakrálních památek. Kromě již v úvodu zmíněného kostela sv. Vavřince  i kaple Božího hrobu z r. 1737, tzv. jeruzalémského typu s kamennou kopulí a osmi sloupy a kaple Kalvárie z r. 1735.

 

 

 

 Wintonův pramen

 

      Po návštěvě bludiště pokračujeme cestičkami ke Strahovskému klášteru.  K vidění je mnoho – Nebozízek, sochy známých osobností, přírodní památka Petřínské skalky.  22. 5. 2009, u příležitosti stých narozenin sira Nicholase Wintona, byl na jeho počest ve Velké strahovské zahradě otevřen Sad zachránců dětí před holocaustem. A pramen, který zde vyvěrá, nese jméno statečného zachránce. 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]