O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDYŽ JE MANŽEL "VÝHRA" PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 červenec 2007

 Mam kamaradku v Pardubicich, ma dve male deti, manzel ji tyra, bije a ponizuje, nedava ji penize, jeji penize davno prohral v automatech. Jeji rodina ji odmita pomoci, pry nema otravovat mamu a tatu, kteri maji nemocne srdce a takova vec ze by je zabila. Nema kam jit a kdyby manzel zjistil, ze to nekomu rekla, asi by ji zabil.

 Nikdo z nas, znamych, nezname reseni. Vzali bychom ji k sobe, ale nemame kam, kdykoliv bychom ji s detmi odvezli kamkoliv, ale ona nechce, boji se, ze si ji manzel najde. Nezname reseni. Poradte, prosim.

 

Zuzana

Komentáře (9)add feed
tohle trápení už tu bylo, : Jana
nebo jen podobné, nachlup stejné?
Pokud je to nové: obrátit se dá intervenční centrum při SKP centru v Pardubicích, http://www.skp-centrum.cz/intervencni-centrum.php - tam (zdarma) poskytnou zdravotní, sociální, psychologickou i právní pomoc.
červenec 19, 2007 09:14
odvezt ji muzete : sasassss
do azyloveho domu (i s detmi).
ale dokud nebude sama chtit, tak smula.
červenec 19, 2007 09:15
do azyláku : Jana
teď už není třeba utíkat, díky změně zákona je to násilník, kdo musí opustit společnou domácnost (byl zaveden institut vykázání, které se dá předběžným opatřením soudu prodloužit snad až na rok). otázka je, jestli to pro oběť, v tomhle případě Zuzaninu kamarádku, není přílišné riziko - násilník se někdy vrací navzdory soudnímu zákazu a mstí se. smilies/undecided.gif

červenec 19, 2007 09:23
Dívala jsem se, nejspíš se jedná o tu samou - : d@niela
ale dopis - tenhle - mi přišel včera. Nejspíš minule nikdo nic neudělal, respektive ona nikam nešla. Smůla je, že svou pomoc nikomu nemůžete vnutit.
Snad by tu bylo řešení jedině pokud jde o ty děti - ale - to je také nic moc, vzít je od mámy... Pokud ovšem je tam situace nějak divoká, asi jiné řešení nebude.
červenec 19, 2007 09:28
vnutit se pomoc nedá, : Jana
jedině Zuzana tu kamarádku může neustále přesvědčovat, že na to není sama, že pomoc je možná, ale že rozhodnout se ta kamarádka musí sama za sebe. a že pokud se rozhodne se z toho bludného kruhu dostat, že má v Zuzaně pomoc, na kterou se může kdykoli s čímkoli obrátit. a taky, že existuje profesionální pomoc, aby si ji ten s prominutím hajzl najít nemohl.

pokud jde o děti, dá se "zatlačit" i tudy - mám na mysli trošku té manipulace... vím, že už tak je Zuzanina kamarádka ve zlé situaci, ale aby se odhodlala s tím pohnout, bylo by možná potřeba ji trochu postrašit tím, kam se to může (docela reálně) vyvíjet. třeba podobným příběhem, o kterém jsem kdysi viděla dokument snad na ČT2 - mladá rodina, oba vzdělaní, dvě malé děti. skončilo to tragicky, jedno z dětí nepřežilo vůbec, ona jen se štěstím. proto, že se to neskončilo včas... - jinak řečeno, pokud otálí (třeba právě ze strachu, že by si ji našel), argument "kvůli dětem" snad žádná máma jen tak neodbyde.

docela mě děsí, že to pořád ještě trvá... smilies/sad.gif protože čím dýl, tím hůř se z toho kolotoče dostává... co může Zuzana udělat je dodávat kamarádce sebevědomí, informace a podporu, víc asi ne.
červenec 19, 2007 09:40
měla jsem spolužačku, : kiwi
která v podobné rodině vyrůstala. Prostě se to tak bralo, že u nich doma je to zlý... Žili tak snad od nepaměti. Co vím, tak ta spolužačka a všechny ostatní její sourozenci odešli z domova opravdu hned, jak mohli.
červenec 19, 2007 09:48
já nevím, : Inka
těžko pomáhat někomu kdo pomoc nežádá a změnit to nechce.
červenec 19, 2007 11:03
Inko : Jana
spíš bych řekla "změnit se to bojí a proto nechce". tu pomoc Zuzanina kamarádka žádá - chápu-li to správně, tak od Zuzany poté, co neuspěla se žádostí o pomoc u vlastní rodiny... je skvělé, že Zuzana pomoct chce, i když neví přesně jak, a co je potřeba teď, je obrátit se na odborníky. ti vědí, co udělat a jak, aby se to vyřešilo co nejrychleji, ale hlavně taky co nejbezpečněji.

a než se Zuzanina kamarádka k tomu odhodlá, určitě by se měla seznámit aspoň s "bezpečnostním plánem", který je na webu DONA linky - http://www.donalinka.cz/redaction.php?action=showRedaction&id_categoryNode=359 - ty rady možná někomu budou připadat přemrštěné, ale můžou zachránit život.
červenec 19, 2007 11:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]