O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...
Kontakty
Napište nám |
Poradna Kudlanky |
Právní poradna |
Související články
- ZRUŠENÍ TRVALÉHO POBYTU RODIČI
- ZADLUŽENÝ SYN A JEHO TRVALÝ POBYT
- AGRESIVNÍ SPOLUBYDLÍCÍ A TRVALÝ POBYT
- TRVALÝ POBYT
- ZRUŠENÍ TRVALÉHO POBYTU, HROZBA EXEKUCE
- TRVALÝ POBYT ZLETILÝCH DĚTÍ - OBAVY Z EXEKUCE
- TRVALÝ POBYT - ZTRÁTA?
- ZRUŠENÍ TVALÉHO POBYTU ZLETILÉMU
- SESTRA NA MNE HODILA SVÉ DLUHY
- POPLATKY ZA ODPAD
- TRVALÝ POBYT - PŘIHLÁŠENÝ ZMIZEL
- TRVALÝ POBYT, DLUHY, NEZDÁRNÝ SYN
- ZMĚNA TRVALÉHO POBYTU - NEPLATNÝ OP
- TRVALÝ POBYT - NA ÚŘADĚ
- PRODEJ BYTU, KDE MÁ TRVALÝ POBYT DCERA
- ZRUŠENÍ TRVALÉHO POBYTU - FORMULÁŘ
- NEZDÁRNÝ SYN A EXEKUTOR
- PROBLÉMY SE STUDIEM, PROBLÉMY DOMA
- TRVALÝ POBYT - EXEKUCE
- EXEKUCE - ANEB NEBEZPEČNÁ SNACHA
- TRVALÝ POBYT - ZAS A ZNOVU...
- SPOLUVLASTNICTVÍ A TRVALÝ POBYT
- TRVALÝ POBYT - "PRO PŘÍTELE"
- TRVALÝ POBYT V ZADLUŽENÉM DOMĚ
- TRVALÝ POBYT BÝVALÉ MANŽELKY?
- ZÁHADNÁ EXEKUCE A KAM S DÍTĚTEM?
- KAM SE PŘIHLÁSIT PO PRODEJI BYTU RODIČŮ
- JAK SE ZBAVIT PROBLÉMOVÉHO BRATRA
- TRVALÝ POBYT A DLUHY
- TRVALÝ POBYT, EXEKUTOR A MAMINKA
- TRVALÝ POBYT - STÁLÉ TRÁPENÍ?
- TRVALÝ POBYT - ZRUŠENÍ
- POZOR PŘI KOUPI DOMU!
- PŘIHLÁŠENÍ K TRVALÉMU POBYTU
- TRVALÝ POBYT - STRACH Z EXEKUCE
- TRVALÝ POBYT A ROZVOD
- TRVALÝ POBYT - ZRUŠENÍ
- TRVALÝ POBYT A DLUHY
- TRVALÝ POBYT NEZDÁRNÉ DCERKY
- TRVALÉ BYDLIŠTĚ PRO NETEŘ
- TRVALÝ POBYT, JAK SE HO ZBAVIT?
Přihlášení
Anketa
PROBLÉMY S TRVALÝM POBYTEM A POPLATKY |
Neděle, 09 říjen 2011 | |||
Dobrý den, prosím Vás o radu, jak se odhlásit z trvalého pobytu u rodičů. Bydlím už několik let mimo, ale teď jsem se vdala a jsme s manželem v podnájmu v jedné vesnici poblíž mých rodičů. Chtěli bychom mít s manželem společné trvalé bydliště.
Potíží je ale hned několik:
Je to strašně zamotané a složité a já si neumím představit, že jako manželé budeme mít každý jiné trvalé bydliště (když přechodné již neexistuje). Jsem si téměř jistá, že s tím budou spojené do budoucna i jiné komplikace a starosti. Takže vlastně nevíme, co máme dělat, protože nám nikdo neporadí. Rádi bychom si koupili vlastní byt nebo dům, ale na to bohužel nemáme peníze, takže jsme odkázáni na velmi nedostatečnou pomoc našich „skvělých“ úředníků, kterých bohužel neustále přibývá, i když ne ku prospěchu věci.
Tak nám prosím poraďte, jak si odhlásit trvalé bydliště od rodičů, kde nebydlím několik let a nemám tam ani žádné věci.
A tečka na závěr. Vadí mi, že se město nedokáže postarat o můj problém a alespoň minimálně poradit. Ale nehorázné peníze za popelnice a odpadky, které ani v tomto městě neudělám, protože tam nebydlím, mi naprosto v klidu a úsměvem na tváři dávají zaplatit. A to jim trapné není. Tak co dál? Děkuju moc i za to,že jste věnovala chvilku tomuto mailu, kterých jistě dostáváte stovky.
S pozdravem SLÁVKA O D P O V Ě Ď :Milá Slávko, Ta první úřednice „neví, co říká“ J)). Respektive – říká ti bludy. Jednoduše – nikam a k nikomu se bez jeho vědomí a řádného souhlasu prostě přihlásit nemůžeš. A nyní ohledně rodičů: nemusí se ti dva majitelé vyloženě sejít a dohodnout – mj. cožpak vaši nemají vyhrazeno, kde bydlí, ve kterém patře, kterých místnostech? To mi neříkej, že všem tam patří všechno... Takže si prostuduj to, co tu níže máš:
Tuto problematiku řeší § 12 zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel. Výkon této agendy zabezpečují všechny obecní úřady.
· zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo jeho vymezené části (např. skončila mu nájemní smlouva, v majetkovém vypořádání manželů byl podíl v bytovém družstvu přisouzen jen jednomu z manželů...) · neužívá-li občan tento objekt. (Pokud ho užívá proti vůli osob, kteří mají užívací nebo vlastnické právo k nemovitosti, lze takovou osobu vystěhovat pomocí soudu a žalobou o vyklizení).
Navrhovatel předloží výpisu z katastru nemovitostí nebo jeho ověřenou kopií, kde je uveden jako výlučný vlastník nebo spoluvlastník objektu, nájemní smlouvou nebo dohodou o užívání bytu apod. Splnění první zákonem stanovené podmínky, tedy že konkrétní osobě zaniklo užívací právo k objektu nebo jeho části, lze zjistit z aktuálního výpisu z katastru nemovitostí, kde jmenovaný není uveden jako vlastník nebo spoluvlastník objektu, popř. mu nebylo zřízeno věcné břemeno k předmětné nemovitosti, nebo z nájemní smlouvy, kde není uveden jako osoba, se kterou byla uzavřena nájemní smlouva, nebo mu nevyplynulo užívací právo k předmětné nemovitosti např. z pravomocného rozsudku soudu o rozvodu manželství a s tím spojeného majetkového vypořádání. Ke splnění druhé zákonem stanovené podmínky spočívající v prokázání, že daná osoba objekt nebo jeho vymezenou část neužívá, je třeba vyslechnout i svědky, např. sousedy. Je možné např. přijít na ohlašovnu s konkrétním svědkem nebo ho požádat o čestné prohlášení.
x x x
Tak tedy – odhlásíš se od rodičů. A při té příležitosti to vše posléze použiješ i při odhlášení se z „platby poplatků za „neodebírané – nekonzumované – služby“. Tj. použiješ ty samé svědky... Obecně má povinnost (zákon o místních poplatcích) platit:
· osoba, která má v obci trvalý pobyt a také · osoba, která vlastní nemovitost určenou nebo sloužící k individuální rekreaci, ve které není hlášena k trvalému pobytu žádná fyzická osoba. Zákon o místních poplatcích je velmi stručný a obce ho mohou konkretizovat svou vlastní vyhláškou. Jediná možnost je hledat ve vyhlášce dané obce, jaké jsou podmínky osvobození od poplatku.
Pokud bys si ještě nevěděla rady... napiš, držím palce,
|
< Předch. | Další > |
---|