O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HOLKY Z NAŠÍ ŠKOLKY PDF Tisk E-mail
Úterý, 07 červen 2011

Můj nejstarší synek má dnes páté narozeniny. Včera se rozhodl, že si vezme Mičku za ženu. Mička je jeho spolužačka z mateřské školky. Je to přesně ten typ holčičky, kterou začnou kluci z lásky tahat  za copánky už ve třech letech a v sedmnácti bude její šlépěje lemovat pěkná řádka zlomených srdcí. Zkrátka žádná "seď v koutě, najdou tě." 

 

 

 

 

     Nekritická mateřská láska ve mně bojuje se zdravým rozumem. Zdravý rozum říká, že zamilování v pěti letech je přeci jen záležitost k pousmání, mateřská láska oponuje, že první úspěch je jen předzvěstí úspěchů dalších. A mám radost pokaždé, když mi syn oznamuje: "Dneska jsem pomohl Mičce na klouzačku," nebo "Dneska mi Mička dala bombon."

 

      Dovedu si představit situaci, kdy mi moje pětadvacetileté dítě přivede domů dívku svého srdce a oznámí mi: "Mami, my se budeme brát." A já se na ni podívám a pomyslím si: "Tuhle??? Kdes ji proboha našel?" Pevně doufám, že pak v sobě najdu sílu nebýt urejpanou hnusnou tchýní a že se budu snažit najít ve svých snachách to tajemství, kvůli kterému je moji synové milují.

 

 

 

      Svou vlastní tchýni mám moc ráda a obdivuju ji za to, že dokázala vychovat svoje tři kluky, tak, aby byli úspěšní a šťastní a přitom sama přežít. Je prima, že si mám ke komu jít pro radu, když mi někdy můj muž připomíná marťana. Protože kdo ho zná nejlíp na světě? Přeci jeho máma.

 

     Mému chlapečkovi je teprve pět jet. Ale je dobré být připravená. Vždyť Mičkou to všechno začíná.

 

 

Markéta Hrdoušková

 

 

Komentáře (12)add feed
Ano, celé dětství si říkáte, jaká asi bude ta, co mi synek přivede domů? : Myška
Koukáte na jeho kamarádky, tipujete... A pak to přijde. Překvapení.
Kdepak bych si já před takovými třemi lety pomyslela, že spolu se "snachou" získám zcela bez vlastního přičinění vnoučka. Nebo že si starší syn najde o několik let starší partnerku. S oběma holkama si ale docela rozumím. "Mladým" se nepletu do života, i když se s nimi ráda vidím, a ráda jim pomůžu s čím můžu.
Nejdůležitější pro mne je, aby byli moji kluci šťastní.
červen 07, 2011 07:36
... : bb2
Zajímavé, tak tyhle úvahy o budoucích partnerech dětí mne zatím míjejí, a to i když jsou oba momentálně zadaní. Asi že tuším, že to není naposled a ti/ty budoucí budou dočista jiní/ésmilies/smiley.gif
Celé dětství jsem si říkala, že je nikomu nedám, protože nikdo s nima nebude umět zacházet:-))
červen 07, 2011 12:27
bb, to já : Iris
jsem už zažila svůj smutek a pláč, když se můj prvorozený rozešel se svojí první velkou láskou.Vím, že ty většinou končívají rozchodem, ale protože to trvalo asi 5 let, měla jsem ji už dost ráda. Protože ale samozřejmě syna miluji, byla jsem svým způsobem zase šťastná, že ON je šťastný a nově zamilovaný. A na druhou stranu mi srdce usedalo nad tím, jak se trápila ta bývalá, holčina, kterou jsem byla schopna považovat za něco jako dceru, po které jsem vždycky toužila.
Nebyla jsem připravená na takový smutek, řešila jsem do té doby jen svoje citové kalamity - a teď to bolelo hrozně i u velkých dětí - protože i ta bývalá holčinka je něčí dítě, litovala jsem i její rodiče a vůbec...Z toho smutku nad nimi mne vyvedl až můj muž, který totéž provedl se mnou smilies/undecided.gif

No ale teď jsem také spokojená, pořád nevím, proč ta představa blbé, protivné a prudící tchyně je tak zakořeněna. Mám tu novou zase ráda jako dceru, kterou nemám, a jen doufám, že další kalamita se konat nebude..

Markéto, život to přinese jaksi samozřejmě, připravit se na to asi nedá. Ale Mička je určitě roztomilé cvičeníčko do budoucna smilies/smiley.gif
červen 07, 2011 13:31
bb2 : mamča
Dobrý nadhled. smilies/wink.gif
Když můj nejstarší synek dříve obměňoval přítelkyně, tak jsem mu řekla, aby mi je chodil ukazovat až si některou z nich bude chtít vzít. smilies/cheesy.gif
Vždycky to totiž byla "ta pravá" a hned nás přesvědčoval, že "má skvělý rodiče, a že bysme s nima měli jet na dovolenou, abysme se líp poznali". smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
No, asi jsme to měli zkusit. Takhle bude synáčkovi 32, a furt svobodnej... smilies/cheesy.gif
červen 07, 2011 13:36
U nás u kluků taky proběhlo pár známostí, ale to byly evidentně ty nevážné. : Myška
Ty, s kterými se bydlí, žije, plánuje budoucnost, vychovává dítě, jsou až ty současné. Nemyslím si, že jsou na celý život, to se stane málokdy, ale zatím jim to funguje.
červen 07, 2011 13:58
Iris, : bb2
chápu, já to mám usnadněné tím, že mám starší dceru a zatím to byla vždy ona, kdo se rozcházel. Její rozejití kluci se vyplakali jinde, takže jsem se nemusela dívat na smutné psí oči a po pravdě, někdy se mi ulevilo, že zase bude chvíli v klidu usazená doma:-) Což samozřejmě nenastalo, protože musela dohnat co zameškala jinde:-))
Některé projevy odejitých ctitelů byly legrační a staly se součástí rodinných historek, i když bychom se jim nikdy neposmívali, byli to vesměs hodní kluci.
Jeden klečel a žádal o ruku a když se otočila s nechápavým výrazem pryč, protože se s ním přece rozešla, tak se po těch kolenou začal šoupat za ní, jenže přecenil délku pasu u kalhoty (ty proklaté snížené pasy a bokovky!) a hrozilo, že se došoupe dole bez :-))
S jiným to zase tak cukalo, že musel ven na vzduch a nával emocí napřel do sochy, jakési kulturní památky a sochu povalil. Dcera se ze scény vytratila, ale ne nepozorovaně, takže pak absolvovala dva výslechy na policii coby svědek:-)
Slzu zamačkávám, když si vzpomenu na myslivce. Je to již pár let, ale stále se drží v čele peletonu. Zazvonil, tiše pozdravil, rozrazil dveře a vplul do bytu jak Bivoj s půlkou kance na zádech. Proplul chodbou do kuchyně a kance složil na umakartovouo linku, součást původního vybavení našeho družstevního 3plus1, se slovy Paní bb, tady sem vám přines kousek masa na neděli.
Pes (původně a i dnes občas používané lovecké plemeno) byl v šoku, odebral se na lodžii, kde se z toho doslova a do písmene pošvíkl. Mně se chtělo ho následovat, no ale zachovala jsem poker face, poděkovala a zvládla i obrovský úžas nad pašákem lovcem. Zasloužil si to, byl to šikovný a fajn kluk. A fešák. To vlastně všichni. Jeden si chtěl princeznu odvézt do Anglie a provozovat tam s ní hospodu, s tím, že k pípě, sporáku a kýblu s mopem vysokou nepotřebuje a vydělá si víc, když krapet máknou. Naštěstí mi tu novinu mé báječné dítě svěřilo až poté, co tu záležitost samo uzavřelo. S hospodou ukončila i vztah, a to i když pan budoucí hostinský slevil z hospody v Anglii na hospodu u přehrady v Čechách. Jinak bych asi místo klábosení na Kudlance objednávala svěrací kazajku a klecové lůžko, aby paní Rowlinglová měla o čem psát.
Nejvíc v oblibě jsem měla hudebníka. Jezdili spořádaně po koncertech, buď jako diváci-posluchači nebo jako účinkující a posluchačka. Největší úlet byly jeho šátky s lebkama a tak podobně, takže jedno období jsem měla olebkovanou dceru. Ale zase jsem měla vyřešené dárky k svátkům a narozkám, takže pohoda. Teď máme cikána a je zase dobře. Fešák, hodnej, pracovitej. Tak uvidíme:-)
Před šroubkem se nakrucuje kdejaká žížala, též uvidíme.
červen 07, 2011 14:03
Mamčo, : bb2
neboj, těžko na cvičišti, lehko ne bojišti a kdo si počká, ten se dočká, ber to tedy tak, že až si synek konečně vybere, bude to ráj na zemi :-))
červen 07, 2011 14:04
... : bb2
a navíc, 32 žádný věk u kluka, kam by se hnal :-)
červen 07, 2011 14:04
bb : Iris
smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Dovedeš si to užívat smilies/wink.gif
červen 07, 2011 14:09
... : Mikin
Mate pravdu damy, zivot je plny prekvapeni....
Nase mladsi holka ktera nedelala problemy ani v dobe nejvetsi puberty si vybrala hudebnika, ktery (i kdyz jinak chytrej kluk)se chce za svym Umenim porad nekam stehovat a je roztrzitej jako profesor.
Ta starsi, nad kterou jsme v puberte lamali rukama a horekovali, skoncila v naruci nesmirne sporadaneho kanadskeho jizdniho policisty.
Clovek nikdy nevi......
červen 07, 2011 14:58
Starší syn : Ivča
má 19 a láska ho zatím míjí...Proto je to děsný cynik, co se týče vztahů...ale ono na každého dojde...Tvrdí, že je asi moc náročnej...a když se ptám, jestli nemá nějaké ctitelky, páč je to ( i jiným než nekritickým mateřským okem) hezkej kluk, povídá že ani ne, že asi taky mají vysoké nároky... smilies/grin.gif
Mladší syn se zamiloval asi ve 13letech a docela mě vyděsil. Objekt jeho zájmu jsem totiž učila...hloupá uválená zmalovaná kuřačka....snad se jeho vkus časem vyvine k lepšímu...

A k těm dětským láskám- minulý týden mi šlo po třídě psaníčko od prvňáčka: Aneško moje lásko miluj mě nemiluj Štěpána! A Anežka mi povídá: Paní učitelko, to je hrůza, mě miluje tolik kluků, že vůbec nevím, kterýho si mám vybrat....a co tak sleduju, zatím to vypadá, že volí jako většina nepoučených: Pěkného usměvavého raubíře smilies/wink.gif...toho,co psal ten dopis...
červen 07, 2011 18:44
Iris, : bb2
jo, však o nic jiného nejde, když se budu stresovat tím, koho si asi přivedou nebo zda ten současný je nastálo, zda se z něj nevyklube prevít, tak to bude dětem k ničemu, mně taky na nic a ničemu špatnému tím nezabráním, spíš naopak.
U mě platí, že když nejde o život a o zdraví, tak nejde o nicsmilies/smiley.gif
červen 09, 2011 16:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]