O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDYŽ JÁ HO MÁM RÁDA A HODNĚ ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 březen 2011

Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Měli jsme s přítelem velikou krizi, on hodně pil, chodil domů opilý a byl pak na mě hrubý, nadával mi, mluvil sprostě o mých dětech atd. Žiji s ním už deset let. A celé ty roky pil, vždy si našel důvod. Jeho rodiče jsou také alkoholici. Bylo to hrozné, sem tam se i pomočil, jak říkám, hrůza. Já pracuji jako prodavačka v obchodě a o víkendech jsem ještě navíc hlídala nemocnou paní (měla Parkinsonovu nemoc a Alzheimera). To byly vždy dvanáctihodinové  směny. A doma pochopitelně taky všechno... 

 

 

 

     Ale přítel pořád jen vysedával u kamaráda v hospodě. Když tam byl, nebral mi telefon,  když jsem mu chtěla zavolat atd. A vrcholem všho to bylo předloni na silvestra, kdy jsme doma měli návštěvu a přítel se tak opil, že mi před všemi zase strašně sprostě nadával. A já pak řekla dost.

 

      V práci za mnou pak chodil jeden starší muž. Já napřed neměla zájem, ale svým charismem mě dostal. Šlo mezi námi hlavně o komunikaci, a pak byl i sex. No, a můj přítel na to časem přišel. Bylo mi to ale docela jedno.

 

      A teď k současné situaci: S tamtím mužem už se dávno nestýkám. Potřebovala bych poradit v tom, co dělat dál..

 

     Totiž s přítelem jsme pořád spolu. Vím, že mě miluje, také spolu pořád spíme a on už nikam nechodí, ani nepije už tolik. Ale jeho zdravotní stav se strašně zhoršil. Chodili jsme spolu i do psychologické poradny, atd. Ale je strašný nervák, on vždy byl. Vždy měl nízké sebevědomí, i dětství měl prý hrozné. Alkohol ho omezil hodně. Já nevím, proč je pořád se mnou, chtěla jsem se odstěhovat, ale miluji ho hodně a také on nechce, abych se odstěhovala.

 

     Vím, že jsem s tamtím udělala chybu, ale svým pitím a vulgárním chováním mě přítel zraňoval. Tak si říkám - proč si nenajde jinou?

 

děkuji za radu

DENISA

O D P O V Ě Ď:

 

Milá Deniso,

 

     Pevně doufám, že sis přečetla, co jsi mi napsala. Víš, jak bys asi reagovala ty, kdyby ti tohle napsala kamarádka?

Nejspíš by ses jí okamžitě zeptala:

 

  •  Holka, jak jsi to mohla vydržet celých těch deset let?
  •  Dřela jsi, dělala jsi od vidím do nevidím - a co on?
  •  To je tak úžasný milenec? Což se mi zase nechce věřit, pokud tolik pije...
  •  Nosí ti domů tolik peněz? Což se mi zase nechce věřit, pokud tolik pije...
  •  Holka, kde je TVOJE sebevědomí?!

 

 

     Takže, Denisko, to, že nyní, když už má alkoholem zničené vnitřnosti, když má alkoholem poničený charakter a všechno, co dělá správného chlapa mužem, tak tě nechce pustit. Pochopitelně! Kde by tak hodnou a ochotnou chůvu, hospodyňku, milenku a opatrovnici našel?

 

     Mj. zmínila ses hned ze začátku o tvých dětech. Jsou s vámi stále? A byly těch deset vašich společných let svědky těch jeho excesů? Pokud ano, tak to mám - to se přiznám bez mučení - na tebe docela vztek... Jak může máma tohle svým dětem udělat???

 

      No, pevně doufám, že až si na ty otázky odpovíš, tak budeš asi hned vědět, co dělat... Myslím, že to opravdu není jen ten jediný chlap na světě, který by s tebou byl. I když si to pravděpodobně nejspíš myslíš...

 

      Držím ti palce, abys ty správné odpovědi věděla co nejdříve.

 

d@niela

 

 

Komentáře (24)add feed
Daniela ti odpověděla : bb2
Kde by tak hodnou a ochotnou chůvu, hospodyňku, milenku a opatrovnici našel?
a k tomu zdroj financí

Podobně žila naše známá, už starší paní. Vdávala se v 60.letech, na vesnici, tři děti, nechtěla se rozvádět, aby děti nevyrůstaly bez táty. K dětem se choval dobře, pokud po něm nic nechtěly a ony byly zvyklé se vším chodit za mámou, úplně se vším. Po práci šel nejdřív do hospody, domů až na televizní zprávy. O víkendu mezi spánkem a hospodou ale dělal doma, kolem domku a zahrádky. Do práce taky chodil, na pivo a cigarety si vydělal a ještě dal něco rodině. Cholerik, kvůli prkotině vyletěl jak čert a uklidnit se šel do hospody. Těšila se, že až odrostou děti, našetří si na lázně a pojedou spolu. A že budou chodit s pejskem na procházku. Děti odrostly, odstěhovaly se z maličkého domku, který pomalu chátral, protože on vydělával po revoluci méně, nechtělo se mu. Nic ho už nebavilo, jen sedět, cucat pivo a poslouchat hospodské řeči, trochu si zanadávat, jít domů na zprávy, trochu si zanadávat, sníst večeři, ženu, co odmítla sex kvůli smradu z cigaret a piva, sprostě seřvat, a pak usnout.
V 50 umřel na rakovinu hrtanu. Tři dny předtím ještě seděl v hospodě. Ona chodí na procházky sama a do lázní nikdy nejela. Je jí 63 a říká, že kdyby se na něj vyhvězdičkovala před 30 lety, mohla mít pěknej život a dneska chodit na procházky s nějakým normálním chlapem. Kdo ví, možná i do divadla, které má tak ráda, ale nedostane se tam. Děti mají rodiny, nechce je otravovat, auto nemá, autobusem se tam nedostane.
březen 08, 2011 00:28
bíbí, : d@niela
to se čte strašně smutně... Je mi vždy smutno, když něco takového čtu. Podobný osud měla moje tchýně. Tchán sice tolik nepil, ale zase byl "dívkař" a domácí usurpátor. Tam se ani luxovat za jeho přítomnosti nesmělo, veškerý úklid apod. se odehrával jen, když páníček byl mimo domov.
Na to, že žili (oba už zemřeli) v této době, tak chudák ženská měla doma středověk. Vodu si do koupelny nosila v kýblech, ohřívala ji v kuchyni na kamnech, prala na valše. Teprve rok před její smrtí, zemřela na rakovinu, milý tchán koupil pračku... Aby ho to milostivě naučila a pral tedy za něj "přístroj". Penízky ukapával. Ona měla dvě práce, dřela jak barevná. No, říká se - o mrtvých jen dobré. Ale o něm bych toho našla asi strašně málo...
A ona mu sloužila a sloužila. Když jsem se zeptala, proč se nevzepře, tak si jen povzdechla a řekla: "Ále, co bych nadělala, já si už zvykla..."
březen 08, 2011 00:48
jo - komu není rad,. : alena puntík
tomu není pomoci.Hele, manžel to není, tak s ním můžeš vyrazit dveře zítra....nebo i dneska. tomu, co prožíváš, se říká "Stockholmský syndrom". Když jsi deset let přežila tohle...už přežiješ všecko. Hlavně nad tím moc nedumat.....uvidíš, až se oklepeš, budeš si připadat, jako když jsi zdrhla z kriminálu. Praktický postup: Na ten den si pozvi hnějaké svědky - kamarádku, někoho z rodiny a podobně. Sbalit mu všecky věci a postavit mu kufr za dveře. To víš, že bude řvát a dobývat se domů...okamžitě volat policajty - a né, že ti jako vyhrožuje, to víš, policajti jsou chlapi a budou se tím akorát bavit a budou na jeho straně. Řekni, že ti vyhrožuje zastřelením a že má zbraň. Jo - dobrý by bylo ukecat nějakou sousedku, aby tam taky zavolala a řekla, že se bojí, že tam v baráku řve a střílí nějakej chlap....Že nestřílel a ani žádnou zbraň neměl???? JOOO - vy jste dvě blbý ženský, k smrti vyděšený a v životě jste žádnou střelbu neslyšely - akorát ve filmu. Jak jste měly vědět, že to nebyla střelba ale nějaké jiné rány......furt budete dvě proti jednomu a oblíbená policejní taškařice zvaná "tvrzení proti tvrzení", kterou se policajti tak rádi zbavují práce - se tentokrát nebude konat. Jakmile bude hoch za katrem, vyměnit zámky a volat policajty, kdykoli se k baráku jen přiblíží. Oni tihleti násilníci zas až tak statečný nejsou.
březen 08, 2011 03:09
Sv. Prostato : NČ
cit: "Tak si říkám - proč si nenajde jinou?"
A co je tobě jako do toho? Začni se starat vo sebe a jak na tebe koukám, tak ze starostí nevyjdeš.
A nebudeš mít čas na přemejšlení (ehm - "přemejšlení"?) vo tom, proč von si nenajde jinou. Co ti je po tom? To snad vopravdu nejni tvoje věc. A jestli ve svý ******** myslíš, že to je tvoje věc, tak ti pomáhej Panna Mária.


březen 08, 2011 08:07
Potřebuješ poradit v tom, co dělat dál? : Myška
Vykopnout parazita, co jiného. A měla jsi to udělat dávno, asi před více jak devíti roky...
březen 08, 2011 08:30
Proč "miluje" on Tebe, je snadno pochopitelné, : mamča
i když jeho projevy lásky jsou tedy "velmi specifické".
Ale proč proboha miluješ Ty jeho ??? smilies/shocked.gif
Přečti si po sobě, co jsi o něm napsala. Ani jednu pozitivní vlastnost tam nevidím. Nezaměňuj si lítost a samaritánství s láskou. Vždyť on NENÍ politováníhodný. Jen starý zdevastovaný alkoholik, kterému ve světlých chvilkách dochází, že bude nejspíš brzy potřebovat pečovatelku, která ho bude přebalovat a krmit.
A ani z tohohle důvodu se k Tobě nedokáže chovat slušně.
Jaké dětství jsi měla Ty ? Že se chováš jako hadr na podlahu ?
březen 08, 2011 08:52
mamčo : NČ
třeba má velkýho
březen 08, 2011 09:00
NČ : mamča
A k čemu ? Alkoholik ?
Leda velký HO.
březen 08, 2011 09:05
Je to ten zvyk nebýt sama : wendy
mnoho žen raději volí toto než být sama. To je přeci stará píseň...

NČ,mamči - dobře!
smilies/wink.gif
březen 08, 2011 09:12
mamčo, dost dobrý :-))) : NČ
.
březen 08, 2011 09:14
těžko radit : Magdalenka
když si dlouhodobě ničíš zdraví, psychiku i perspektivu, nadáváš si za to rozumné, cos učinila - našla si jiného, ukončila vztah s alkoholikem. Když sama potřebuješ takové trápení, to já už radit neumím. Vyhoď ho. Lepší pozdě než později. Jinak i svým dětem dáváš vzor, že žena je otrokyně na mlácení a chlap ochlasta.
březen 08, 2011 09:38
... : Tatunka
Takže přítel celou dobu pil a trápil a když je teď zdravotně v hajzlu, tak mu jsi dobrá?

březen 08, 2011 11:52
Už poněkolikátý, jen na vokraj: : NČ
to slovo "přítel" mi fakt zní komicky
březen 08, 2011 11:58
NČ : mamča
Už jsme to tu v jazykovém koutku párkrát probrali, že slovo "přítel" má jiný význam, než v jakém se teď často používá.
Ale neprovdaným dámám připadá lepší říct "přítel" místo vystihujícího "partner", "tencosnímbydlím", nebo ještě lépe a výstižněji "souložník" nebo "šuk.ř" smilies/cheesy.gif.
A dost ! Nebo mě Daniela bude muset dát žlutou kartu. smilies/wink.gif
březen 08, 2011 12:10
Kamarádka, neprovdaná : wendy
žije s chlapem, o kterém říká tak něžně "ten můj". Mně se to líbí. A jinak je vystihující termín partner.
smilies/wink.gif
březen 08, 2011 12:19
Co dělat dále? : Eva
Nauč se mít ráda sebe!!!!!!!!!!!!! aspoň tolik, jako kdejakého zdevastovaného alkoholika, násilníka a vyžírku.
Dlužíš si to!
březen 08, 2011 13:38
Mamčo, děkuju za vysvětlení. A prosím o odpuštění : NČ
Mám holt to dlouhý vedení, že, i přes už několikrát todle probraný, mi to slovo, ve spojení s poserou, furt připadá komický.
Vona ovšem tahle šikovná holčina v ňom vopravdu vidí přítele, ač je to normálnímu pozorovateli neuvěřitelný. To je totiž na tom všem nejtragičtější. Ne von, ten vejpitka, ten tragickej nejni. Tragická je vona, a už jen čekám, kdy ho tady začne bránit a bejt zlá na všecky, kerý ho nazvou krypláckym kořalou.
březen 08, 2011 14:25
to je něco, co jsem nikdy nepochopila - a už vůbec nechápu, proč se tomu říká "logický myšlení" : alena puntík
tak chlap chlastá, dělá svý ženský peklo ze života, když ta konečně - ne , že by procitla , ale zaváhá - začne jí urážet a začne jí vyhrožovat. Popř. ji i mlátit...každej soudnej člověk by otočil o sto osmdesát stupňů a začal jí dělat pomyšlení, niosí jí kytky, dárky atd. atd. Jen , aby si ji znovu získat.ale on ne, zvýší teror...to jako aby ona měla strach mu zdrhnout. No strach mít třeba bude...ale jen do určitého okamžiku, kdy poslední kapka přeteče. Pak mu stejně zdrhne - protože bude mít strach, aby ji nezabil. Že je s ní on, to chápu...kdo jinej by s ním vydržel, dělal mu služku a živil ho. Ale proč s ním je ona?????
březen 08, 2011 16:00
Semsi eště jednou přečet titulek : NČ
Jestli ho fakt máš ráda, a hodně ráda, a myslíš to fakt vážně, zahrň ho láskou, pivem, kořalkou, vepřovym, svíčkovou, domácíma knedlikama, vejvarama s nudlema (zde pozor!!! nudle NIKDY nevař v polívce).
Von to jistě konečně pochopí, vocení, co v tobě má, a bude tě milovat jak Rom Julii.
březen 09, 2011 14:57
No, a nebo ho klepne : wendy
z té nestřídmosti - nezapomínej, že má podlomené zdraví !
březen 09, 2011 15:15
Wen. Jo von to je skutečnej krypl? Sem si ani nevšim. : NČ
No tak mu vař dietu. Hlavní je ta láska, ne žrádlo.
březen 09, 2011 15:27
Jistě ! : wendy
nadmíru pije, počurává se, játra i ledviny možná v kýblu ...a spánkový režim taky bude mít nepravidelný.
smilies/wink.gif
březen 10, 2011 08:00
Copak spánkovej režim : NČ
Všude teď píčou, že nejdůležitější je pitnej režim! Ten zřejmě plní na 200%.
březen 10, 2011 08:40
Rozumím Ti:-( : Dominika
Já takto žila sedm let a kdo nic takovýho neprožil, nemá potuchy a co jde. Já se dokázala vzchopit a jít od přítele až po té co mě málem zabil.Deniso,držím palce a doufám, že jsi svou situaci vyřešila. Nebude se ti to líbit, ale odejdi, uteč, cokoliv,takový člověk za to nestojí.Já jsem zjistla, že je lepší být sama a že to jde daleko líp, než s někým takovým.Mimochodem dva roky na to se můj již bývalý přítel upil k smrti.Nyní mám spokojenou rodinu a nového přítele i nové miminko. Moc ti rozumím a kdyby jsi potřebovala si s někým promluvit, napiš Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
srpen 14, 2011 21:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]