O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TANEC SE PSY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 červenec 2007
Přejít na obsah
TANEC SE PSY
Strana 2

 

 

 

 

     Když jsem poprvé jela na závody, ani jsem si pořádně nenacvičila sestavu na hudbu, neměla jsem totiž ještě vybavení. Vyrazily jsme tenkrát s kamarádkou a jejími dvěma psy z Prahy do Blanska a na místě jsme před začátkem soutěže vzaly psy ještě na procházku. Za okamžik se nám ztratili z očí a když přiběhli zpět, Way (to je ten můj) byl mokrý jak myš. Za rohem totiž tekla říčka a možnosti osvěžení v teplém květnovém dnu můj pes neodolal.

 

     Mě to také zchladilo, polil mně studený pot, protože psi mají pochopitelně startovat upravení. Vůbec jsem byla hodně nervózní, šla jsem jako první a jen těžko se dalo odhadnout, co mi mladý pes v soutěžní atmosféře udělá... Nezklamal moje předtuchy, ani v nejmenším - jakmile jsem se psem vešla na rozlehlou plochu letního stadionu, kde jsem na koberci měla předvést „naše společné dílo", na kterém jsme týdny pracovali, Waye zaujala běžící postava za mantinelem.

 

     Někdo sice duchaplně zavřel dvířka ven, ale zatímco jsem psa volala marně k sobě, s radostným poštěkáváním si kolem mantinelu oběhl půlku stadionu. Pak ho napadlo, že by se mohl vrátit a já (celá rozklepaná jeho ukázkou neposlušnosti) kývla na pořadatele, že mi už konečně mohou pustit hudbu. Way si naštěstí zřejmě oním během vybil přebytečnou energii a pak už tančil jen se mnou (a jen s drobnými chybami), takže v naši kategorii jsme skončili na hezkém druhém místě. I moje kamarádka se umístila, takže jsme se nevraceli s prázdnou a ještě jsme měli dobrý pocit, že se nám podařilo předvést, co naši čtyřnozí gentlemani umí.

 

    Pokud byste se chtěli podívat, jak to opravdu vypadá, obdivovat souhru člověka a psa, jejich společný pohyb v rytmu hudby - (a velkou psí radost z něj),  můžete soutěž shlédnout „na vlastní oči" - informace o budoucích soutěžích najdete na stránkách českých klubů.

 

     Podívejte se např. na  http://www.dogdancing.wz.cz/ nebo http://www.tanecsepsem.cz/). A nebo se rovnou přijďte podívat, diváci jsou vždycky vítáni. Také se můžete kouknout na klipy uložené na internetu, nádherné jsou např. sestavy anglického závodníka Attily Szkukaleka (http://www.dogdance.net/).

 

 

A co kdybyste to zkusili 

s vaším mazlíčkem

také?

 

 

 

Kateřina

 

 

Komentáře (8)add feed
Viděla jsem to několikrát : AlenaT
a je to úžasný. Zkoušela jsem to - ale Alíka tanec nezajímal, toho zajímaly Fenky a zmrzlina. Fifinka taky nejeví zájem o hudbu a o umění, tak jedině, kde co slupnout a sledovat, kdo jde okolo baráku, někdy si říkám, jestli to není převtělená Kelišová.Zkoušela jsem tanec s kočkami a bylo to fiasko - navíc mám pocit, že si moje zviřátka vycvičují mě.Držím palce a přeji mnoho úspěchů. smilies/cheesy.gif
červenec 24, 2007 06:58
ještě jsem o dogdancingu neslyšela, : Inka
jeden čas jsem přemýšlela jestli mají psi hudební sluch, protože když moje dcera byla menší a hrála na zahradě na flétnu, tak Baron, to byl náš Novofundlanďák si vždy sedl vedle a vyl a vyl dokud neskončila.
červenec 24, 2007 08:41
To musí být krása, opíšu si aspoň ty adresy : wendy
jednou jsem něco vzdáleně podobného viděla při exhibici na konci nějakého závodu koní, a taky to byla nádhera - jak tam ten vraník šíhlýma nožkama tančil kolem své paní!
Naše Lukyna se naučila perfektně dělat vozemboucha - podle vzoru Kaiser/Lábus, na tanec je asi už stará. Škoda, je učenlivá.
Pejsek je hezký, podrbej ho za mě za ušima. Je to radost, je to kámoš, je to zkrátka super ! Že jo ? Mí chovatelé mi rozumějí... smilies/cheesy.gif
červenec 24, 2007 09:15
paráda :) : bb
tančící psi se mi moc líbí, trošku to sleduju v příslušných časopisech a občas jsou vidět jako doprovodný program výstav a přehlídek a tak, poprvé jsem to viděla na nějaké agility soutěži, na speciální taneční show jsem ještě nebyla
border kolie jsou perfektní, moc se mi líbí, jak všechno dělají tak nadšeně, chechtají se u tohosmilies/smiley.gif
červenec 24, 2007 09:30
... : bb
viděla jsem taky krásnou slečnu s krásnou dobrmankou Sárou, té feně jde snad úplně všechno, tanec, flyball
mám takový dojem, že i tuto krásnou slečnu Kateřinu s borderákem jsem zahlédla někde v psím časopise smilies/smiley.gif a mámě gratuluju k dítěti, co se nepovaluje celé dny na gauči se sluchátky na hlavě
červenec 24, 2007 09:31
Obdivuju to : Míša šíša
Párkrát jsem viděla nějaký záznam ze soutěže v televizi a pokaždé jsem jen s úžasem civěla. Volala jsem k tomu naše dva čokly, aby se šli podívat, jak inteligentní a šikovní pejsci taky mohou existovat - efekt napodobování se však nedostavil. Pořád jsou stejně tupí.
Náš něm.ovčák by se při troše vytrvalosti a důslednosti pořádně vycvičit nechal, ale u šitzáka je to marný boj. Řekněte - znáte někdo nějakého shi-tzu, který by zvládal alespoň základní prvky poslušnosti? Mí rodiče mají také tuhle rasu a jejich pejsek spolehlivě rozezná podle názvu cca 15 typů svých hraček, které na vyžádání ochotně přinese. Ale na povely "sedni", "zůstaň", "nesmíš" apod. naprosto nereaguje. Laskominami ho uplácet nelze, protože téměř nic nežere, a pochvalu hlazením taky nebere - chce-li ho někdo pomazlit, bere to jako obtěžování. Takže si nedokážu představit, jak by se nechal takový pes naučit dogdancing.
červenec 24, 2007 09:40
... : bb
možná by pomohla společná rodinná meditace, pokud by se uvolil smilies/wink.gif
červenec 24, 2007 09:41
TAnec s hračkami.... : wendy
smilies/grin.gif
červenec 24, 2007 10:18
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]