O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PŘÍLIŠ HLUČNÍ SOUSEDÉ - I. PDF Tisk E-mail
Pátek, 21 leden 2011

Máme problém - hlučné sousedy v panelovém bytě nade mnou. A i když nemám "akustické trauma", každodenní dupání sousedů, lítání jejich 1,5 letého syna a výroba nábytku nad obývákem, nám opravdu nesmírně vadí. Přičemž ten malej ožívá v osm večer a končí mezi 22-23 hodinou večerní. A domluvy? - samozřejmě jsme to zkoušeli, slušně poprosili a ne jednou.

 

 

 

 

       Přece ho nesvážou řetězem... a doporučili nám stěžovat si na policii nebo se odstěhovat - jak ohleduplné a duchaplné :-))), co?

 

      Akorát ze sebe člověk udělá pitomce, když se jde "po dobrém" domluvit a požádat o trochu sousedské ohleduplnosti. Odhlučnit byt 3+1 by přitom stálo tolik, že kdybych ty prašule měla, koupím si za ně raději chalupu na samotě u lesa a kašlu na všechny a na všechno.

 

     Zkrátka je to psychický teror a kdo to nezažil, nepochopí. Takže momentálně mohu spoléhat pouze na boží mlýny, ale nevím, jestli to není rouhání od nevěřící osoby...

Přitom před těmi, co nad námi bydlí teď, bydlelo v tom bytě 6 dospělých lidí, 2 malé děti (2 a 1 rok), pes, kočka a každý den k nim docházela babička. Krom občasného vytopení tam byl klid a pohoda.

 

     Takže je to jasné - když se chce....

 

 

EVA

 

 

Komentáře (115)add feed
Škoda, že domluva není možná. : mamča
Domovní řád praví, že po 22:00 do 6:00 hod. má být dodržován noční klid. Jestli to sousedi nedodržují, a hluk je opravdu nadměrný, tak si stěžujte. V družstevním bytě u představenstva družstva, jinak u majitele či správy domu.
My máme ve stanovách družstva podmínku "3 x a dost" stejně, jako u neplacení 3 měsíce, výpověď z bytu.
Nevím, jestli malé dítě způsobuje opravdu tak nesnesitelný hluk, který není možné tolerovat, ale výroba nábytku v bytových prostorách určitě do pravidel spořádaného bydlení nepatří.
Nevýhodou je, že sousedi nad vámi mají vždycky trochu navrch. Voda zpravidla teče shora dolů, jen zvuk se šíří pěkně směrem vzhůru. Stačí si pustit nahlas pěknou muziku (taková Bachova Toccata A fuga) a sousedům nad vámi se bude rolovat koberec.
To pak ale znamená vyhlášení války, a pak se vám tam opravdu nebude chtít žít.

leden 21, 2011 09:50
Evo, : Iris
co se mi narodilo druhé dítě, sousedka pode mnou snad nepřetržitě budovala byt způsobem - kde byl záchod, bude koupelna, kde byla koupelna, bude záchod apod.. Pracovala mimo město, ale kdykoliv se vrátila domů, poznalo se to podle zatloukání hřebíků po půlnoci, záhadného šoupání nábytkem po celou noc, které popírala. O víkendových vrtačkách ba hlučnějších nástrojích přestavby ani nemluvím, prakticky pořád se sbíjelo.Vzhledem ke své práci v cizině zůstávali její dva teenageři sami doma a tak bylo období celonočního hulákání, hlasité "duc duc" hudby,vůně marjánky, rvaček na chodbě apod. Domluvy nepomáhaly.

Teď je mému synovi 18, ona vyměnila partnera a jak tak má snad nakonec všechno přestavěno najednou je hrozně citlivá na každičký zvuk, kluk už neví, proč na něj zespodu nevrle bouchá, on sedí u PC, má sluchátka, ale kvůli houpajícím se podlahám asi ona slyší každý krok a má strašného nerva. Boží mlýny, jo, možná, ale ona si to neuvědomuje a vlastně nás nadále terorizuje, teď už svojí skoro paranoidní potřebou ticha.My jsme teď pro ni hrozně hluční a ona si ani nepamatuje, čím nás tak dlouho ničila, že jsme se chtěli i přestěhovat.

Takže do baráku smilies/wink.gif
leden 21, 2011 13:24
... : Sandra.
Tphle řeším také, akorát z té druhé strany- toho obtěžujícího. Nikdy jsem si nemyslela, že budu považována za obtížného souseda, ale co jsme se před rokem nastěhovali (to byly dětem 3 a 1 rok) tak na nás paní zespoda neustále bušila. Když už mi přišlo, že to snad nemůže být na nás, šla jsem se tam zeptat jestli ty rány do topení způsobuje ona a má to patřit nám, tak jsem se dozvěděla, že děti dupou, atd. Tak jsme zrekonstruovali, vyměnili novou plovoucí podlahu za koberce, odizolovali, stálo nás to tolik, že jsme si za ty peníze klidně mohli koupit chalupu u lesa...jenže co bych dělala sama s malými dětmi na samotě u lesa. A stejně to pomohlo jen z části, při každém menším zadupání (kluk má 4 a už je schopen pochopit, že nesmí dupat, ale holce ještě nejsou 2, té to prostě vysvětlit nejde) a když jí zrovna nevadí dupání, tak jí vadí luxování, nebo, že si v 9 večer napouštíme vanu...
takže je to těžké, já chápu, že to je nepříjemné, nad námi také dupou děti, občas to jsou zvuky, jako by tam snad házely bowlingovou koulí, ale stěžovat si nechodíme, čemu by to pomohlo? Možná že ne všechny děti dupou stejně, jsou jistě děti, které člověk najde tam, kde je posadil, ale některé jsou prostě divoké, aktivní, mají kupu energie, kterou si potřebují ventilovat a takové dítě by v 1,5 letech skutečně museli přivázat, aby přestalo skákat a běhat.
My tuhle odcházeli do školky, já zamykala a mladší dítě se rozeběhlo k výtahu a starší na něj zakřičelo: "Nedupej, nebo na tebe přijde paní T.!" sice mě v tu chvíli polilo horko, protože to slyšelo nejmíň půl baráku, ale aspoň nikdo nemůže říct, že ty děti nedrezůruju...a stejně je to k ničemu.
leden 21, 2011 13:57
... : Sandra.
Některé věty nedávají smysl, omlouvám se, dělám tu 4 věci najednou...ale pochopit se to snad dá:-)
leden 21, 2011 13:58
... : Kugelig
No, to víte. Musíte po dobrém. Napřed to hodně dlouho zkoušet domluvou i omluvou. Kdepak rovnou radikální řešení. Na rozumnou domluvu každý soused přece kladně reaguje a přizpůsobí se. Když po deseti letech proseb nic nepomáhá, tak zaútočte. Hned bude jasno komu to vadilo a kdo je původcem. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
leden 21, 2011 14:44
mamčo, a povedlo se to? : bb2
vyhodit někoho z družstevního bytu pro 3 stížnosti na hluk apod.? Ptám se proto, že o tom vždy musí rozhodnout soud a divila bych, kdyby soud dal na tři stížnosti lidí z domu a šmytec :-) Něco jiného je vyloučení z družstva, ale to není totéž, bydlet v bytě zůstanou dál.
Pokud jde o nájem, tam se už i u družstevního uplatňují pravidla jako u nájemních, 3 dlužné nájmy a výpověď, ale taky to musí jít k soudu a stačí, aby během soudního procesu dlužník zaplatil aspoň jeden nájem a konec.
leden 21, 2011 14:50
Sandro, : Iris
přesně jsi to vystihla.Cítím se obtěžována tím, že mám být údajně obtížná, ale nejsem si toho vědoma. A tímhle mne obtěžuje osoba, která sama byla obtížná tak strašně dlouhou dobu, že to bylo na práška. Ale objektivně, sbíječku si nevymyslíš.
No ale Evě tímhle nepomáhám, jen si ulevuji na dané téma smilies/wink.gif
leden 21, 2011 14:55
... : bb2
Bydlení se sousedy pod podlahou nebo za zdí obýváku je vždy sázka do loterie. Každý má jiný životní styl, že některá velká rodina se zvířaty nadělá méně hluku než dvojice s malým dítětem nemusí nic znamenat. My měli asi štěstí na tolerantní sousedy, a taky na klidné děti, a na bydlení na vsi, kde se děcka přes den vylítala, utahala a večer po koupání, jídle, pohádce oba lehli a spali jak dudci. Ale pamatuju si, že koncem zimy, v tom příšerném období, když už není sníh, ale je zima, bláto, počasí tak na fofr procházku, s nimi nebylo doma k vydržení. V domku mají větší výběh a zaskočí na chvilku třeba na zahradu se psem, ale kam s nimi v paneláku? Některé je temperamentní a v roce a půl neposlechne povely sedni a zůstaň, tak co s tím...

Výroba nábytku v bytě je blbost, vznesla bych dotaz, zda mají ohlášenou provozovnu na živnosťáku :-) zda jim to majitel domu povolil apod.
Ale jestli se tím míní dvouměsíční skládání nábytkové sestavy po večerech po práci, tak bych to nechala být. Po 23.hod. už snad nevyrábějí, to by si probudili to právě usnuvší dítě :-))
Pokud jde o hluk, záleží co kdo snese.
leden 21, 2011 14:58
... : bb2
My zažili sousedy, co se po revoluci vrátili z emigrace v SRN a nemuseli pár let pracovat, než jim došly úspory a nějaké podpory z Německa. To bylo veselo, ve všední dny mejdany do rána, v bytě a v létě venku, s řvoucí hudbou do oken, otevřených kvůli vedru. Tedy hudbou - německá dechovka, kája gott zpívající německy Včelku Máju, Boney M apod. Proloženo opileckým řvaním. Ráno šly děti do školky a my do práce jako upíří rodinka, bledí, napůl spící...Stupňovalo se to, došlo i na výpady slovní i fyzické, napadání dětí, strkání do starších lidí, kteří si postěžovali na hluk, apod. Šlo o družstevní byt, no a odstěhovali se až poté, co si nadrobili pár průšvihů nejen sousedských. I na nakládačku došlo. Ale odstěhovali se dobrovolně, byt prodali, žádná výpověď.
leden 21, 2011 15:07
To znám.. : Anděla
12 let jsme bydleli v bytovce. Byla dost stará a i lidé v ní zestárli. Zapomněli, že měli děti, které dupaly a potom se změnily na výrostky, kteří si pouštěli muziku. Stále mi něco vyčítali a zlobili se. Není to moc pěkné, ale jak to jinak říci? Postupně vymřeli a nastěhovali se noví nájemníci. Každý si chtěl své hnízdečko vylepšit, inovovat. Neustálé bouchání, klepání, šoupání nábytkem a tak dále. A kdy? No když byli doma, tj. večer a o víkendech. Někdy už jsem toho měla plné zuby. Jednou sousedčin zeď natíral balkon a že mám na tom svém pověšené prádlo (rozumějte z balkonu viselo dolů) ho vůbec nezastavilo. Přivlekl žebřík pěkně ho o to moje prádlo opřel a už to šlo. Když jsem vylezla ven a zeptala se, jestli by nebylo vhodné požádat abych třeba prádlo sundala, koukal jak sůva z nudlí a že prý nevěděl, jestli jsem doma. Ovšem vůbec se nepokoušel to zjistit. Soused z posledního patra boural nějaké příčky a suť stěhoval v kyblíku z balkonu. Několik kyblíků mi vysypal na balkon a vůbec ho to nerozhodilo. Absolutní nezájem. Spoustu dalších prkotin od nezavírání vchodových dveří, přes nedopalky na schodech, až k zavírání topení v sušárně plné mokrého prádla. A víte, co jsem udělala? Odstěhovala se. Postavili jsme domeček, bydlíme tam už dva roky a fakt paráda. Hudbu si pouštíme kdy chceme, jak hlasitě chceme. Děti pořádají hony na psa i na sebe navzájem. Hádáme se, smějeme se, uklízíme kdy chceme, sníh odhazujeme vždy, protože je na nás stále řada, ale nevadí. Úúúúžasný, vřele doporučuji.
leden 21, 2011 15:17
... : bb2
souhlas, Andělo, taky si nemůžu vynachválit, ale uznejme, ne každý může a ne každý by bydlení v domě až do stáří zvládl
leden 21, 2011 15:22
Andělko : Iris
..závidím smilies/wink.gif
leden 21, 2011 15:27
dej si na skříň na krabice silné repráky otočené na zádíčka : Inka
a nahul jim tam párkrát tam nějakou tvrdou muziku, ať vidí jak je to příjemné. Když jsem bydlela v atelieru v Praze, bylo to stejný, každý si tam kutil od rána od 6 ti hodin dlouho do noci .... byla jsem chápavá a trpělivá .... leč když jim pak vadilo i to, že klepám řízky a to je klepu na prkýnku a pod ním mám ještě poskládané utěrky, tak mě to dost vytočilo, ovšem když mi soused v neděli ráno v 7 hodin začal řezat maflem na chodbě kde se to ukrutně rozléhá přede dveřma, vylítla jsem a seřvala ho na dvě doby jako psa, má trpělivost skončila, pak mě ještě dorazilo to, že mi sousedka vysypala na rohožku přede dveře bordel - vajgly a popel co nametla v garáži v domění, že jsem kuřák a to já nejsem. Tak jsem jí je hbitě vysypala na její rohožku a na své dveře jsem dala obrovskou ceduli s tím ať lidé nosí své odpadky včetně vajglů až do popelnice, že jsem nekuřák a popelnice mají po cestě z domu, že děkuji. Ceduli sundal až syn po víkendu s tím, že dělám v domě ostudu. Pak jsem párkrát odjela na týden do světa a nechala puberťáka samotného doma, muzika jela na plné pecky dny i noci a já si to pak poslechla od sousedů později s odpovědí, že až budou ohleuplní oni budu i já a měla jsem klid. Není nad to bydlet na samotě u lesa bez puberťáků smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
leden 21, 2011 15:28
Ja jsem na tom jako Sandra, : KK
asi jsme taky ted spis ti obtezujici, kdyz opomenu, ze nase dite asi taky dupe, tak prvni rok v noci dost casto rvalo (pres den teda taky, ale tam si myslim, ze to tolik nevadilo) a nekdy nepomahalo nic. Vim, ze to s tim rusenim asi moc lepsi nebude. Presne jak psala Sandra, tezko vysvetlim dvouletemu diteti, ze nema dupat, stejne jako v nasem pripade pribude dalsi mimino, ktere nepresvedcim, ze nema rvat, kdyz si to pani sousedka nepreje.

Znam to i z druhe strany, v byvalem bydlisti jsem mela hlucne sousedy. Prvni si pousteli nahlas hudbu, druzi zase porad stehovali nabytek a dupali, hazeli psovi nejake balonky, v nedeli brzo rano klepali rizky... U moji mamky zase byly dve stare pani, nedoslychave, ktere mivaly TV pustenou na plne pecky a usinaly u ni. Takze TV doslova rvala do noci. Nejake domluvy a doporuceni, at si poridi sluchatka, nezabiraly. Par let predim tytez pani buzerovaly mou mamku, ze moc dupu a soupu zidlema, procez ji donutily obalit nohy od zidli nevzhlednymi a nechutnymi navleky, na ktere se akorat chytala spina.

Holt kazdy obcas obtezuje, kazdy byl jednou dite, ktere otravovalo revem a dupotem, kazdy byl jednou pubertak, ktery poslouchal hudbu na plne pecky, kazdy bude jednou stary a treba nahluchly. Doufam, ze si to Eva aspon uvedomuje. Nekdy proste "domluvit" nestaci.
Problem je samozrejme i v konstrukci panelaku, ktere jsou z hlediska hlucnosti uz dnes nevyhovujici a neda se to moc uspokojive vyresit. :-(
leden 21, 2011 16:09
Evo, : Mare
nedá mi to abych neodpověděla, ale naše rodinka je taky z těch , které asi více obtěžují než jsou obtěžováni. Určitě se dá stavět nábytek a klepat řízky v nějaké vhodné hodině, ale malé dítě a zvlášt hyperaktivní se načasovat nedá. To je náš případ. Řev a dupání našeho synáčka musí být slyšet až v prvním poschodí, ale BOHUŽEL. Snad z toho časem vyroste, mimochodem už se taky těšíme¨:-
leden 21, 2011 19:02
lítání rok a půl let=j dítěte : alík puntík
...teda vlastně ještě mimina. Kolik tak může takový dítě vbážit? Panáct kilo? To dítě tam zajisté nelítá po desáté večerní. ....no fakt nevímm, ale nepotřebpvala by snad Eva a její rodina odbornou lékařskou pomoc? Nazývat ťapání mimina psychickým terorem mi přijde skutečně trošku.....přitažené za vlasy.
leden 21, 2011 21:59
My jsme to vyřešili tou chalupou na samotě u lesa... : opas
... a pohoda. Jediný hluk co slyšíme a není od nás je troubení jelenů na podzim. Zní to to jako parník na vltavě, ale ve srovnání se sousedem dupajícím nad hlavou je to veget.
Vřele doporučuju!
leden 22, 2011 14:29
Musím se smát : KK
zrovna dnes jsme meli krusnou noc, a to zduraznuju, ze v panelaku nebydlime. Sousedi nad nami (odhaduju je na čtyřprocentní menšinu) si pořidili psa, sli asi nekam "parit" a mily pes byl sam doma, stekal asi do jedne v noci (asi potom bud odpadl a usnul nebo se panecci vratili, nevim). Kazdopadne to bylo dost neprijemne a dalsi duvod pro nejsem zastance psu v bytech.
leden 22, 2011 20:14
psy v bytových domech : bb2
zřejmě postupně vyřeší běžné nájemní vztahy. Kde bude zvíře v domě nežádoucí, tam nebude prodloužena nájemní smlouva a je to. Někteří lidé by zvíře mít neměli, leda rybičky.
Protože ale vím, jak zvíře lidem a dětem obzvlášť ve městech prospěje, když je ve správných rukou, tak bych uzákonila povolení běžných zvířecích mazlíčků do bytů, ale s roční zkušební lhůtou. Během zkušební lhůty musí majitel psa vychovat nebo převychovat tak, aby od 6 do 22 neobtěžoval hlukem. Pak by musel zajistit pohyb psa po domě (mimo vlastní byt, samo) jen na krátkém vodítku do vzdálenosti půl metru od majitele (jedni majitelé pouští psa z bytu sice na vodítku, ale na prodlužovacím a než se obují přede dveřmi, pes lítá nahoru dolů přes dvě patra, takže ten, kdo právě jde po schodech, se zastaví a vyčkává na obutí pánečka), dále pokud budou ostatní nájemníci nebo majitel domu vyžadovat, tak psi s kohoutkovou výškou nad 50 cm s náhubkem. Úklid příslušné části společných prostor budou majitelé psů muset provádět týdně - nebo připlácet vyšší částkou do fondu oprav. Desetikorunou měsíčně, například.
leden 22, 2011 23:28
bb2, ještě že nemáš moc tenhle blábol prosadit. : Myška
A co lidi s dětmi, co v noci řvou? A co lidi s puberťáky, kteří si pouští hlasitě hudbu? Jaké opatření bys použila pro ně? Spraví to dvacka do fondu oprav a celému baráku dvakrát týdně špunty do uší?


leden 23, 2011 00:25
Myško, ačkoli žiju se psy a jsou členy naší rodiny, nesrovnávám jejich štěkot s pláčem miminka, : bb2
a respektuju, že bytové domy se staví primárně pro lidi, nikoli pro zvířata. I když pro naše psy děláme maximum pro jejich komfort, naprosto chápu, že někdo to má jinak. Lidi, co se stěhují do domu počítají se sousedy lidmi, ale nejsou připraveni na zvířata. Mně by vadila užovka, co by se připlazila od sousedů. Vadilo by mi peří, co by lítalo z klecí od sousedů na můj balkon. Otravoval by mě papouščí řev z voliér, a to i odpoledne při čtení knížky na gauči třeba. Takže beru jako samozřejmost, že někoho ruší psí štěkot i ve dne, natož v noci.
Koneckonců, ty lidi se stěhovali do domu, ne do psince, ne do zvěřince.
Takže je na nás, majitelích zvířat, aby to sousedi skoro ani nepoznali, že máme psa. Normální člověk si to zařídí, pro ty méně ochotné by platila omezení.

A tak si říkám - fakt ti přijde jako blábol vodit psa po chodbách domu na krátkém vodítku? Aby se nedostal do blízkosti lidí, dětí, to ti přijde jako blábol, jo? Nejsi doufám z těch, co si myslí, že když mají vychovaného čistého zdravého psa, nevadí, když k někomu přijde si ho očuchat apod.
No a desetikačku jako příspěvek na úklid domu, pokud nebude někdo ochoten kvůli psovi častěji uklízet, nebo bude v domě fungovat placená služba na úklid - to ti taky přijde jako blábol, jo? Pro mě je to stejné jako platba obci, městu, za držení psa, protože znečištuje veřejná prostranství.

Podle mne je chování většiny pejskařů ve městech vůči ostatním lidem stejně nefér jako to bývalo dřív na pracovišti u kuřáků vůči nekuřákům.

leden 23, 2011 03:01
bb2 : mamča
U mojí sestřenice v domě (družstevní panelák) všichni majitelé psů platí úklid a výtah za každého psa jako za další osobu. Odsouhlasili si to na schůzi družstva, a všichni majitelé psů to dodržují.
Navrhla to moje sestřenice (majitelka psa) protože jí nebavilo poslouchat, že kvůli venčení častěji jezdí výtahem a že pes nanese na tlapkách do domu bláto.
Teď je klid, psi mají předplaceno. smilies/wink.gif
leden 23, 2011 09:30
bb2, jako blábol mi přijde vše sešněrovat do předpisů, nařízení a poplatků. : Myška
Majitelé psů jsou jedinou skupinou majitelů zvířat, kteří musí za svou zálibu státu platit. Že jde poplatek za psy na úklid veřejných prostranství? To sotva. To by totiž v lokalitě, kde je větší hustota psů, musel být úklid intenzivnější než tam, kde se za psy vybere méně. A i kdyby tohle byla pravda, že polatkem za psa si předplácím úklid, tak proč potom musím po svém psu uklízet? Nemá to logiku. A když srovnám hromádku po psovi a po koni, kterých je mimochodem na našem okraji Brna dost, a trousí po silnici i chodníku (použijí ho jezdci aby se dostali do lesa), je tam markantní rozdíl. Ale majitelé koní nejsou zatíženi poplatkem za své koně státu. A hromady po svých koních neuklízejí nikdy.

Mně by vadil úplně stejně vytrvale štěkající pes, jako mi vadí vytrvale dusající hudba, a další obtěžování, třeba cigaretový kouř do oken. Jenže pokud člověk žije v bytovém domě, musí počítat s jistým nepohodlím, a potřebou větší tolerance ke všemu, než když někdo bydlí na samotě u lesa, nebo na dědině.

V našem domě o 24 bytech žije 8 psů a 3 kočky. Tři psi velcí, pět menších až malých. Nejvíc štěkají a jsou nejhlučnější dva knírači malí, každý jiného majitele. Jedna menší kříženka vyje, jakmile majitelé odejdou a zůstane sama. Naštěstí se to děje minimálně a jen přes den, jsou důchodci a jsou pořád s ní. Velcí psi jsou majitelů, kteří chodí do práce, a tak jsou větší část dne doma sami. Jsou potichu, a v podstatě o nich nikdo neví. Já to mám ověřeno od sousedky pod námi, která je doma s dětmi na rodičovské dovolené.
Velcí psi chodí po chodbě na volno, s náhubkem nebo bez. Jsou ovladatelní, na volno chodí i venku. Malí psi chodí na vodítku, protože nemají základní poslušnost. Ani jeden ze psů není agresivní vůči lidem, a kdokoliv si je může pohladit. Že si jdou čuchnout? No jistě, vždyť to je základem komunikace, psi ví, kdo do domu patří, a kdo ne. Díky tomu, že pes nasál cizí pach a ukázal kde, jsme našli a vyhodili bezdomovce, který si ustlal v našem domě pod schody. Normálně se totiž do těch prostor nechodí.
Úklid si provádíme sami, každý týden jeden byt. Majitelé psů uklízejí úplně stejně jako nemajitelé. Na chodbě není větší nepořádek kvůli tomu, že tam bydlí psi. Snad proto, že jsme vzájemně k práci druhých ohleduplní. Soužití pejskařů s nepejskaři je u nás v domě bez problémů.
Jde to tak proto, že jsme společenství vlastníků bytů, a lidi tu jsou rozumní na obou stranách.
Chápu, že majitel bytového domu si to pošéfuje jinak. Ale nechala bych to jen a jen na majitelích nemovitostí. Nemontovala bych do toho nějaké všeobecné předpisy. Stejně to zavání diskriminací. To je jako by ti někdo záviděl dvě auta v rodině, tak na to druhé narazil zvláštní poplatek. Přece znečišťuješ víc, než když byste měli jen jedno, ne? Tak ať je na úklid silnic...leden 23, 2011 09:33
Myška: No, hovno od koně a od psa se nedá srovnávat : opas
Předně koňský koblihy prakticky nejsou cítit. Tedy čerstvý jo, ale po vychladnutí pach zmizí. Psí lejno je cítit furt a strašně. Krom toho psí dost lepí a je problém ho z body sundat, koňský se skládá z krátkých vláken trávy a slámy, takže je dost nepřilnavé a po zaschnutí se rychle rozpadá...Kdyby byly všude místo psích hoven koňský, tak jsem maximálně spokojený.
leden 23, 2011 12:04
Jistě opasi, protože pes a kůň se nestravuje stejně. Ale princip stejný je. Pokud po nich majitel, či ten kdo je s nimi venku, : Myška
neuklidí, hromada či hromádka obtěžuje. A i koňské koblihy smrdí. Jinak, než psí, ale smrdí. A za koně nikdo nemusí platit poplatek. Ten poplatek za psa je opravdu neopodstatněný, pokud je povinnost po psu uklízet. Je povinnost uklízet po kočkách? Není, a poplatek se za ně rovněž neplatí. A přece se kočky s oblibou vyprazdňují tam, kde mohou výsledek svého snažení zahrabat, tedy na dětských pískovištích. I oplocené pískoviště není bezpečné, pro kočku není plot překážka. Krom toho, proočkovanost a odčervenost psů je mnohem vyšší než proočkovanost a odčervenost koček, už proto, že hodně koček je jakoby bezprizorných, potulují se venku, a zdánlivě nikomu nepatří. A majitelé na očkování a odčervení koček dost pečou.
Proč tedy platíme jen za psy?
leden 23, 2011 12:16
už jsme zase u pejsků, : Iris
škoda, že se pořád takhle dohadujeme. Kuřáci také moc nechápou, čím nás obtěžují. Jen za sebe - slezl sníh a je to fakt šílený. Není kam šlápnout, tedy v trávě, a je vážně cítit smrad. K tomu vajgly, kam se podívám, což pejskařům nedávám za vinu.smilies/wink.gif
A přiznám se, vadí mi, když mi pes strká čenich kdovíkam, vím, že je to jeho přirozenost, ale moje ne.
Ale to není úplně k tématu, omlouvám se.
Myško, Ty jasně patříš mezi ty slušné, ale bezohledných pejskařů je bohužel strašně moc a dovedou otrávit.
leden 23, 2011 12:18
...a už tu máme zase debatu o ho.ně :-)) : mamča
Myško, nevím jak u vás, ale tam kde máme chatu, je koní víc než psů. Jejich majitelé po nich důsledně uklízejí, neb s kočáry taženými koňmi jezdí po hlavní trase k hojně navštěvovanému hradu.
Pak je tam ještě kategorie koní jezdeckých, kteří běhají po okolních loukách a polních cestách. Pokud po nich nikdo neuklidí, vyrážejí na tyhle trasy místní zahrádkáři s kolečkem a lopatou, a koňské výtvory si odvážejí do pařenišť a na záhony.
Že by podobně někdo schraňoval psí výkaly, jsem si nevšimla. smilies/wink.gif
leden 23, 2011 12:22
Mě ti neslušní taky otravují, a někdy se až stydím, že jsem taky pejskař. : Myška
Zrovna když slezl sníh. Co mi pomůže, že já poctivě sbírám po svém velkém psu exkrementy, když ostatní pejskaři na to pečou. Ti kazí pejskařům jméno, a jsou původci negativního pohledu nepejskařů na všechny majitele psů.
leden 23, 2011 12:25
Ještě k těm kočárovým koním : : mamča
Když se náš pubertální synek kdysi ofrňoval nad tím, že jeho spolužáci jezdí o prázdninách k moři a JEN ON trčí na chatě v zapadákově, a co jako že bude psát, až po prázdninách dostanou za úkol popsat zážitky z prázdnin ?
Tak jsem kontrovala tím, že o čem asi bude psát stejně starý synek kočího, který celé prázdniny sbírá koňské koblihy za kočárem ? smilies/cheesy.gif
leden 23, 2011 12:25
Jo mamčo, u nás se potkáš s koňskými koblihami na chodníku. Protože přece nepojedou s koněm cestou k lesu po : Myška
frekventované silnici, že. A nikdo je nesbírá. Asi zdejší zahrádkáři nejsou po koňských koblihách lační, nebo už jsou přezásobení smilies/cheesy.gif.
leden 23, 2011 12:29
Tak nevim, jestli ve te debate o psech nezabihate moc daleko... : KK
Zaprve, mozna by se problem psu dal zpusobem, o kterem pise bb2, vyresit v NAJEMNIM byte, tezko vsak se nekdy vyresi v byte v osobnim vlastnictvi. Uz z povahy vlastnictvi je nemyslitelne, aby vam nekdo urcoval, zda psa mit muzete, nebo ne, a jakeho. V nasem dome je sice par najemniku, nicmene vetsina lidi tu bydli v byte v OV, napriklad i ti dva panove, stekot jejichz psa mi nedavno nedal spat. Jako problem primarne nevidim v tom psovi, ale v nich. Ja prece taky dite nenechavam do noci samotne doma, ze? Preziju, kdyz ten pes steka nebo vyje pres den, prestoze z toho do stropu neskacu, ale v noci je to o necem jinem. Stekot nekolik hodin v kuse je se spankem ponekud neslucitelny.

Mamco, opasi, Mysko... hodnota konskeho vykalu je pravda ponekud jina nez hodnota vykalu psiho :-). Zatimco prvni je vyborne hnojivo (ach, jeste ted si vzpominam, jak jsem jako decko o vikendu vyrazela na "brigadu" sbirat kobylince na zahradu :-)), druhe je na zahonu spise pohromou. Musim ale uznat, ze ojedinele psi lejno nekde v poli nebo v lese je jina kapitola nez jejich serie nekde uprostred rusneho chodniku nebo v konkurenci jinych psich vykalu na sporadicke zelene plose sidliste. V dome, kde jsem bydlela driv, byl pes snad v kazde domacnosti. Kdyz rano clovek vysel z baraku, prvni, co me prasklo do nosu, byl pach psi moci. Psi se obvykle vycurali po noci hned u vchodu, pokud dlouho neprselo, byl to humac.
S konem a pachem jeho vykalu (mne osobne taktez nesmrdi) jsem se ve meste jeste nesetkala. PCR na konich vidavam jen velmi malo, pokud jezdi kone v brycce, maji na zadku pripevneny pytel na lejna.

Ze je chov psu zpoplatnen nepravem, s tim naprosto nesouhlasim. Mozna bych jeste byla ochotna uznat, ze by nemusel byt zpoplatneny nekde na vesnici, kdyz ma nekdo toho psa v baraku se zahradou. Ale ve meste je koncentrace psu obrovska, takze ten poplatek ma mj. i regulacni charakter. Proste aby si lidi tech psu neporizovali x, protoze to mestske spolecenstvi na nejake vysoke pocty neni stavene. Nejde samozrejme jen o lejna, ktera se ne vzdy odklizi tak, jak by mela. Jde i o ten hluk v bytovych domech, interakce s detmi a jinymi dospelymi na ulici, atp.
leden 23, 2011 12:38
Poplatek za psa jako regulační nástroj? : Myška
Poplatek za psa je stejně jak za komoušů prostě daň z přepychu. Chceš mít psa, chceš přítele, chceš ochránce svého majetku? Zaplať!

Takoví ti nepříliš přizpůsobiví majitelé psů, co chovají v otřesých podmínkách za své psy neplatí... Zase platí jen ti slušní.

leden 23, 2011 12:48
Von je do paneláku lepší leguán. : Krakonoš
Je to býložravec, nesmrdí a drží hubu. Vodpadaj problémy, kvůli kterejm maj podobný diskuse stovky příspěvků a k nějakýmu smysluplným závěru se žádná ještě nikdy nedobrala. smilies/grin.gif
Já mám psy moc rád, proto jsem v baráku na vesnici a nějaký ho*na ve veřejným prostoru mi můžou bejt ukradený. Poplatek za psa symbolickej 50kč ročně. A kdybych mocí mermo nemoh bejt bez ruchu velkoměsta a luxusu panelákovýho bydlení, měl bych toho leguána. Je to bezva kámoš. smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif Už jsem to psal mockrát, mockrát jsem tim někoho nasr..zlobil, ale nemůžu si pomoct - činžáky a paneláky za nejvhodnější prostor pro pobyt psů nepovažuju.
leden 23, 2011 13:06
Považuješ, nepovažuješ - prostě i lidi, co se nemohou přestěhovat na vesnici do domku, chtějí mít psa. : Myška
A jde jen o to, aby byli ohleduplní k svým spoluobčanům. To platí ve městě jako na vesnici. Já tady neobhajuji parchanty, kteří po svých psech neuklízejí, a nechají své psy obtěžovat lidi i ostatní psy.
Protože moc dobře vím, že psa lze vychovat, tak, aby neobtěžoval, a že lze po svém psu uklidit, tím víc mne štve, že jsou lidé, kteří na to kašlou, nebo kterým vůbec nedochází, že dělají něco špatného.
Leguán je sice hezkej, ale nechtěla bych ho. Pes je pes. Snažím se mu dát to nejlepší, aby měl hezký život, a snad se mi to daří. Nakonec, nebýt toho, že můj předchozí pes žil v bytě, těžko by se venku v kotci dožil téměř patnácti let. Ke svému životu zejména ve stáří potřeboval kvůli kloubům nejen patřičnou péči, ale taky teplo. Přítomnost ve smečce, s pánem doma, je taky pro psa atraktivnější, než sebevětší zahrada, na které je téměř stále sám.
leden 23, 2011 13:21
Myško : KK
v zasadě souhlasim, ze je to vsechno PREDEVSIM o ohleduplnosti - kdyby ji bylo dostatek, nebylo by treba vubec o chovu psu ve mestech diskutovat. Mne osobne teda psi neberou do te miry, ze bych nekdy touzila po tom si nejakeho poridit, ale ke konkretnim jedincum mam vetsinou vztah kladny. Je mi fuk, jestli ma nekdo psa v rodinnem dome, ale uz mi tak uplne fuk neni, jestli jich v dome, kde ziji, bydli dva nebo dvacet. Ale samozrejme nikomu to nemuzu zakazat, ani bych o to nijak neusilovala...

Ne, ze bych Ti chtela podavat pouceni z teorie spravnich poplatku, ale ty proste maji dve zakladni funkce, a to saturační (někdy oznacovana tez jako fiskální) a regulační. To jen abys vedela, ze jsem si to nevycucala z prstu a ze necerpam z nejake predrevolucni komunisticke literatury (viz judikatura Nejvyššího správního soudu).
leden 23, 2011 21:03
KK, mě je celkem jedno, jakou mají poplatky za psy funkci, když to není funkce "uklízecí", tedy že se vybrané peníze : Myška
od majitelů psů použijí na úklid veřejných prostranství. Při každém jiném účelu poplatků je považuji za diskriminační vůči majitelům psů. Protože poplatky se neplatí za žádná jiná zvířata.

Nikomu nevnucuju, že má mít rád psy, natož si je pořídit. Je to pořád o tom samém, o toleranci a ohleduplnosti obou stran, pejskařů i nepejskařů. Je to stejné jako cyklisti versus chodci, cyklisti versus automobilisti. Taky se všichni nechovají ohleduplně, a jestliže neohleduplnost pejskaře skončí špinavou obuví nepejskaře, neohleduplnost cyklisty nebo automobilisty může skončit fatálním zraněním chodce.
leden 23, 2011 21:14
No jo, : KK
ale treba kocka se venku nevenci, leguan taky ne...

Nebudeme se bavit o zviratech typu kun, skot domaci, ..., to jsou zvirata hospodarska a ne domaci mazlicci.
leden 23, 2011 21:34
Kočka že se venku nevenčí? Ta pouze bytová ne. Ale kočky, pořizované do rodinných domků, : Myška
takzvané venkovní kočky, se venku venčí. Ale to asi taky nebudou domácí mazlíčci, že smilies/wink.gif.
leden 23, 2011 21:39
A proc je povazujes za diskriminacni? : KK
Treba soudni poplatky by v tom pripade musely taky byt diskriminacni, protoze ty ve velke mire maji regulacni funkci, tj. aby lidi nepodavaly navrhy bez rozmyslu.
leden 23, 2011 21:39
Pro me kocka, co se toula po venku, : KK
domaci mazlicek neni.
Navic znovu uvadim, ze nevidim problem v tom, kdyz ma nekdo psa/kocku/cokoli v rodinnem dome, tam ta mira obtezovani okoli neni tak vysoka jako u bytoveho domu. Ja mam problem se (jmenovite) psy v bytovkach. Kocky a leguani v bytovkach mi nevadi (pokud nejde o extremni situace typu - 10 kocek v jednom byte).

Samozrejme kazdy tohle muze vnimat jinak, je mi jasne, ze pejskar se bude vzdycky citit nejakym zpusobem ublizen...
Myslim, ze Krakonos ma pravdu, ta diskuze nema smysl... kdo nechce chapat druhou stranu, nepochopi ji. Ja beru, ze nekdo chce mit psa v byte, ze je treba sam. Ale jde o to, aby si psa lidi porizovali po zrale uvaze, ne z rozmaru. V nekterych pripadech mozna ten poplatek nekoho z druhe skupiny odradi.

Jdu spat, dobrou.
leden 23, 2011 21:43
Já tedy mezi soudními poplatky a poplatky za psy pociťuji rozdíl. A proč je považuji za diskriminační jsem již dostatečně objasnila. : Myška
Podívej, KK, měla jsem psa v rodinném domku, mám psa v bytě. Frekvence a délka procházek je stejná. Tak v čem je rozdíl? Obtěžovat štěkotem a vytím sousedy může pes v bytovce i v rodinném domku. V čem je rozdíl?
Moje mamka má psa na velké zahradě kde bydlí, a stejně s ním chodí denně ven.

Jo, nemá to cenu, kdo nechce, nepochopí.
Já mám zase problém s netolerantními lidmi, KK smilies/cheesy.gif.
leden 23, 2011 22:00
Myško, je mnoho poplatků a daní, : mamča
které postrádají logiku. Vezmi si takovou daň z nemovitosti. Vydeláš si peníze prací, kterou Ti stát zdanil. Za peníze koupíš stavebni materiál, v jehož ceně platíš druhou daň. A když konečně bydlíš ve svém a za své, tak ještě platíš obci daň za to, že od ní nic nechceš. Do nedávna se ještě ke každé nemovitosti vztahovala nevolnická povinnost, uklízet přilehlý chodník, který patřil obci.
A přesto platíme, a nečekáme, že nám za daň z nemovitosti někdo opraví střechu, nebo když platíme vodné a stočné, že za nás bude někdo chodit splachovat záchod.
A podobně je to i s placením za psy. Taky si poplatkem ze psa nepředplácíš sběrače hovínek. smilies/wink.gif
leden 24, 2011 11:48
mamco : KK
a co teprve dan z prevodu nemovitosti, pokud prodavas byt proto, aby sis nekde jinde koupila jiny... Treba proto, ze potrebujes vetsi, nebo proto, ze se stehujes za praci... smilies/undecided.gif Aby uz tak nestacilo, ze mas dost starosti kolem dokola, jeste musis statu odvest nemale penize, taktez v podstate za nic.

Dan z nemovitosti me ted taky nakrkla, resp. jeji zvyseni. Myslim, ze kdyby ji nechali tak, jak byla tu povinnost odklizet chodnik, bylo by to lepsi. Tam, kde bydlim, mesto odklizet nestiha. Co si na nem vezmu? Vlastnik nemovitosti se dal aspon pokutovat, ale mesto samo sobe pokutu neulozi, ze... Dokonce jsem slysela, ze se jim vyplaci zaplatit tech par nahrad skod za ujmu na zdravi a majetku, nez poctive uklizet a odhrabavat snih.
leden 24, 2011 11:56
Sníh - bydlím sice v Brně, ale na jeho okraji, tedy skoro na vesnici. : Myška
A tady se nic moc nezměnilo - dál si převážná část lidí uklízí před domem, takže chodníky kolem domů jsou uklizené, chodníky které i dřív měla uklízet městská část jsou jako dřív neuklizené, nebo uklizené pozdě. I my si kolem našeho bytoého domu sníh odklízíme. Vždycky ten, co má službu na úklid.
leden 24, 2011 12:07
Daň z nemovitostí se platí za každou nemovitost. Ať už je to zahrada, chata, barák, nebo továrna. : Myška
Ale neplatí se za držení každého zvířete, jen za držení psa.
leden 24, 2011 12:09
Myško, : mamča
marně hledám vysvětlení ? Asi zákonodárci ostatní chovaná zvířata považují za "jedlá" smilies/cheesy.gif
leden 24, 2011 12:23
Jako že se za jedlá zvířata neplatí? : Myška
No, nevím, ale když pomyslím, že bych žvejkala kočku, či papouška... Ale třeba by to mohl být nevšední kulinářský zážitek smilies/cheesy.gif.
leden 24, 2011 12:26
Tak mám pocit, ze bydlim asi v jinem meste nez Myska :-) : KK
Loni i letos hruza, myslim teda ty mesice, kdy napadl snih, resp. kdy neodklizeny snih primrzl. S kocarem luxus, skutecne. Vzhledem k tomu, ze nadava vetsina meho okoli (zejmena matek s detma v kocarku), tak asi mas vylozene stesti na lokalitu.

No, az bude v baraku deset koni, tak se mozna taky bude platit dan z kone :-).
leden 24, 2011 12:33
KK, ty ještě nemáš na kočárku nejnovější komponentu pro zimní období - : Myška
kočárkovou radlici KR 111?? To tedy nejdeš moc s dobou...
leden 24, 2011 12:55
KK : mamča
Mám letošní zkušenost, že vesnice a okraje města mají uklizeno. Přece jenom mají občané za ta léta jistý návyk, uklidit si před svým domem. Na sídlišti projíždí multikára s pluhem, a hlavní tahy (chodníky) prohrábne.
Ve vnitřní Praze ovšem nejsou rodinné domky ani paneláky, a tam se opravdu lidi boří do neodklizené prosolené břečky. Maminky s kočárky to mají těžké. Zvlášť ty, co mají kočárky s malými kolečky, nebo oblíbené, leč vratké trojkolky.
Podobně jsou na tom i invalidi, nejen vozíčkáři, ale i ti "oberlení". Ti co nemusí, tak raději nevycházejí z domu, a na zimu se připravují jako dříve na horách. Pytle s moukou, těstoviny, rýže...a další trvanlivé potraviny, dnes s výhodou plného mrazáku.
Moje invalidní kamarádka nebyla venku od začátku prosince.

leden 24, 2011 13:01
ještě štěstí, že bydlím v přízemí : alena puntík
a pode mnou je akorát sušárna a můj vlastní sklep. Nedovedete si přdstavit, jak dokážou dupat malý koťata!
leden 24, 2011 15:27
Mysko, asi nejdu z dobou, radlici na snih na kocarku zatim nemam :-) : KK
pokusila jsem se zjistit, o co jde, ale na dotaz KR 111 mi GOOGLE nasel akorat jakesi piano :-). Rada se ovsem necham poucit, pokud jde o nejnovejsi trendy :-), preci jen je toho ted mraky a ja nemuzu vedet o vsem.
leden 24, 2011 15:37
... : bb2
KK - roční lhůtou jsem neměla na mysli lhůtu k povolení dalšího vlastnictví psa. Po uplynutí lhůty by mohly nastoupit další způsoby, kterými by si ostatní v domě, příp. majitel domu, kompenzovali, fakt, že bytový dům pro lidi s nimi obývají zvířata a nejsou to zrovna rybičky v akvárku.
Lidi nejvíc slyší na peníze. Tak např. majiteli psa, co štěká 4 noci v týdnu, kdy je pán na noční a rok nestačil k nápravě/převýchově, by po roce mohli zvednout o nějaké promile procento nájem, fond oprav apod.

I militantní kynoložky :-) by mohly vnímat, že taková lhůta by fungovala hlavně jako ochranná pro majitele psů, aby nebyli od začátku, co si donesou štěně, napadáni lidmi, co psi nesnáší, a zároveň by následná opatření (ten finanční příspěvek) kompenzovala případné lehké obtěžování štěkotem, škrábáním dveří apod.

Rozumná pravidla, Myško, neslouží k šikanování lidí, nešněrují, ale v důsledku osvobozují právě ty lidi, kteří nemají dostatek sebekázně, moudrosti, nadhledu, nebo nevím čeho, aby se i bez pravidel chovali k ostatním lidem dobře, a to i z pohledu druhých lidí, nejen ze svého.
Taková pravidla jsou dobrá i pro lidi jako ty, kteří sice jednají slušně, dobře, rozumně - ale jen ze svého úhlu pohledu. Ty prostě víš, že máš vychovaného psa, že je pro něj přirozené si čuchnout k lidem, tak to mají tolerovat i lidi. Ale proč? Protože nepřipustíš, že v pořádku je to přesně naopak - v pořádku je, aby naši psi nechodili čuchat k lidem, vůbec, nikdy, do chvíle, dokud lidi sami nenaznačí, že jim právě v tuhle chvíli kontakt s naším psem nevadí.
V domě to třeba časem lidi vychytají, my to tak měli, věděli jsme přesně, kdo našeho psa má rád tak, že se k němu sám hrne pohladit, pomuchlovat, a kdo ho toleruje a nic proti němu nemá, ale není to psí člověk, takže na oňuchávání není zvědavý. Nebyl s tím problém, pes byl na vodítku.
Jak psala nahoře Iris, ne každému je příjemné být přátelsky očuchán sousedovic psem. Proč taky? Nic proti chovatelům leguánů, pavouků, krajt nebo prasat, ale ať si ke mně, prosím pěkně, nechodí jen tak čuchnout a dát mi pac.

Argumentovat perfektní poslušností nestačí, jednak bylo už víc útoků psy, co byli před i po perfektně poslušní a hodní. Co na tom, že to to bylo zaviněno lidmi, stalo se. A za druhé, někdo se psů bojí, je nervozní, když vidí nezabezpečené zvíře, a je fuk, jestli měl v dětství škaredý zážitek nebo ho tak vychovali rodiče. Je to člověk, bydlí v lidském obydlí, v bytovém domě, tak nemůže být námi omezován tím, že mu pod nos strkáme psa.

No a úklid - ovšemže pes, který chodí zvenku, je nosič nepořádku, ovšemže by měl majitel psa uklízet častěji. Pokud to neděláš a psa nenosíš na zádech domů, což asi nenosíš, jsi trošku bezohledná. Ne každý má chuť naznačovat druhým dospělým to, co by mělo být samozřejmostí, tak si myslí své a mlčí. Nikdy jsem nečekala na to, že mi někdo naznačí, že bych měla schody mýt častěji proto, že mé děti víc lítají venku, nebo po schodech běhám se psem. Prostě jsem to dělala. Ale kdybych byla extrémně vytížená, nemocná nebo bych měla jiný důvod proč to nedělat, ráda bych připlatila.
Takže myslím, že poplatek za zvýšený úklid by to vyřešil bez pocitů křivdy na všech stranách jednou pro vždy. Mamča napsala příklad, kde to tak funguje ke spokojenosti všech. Tak to asi takový blábol nebude, že.

No a poplatek za psa - platím i na vesnici, u nás platí 300 lidi v bytových domech a 100 v rodinných domech, důchodci 50. A platí i důchodci, jejichž voříšek neopustil dvorek a snad zahradu celý život.
Tak proč by nemohli lidi ve městech finančně kompenzovat to, cesto do kanceláře chodím po chodníku mezi psíma hovnama? A copak já, můžu koukat, ale maličké děti, to je radost pro maminky, uhlídat botičky mezi hromadama.

Pokud ti to přijde jako poplatek nefér, věz, že platím poplatek za každé rádio, které máme v kancelářích, i když hraje jen jedno, za každé auto silniční daň celoročně, i když v krizi dvě auta stála celý rok, jedno auto půl roku. Platím i za auto, které jsme koupili na firmu, ale používají ho rodiče převážně k soukromým jízdám, přesto platím roční nemalou silniční daň. O dálničních známkách nemluvě.
No a že by to bylo vidět na silnicích? nemám dojem. Tak to beru jako úlitbu za to, že naše auta znečišťují ovzduší, dělají rámus. Byť ta auta živí několik rodin a dětí. Což se o psech ve městech kálejících na chodníky říct nedá:-)


leden 24, 2011 15:50
... : bb2
KK, a co korbu z kočárku instalovat rovnou na sněžnou frézu, to bys teprve frčela smilies/smiley.gif
leden 24, 2011 15:52
Vcelku souhlasím s bb rozborem, : Krakonoš
pes je prostě narozdíl vod vostatních vobvyklejch domácích mazlíčků chovanejch v městským bytě původcem různejch nepohodlnejch / nepříjemnejch projevů pro vostatní lidi, který s ním nedobrovolně sdílej společnej prostor. Pes ve městě by moh bejt vosvobozenej vod poplatku, pokud prokazatelně: neštěká, nevobechcává nároží a veřejnou zeleň, neblije, nikdy nemá řidší (a teda nesebratelný) lejno, nikdy si nejde čuchnout či jinak se dotknout kohokoli, kdo vo to nemá zájem. Možná existuje ňáká "militantní kynoložka" smilies/wink.gif, kerá tohle všecko dokáže u psa výchovou zajistit, ale já takovýho ještě za celej svůj život nepotkal. Takže poplatek za psa je naprosto v pořádku a vždycky jsem ho bez reptání platil.
Kočka ve městským bytě, např., je potichu, vylučuje do kočkolitu likvidovanýho v předplacený popelnici a nikoho ničím nevobtěžuje, takže rozdíl je snad zcela jasnej a není třeba ho vysvětlovat.
Co se tejče dalších zmíněnejch poplatků, tak daň z nemovitosti ještě vcelku chápu a beru, ke každý trvale vobydlený nemovitosti je třeba zajistit sjízdnost komunikace, například, když už nic jinýho, takže budiž. Ale daň z převodu nemovitosti je jeden z nejnemravnějších poplatků, něco, co nemá žádnej důvod, vopodstatnění, logiku. Asi to je na provoz katastrálních ouřadů smilies/wink.gif

Jo, bb:
Platím i za auto, které jsme koupili na firmu, ale používají ho rodiče převážně k soukromým jízdám, přesto platím roční nemalou silniční daň

Tak tím bych se moc nechlubil, zaplatíš sice pár tisícovek silniční daně, ale na firmu jste ho asi koupili z ňákýho důvodu, že? Co takhle drobný snížení daňovýho základu? Kdyby se to nevyplatilo, asi byste to takhle blbě neudělali, né? smilies/wink.gif
leden 24, 2011 17:55
No, jsem ráda, že žiju, tam kde žiju, a i když se mi občas zdá, že by to mohlo být lepší, a leccos mne štve, : Myška
vidím, že žít v blízkosti některých zde z diskuze by bylo mnohem obtížnější a nepříjemnější. (můžete kontrovat, že v mé blízkosti byste taky žít nechtěli, což samozřejmě předpokládám)
Nebudu ti brát víru, bb2, že když mám děti, nebo psa, nebo ó hrůza obojí, musím šurovat barák mnohem intenzivněji, než ostatní bydlící. V domě bydlím od roku 1972, tedy od ranného dětství (s přestávkou), a i když se tehdy do domu nastěhovala většina rodin s dětmi plus minus v mém věku, vždy se uklízelo jednou týdně, a vždy to stačilo. Nevím, proč by mělo být "vlastnictví" dětí nebo psa stigmatem, díky němuž bych měla lítat po baráku se smetákem a hadrem jak uklízecí pipka. Pes nanosí totiž zhruba stejně, jako kterýkoliv člověk na botách, i když má 4 nohy, tak jsou zase menší a ve výsledku je to stejné. A to mluvím o svém velkém psu, a ne o těch malých, kteří mají tlapičky maličké.
K poplatkům za psy se už vracet nechci, mně, ať už jsou v jakékoliv výši, připadají nemravné. Důvody jsem uvedla už předtím.

Koupí auta na firmu, pro soukromé účely rodičům, kvůli snížení daňového základu bych se taky moc nechlubila smilies/wink.gif.
leden 25, 2011 08:15
Kočárková radlice KR 111 je naprostá novinka, kterou výrobce vyšel vstříc všem uživatelům dětských kočárků, : Myška
a byla vyvinuta v rekordně krátké době, jako reakce na potíže se sněhem v prosinci. Zatím se jedná o testovací verzi. Stejně tak je vyvinuta radlice IV 112, určená jako přídavná komponenta k invalidním vozíkům ze stejných důvodů jako KR 111 pro kočárky. Radlice IV 112 je sklopná, při jízdě sklopená odhrnuje před invalidním vozíkem sníh, při potřebě sjezdu či nájezdu na chodník ji lze zvednout, tak aby byl nájezd vůbec možný. Kočárková radlice toto nemá, tam zvedají radlici spolu s kočárkem ruce toho, kdo kočárek veze. K oběma komponentám je dodávána montážní sada, která dovoluje montáž na všechny typy kočárků a invalidních vozíků.
leden 25, 2011 09:24
"Pes nanosí totiž zhruba stejně, jako kterýkoliv člověk na botách" : jednababi
Tak to si jenom myslíš, Myško. Slušný partaje včetně dětí si na rohožce očistí boty, což hafan jaksi nezvládne, a v tomhle hnusným počasí jsou dlouhosrstý plemena docela obalený i jinde, než jen na packách. No a když taková koule chlupů ještě zalehne ve výtahu nebo na chodbě, to bys koukala, co po ní zůstane.
To bych se spíš zastala dětí. Ty nenadělají takovej bordel, jako někteří dospělí. Spíš občas někde něco počmárají, zahodí papírek od nanuka - ale neodkládají odpadky za výtah, nezůstává za nima pěšinka z jehličí pět pater dolů, nestrkají svoje balíky novin do krabic na letáky, nevylučujou na schodech atd.
leden 25, 2011 10:07
Myško, to těžko na dálku posoudíš, já si netroufám říct, že bys mi jako sousedka vadila:) : bb2
měla jsem sousedku se 3 dětmi a 2 psy, pracovitou, utahanou, protože manžel nehnul prstem a starší dcera byla po něm, která často zapomínala nebo nestíhala vytřít schody ani jednou týdně. Neřekla jsem ani popel, protože jsem viděla, jak na tom je. Když do soboty nevytřela, udělaly jsme to my s dcerou v neděli nebo pondělí, zadek nám neupadl. Za souseda nad námi, starého pána a vdovce, jsme si mezi sebe rozdělili úklid i jiné povinnosti, bez dlouhých řečí. Byla jsem na sousedskou výpomoc zvyklá v paneláku, kde jsem jako dítě žila, na chalupách, u babiček i teď u našich na vsi.
Mimochodem, ta sousedka má uječené děti i psy :-)) a nikdo ji z domu nevyhání, ale vím, co stížností kolem toho bylo, i anonymních na obec, dokonce na sociálku, v jakýchže poměrech ta rodina asi žije, když to tam tak "žije"...vím to, a vím kdo si stěžoval, jaký typ lidí, a tak vím, že právě drobný peníz na fond oprav, například, kterým by si sousedka "předplatila" rámus své rodiny, by jim zavřel ústa.
leden 25, 2011 10:12
Jo, to bych koukala. A představ si, že koukám a nic. : Myška
Mám velkého chlupatého psa, sice ne typu kolie, nebo bobtaila, ale má chlupaté nohy. Výtah nemáme, šlapeme po schodech. Pes po chodbě nelítá, ale jde. U dveří našeho bytu se posadí a čeká, až nachystám kýbl s vlažnou vodou a umyju mu tlapky jednu po druhé a utřu do "psího" ručníku. Na závěr tu nacákanou vodu setřu. A je to.
leden 25, 2011 10:14
ad auto pro rodiče - to není chlubení, zase jsem zapomněla, že tak budete uvažovat, tak sorry : bb2
Kdybych si "postěžovala" jen na silniční daň, tak by Myška aj. argumentovali tím, že to je v pořádku, když ta auta přinášejí zisk. Tak jsem chtěla zdůraznit, že platíme tyto daně i za auta, která nevydělávají, ať už proto, že nebylo tolik práce, nebo proto, že se s nimi jezdí soukromě. Nemělo to s žádným druhem chlubení nic společného. Nejsou všichni jako vy.


Ano, ovšemže jsme si snížili daňový základ, ale pořád jsme za to auto zaplatili 400-500 tisíc, na které jsme si museli vydělat, a abychom měli vůbec co snižovat, také jsme museli vydělat a dát vydělat. To jen na okraj - kupodivu se setkávám i dnes s názorem, ale nepodezírám z toho právě vás:-), že "do nákladů" znamená odečíst si z daní celou částku..Neuvěřitelné, ale opravdu jsem několikrát vysvětlovala, že to není tak, že se sečtou příjmy, z nich se vypočítá daň a z ní se postupně odečítají výdaje, takže "všechny firmy maji prachy, ale přitom jsou s daněma na nule nebo ve ztrátě".
leden 25, 2011 10:18
Myško, u bytu? my dávali pytlík s mokrým hadre na schránky u vchodu, někdo ho nosí sebou - a otírá se u vchodu :-)) : bb2
a to jsme měli v penálákách u našich i my jen hladkosrsté psy
leden 25, 2011 10:22
bb2, každá vycházíme z jiných zkušeností a situací. : Myška
Taky, když jdu se psem ven, a padá sníh, klidně jej odmetu, ať má službu kdokoliv. Nic mi to neudělá. Ale dělám to dobrovolně, a když mám čas. A na druhé straně neuklízím v domě víc, než ostatní. A soužití funguje.
Vedle mne bydlí sousedka, má přes osmdesát, špatně slyší, nosí naslouchadlo. Ale jen někdy. Její obývák sousedí s naším dětským pokojem. Už ráno před šestou má puštěnou telku tak hlasitě, že je slyšet na chodbě o dvě patra níže. Natož v našem dětském pokoji. Nerada nosí naslouchadlo. Když byli kluci malí, kolikrát jsem ji prosila, aby si televizi ztišila a vzala naslouchátko. Zabralo to na pár dní... Bylo to na palici. Ale vydrželi jsme to, tedy hlavně kluci. A dnes už je mi to jedno, kluci bydlí jinde. Jenže se ozývá soused pod námi, protože i jim to ruší malé děti...
leden 25, 2011 10:24
Ale houby chlubení a závist - mně je jedno kolik aut máte a jak jsou financována. Fakt. Je hezké, že myslíš na rodiče. : Myška
A silniční daň mi taky nepřipadne v pořádku, ale to bychom se zase zamotali do daní, a to nechci.
Taky bych si ráda snižovala základ, a klidně skromněji, jen kdybych nějaký měla smilies/wink.gif. Jsem zaměstnanec, tak to nejde. Ale nezávidím, nestěžuji si, žije se mi dobře.
leden 25, 2011 10:29
Jasně, u bytu. : Myška
Nejsem otrok úklidu, to za prvé, a za druhé chci, aby šel pes čistý do bytu.
leden 25, 2011 10:32
nepsala jsem závist, jinak s odečítáním ze základu - no problem :) : bb2
začni podnikat, nakup auto, počítač, ochranné pracovní pomůcky pro zaměstnance, atd. atd., a můžeš odečítat od základu do aleluja :-))
leden 25, 2011 10:35
Já vím, bb2, ale podnikat nebudu :-). V mém oboru to dost dobře nejde samostatně. : Myška
To byl jen takový povzdech. Jsem spokojená, už jsem to psala.
leden 25, 2011 10:40
Myško, to je přesně to vono : jednababi
"Nejsem otrok úklidu, to za prvé, a za druhé chci, aby šel pes čistý do bytu."
Takhle totiž uvažuje většina - schody a chodby nejsou moje, tak si utřu akorát tu rozcintanou vodu před MÝM bytem,aby se nenanesla tam, kam půjde pesan s čistejma nožičkama. Což platí i pro ty některé rohožkové ignoranty, kteří s oblibou nechávají boty obalené břečkou a bahnem před bytem. On tu louži už někdo uklidí.


leden 25, 2011 11:52
nojo Myško, : alena puntík
ale co když mám kočku a ta chodí domů oknem?
leden 25, 2011 11:53
ehm : bb2
v penálákách = v panelácích

stydící se smajlík
leden 25, 2011 12:20
Aleno, to máš nejlepší, protože tím pádem nemusíš ani uvažovat o tom, že bys uklízela chodbu více než ostatní partaje :-) : Myška
Náš pes oknem nemůže, protože nevyšplhá do čtvrtého podlaží po zdi. A stejě bych musela tu zeď šurovat smilies/cheesy.gif.
leden 25, 2011 12:33
bb : Iris
za co se stydíš, mně se konečně dnes poprvé nekontrolovatelně rozhostil na tváři úsměv smajlíkového typu.Penáláky jsou super, připomíná mi to tepláky smilies/cheesy.gif
Jsem sběratelka překlepů, doktoři je umí, jednou to sem pověsím.
Omlouvám se za odklon od debaty .
leden 25, 2011 12:56
Penáláky jako penály, že... : Myška
v panelácích holt asi věkový průměr roste... smilies/cheesy.gif
leden 25, 2011 13:04
ach bóže, bb, : Krakonoš
formulací "tím bych se nechlubil" mám na mysli "tak na tohle bych zrovna neupozorňoval", a né žádný vychloubání, jenže ty si to vztahovačně přeložíš zase po svym, jako se už párkrát na kudle stalo, že? smilies/wink.gif
Myslel jsem, že ti to docvakne, že nejni úplně košér durdit se na silniční daň z auťáku, kterej sis vodečetla "z daní" (ano, každej svéprávnej nad hranicí imbecility už dnes ví, že vod základu daně, proto jsem to tam i napsal, ale asi "neviditelným inkoustem" smilies/wink.gif, ačkoli moc dobře víš, že ten auťák používanej převážně jinak, než pro podnikání, je daňovej únik, kerej ti tu silniční daň jistě bohatě vrátil. Vopakuju, vím, že jsi chytrá, takže bys to takhle nedělala, kdyby to nebylo výhodný. Takže tohle uvádět jako příklad "nespravedlivýho" poplatku fakt tahá za uši (voči). Ale asi holt né každýho...
leden 25, 2011 15:08
i navzdory : erika
rozsáhlým daňovým únikům, které z bb dělaj takového malého Standu Grosse, prostě slušnej člověk by k ní v podstatě neměl promluvit, žejo smilies/smiley.gif smilies/grin.gif
tak v diskusi o psím obtěžování stojím zcela na její straně, protože je tuším jedna z mála majitelů, co chápou, že když si mě přiběhne očichat cizí pes, je mi to krajně nepříjemné (ahoj, Iris smilies/kiss.gif), hlavně když mi cpe oslintanej čenich do rozkroku. Vůbec nechápu, jak po mně může někdo chtít, abych to tolerovala a akceptovala. Ono mi nic moc jiného stejně nezbývá, ale proklínám páníčky, co to blahoskonně přehlížej a ještě ze mně udělaj debila poznámkou "nemusíte se bát, on nic neudělá."
leden 25, 2011 16:13
Však já jsem taky zcela na její straně, : Krakonoš
a dokonce s ní i promluvim, s malou grossovou. smilies/wink.gif Ostatně já nejsem žádnej slušnej, já jsem úplně vobyčejnej... civilista. smilies/grin.gif
leden 25, 2011 16:33
nerada vás zklamu, miláčkové :) : bb2
ale pořídit do obchodního majetku firmy auto a poté ho používat i pro soukromé účely je zcela v souladu se zákonem o dani z příjmu, jehož neznalost vás v tomto případě omlouvá smilies/wink.gif
protože ho znát nemusíte. Ten musí znát naše firma na daně a audit, co má jasný pokyn - daňově optimalizovat striktně v mezích zákona. Což teda loni a předloni nebylo nějak potřeba.. Takže kdyby mi na dveře zabušil finančák, budu volat jim, ať si to laskavě vyřídí, neb mne se jejich práce netýká smilies/wink.gif

Kdybych chtěla opravdu snížit daně, dám na doporučení daňařů i ostatních podnikatelů. Žádných 30-50 tisíc za nákup auta, s kterým jsou stejně jen další výdaje a daňová úspora pokryje 1-2 výplaty jednoho dělníka, včetně odvodů.
Násobné úspory přinese naopak zbavení se zaměstnanců, kromě těch, bez kterých se neobejdeme, a nahradit jejich prací tzv. íčařema. Tedy partami lidí, co dělají na živnosťák, takže se jim zaplatí jen to, co udělají, pokud to udělají dobře. Neplatí se za ně odvody, neplatí se jim nemocenská, kdy nic nevydělají, jen stojí firmu peníze, neproplácí se jim dovolená, kdy nic nevydělají a jen stojí firmu peníze, není třeba jim zajišťovat práci nebo platit prostoje, když práce není, není třeba zajišťovat jim pomůcky, školení, lékařské prohlídky, nic.
Úspora několik desítek tisíc měsíčně, spočítejte si to za rok a vynásobte 5 lety leasingu na auto - a máte doma několik aut. A stejně jako to auto je to legální.

ale můžete mi dál klidně důvěrně říkat Mafioso smilies/smiley.gif
leden 26, 2011 12:26
Myško : bb2
užila jsem si aureoly, kterous vložila na mou hlavu, a teď ji poctivě musím sundat a uvést to na pravou míru smilies/smiley.gif auto nebylo zakoupeno jako dar rodičům, ale jako prostředek k dopravě táty, který ještě předloni dost intenzivně pracoval. Když přestal pracovat v kanceláři, auto si ponechal a já považuju za samozřejmost, že všechny náklady s ním spojené hradíme, kromě benzinu, který si táta kupuje za své. No a protože auto není odepsané, je ponechané v obchodním majektu firmy, tak za něj dál platíme silniční daň. I to by šlo asi formálně pořešit, ale za ty procedury a čas mi těch pár tisíc nestojí. Navíc bych byla na finančáku za takového exota, že by mě určitě nevěřícně pozvali na kontrolu smilies/wink.gif
leden 26, 2011 12:31
Evo, : bb2
tady vidíš, že není radno raditi se na Kudlance, protože od dupajícího mimina se dostaneš až k mafii, a s tou není radno si zahrávat smilies/smiley.gif
leden 26, 2011 12:32
a to obloukem : erika
přes bláto na psích tlapách smilies/grin.gif
Ty bb, jestli máš ještě chviličku, po tom cos sepsala vyčerpávájící obrannou řeč smilies/smiley.gif, zajímalo by mně, proč to tedy s těma zaměstnancema tak neděláte? A proč to tak nedělají všichni? Vím, že u nás po tom berňák dost jede a kouká, jestli (sub)dodavatele prací nelze náhodou označit za "skrytě zaměstnaného" a vybrat si za něj ty odvody. Hlavně pokud dělá jen pro jednu firmu, tak to nemaj rádi.
leden 26, 2011 12:50
... : bb2
ale my už to tak taky děláme, protože jinak to nešlo, když chceme obstát v konkurenci a dělat za stejné ceny. Když bylo v předchozích dvou letech práce mnohem míň, pár lidí se propustilo, resp. neprodloužila se smlouva. Naštěstí jsme měli lidi, co dlouhodobě marodili, takže se jen neprodloužila smlouva a oni přešli do invalidního důchodu -dva, a jeden s koleny v háji po dohodě a odstupném odešel rovnou do jiné firmy jako řidič náklaďáku.
Teď je práce dost, díkybohu za to, ale dělníky už nabírat nebudeme - protože se bojíme, protože je to dražší, protože to jde jinak. Když zaměstnance, tak jen takového, kterého nelze nahradit tím tzv. íčařem.

obranná řeč to nebylasmilies/smiley.gif, vy jste neútočili, trošku už vás dva znám smilies/smiley.gif navíc vím, že co dělám je ok, tak nemám důvod se bránit, ale i kdybych podváděla horem dolem, bude mi asi jedno, co si o tom lidi z netu myslí
leden 26, 2011 12:58
... : bb2
ale pořád ještě máme několik stálých dělníků, těch co jsou u nás 5 let a déle, takže kdyby bylo opravdu zle, tak je pustíme úplně, v nejhorším případě, nebo převedeme na živnosťáky s rizikem, že si najdou i jiné dodavatele, pro které budou dělat subdodávky. Pravdou je, že zaměstnanci jsou ti, co firmě vydělávají, ale taky ji stojí nejvíce peněz.
leden 26, 2011 13:02
... : bb2
teď to zatím nehrozí, naštěstí už jsme honili i brigádníky, co si u nás dva roky neškrtli...jako na houpačce, nosmilies/smiley.gif
leden 26, 2011 13:02
... : bb2
jeden si tu plácá játra a nic, to je skandální
leden 26, 2011 16:21
ooo paní Mafioso : erika
hluboce se omlouvám za nepřípustnou ignoraci, dodatečně děkuju, potrestám se sama smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
leden 26, 2011 17:06
... : bb2
smilies/grin.gif odpouštím vám


leden 26, 2011 17:26
Dobrá dobrá, : Krakonoš
ale porád platí:
Koupim auto na firmu, vodpočtu ze základu daně (nejen pořizovací cenu, ale veškerý vopravy, provozní kapaliny a i ten benzin, kterej si dejme tomu tvůj poctivej táta platí sám) a zaplatím silniční daň.
A nebo mi to takhle nevyhovuje a koupim auto jako každej jinej a žádnou silniční daň neplatim. Co je na tom k pohoršování se nad placením silniční daně mi asi nikdy nedojde, nedá se nic dělat. smilies/wink.gif
leden 26, 2011 20:47
nemůže ti to dojít, protože jsem se nad silniční daní nepohoršovala...zase blbě čteš :) : bb2
Psala jsem o silniční dani Myšce nahoře v reakci na její rozhořčení nad psíma poplatkama, které se neodrážejí v kvalitě úklidu komunikací:

Pokud ti to přijde jako poplatek nefér, věz, že platím poplatek za každé rádio, které máme v kancelářích, i když hraje jen jedno, za každé auto silniční daň celoročně, i když v krizi dvě auta stála celý rok, jedno auto půl roku. Platím i za auto, které jsme koupili na firmu, ale používají ho rodiče převážně k soukromým jízdám, přesto platím roční nemalou silniční daň. O dálničních známkách nemluvě.
No a že by to bylo vidět na silnicích? nemám dojem. Tak to beru jako úlitbu za to, že naše auta znečišťují ovzduší, dělají rámus. Byť ta auta živí několik rodin a dětí. Což se o psech ve městech kálejících na chodníky říct nedá:-)


No a že by to bylo vidět na silnicích? nemám dojem. Tak to beru jako úlitbu za to, že naše auta znečišťují ovzduší, dělají rámus. Byť ta auta živí několik rodin a dětí. Což se o psech ve městech kálejících na chodníky říct nedá:-)


leden 27, 2011 20:14
a: : bb2
Kdybych si "postěžovala" jen na silniční daň, tak by Myška aj. argumentovali tím, že to je v pořádku, když ta auta přinášejí zisk. Tak jsem chtěla zdůraznit, že platíme tyto daně i za auta, která nevydělávají,...

leden 27, 2011 20:15
bb2, já žasnu, : Myška
že ty víš, jak bych argumentovala...
leden 28, 2011 07:52
Kdo je lepší soused, Čech, Slovák, Rom či Ukrajinec nebo Arab ??? : Dvořáčkovi
Bydlím s manželkou již 2 rokem trvale na Praze 9 v Kyjích a donedávna jsme neměli žádné problémy se sousedy až na poslední 3 měsíce kdy se to tady se sousedy střída jako na pásu. Nejhorší na tom je, že jsme až s odstupem času zjistili, že skoro celé bytovky obývají rusky mluvící sousedé, kteří asi " normálně " nepracují ačkoliv přes den od pondělku do pátku je jinak klid, ale jakmile přijde víkend (sobota, neděle) či večer po půlnoci tak se sousedi nad námi zabývají vším možným jen ne spánkem, to o víkendu vŕta, renovuje si byt, dupe, bouchá anebo zase po půlnoci v rozmezí od 00:00-4:00 ranní přijede domů jeho mladá nebo i on s ní jako kdy a začnou se smát jako blbý, bouchat, jdou se koupat, dělají si párty alias " každý nám může... " a nám tečou nervy. Já vstávám ráno do práce, manželku mám nemocnou, minule jsem zaspal...no škoda slov. Když jsem jim domlouval tak pán řekl, že on ví, že mu nic nemůžeme, že on není podnájemník, ale majitel / vlastník bytu a tak si může dělat co chce a pokud si budeme stěžovat tak vše popře, že ani babičku nečetl. Když jsme zavolali PČR tak dělal, že ho vzbudili, že spal a, že lžeme... Ještě my jsme vypadali jako lháři a tupci. Už nevím co mám dělat, ale určitě se to nedá prohlížet jako by se nic nestalo. Štve mě, že jsme bezradní a na stěhování do nového pronájmu nemáme peníze na RK či na nějaké kauce či stěhováky. Jsme z toho velice špatný, může nám někdo poradit co se dá dělat??? Děkujeme za Vaše rady a podobné zkušenosti, pěkný večer.
únor 06, 2011 21:23
D O D A T E K : Dvořáčkovi
Jo, pán je cizí státní příslušník z Dagistanu, manželka je Srbka, no co dodat k tomu ???? Made in FRANKENSTEIN ...
únor 06, 2011 21:24
V soucasnosti : Franek
jsou dve reseni: (1) fungujici druzstvo, ktere zajisti usmerneni - az k vyhozeni - tech, co si neuvedomuji svou odpovednost. (2) solidni vlastni dum na vetsim pozemku. Ve vsech ostatnich pripadech je dobra rada draha, respektive neexistuje, chceme-li zustat v mezich zakonu. Kdo nezazil, neuveri. smilies/cry.gif
únor 22, 2011 20:09
Běhání dětí : Vlaďka
Já jen vím, že celodenní nebo i celoodpolední běhání dětí až do večera je opravdu k nesnesení...pulzuje Vám hlava, že byste nejraději šli a mlátili s ní o zeď, obzvláště, když se učíte na zkoušku. Slušné upozornění a domluvy nepomáhají neb většina rodičů si dnes myslí, že mít děti je nějaká polehčující okolnost...Máme psa, je velice temperamentní a venku jsem s ním cca 5h denně, přijde domů, lehne a spí, protože je unavený. Venku si hrajeme, cvičíme... Možná by to chtělo jen děti vhodně zaměstnat, trochu jim zaměstnat třeba i hlavu neb nejsou pouze hry, při nichž se běhá...Druhá věc, nikdo z nich nenosí papuče...možná by to neuškodilo a veškeré dostihy by nebyly tolik slyšet. Chce to jen trošku přemýšlet a snažit se druhému vyjít vstříc, ale to bohužel ti nad námi zřejmě neumí...Není umění pořídit si děti a nevěnovat se jim, to umí každý...
březen 22, 2011 20:37
Dodatek : Vlaďka
Ještě jen dodám, že jsem jim při upozorňování také řekla, že chápu, že děti nebudou celý den sedět na zadku, jen by se to nemuselo opakovat den co den, večer, co večer...klepou se nám sklenice v baru a skleněný stůl v kuchyni...
březen 22, 2011 20:41
sousedi : nešťastnice
Jdu přidat svou trošku do mlýna. Četla jsem tu článek na toto téma a chtěla bych přidat i svůj příběh... Bydlíme v paneláku, kde jsme čtyři rodiny s velmi malými dětmi, od jednoho do tří let, další rodiny mají děti kolem deseti let nebo už dávno odrostlé. Začal tady být problém přímo se sousedy za zdí, jejich osmi a desetileté děti hulákají každé ráno u našich dveří, protože zde čekají na výtah. A nejde o běžný dětský hovor. Dveře zásadně všichni zavírají prásknutím, kliku v životě asi neviděli a z balkonu řvou na každého, kdo je méně než v třísetmetrové vzdálenosti. Prostě horor a nevychovanost, protože se tak chovají i jejich rodiče. Domluvy po dobrém nezabraly, jsou naopak sprostí a dělají naschvály. No a další problém vyvstal se sousedy, kteří neustále předělávají byt. Ano, rekonstrukce je potřeba v každém starém bytě, ale slušně jsme s ostatníma maminkama požádaly o hodinu ticha po obědě, aby mohly naše děti spát a bylo nám arogantním způsobem odpovězeno, že máme vzít děti na písek, když je tak hezky, že oni kvůli nám nebudou pít kafe. Je to děs, vrtají ve dne, takže není dovolání, dítě se při každém vrtání rozklepe a visí na mě jako opička a já přece nemohu být od sedmi od rána do sedmi do večera s dítětem na písku, to ho tam mám nechat i naobědvat a pak ho rovnou přikrýt na písku dekou, aby spalo? Byt máme svůj koupený a spíš to zatím vypadá, jako bychom byli někde v letištní hale bez práv.
duben 03, 2011 16:24
Je to všude stejné : Áďa
Narazila jsem na tuto diskuzi náhodou a trošku mě i potěšila, ptž vidím, že v tom nejsem sama. Bydlím v paneláku a nad námi bydlí sousedi, kteří by nejspíše měli bydlet v přízemí. Je to rodina o 5 členech, teď nedávno si pořídili i psa, což mě velmi "potěšilo". Tak jak jste tu psali mnozí z vás, mám někdy pocit, že se nade mnou koná bowlingový zápas, neustálé dupáni dětí, házení balónem, nebo aspoň balonkem psovi, neustálé kopání do topení a vřeštění. Víte také bych pochopila kdyby dětem byly 2 nebo 3 roky, ale jsou to už docela velké děti ten nejmladší chodí snad do 2.třídy na základní školu, takže si nemyslím, že je těžké pochopit, že bydlí také někdo pod ním, ale rodiče to nejspíš neřeší. I když se to člověk snaží pochopit, nejde to třeba ve chvíli kdy se učíte na státnice a sepisujete závěrečnou práci, už tak jste úplně vynervovaní. Navíc ani nechápu to proč jsou neustále doma. Ze školy přicházejí kolem druhé hodiny odpoledne a do nějakých jedenácti večer se tam pořád něco děje. Nechodí skoro ven, ani když je pěkně, možná sem tam. A ani nikam nejezdí o víkendech, takže skutečně bydlení k pohledání. Samozřejmě domluvy párkrát byly, většinou pozitivní i s omluvami, ale nikdy se nic nezěnilo.
květen 17, 2011 11:30
Nepříjemní sousedné na "n-tou" : Sportway
Ahojte, bohužel musím přidat k tomuto tématu také svou zkušenost se sousedy. Bydlíme v paneláku, po našem přistěhování bylo vše ok. Soused se svou ženou v bytě nad námi se rozhodli pro rekonstrukci. Bohužel svépomocí, takže jim trvala 3/4 roku. I když jsme to přetrpěli, náš "kříž" s nimi neskončil - rozhodli se jako podlahu použít keramickou podlahu po celém bytě!! smilies/angry.gif I když pod ni dali poměrně drahou izolaci (za tu snahu díky), udělali to podle mě technologicky špatně, takže lze odnich vše slyšet. Od pohybu nábytku, židle, hlavice vysavače, i po pouhé umývání podlahy. A to ještě nemají děti.

Skutečně nevíme co dělat, jestli seobrátit na stavební úřad, nebo na soud. Bohužel peněz v tuto dobu není nazbyt, takže přemýšlíme co dál. Domluvy, i pouhé bušení do zdi, naprosto nepomáhá...

Neměl by někdo znalejší radu,jak s tím? Jsme zoufalí.

Předem díky.
srpen 05, 2011 21:47
hluční sousedé ze všech stran? : Cumelka
Zdravím a přidávám se do klubu " zoufalců"...čímž to nemyslím nijak zle. Bohužel jsem taky oběť. Nově jsem se přistěhovala do PRahy a hořce tohoto kroku lituji...tedy toho, do jakého domu jsem se nastěhovala. Byt nádherný a zrekonstuovaný, jala jsem se vybavovat, ale zanedlouho jsem litovala. Je to starý činžák s papírovými zdmi, takže: za jednou zdí bydlí stará a naprosto hluchá paní, která naštěstí nemá tv, ale pravidelně denně v 6:30 rachotí s nádobím vedle mé hlavy. Má kuchyň v pokoji, bohužel. Nade mnou bydlí 91 letí důchodci, kteří začínají dupat a práskat s různými věcmi cca v 5h ráno a přestanou zhruba o půlnoci. Asi nejhorší jsou ale sousedé pode mnou. Myslela jsem, že tam bydlí někdo hluchej, ale omyl, asi 35 letá paní, která je těhotná s nezaměstnaným manželem. Denně chodím ze zamšstnání, kde musím myslet hlavou a jediné, po čem toužím je, že až přijdu, tak si odpočinu, přečtu knihu,nebo jen ležím a užívám si klidu. Bohužel chodím domů spíše s bolestí žaludku nervozitou, co zas budu muset poslouchat, na co sousedka kouká. Má totiž velkou televizi nalepenou na zdi, takže pravidelně poslouchám, na co se zrovna dívá a to i po 22.h a ke všemu přesně rozumím slovu od slova, co v její tv dávají, takže si umíte představit, že kniha nepřichází v úvahu, ani má vlastní tv, kterou bych, abych přehlušila tu její, musela mít na plné pecky, což nejsem magor... špunty do uší taky k ničemu. byla jsem u ní, aby to ztišila, že přý jí nemohu zakázat, aby tv vypnula a já, že to ani nechci, ale trochu ohledu, že nejsem po náročné celodenní práci zvědavá na to, na co se kouká a aže chci mít klid....klid byl... týden...ale nyní znovu. Sice méně, ale stále. Tv mám puštěnou a i přesto tu jejich slyším, takže k mé tv přibyly i špunty do uší.... a to tam bydlím 2 měsíce....má to cenu ? ... jak jsem četla.. SVOBODA ČLOVĚKA KONČÍ, KDYŽ ZAČÍNÁ SVOBODA DRUHÉHO.... a také, že největší nepřítel člověka je i,leckdy bohužel, soused.
říjen 17, 2011 16:01
cumelka : jaris
Taky bydlíme v paneláku, ale jenom 4 nájemníci, je to čtyřbytovka. My bydlíme nahoře a pod námi taky hluchí sousedi. Nedělají nějaký rámus, ale koukají celé dny na telku, hrozně mě to rozčiluje, člověk se snaží být potichu, ale někomu to je jedno. Nic mě nebaví. Koukají na telku dlouho do noci, pak nemůžu usnout, soustředím se na to. Vystřelila bych je na Mars.
listopad 21, 2011 13:35
... : Veruuu
ano ano, souhlasím...jsem jedna z vás trpících...máme nový, čerstvě zrekonst.byt..opravdu krásný. Nacpali jsme do něj hrozně moc peněz.Pracuji hlavou a v bytě si chci odpočinout. Rodina nad námi má dva malé spratky, kteří tam neustále padají na kolena, lítají z místnosti do místnosti. Slyším každý jejich krok od 6 od rána do 11 večer. Když jsem za nimi šla a upozorňuji v dobrém a slušně se jich zeptala, jestli by to nešlo potišeji, vysmáli se mi, pohádali jsme se a od té doby dupou ještě víc, schválně!No a co teď? Střelit se do hlavy nebo postřílet je? Toť otázka.....
prosinec 14, 2011 12:30
Dupot dětí, dunění - psychika na dně - horor - : Honza
Zažívám stejné problémy jako autorka ... dupot dětí je neúnostný a to bydlím v novém domě. Cítím, že už to dlouho psychicky neunesu. Už těď jako bych měl v hlavě blok. Strašně se snažím být klidný trénovat se na to ale přijde mi, že je to čím dál horší. Nechci se hádat se sousedy ani dělat spory.
Chci jen klid. Už to opravdu neunesu. Přemýšlel jsem už i o psychologovi jestli mi nepomůže.
Příjmám jakoukoliv radu jsem na dně. Proti dupotu a dunění je prý odhlučnění stropu opravdu malá pomoc ... já už fakt nevím. Je nefér, že neexistuje zákon na tyhle lidi to nemám mimo noční klid právo na to se v klidu najíst nebo podívat na televizi? Zničí mi to celej život. Koupíte byt splácet ho budete 30 let a nad váma neohleduplní lidé a děti. Zlý sen každého obyvatele... kdo nezažil neví...
prosinec 23, 2011 12:38
dupání a skákání : Pavla a Zdeněk
máme to stejné, přes 3 roky bydlíme v novostavbě pod sousedy s malými dětmi. za začátku, když první začalo běhat a plně se projevily "výhody" laminátu na podlaze jsem u nich párkrát byl slušně jim sdělit, jaký neúnosný hluk způsobují (celodenní opakované běhání po celém bytě, dupání, skákání, třískání dveřmi, bouchání s nábytkem). arogantní odpovědi ve smyslu - klidně si stěžuj, nemůžeš mi bránit hrát si s dítětem, atd.. několikátá návštěva vyústila v hádku, od té doby se vyhýbáme a nezdravíme. po skoro 2 letech jim dítě roste, je těžší, druhé už běhá taky, takže se stále častěji obšťastňujeme hlasitou hudbou nebou bušením. nervy už to po tak dlouhé době přestávají zvládat, bojím se, ža až je potkám na chodbě, neovládnu se a skončí to tragedií....
prosinec 29, 2011 13:53
dupot dětí : Máťa
Málokdo si dokáže představit, jak špatně se dají děti ukočírovat v dupotu a v křičení při nočních děsech. Rodiče jsou z každého bouchnutí dětí nebo jen, že jim něco spadne na zem v křečích, že zaspoda na ně zase bude někdo bušit nebo si příjde stěžovat. Chtěla bych vidět ty co si stěžují na malé děti a kouknout do jejich dětství. Jistě to nebyly děti, které celý den ležely nebo seděly. Když chtějí klid nemají se stěhovat do paneláků!!!!
prosinec 29, 2011 19:49
špatně Máťo : Pavla a Zdeněk
je to velmi jednoduché. buď mám "hlučnou" podlahu a chovám se podle toho (ohleduplnost, bačkory, koberce, žádné indoor sporty s dětmi, atd) nebo chci s dětmi skákat, běhat a řádit v interiéru bytu, pak ale musím zvolit řádnou akustickou izolaci pod podlahu.

a bydlení v paneláku neznamená hlučnost ani náhodou, bydlel jsem 20 let v panelu, rodiny s dětmi všude kolem v sousedních bytech, ale nikdo nikoho neustálým dupáním a boucháním neomezoval.
prosinec 29, 2011 23:16
Pavla , Zdeněk : Máťa
Já stále napomínám děti, ale bohužel jsou jim necelé tři roky. Chvíli chodí po špičkách, ale pak se popichují. Podlahu máme odizolovanou co nejvíce. Chodíme už kvůli tomu jen v teplých ponožkách. Paní bouchá na strop ikdyž vytírám. S dětmi jsem někdy celé dopoledne pryč. Někdy chodím i dvakrát denně ven, aby byly co nejmíň doma a od sousedů zespod stále šikana. V pokojíčku mají speciálně koberec do dětských pokojů a i tam jim domlouvám ať neběhají. Děti už jen slyší bouchání zespoda a už se bojí, že na nás zase přilítne. Já je nemůžu přivázat... To mi všichni známí a kolegové říkají, jak mám hodné a klidné děti.
prosinec 30, 2011 12:33
Pavla, Zdeňěk, Marta : woo
Ahoj.
Chápu, že děti lítají a někdy prostě zadupou. Mám ale souseda, který po mém zabouchání na zeď seběhl dolů začal na mě řvát že tohle bylo naposled arogantně se choval a ještě mě obvinil, že já omezuju jeho malýho kluka.
Nevěřil jsem svým uším. Jedno zabouchání a hned byl dole totálně vynervenej a nepříčetnej. Co je zabouchání proti tomu co já poslouchám, když tam dělají ty své sportovní dny? A ještě se budou tvářit ublíženě? Naprosto chápu Zdeňka... je to totálne stresující, člověk je neodpočatý a nemluvím o psychickém vyčerpání. Je to hlavně o rodičích, kdy by měli už v začátku učit děti minimálně tak aby to bylo lepší a ne s nimi pořádat sportovní dny v pokojíku. Kazdý snad může jít s dítětem ven ne? A je plno jiných způsobů jak si s dítětem hrát nebo jak ho zainteresovat do nějaké činnosti která není tak hlučná. Mám z netoleranntních lidí nervy v kýblu. Úplně jsem zrušil nějaké bouchání na zeď a marně věřil, že se něco zlepší a nedělám žádné naschvály a nic co by jim mohlo vadit. Teď už jen trpím... děkuji všem netolerantním lidem za zkur...j neklid.
leden 10, 2012 20:56
adekvátní reakce - výroba nábytku : Viola
S blbcem (asociálem) nic nepořídíte. Někdy je účinější (místo domluvy) zvolit stejnou zbraň a také obtěžovat..., ačkoli chápu, že se Vám to může příčit.
Předpokládám, že sousedé nejsou zasvěceni do tajů vážné hudby a že by mohli případný každodenní několikahodinový poslech tohoto žánru začít chápat jako nerespektování jejich svobody a soukromí (musejí nedobrovolně poslouchat to, co nechtějí, s čímž je spojeno právo na nerušené užívání svého majetku). Pak snad vyslyší i Vaše požadavky. Nebo jim "to" dojde.

září 08, 2012 22:34
Židličky : Laduš
Nikdy jsem si nemyslela, že budu volat městskou policii a včera jsem to udělala. Pod naším bytem, ve kterém jsem bydlela jako malá až do svatby s rodiči a nyní se svou rodinou po smrti mých rodičů si z nebytovývch prostor jeden pan H. vybudoval byt. Prostory odkoupil za slušný peníz, dům potřeboval opravy a rázem na ně bylo. Jenže při rekonstrukci byt dispozičně otočil. Kde mají ložnici my máme kuchyni a světe div se se židličkami. V tu chvíli jsem já napomínána, že ráno posunu židličku a je to budí, proto prý mám snašet jejich noční diskotéky...ve stylu to máte zato. Snažila jsem se domluvit po dobrém. Mluvila s majitelem bytu, požádala o pomoc samosprávu a situace se včera v noci zopakovala. Tak jsem se rozhodla zavolat městkou policii. Domluvili jim, ale co bude dál? Mám svoje bydlení ráda, žiju zde více méně celý svůj život a člověk, který si byt pronajme, bydlí zde sotva rok, obtěžuje mě svým hlukem, kouřením z okna, vyhazováním nedopalků cigaret s okna , mi říká, že já jsem špatná? Nikdy jsem neměla se sousedy problémy, o to víc jsem z dané situace neskutečně otrávená...... Co bude dál? Nevím, ale rozhodně budu hájit svá práva. Držím pěsti všem, kteří řeší stejně jako já............................. smilies/smiley.gif
únor 28, 2013 11:15
Jednoduchá pomoc :) : Headshot-neighbour
Po čase snášení vorvaní rodiny nademnou a asociálů s hyperaktivními dětmi a týraným psem vedle mě, jsem vzdal veškerou snahu se s tímto druhem "podlidí" dále otravovat a pořídil jsem si špunty do uší..
Nedával jsem tomu moc šancí, ale světe div se co ty malé věcičky dokážou za zázrak. Dnes už bez nich nedám ani ránu!! Jsou vyrobené z nějáké paměťové pěny což krásně vytěsní ušní prostor a vůbec to niják neomezuje při spánku.. Jen si dávejte pozor abyste ráno nezaspali smilies/grin.gif
červen 04, 2013 16:26
co ty podlahy : jk
Libi se mi jak tu nejaky rodice kvicej ze s dupajicim ditetem toho moc neudelaj... S tim se da souhlasit... Bohuzel uz se nezminuju na cem ty deti dupou. Nejhorsi je v panelaku drevena podlaha (vinyl, laminat) polozena primo na panel... vzdyt proc utracet prachy za podkladove vrstvy... navrch huj vespod fuj
září 05, 2013 10:11
Neschopni rodice : Makina
Kdyz matka neco nedokaze vysvetlit detem nebo je nedokaze primet k poslusnosti,by nemela mit deti,na to by mel byt zakon!?!!Takovych rozmazlenych deti vsude,to nikdy nebylo.Vyrostou vam z tech deti akorat smazky a flakaci a dobrevam tak,to vam patri!
září 16, 2013 19:43
Hlučný soused : Kelímek
Dobrý den. Bydlím v 3. patrové bytovce,družstevní byt až nahoře. 1 ze sousedů ted přes zimu, vždy kolem 10 hodiny seká dřevo ve sklepě. velké rány se ozývají až u nás. Je to normální? Co můžu udělat aby přestal? Je vůbec nějaká obrana? Děkuji
leden 01, 2014 12:11
hlučná sousedka : sousedka
Bydlíme ve stejném bytě již 30 let. Líbí se nám jak rozlohou, tak rozložením , tak dispozicí v městě. Už jsme zažili několik hlučných sousedů, všichni se nakonec z různých důvodů odstěhovali. Právě prožíváme etapu bydlení nad velmi hlučnou sousedkou - milovnicí hudby. Není dne, aby si nahlas nepustila něco ze svých oblíbených melodií nebo alespoň rozhlas. A to i tak, aby při koupání v koupelně slyšela pěkně nahlas hudbu až z obývacího pokoje. Již několikrát jsem jí prosila o klid, napsala stížnosti na správu majetku, zatím ale bez úspěchu. Hlučná paní si z nás dělá pouze legraci a všechny prosby ignoruje. Právě údajně odešla ze správy bytového majetku poslední domluva před výpovědí z nájmu. Nevím zda bude vyslyšena, v každém případě ale letošní vánoce moc klidné nebyly... Lituji každého, kdo nemá miliony na to, aby si mohl postavit u lesa domeček... Ale jak se říká, všeho do času a snad bude lépe.. Třeba v našem oblíbeném bytě i dožijeme..

prosinec 31, 2014 14:42
Debilní sousedi : Octopus
Debilní sousedi, kteří snad 24 hodin v kuse čumějí na TV mě řekli, že TV mají vypnutou. Pořídil jsem si tedy solidní reproduktory a připravil jsem si solidní repertoár. Nějaké techno, metal nebo vážnou hudbu. Uvidíme, zda se kokotům v jejich hlavičkách rozsvítí... smilies/grin.gif
prosinec 21, 2015 23:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]