O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SKUHRÁNKY PDF Tisk E-mail
Středa, 30 březen 2011

Dneska byl den blbec. Původně jsem měla v plánu sem hodit dlouhý článek o tom, jak je všechno hrozné, jak jsem zabila den cestou do Vinohradské nemocnice, jak na stanici Želivského nemají ani jeden výlez z metra směrem k FNKV s eskalátorem ( o výtahu nemluvě) což musí všechny ty babičky, dědečky, lidi po úrazu, o berlích, na vozíčku a matky s kočárky, což jsou pravděpodobně ti cestující, kteří nejčastěji vylézají tímto směrem, blažit.

 

 

 

 

 

     Já jsem na Prahu zvyklá od mala a cestování metrem nepociťuji jako nějakou újmu... tedy nepociťovala jsem, dokud jsem se pohybovala po svých dvou zdravých nohou. Teprve když člověk začne jezdit s kočárkem, který sám neuzvedne a potřeboval by se pohybovat bezbariérově, nebo by potřeboval vždycky natrefit na nějakého člověka ochotného pomoci, začne teprve vnímat, jak je to tu v tomto směru nedořešeno a jak jsou lidi kolikrát protivní a neochotní.

 

     Ale co, ten kočárek, ten váží i s dítětem nějakých 20 kilo, s tím nakonec člověku vždycky někdo pomůže, ale co s 80 kilogramovým vozíčkářem? Třeba na Áčku je výtah na Václaváku a pak až na Dejvické (možná teď i na Hradčanské, když to tam předělávali, to nevím) každopádně na Starém Městě není jediný bezbariérový výlez...

 

     Tak jsem čekala s Valerínou (běžná kontrola zubní) na hnusné nemocniční chodbě - evokující 80. léta minulého století - několik hodin, protože paní doktorka si objednává lidi na jednotlivé dny, nikoliv na hodiny. Navíc si pacienty nevolá do ordinace podle pořadí, ve kterém přišli, ani třeba podle klíče „čím mladší, tím dřív jdou na řadu", nýbrž pravděpodobně podle momentální inspirace... takže se nedá odhadnout -  jo, v nejbližší hodině nepřijdu určitě na řadu, tak si ještě můžu skočit na oběd/na kafe/na hřbitov. Když už jsem konečně přišla na řadu, (to už jsem nesla do ordinace spící dítě) a Valerka se vzbudila, první co uviděla, bylo, jak jí nějaká cizí paní strká ruce do pusy a úplně se psychla. Ani se jí nedivim, já usnout a vzbudit se na zubařském křesle, také bych se z toho pos... hodně divila.

 

      A pokračovalo to...

 

     O tom, jak jsou někteří lidé tak nesobečtí, že když vidí stát u autobusu těhotnou matku s kočárem, tak je ani nehne se zeptat, jestli třeba nepotřebuje pomoct, ale zato vynaloží obrovské množství energie na to, aby se nacpali před ní a zasedli poslední volné místo k sezení, bych se zmínila jen letmo. Ne že bych si snad potřebovala sednout, nejsem chromá, ani nemocná, ale něco to o těch lidech vypovídá a jak už jsem byla celkově znechucená, tak jsem si to jen připsala na seznam.

 

     Nakonec mě zuřivost pomalu přešla - nebudu si zbytečně kazit náladu. Škoda slov. Na příští kontrolu jede s Valerkou Medvěd, já se tam s už miminem nepovleču. Mám takový pocit, že jestli to tam bude vypadat podobně jako dnes, tak zdi té nemocnice uslyší něco, co pravděpodobně ještě nikdy neslyšely :-)

 

Každopádně výsledek toho slavného dne byl, že mi bylo docela špatně, asi toho bylo nějak moc.

 

 

 

 

Po cestě ze školky:

 

Já:              Auvajs, asi budu rodit.

Vojta:         já budu mami klidně rodit s tebou!

Valerka:    já taky!

Vojta:         ne, já!

Vali:           a já taky!

 

 

To je tedy najednou zájemců....  Kdyby tak chtěl ještě někdo porodit místo mně! :-)))

 

SANDRA

 

 

Komentáře (17)add feed
nechci, ale budu ti fandit.... : wendy
Dnes už ti je doufám líp !
smilies/wink.gif
březen 31, 2011 10:00
... : Sandra.
Jo, je to starší článek, dneska je venku jaro, tak je mi blaze:-)
Nicméně nulové bezbariérové výlezy na některých trasách metra jsou fakt problémem. Chápu, že přidělávat někde výtah po 30 letech od výstavby není asi úplně jednoduché a úplně levné, ale taková ta pojízdná plošina na schody by se snad podle mého mohla dát nainstalovat všude. Myslím, že kdyby na to udělali sbírku, složili bychom se jako na Národní divadlo... smilies/wink.gif
březen 31, 2011 17:39
Zubař : opas
Hele nechci radit, ale co si najít jinýho zubaře, ke kterýmu se dá objednat na konkrétní čas?
březen 31, 2011 19:35
... : bb2
to mne taky po přečtení napadlo, ale možná v Praze nejsou k mání volní zubaři, co ochotně zaregistrují nového malého pacienta? dost se píše o nedostatku zubařů a když se do Prahy Sandrovi přestěhovali z HK, možná museli vzít, co bylo.
A nebo je ta celodenní zubařka takové eso, že stojí za to si na chodbě počkat :-)
březen 31, 2011 19:58
Nevím, : Ivča
jak to chodí u vás, ale u nás najít volného zubaře, co nemá maximálně naplněnou kapacitu, to je fakt problém...já na novou zubařku čekala rok a půl. A to je to spolužačka!!!
březen 31, 2011 19:59
Záleží co chcete... : opas
Pokud vám nevadí zaplatit za preventivní prohlídku, najděte si zubaře bez smlouvy s pojišťovnou. Za lepší plombu se platí stejně a prevence zas tak drahá není. Aspoň mě to za ušetřený čas stojí. Navíc nejsem otravný pacoš, ale pan XY, vážený klient.
březen 31, 2011 20:44
... : Sandra.
Díky vám přátelé za radu, jste hodní:-) ...skutečnost je taková, že Daniela ten článek převzatý z mého blogu zkrátila a umazala všechny podrobnosti o výsledcích zubní kontroly apod. (za což jsem jí vděčná) a tím pádem z toho nevyplývá, že to nebyla tak zcela běžná zubní kontrola. Dcera se narodila s rozštěpem a s tím souvisí také různé nepříjemnosti, co se růstu zubů týče a tak jezdíme na kontrolu k zubařce, která se specializuje na pacienty s rozštěpovými vadami. Jinak bych opravdu nejezdila přes půl města a ještě k tomu do nemocnice, kde se zastavil čas. Navíc ta "celodenní zubařka" je takové eso, že by zasloužila nakopat, ale bohužel není z čeho vybírat...

Každopádně kdybyste měl někdo tip na dobrého zubaře v Praze, který přijímá nové pacienty, budu vám vděčná, někoho bychom si asi měli s manželem sehnat dřív, než vyvstane nějaký problém. Vyměním za doporučení na skvělou gynekoložku:-)
březen 31, 2011 22:15
Sandra : opas
www.kukla.cz
Gynekoložku nepotřebuju smilies/grin.gif
duben 01, 2011 00:20
Nebyla by k mání ornitoložka? : NČ
.
duben 01, 2011 06:42
NČ : Lotka
smilies/grin.gif
duben 01, 2011 10:10
opasi : erika
všim sis, že jsi nejvetší hvězdou seriálu? smilies/cheesy.gif smilies/wink.gif
(Cassandře se omlouvám za OT smilies/smiley.gif )
duben 01, 2011 10:16
já chodím do výzkumného ústavu stomatologického, : Inka
jsou super, objednávají na hodinu, berou na hodinu, jsou na Karláku a chodí tam celý náš rodinný klan a přilehlí přátelé. Dostala jsem se tam, že mému synovi vylezly druhé zuby bez skloviny a to byl dost velký problém to nějak řešit a hlavně se do toho nikdo nechtěl pustit a díky nim má zuby v naprostém pořádku už léta. Zkus to tam. Jedou normálně na pojišťovnu.
duben 01, 2011 13:41
erika : opas
Jakyho serialu?
duben 01, 2011 15:48
opas : erika
no přece dnešní mimořádné vydání Lásky mámivé,..., pistolníku smilies/wink.gif
málems dostal toulavého smilies/grin.gif
duben 01, 2011 16:41
erika : opas
Aha, to nesleduju, citovky mě neberou smilies/wink.gif
duben 01, 2011 18:17
a ten kontakt na gynekolozku : petrakp
by nebyl prosim? smilies/smiley.gif
duben 02, 2011 23:03
... : Sandra.
http://www.gy-nek.cz/

Ornitoložku bohužel žádnou neznámsmilies/smiley.gif
duben 02, 2011 23:11
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]