O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VĚDĚLI JSTE TO? PDF Tisk E-mail
Úterý, 05 duben 2011

Našla jsem zajímavosti - schválně, o kterých z nich jste věděli? Ale i kdyby o žádných, tak pevně doufám, že vás to alespoň trochu zaujme, případně pobaví... Mj. konečně vím, kde se bere můj tělesný špek... Normálně používám při sprchování zbytek šamponu na vlasy. Ale dnes jsem se koukla na nápis na láhvi a běda...

Stojí tam "Pro větší objem a plnost".  Kruci, řekla jsem si, teď je jasné, proč nemůžu ubrat na váze. Ale mám řešení - od teď budu používat prostředek na mytí nádobí, tam totiž je napsáno: "Odstraní i velmi odolný tuk".     

 

 

 

 

 

 

 • Ford vyrobil 15 700 003 automobilů modelu "T", všechny měly černou barvu.

 

 • Elektrické křeslo vynalezl zubař.

 

 • Thomas Alva Edison je držitelem více jak 1300 patentů po celém světě.

 

 • 40 % světového denního tisku se tiskne na papír z kanadských lesů.

 

 • První sklo bylo vyráběno už před cca 3500 lety v Mezopotámii.

 

 • Lednička byla patentována 8. srpna 1899.

 

 • Vinylové LP (long-playing record) vymyslel Peter Carl Goldmark v roce 1948.

 

 • První pouliční telefonní automaty nebyly na mince, ale stál vedle nich "výběrčí", kterému se platilo. Automaty přijímající peníze se objevily v roce 1899.

 

 • Barbie a Ken jsou pojmenováni po dětech zakladatelů firmy Mattel.

 

 

 

 • Prvním nafilmovaným sportovním záznamem byl box. T. A. Edison záběry pořídil v roce 1894.

 

 • Nejúspěšnější herečkou v historii je Katherine Hepburnová, které se podařilo z 12 nominací získat hned čtyři Oscary, což je rekord. Ani pro jednu sošku si však na ceremoniál nepřišla a na pódiu se objevila pouze jednou, když sama předávala čestného Oscara Lawrenci Weingartenovi.

 

 • Jako ve špatném filmu si musel připadat Zbingniew Rybczynski, který získal v roce 1982 Oscara za nejlepší animovaný film, když jej odmítla zpět do sálu vpustit ochranka poté, co si šel ven zakouřit. Jeho námitky "Ale já mám Oscara..." mu nepomohly a byl po potyčce dokonce odvezen na policejní stanici.

 

 

 

 

 • Za první velkou ekologickou katastrofu způsobenou člověkem je považováno rozšiřování pouště v Mezopotámii za třetí Urské dynastie (2150 až 2000 PNL). Intenzivní zavlažování a nadměrný výpar vedly k zasolování půdy a odplavování úrodného humusu. Následkem bylo drastické snížení výnosů a zánik jedné z významných starověkých kultur.

 

 • Chráněná území pokrývají v ČR více než 15 % plochy území, což nás řadí na první místa v Evropě vedle Rakouska, Švýcarska a Velké Británie.

 

 • První přírodní rezervace byly na území ČR zřízeny v jižních Čechách na území šlechtických rodů Bukwoyů a Schwarzenberků již v první polovině 19. století a patřily k nejstarším v Evropě. Přírodní rezervace Žofínský prales a Hojná voda vznikly v roce 1838, Boubínský prales o dvacet let později v roce 1858.

 

 • Nejstarší kultivovanou zemědělskou plodinou vůbec je obilí (ječmen a pšenice). Pěstovat se začalo na Blízkém východě před 17 tisíci lety. Rýže se začala pěstovat poprvé v Thajsku před 12 tisíci lety. Nejmladší je slunečnice, kterou člověk začal kultivovat před 5 tisíci lety v Severní Americe.

 

 • V přirozeném lese ČR bylo 40 % buků, 18 % dubů, 16 % jedlí, 15 % smrků a 3 % borovic. Současný hospodářský les se skládá z 54 % ze smrku, 18 % borovic, 6 % buku, 6 % dubu a jedle jsou zastoupeny méně než jedním procentem.

 

 

 

 

 • Na konci písničky "A Day in the Life" je nahrán ultrazvukový pískot, neslyšitelný pro lidi, ale jen pro psy. Paul McCarthy ho tam nahrál pro svého psa.

 

 • Člen skupiny Beach Boys Brian Wilson strávil v posteli léta 1971 až 1974.

 

 • První písnička, která zazněla ve vesmíru je "Happy Birthday". Pouštěla ji posádka Apolla IV 8. března 1969.

 

 • Před tím, než se stala Mariah Carey zpěvačkou, pracovala jako hosteska v baru.

 

 • Aerosmith si na koncerty vozily motorové pily, aby mohli lépe demolovat zařízení hotelových pokojů. Také si nosili prodlužovačky, aby televizory při vyhození z okna hrály až do okamžiku dopadu.

 

 • "Kantáta na kávu" napsal Johann Sebastian Bach

 

 

zajímavé, co?

d@niela

 

 

Komentáře (7)add feed
No teda, : Michal
to jsou mi věci. smilies/shocked.gif
duben 06, 2011 00:03
To jsou... : wendy
a když Fordův syn vyrobil jeden nový modýlek, myslím v barvě červené, pěkný sporťáček, tatíček mu ho rozmlátil kladivem místo toho aby měl radost.

a Edison i vykrádal jiné vynálezce, konkrétně Teslu

japak dlouho nám ty kanadské lesy vydrží.. a v českých se sází rychle rostoucí dříví, hlavně zisk, že, je to děs, a konkrétně u nás se pořád kácí břízy jako nepotřebné plevelné stromy a onys jsou tak hezké...

a Aerosmith jsou praštěný když nehrajou...
smilies/wink.gif
duben 06, 2011 08:54
... : Sidon
Z toho všeho mě zaujalo, nebo připadlo důležité, akorát to sklo a lednička. Za úplně nejblbější, považuju ty atrocity Aerosmith. Já mám vždycky rád, když vidím, jak lidi blbnou na kvadrát.
duben 06, 2011 09:04
Já bych ještě byla za : wendy
telefon, žárovku, nosiče zvuku a obrázků, auta...no a papír je důležitá věc, ani ne tak kvůli novinám, jako pro psané písmo,od kronik přes dopisy po knihy.
smilies/wink.gif
duben 06, 2011 10:17
Nesmime zapomenout na prvni kostku cukru na svete : Alena P-H
ktera pochazi z Dacic a "Zdokonalenou formu Radova principu používají rafinerie cukru po celém světě dodnes.": jak napsano v www Dacicko.
A za vsim hledej zenu, tak i za touto kostkou. Pani Radova se jednou skarede sekla do prsticku jak tak otesavala cukrovou homoli a hned si stezovala p. manzelovi Jakubu Krystofovi(Svycar to rodem). A pac manzel byl reditelem cukrovaru prinesl ji domu za par mesicu(v rijnu 1841) krabici cukrovych kostek. A konec otesavani...svet je hned lepsi misto.
duben 06, 2011 18:51
to s tím Armstrongem není pravda : alena puntík
první písnička ve vesmíru byla "Rodina slyšit, rodina znajet" - kterou si pouštěl Gagarin. Před ním nikdo ve vesmíru nebyl. Jo a ten pes se nejmenoval Lajka - Lajka je rasa psa - jako třeba ratlík, nebo foxteriér, ta lajka nebyla fenka nýbrž pejsek a jmenoval se Limončik - tedy Citónek. Ti, kteří tyhle bludy píšou jsou mladí a tudíž nic nepamatují. Jo - a bíbí, nestalo se t ani za první ani za druhé svétové války, ale když jsem já chodila na |Základku. Lajku Limnčika jsme měli na nástěnce ve škole - v páté třídě.
duben 07, 2011 11:49
... : bb2
Bíbí bylo asi pro mě, že, i když jsem tu asi tak týden nebyla a o psovi kosmonautovi a Gagarinovi jsem nepsala asi ani ťuksmilies/smiley.gif Co si zpíval Gagarin netuším, že letěl pes rasy lajka a přibližně kdy taky vím, i co je to za rasu. Jo, a učili jsme se o prvním psovi kosmonautovi v ruštině.

duben 13, 2011 00:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]