O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HLUBINNÁ ABREAKTIVNÍ PSYCHOTERAPIE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 18 červen 2007

V současné době je neskutečné množství všelijakých „berliček", které mají pomáhat lidem z trampot, které by neměli, kdyby žili o něco klidněji, vyrovnaněji. Ale - od dob pradávných lidi fascinovaly všelijaké ty „nadpřirozené mocnosti, schopnosti různých šamanů, kouzelníků, mágů.

 

Čím záhadněji název nějaké té „terapie" zní, tím víc placebo učinkuje. A pokud to ještě stojí opravdu hodně peněz - tak to už přeci MUSÍ fungovat, ne? Bohužel, vzdělání není ochranným faktorem před působením vědecky neověřených, sporných teorií a léčitelských praktik. Mnozí lidé inklinují i ke všemožným sporným léčitelským metodám, velice vážně berou například kineziologii, reiki či astrologii, kabalu, šamanismus...- je jich mnoho, těchto vábniček...


      Výše zmíněná „terapie" uvádí, že psychické a sychosomatické potíže, jimiž lidé trpí, jsou ve své podstatě všechno jen následky traumat, prožitých v minulosti, v minulých životech, mnohá staletí před námi prožitých. A co léčí? Všechno... Pocity bezmoci, nejistoty, stres, nejrůznější druhy fóbií, deprese, vztahové problémy, nejrůznější i nevysvětlitelné bolesti, fantomové bolesti, narkomanie, alkoholismus, problémy tvůrčích schopností, sexuální deviace, zpracování nevhodných vlastností, vyléčení fyzických vad a uzdravování vztahů, nejrůznější poruchy osobnosti i veškeré běžné choroby, jak si na které budete stěžovat.

 

Ano - různé sporné a šarlatánské metody se vyznačují právě prohlašováním o své všemocnosti, zatímco jednotlivé odbory klasické medicíny a psychologie se snaží přesně diagnostikovat, najít příčinu onemocnění a následně specifikovat co nejúčinnější terapeutické metody se zaměřením na konkrétní problém.

 

     A tak zjistíte, že jste během třicetileté války přišli o ruku, upálili vás jako kacíře, byli jste aztéckou princeznou, zastřeleným tulákem a posléze fenkou, kterou přejelo auto. Z čehož se dozvíte, že proto vás teď bolí zápěstí, špatně se opalujete, bojíte se do lesa, rádi chodíte ulicemi a máte strach z křižovatek... (Nu, když léčiteli vypovíte svoje trable..)  Kupodivu zvládnou léčit i nepřítomné...

 

     Na  „terapii", o které je dnes řeč, přišla paní s tím, že se jim v rodině narodilo miminko, kterému nefungují ledviny. Lékaři prý tento stav označili za definitivní s tím, že chlapeček bude celý život odkázaný na dialyzační přístroj. Paní tedy bylo řečeno, aby si miminko představila.  (A nyní vyjímám z textu na webu jednoho samozvaného "psychoterapeuta"): „.. Je nějaké zamračené... Je mu zle. Ví, že něco v něm nefunguje, nechce ze sebe nic vypouštět. Připadá mu to prý strašně blbé, jako špína. zavřený ve vězení..." Pak už žena mluví coby miminko:  „Je to hnus. Nechci to ukazovat před druhýma... Tam to dělám pod sebe. Je to hnusné. Umírám v tom asi. Chci raději zemřít, jsem tam jak prase..." (Pak si uvědomuje, že někde kradl. Protože byl líný a nechtělo se mu dělat. Chytili ho na tržnici. Odvlekli do vězení. Tam byl asi půl roku.) "Nechali mě tam chcípnout. Radši chcípnout, než žít v takovém sajrajtu..." Pak paní konstatuje, že tyto myšlenky chlapečka-miminka patří do doby, kdy ve 14. století kradl na trhu a pak přišlo potrestání. Když mu to došlo, cítil velkou úlevu."

Výsledek: Po několika dnech miminko z nemocnice propustili s tím, že ledviny se nějak umoudřily a začaly fungovat. Zajímavá je i doba tohoto sezení. Za pouhých 30 minut bylo uzdraveno neuzdravitelné.

 

Nebo: jiná žena hlásí chronický zánět ledvin, spojený s bolestí a únavou. Podle doktorů se jedná o usazeniny v ledvinách.  „...Řezavá bolest v ledvině. Je čím dál větší. Mám strach, špatně se mi dýchá. Je mi úzko. Někdo mě drží v pase. Něco mě mačká. Je mi zle. Nemůžu se nadechnout. Tlačí to na levou stranu. Jsem skoro v bezvědomí, točí se mi hlava. Pusťte mě, to bolí. Já jsem ve vodě. Kouše mě žralok. Já visím na loďce. Trnou mi nohy. On mi vykousl celý bok. Už se vidím, jsem zbytky. Byla jsem jako oběť. Věří se tady na zlé duchy, kteří se vtělují do žraloků. Proto jim dávají oběti, aby dali lidem pokoj. Lidi na břehu jásají a věří, že další rok bude díky oběti hezký. Já už nejsem, ale ještě myslím. Mám ty lidi ráda, vím, že je to jejich víra. Přeju jim krásný rok a odcházím."

Výsledek: Po několika sezeních vše uzdravené.

 

     Ne, není to jen humorné čtení, vymyšlené pobavení pro čtenáře, případně léčivé placebo pro „drahé věřící, co víra je uzdravuje", ale nesmírně škodlivá záležitost; vždyť pokud někteří dokonce svým klientům doporučí přestat brát léky, předepsané lékaři - a to na delší dobu (někdy i měsíce)... Už mnohokrát se všude psalo o smrtelných následcích podobných terapií pro  vážně nemocné, kteří v zoufalství se opravdu chytají všech stébel. Sami jste jistě ve svém okolí zažili situace, kdy člověk by za uzdravení milovaného dal vše... Je neuvěřitelné a nechutné, jak tohle dovedou někteří využít ke svému obrovskému obohacení. (Ceníky, které jsou u všech těchto záležitostí uvedeny, jsou fascinující).

 

     A tak se různá náboženství, sekty, duchovní sdružení atd. šíří stále víc. Namátkou vybírám kousek z jednoho blábolu:

 

 „... je to mystická duchovní magie, která začíná komunikací s Mistry vyšších světů nebo s vlastním nadvědomím a pokračuje duchovní výukou, vedenou těmito posvátnými božskými silami. Je to přístup k životu, který vzniká z poznání základních zákonů Stvoření aplikovaných na konkrétní situaci zasvěcence. Později se mohou zasvěcenci splnit schválená magická přání. Nejvyšším výsledkem jsou duchovní zážitky spojení s božskými částmi, které umožňují pravé Vidění a Tvoření. Využívá obrovských možností změněných stavů vědomí, které otevírají pootevřenou bránu mikrokosmu nevědomí..."

 

     Uznejte, to musí být fuška, něco podobného vymýšlet...Přesto je stále víc a víc lidí, kteří těmto věcem podléhají.  

 

     Česká lékařská komora žádala vládu, aby přijala zákon na ochranu pacientů před léčiteli. Lékařům vadí, že léčitele není možné žádným způsobem postihnout, pokud zanedbají péči o pacienty. Právě to mívá nezřídka tragické následky hlavně u lidí s rakovinou, kteří se upnou na sliby léčitele a odmítnou klasickou léčbu.  Do nemocnice se pak často vracejí až když už je pozdě...

 

d@niela


 

 

PRO ZAJÍMAVOST přikládám ceník jednoho z "nejlevnějších"  léčitelů:

 

 • Jsem profesionální léčitel s dlouholetou praxí. Mojí specializací je léčení na dálku bez spolupráce nemocného (případně i bez jeho souhlasu – především u závislostí na alkoholu, drogách nebo automatech). Dokážu ovlivnit mnoho druhů nemocí a problémů, ale největší zájem je o léčbu těchto problémů - epilepsie, závislost a imunita (včetně pomoci při léčbě HIV+/AIDS). Základní doba léčení je jeden rok a během této doby nepřetržitě ovlivňuji organizmus nemocného (závislého).

 

(získal jsem schopnost působit na kohokoliv, kdykoliv, kdekoliv, bez jeho spolupráce - ale i bez jeho vědomí a bez znalosti jeho problémů. Tedy on nemusí vědět o mě a já nemusím vědět nic o něm. Nepotřebuji znát jeho problémy a nepotřebuji ani jeho fotografii nebo jiný tzv. kontakt - stačí mi zapsat si např., že je to teta neteře babičky strýce té paní, která telefonovala 23.5.2007. Vlastně musím pouze toho člověka na základě nějaké žádosti "přijmout za pacienta". Mezi medicínou špatně léčitelné nemoci patří např. atopický ekzém. U těch mám prakticky 100% úspěšnost. )

 

 Samozřejmě že pracuji za peníze:

 

 • za první rok léčení 4.500,-Kč  (tj. 375,-Kč/měsíc). Celá částka musí být zaplacena jednorázově. Pokud žije nemocný v zahraničí, ale léčení platí někdo v České republice (nebo na Slovensku) je cena stejná. V případě platby ze zahraničí do ČR je cena 180 EUR za 1. rok působení, nebo (po dohodě) cena v jiné měně přepočtená dle právě platného kurzu, splatná do konce 6. měsíce. Základní doba léčení je jeden rok, ale obvykle bývá nutné působit roky dva.

 

 • Odstranění negativních vlivů "vyšších sil" na člověka
  (např. astrálních sil, magického vlivu jiné osoby, negativních osudových předpovědí, atd.) 
  Ceny jsou shodné s léčivým působením - 4.500,-Kč

 

 • "Vyčištění" bytů i domů od negativních vlivů - Poltergeist, duchové i duše zemřelých apod. projevy
  po jednom měsíci zaplatíte jednorázově 1.000,- Kč.
    Tady bych se chtěl trochu pozastavit u techniky, kterou používám. Především nikam nejezdím ani nechodím a nikdy jsem nebyl osobně v místě projevů. U duchů - kteří jsou obvykle z kategorie zbytků mrtvých - vycházím z předpokladu "že jsou". Sednu si a řeknu jim (mentálně - na dálku), že předpokládám, že si neuvědomují, že jejich přítomnost se projevuje v našem světě a je uživateli toho bytu nepříjemná. Potom je požádám, ať ustoupí "o schodek výš" - ne aby odešli nebo zmizeli, ale abychom jejich projevy nevnímali.

 

 • Zákres negativních zón do půdorysného plánku vašeho bytu nebo domu. Plánek může být od ruky a neměly by v něm být zakresleny žádné jiné údaje než poloha oken a dveří. K plánku přiložte svoji fotografii hlavy. Cena 200,- Kč.

 

nu, přátelé,

 není tohle zajímavý obor činnosti?

 výnosnější, než to, co teď právě děláte?

bez živnostňáku, bez daňového přiznání,

bez námahy, bez studia,

bez práce...

 

 

 

 

Komentáře (87)add feed
fakt je, : AlenaT
že někteří - rozhodně ne všichni, co tohle hlásají - podobné schopnosti skutečně mají. Mně osobně sde stalo, že mě oslovila úplně cizí paní na středisku v kartotéce a řekla mi, co přesně mi je a co mám dělat, aby se mi ulevilo a odešla a nechala mě tam stát "stife". Až později - po mnohých vyšetřeních se ukázalo, že měla pravdu. Ale nikdy po mě nic nechtěla - ani neřekla, že mě vyléčí. Ale poznat, kdo něco umí a kdo jen využívá situace je těžké, zvlášť v situaci, kdy je na tom člověk opravdu zle a upíná svou naději k čemukoli.
červen 19, 2007 04:27
a hranice hori... ;-) : anicka
Na jednu stranu: moc pekne, a do jiste miry uzitecne povidani. Na druhou: ja tedy, kdyz nicemu nerozumim, tak nikam nepisu - to, jak clanek micha pate pres devate je zarazejici. Ta mimoradne odstrasujici ukazka, je stoprocentne nejaky text Romana Palky (to nejde zamenit), cloveka, ktery se nezabyva primarne leceni, ale channelingem, a ktery uz davno nema vsech pet pohromade. A taky cloveka, jehoz vyplody nebere obvykle nikdo vazne ani ve spiritualni komunite, pokud je mi znamo - jako odstrasujici priklad dobre, ale trochu nefer. Asi jako pouzit situaci v Korejske lidove demokraticke republice ke kritice demokracie :-)

Ono je hrozne jednoduche vybrat ty zjevne sarlatany a na tomto zaklade napsat clanek, kritizujici vsechny, co se k umeni lecit nedostali studiem mediciny... jen to proste neni pravda. Ale kdyz ono upalovat carodejnice je ohromna zabava, ze? :-)
červen 19, 2007 07:59
Skuteční léčitelé si za svoje služby neberou peníze. : mamča
Ale ono ani doktorům se moc věřit nedá. Před dvěma měsíci mi umřela sestra. Diagnostikována byla správně, jen prostě v nemocnici "zapomněli" po operaci žlučníku napsat do zprávy ošetřující lékařce, že má taky rakovinu slinivky, jen napsali, že doporučují CT. Protože jí bylo pořád zle, obvodní lékařka jí během dvou měsíců poslala 4 x na gastroskopii, poslala jí na RHB, a považovala jí za simulanta. Na CT jí neposlala, protože je to drahé vyšetření. Tím se promeškal ten rozhodující půlrok, kdy mohla ještě nějaká léčba zabrat.
Problém je v tom, že každý doktor léčí jen ten kousíček, který vás bolí, a toho zbytku člověka si nevšímá. Když vám udělají CT nebo MMR, tak jen toho kousku, co už máte prokazatelně nemocný (operovaný).
Pak se nedivte, že člověk vyhledává lecjaké šarlatány, co mu kdo doporučí. Protože oni možná neléčí, ale udělají si na vás rozdíl od doktorů čas a vyslechnou vaše trápení. Většina nemocí je silně ovlivněna psychikou, a tak bylinky které vám léčitel doporučí, aspoň neublíží, když už nepomohou. Což se o chemických lécích, kterých lékaři předepisují kvanta, říct nedá.
Tohle není agitace PRO léčitele, jen obrovské zklamání nad klasickou medicínou.
červen 19, 2007 08:10
to Anička: kdo chce věřit, ať věří. Tohle není žádné upalování čarodějnic, : pau
to jsou fakta..
A nikdo tě nenutí, abys nevěřila! Klidně věř, a když ti někdo pošle na dálku "energii", tak se uzdravuj...

červen 19, 2007 08:33
hm, tak tohle jsem - na netu viděla - : kiwi
nikdy bych nevěřila, že se tomuhle věnuje tolik webů. A právě proto, že občas i klasická medicina zklame, oni tak zneužívají lidského neštěstí. Proto se lidi dávají do takových hrůz, jako jsou různé sekty. Nedokážu pochopit, proč tomu lidé věří, ale teď to čtu - protože oni si "udělají čas a vyslechnou..." Ano, ale za jakou cenu...
AlenoT, vzpomínám, to snad bylo i na staré kudlance, taky se tam psalo o nějakých šarlatánech a ty jsi je hájila, stejně jako hájíš kartářky a vědmy atd. Nikdo ti to nebere, věř tomu, ale neměla bys tolik přesvědčovat jiné - to snad si nech pro sebe. Víš, demokracie je, když můžou říct obě strany svoje!
Myslím, že by se měly zveřejňovat příklady, jak to dopadá. Jako to bylo teď i v NVO - 9.6. tam ukazovali několik případů, kdy "uznávaní" léčitelé přivedli své klienty k smrti.
červen 19, 2007 08:46
To, co tu je napsané, jsou výňatky ze "seriozních" webů těchto lidí. : d@niela
mohu vám dát klidně odkazy.
Ale nebudu je šířit veřejně, takže kdo chce, napište si, jejich adresy vám dám.
Opravdu jsem se divila, že například za jakési přednášky na víkend (a mají plno!!!) se platí i kolem sedmi tisíc. Jde tam plno nešťastných lidí, vyberou si doma poslední peníze.. Ano, za tak hodně peněz už jim se vyplatí "vyslechnout", poskytnout "nadstandart".
Když půjdete do 4hvězdičkového hotelu, také vám taky dají jinou postel, než na ubytovně, ovšem to se nedivíte. Nikdo si totiž neuvědomuje, že to jsou jedni z českých milionářů, bohužel ale ti, kteří hrabou z nešťastných lidí.
Doktoři léčí v rámci svých platů, v rámci svých sil a v rámci současné mediciny. A jejich chyby jsou - na rozdíl od léčitelů - všude zaznamenány.

červen 19, 2007 08:59
já nikoho nepřesvědčovala : AlenaT
cituj mi jedinou větu, kterou jsem tak činila - řekla jsem jen, co se skutečně přihodilo mně. A konstatovala jsem, že chápu, že lidi v zoufalství jsou ochotni věřit čemukoli, protože hledají útěchu, nebo naději, kterou jim lékař neposkytne. Jinak jak jsi správně řekla - je demokracie a VŠECHNY strany mohou říci svoje - což je přesně to, co jsem udělala. Co se týče Kudlanky minmulé - u Kludské jsem byla pouze jednou - a opravdu se tenkrát nemýlila. Je mi líto, ale nemýlila. A nemyslím, že by zrovna ona někomu ublížila, nebo mu přivodila nemoc, či smrt. Ano, existuje mnoho podvodníků a šarlatánů - leč však bohužel i mezi lékaři samotnými. Čímž rozhodně netvrdím, že všichni lékaři jsou šarlatáni, stejně jako ne všichni lidé mající mimořádné schopnosti jsou podvodníci.
červen 19, 2007 09:09
To Anička: : d@niela
článek není napsaný na základě pár slov nějakého blábolu, ja ty říkáš channelingu, ale z "seriozních" webů známých a vyhlášených léčitelů. Pokud chcete věřit, že jste prošli mnoha životy, věřte. Když to někomu pomůže, prosím. Když je dospělý a jedná sám za sebe... Ale jednat za dítě?
Stejně tak - klidně si nechte "odrušovat geopatogenní zóny" a jiné "zajímavosti", pokud tím trpí jen vaše kapsa a pokud to neodnese nikdo jiný smilies/smiley.gif.
Ten druhý léčitel, který se na svých stránkách přímo chlubí, že jen přijme peníze a stačí mu jméno, aby fungoval, nepotřebuje nic znát - má také známé jméno. A ten dokonce uvádí i to, ať případní nemocní klidně chodí ke svým lékařům. Nebrání jim v tom, ano, ale pokud se uzdraví, je to jeho dílo...
Nechte si odstranit domácí strašidlo, za pět tisícovek...

Kdo tomu v dnešní době věří? Kupodivu, kvantum lidí. Jak smutné.

červen 19, 2007 09:10
ˇAlenoT - : kiwi
jenže u doktorů mají lidé své karty, průběh jejich nemocí je zaznamenán. Tedy i tehdy, kdy se léčba nedaří.

Jenže neslyšela jsem, že by se někde psalo, když se kartářka netrefí. A protože to jsou většinou lidé velice empativní, tak to dovedou tak podat, že pokud ti neřeknou, že jsi zelený mužíček, tak věříš všemu.
Sama jsem zažila u jedné známé, která chodila asi dva měsíce ke kartářce na radu: ta jí vykládala neskutečné bludy, kterým chudák ženská přesně věřila. (Znělo to pravděpodobně, v podstatě to bylo to, co asi chtěla slyšet). Přitom jsme věděly, jak to všechno je. Nejprve jsme se snažily nějak nenápadně a pak i víc naznačit, jak to je. A nakonec, když jsme té známé řekly pravdu (jednalo se o nevěrného muže; on tvrdil, že je v zahraničí, přitom byl v jiném městě, ženatý a my ho viděly a i s ním mluvily!), byly jsme špatné my, protože jsme jí tím prý ublížily. On byl chudák, kartářka se "spletla" a my jí vzaly poslední naději, ano, to nám řekla.
Ne, jen jsme věděly, že má malé dítě a nemá žádné peníze. Přesto platila dvakrát týdně tři stovky kartářce, která ji také znala, ale té to líto samozřejmě nebylo.
červen 19, 2007 09:24
ano, ale nikdo ty lidi nenutí : AlenaT
k nějakým kartářkách chodit - ani já ne.Já tam byla skutečně pouze jednou a neublížila mi. Já po tobě chtěla , abys mi napsala - tedy ocitovala - přesně tu větu z mého příspěvku, kterou hájím kartářky, vědmy a čarodějnice a přesvědčuji lidi, aby jim věřili. Ani teď ani jindy jsem nic takového neudělala. Já popsala DVA - přesně DVA případy, které se staly MNĚ! A jinak, jak jsi správně řekla, máme demokracii a každý si může myslet co chce. Já napsala, co si myslím já - pokud se to neslučuje s tvou ideologií - máš svobodnou vůli a mé příspěvky prostě číst nemusíš.
červen 19, 2007 09:32
hravou z nestastnych lidi... : jasmina
Jak se rika,ryba smrdi od hlavy,je to nas celosvetovy system ze vzdy a vsude jsou nestastni lide.Kdyby jsme byli tak duchovne pokrocili,ze bychom nepotrebovali ani vlady,ani vojenske sily,podvodnici se neuzivi.
A souhlasim s Alenou,nestrkejme vsechny do jednoho pytle,zde tento namet zavani tim,aby se smahem vse zavrhlo jako neexistujici blaboly,misto aby se to rozebiralo ne normalni urovni-ze jsou sice sarlatani ale jsou lide kteri maji talent pomoci cloveku.
Pac mnoho lekarum jde o to aby podorovali farmaceuticky prumysl,mnoho lekaru pristupuje k pacientum jen jako ke kusu masa nebo k simulantum-jak zde uz bylo receno.
Jak najit nekoho poctiveho s talentem-divejte se po jeho ovoci (jak rika Jezis).Kvalita nepotrebuje reklamu ani inzerci.kazdy lecitel zacina pusobit ve svem okoli,nemocnych je vsude dost,takze nehrozi ze by nemel pacienta.Vyleci-li,lide vzdy o tom vypravi a tak se potom stava ze za nim pojedou i lide z daleka a neni dne aby nekoho neprijal.Tudiz verim vice typu od lidi nebot inzerat-to znamena ze ten "lecitel" ma kulovy a ne talent.Coz potvrzuje ze kvalita reklamu neotrebuje.
Nakonec jsem osobne presvedcena,ze mnohe nemoci (ne virove ci bakterialni,ci urazy atd.)jsou dusledkem spatne ziteho zivota.
červen 19, 2007 09:42
v nadpisu ma byt "hrabou" : jasmina
smilies/cheesy.gif pardon
červen 19, 2007 09:43
"Víra tvá tě uzdraví" : Míša šíša
Jo, kiwi, plně s tebou souhlasím. Ony tyhle kartářky, vědmy a případně léčitelé jsou opravdu silně empativní, navíc dobří "psychologové" s pozorovacím talentem. Klienta si chvíli oťukají, kouknou - aha, má nadváhu, křečáky, potí se - a už znají diagnózu, neřku-li, že z toho vyvodí spoustu dalších navazujících věcí. Navíc po pár větách opravdu vědí, co klientovi chybí po duševní stránce a co by rád slyšel. Takové ty věty "V nejbližší době potkáte nějakého zajímavého muže" - no jasně, že se v 99,9% vyplní. Osobně nikoho neodsuzuju, že tomu věří (viz věta v nadpisu), ale sama mám k tomu značnou nedůvěru. Neříkám, že neexistují věci mezi nebem a zemím, ale tohle určitě nebude ono.
červen 19, 2007 09:56
Tak trochu zírám.... : Kim
Ahoj Kudlanko, vždycky jsem si Tě považoval za Tvoje objektivní posuzování co se mezilidských vztahů týče... Ale tenhle fanatický výpad na obranu západní medicíny a taky klasické metody demagogie, které jsi použila při sestavení svého příspěvku mě hodně překvapily. Úplně stejným způsobem by šla napsat stejně nevyvážená obrana přírodní medicíny - křiklavých a exemplárních příkladů bezradnosti a naprostých omylů na straně "vědecké" medicíny by se našlo asi stejné množství. Jen se tolik nepropírají v médiích. Navíc si myslím, že se mýlíš - západní medicína se hledáním příčiny potíží moc nezabývá. Její silná stránka je v chirurgii a život bezprostředně zachraňujících úkonech. O tom žádná. Její velkou brzdu vidím v oddělení těla od psyché... ať už v diagnostice, tak v péči o pacienta. Případů kdy ti doktor vysvětlí, že to a to tě nemůže bolet, protože žádné vyšetření nic neobjevilo mám jen ve svém okolí víc než dost. Pacient v nemocnici přestává být člověkem a stává se žlučníkem na šestce, nebo zápalem plicem...atd. Třeba Já osobně mám se západní medicínou spíš negativní zkušenost a v případě tělesných potíží dám rozhodně na rady svého přítele - který je vzdělán v čínské klasické medicíně, má jasnovidné schopnosti a používá přírodní (šamanské) metody - a peníze odmítá. A k těm šarlatánům - od toho nám dal Pánbůh rozum abychom ho používali, když je třeba. Vybírat si léčitele podle webu (a jejich na médiích závislé "proslulosti")je podle mě hloupost a stavět na tom jejich kritiku je demagogie. Opravdoví léčitelé na webu nejsou. Nepotřebují to. A pokud je ti líto těch lidí, kteří skočí na nabídky šarlatánů, tak tě zklamu - proti blbosti nepomůže ani klasická medicína.
PS: A jak už tu někdo výše naznačil - o zdraví má pečovat především člověk sám a ne doktor. Vážná nemoc totiž málokdy přichází z ničeho nic.
červen 19, 2007 11:36
jak pracuje teapeut HAP : zelený raoul
Dovolím si doplnit Kima, protože tak manipulativní článek už jsem tu dlouho nečetl. Je velmi jednoduché najít na netu úryvky z výkřiků různých magorů a uplácat z toho článek s nějakým záměrem - takhle pracuje TV Nova ve svých "reálných" pořadech.
Skutečný TERAPEUT pracuje s klientem trochu jinak. Především žádné platby na rok předem. Dále důsledné vedení kartotéky a zachování lékařského tajemství (i když je mimo systém oficiální medicíny a není jím vázán). Takže i za desítky let má přehled o všech případech a je schopný vyhodnotit úspěšnost. HAP (hlubinná abreaktivní psychoterapie) je velice účinná metoda, ale není všelékem. Tvrzení: "Vyléčím vše" je neprofesionální. I zde existují neúspěchy. Hledání zdroje současných potíží v minulosti je skutečně jejím principem, ovšem jde v naprosté většině o minulost tohoto života (podobně pracuje třeba kineziologie, nechce napsat Daniela podobný článeček i o ní?). Honbu za minulými životy z toho udělali někteří senzacechtiví novináři a lidé. Dobrý terapeut ODMÍTNE klienta, pokud motivací jeho návštěvy je zvědavost na minulé životy. Dobrý terapeut nepřesvědčuje klienta, že to, co se mu zobrazilo ve vědomí, je zážitek z minulého života, ani o existenci minulých životů - terapii lze úspěšně provádět i s lidmi zcela materialistickými, kteří nevěří vůbec v nic, natož na nějaké minulé životy - to je totiž pouze myšlenkový a názorový balast pro efekt. A konečně dobrý terapeut neinzeruje, protože má svých lientů tolik, že je nemůže uspokojit. Přesto si za svou práci nebere nehorázné peníze - nezneužije převisu poptávky. Na druhou stranu za peníze léčí. Protože pracuje na plný úvazek, těžko to lze dělat jinak, protože ještě nebyl vynalezen způsob, jak člověka odnaučit jíst a jak přimět složenky, aby se samy zaplatily. Pokud je klient v materiální nouzi, dobrý terapeut mu dá slevu nebo jej léčí zcela zadarmo. Je to možná s podivem, ale velká část klientů, možná i mírná většina, je ekonomicky lépe situována než sám terapeut. Dobrý terapeut není milionář, má se tak akorát, vydělá si za měsíc kolem 30 tisíc. Dobrý terapeut by ty peníze rád zdanil, jenže nemůže, protože SYSTÉM mu nedovolí legálně terapii provádět, tedy z ní ani odvádět daně. Třeba až jednou stát přestane být blbec, tak to pochopí a bude líp. Proti šarlatánům je snadná obrana - choďte jen k tomu, koho jeho klienti chválí. Choďte jen tam, kde opravdu POMOHLI vašemu dobrému známému.
červen 19, 2007 12:20
Pánové, : Lotka
já vám tleskám, taky nemám ráda "upalování" čarodějnic a házení všech do jednoho pytle.
I já mám bohužel špatnou zkušenost s duševní pomocí u vzdělaného psychologa. Za hodinu času si účtoval 1.250,- Kč (naštěstí to platila pojišťovna) a musím říct, že pomoci jsem se nedočkala. Pak jsem navštívila "alternativní" psycholožku a ta mě naučila, JAK si mám pomoct sama a to je myslím výkon hodný uznání. Zdarma to nebylo (musí taky z něčeho žít), ale rozhodně jako ten slavný psycholog to nestálo.
červen 19, 2007 12:47
... : bb
kiwi, tys na AlenuT kapku vysazená,že? taky jsem nenašla ani kapku přesvědčování v tom, co psala. Jen vylíčila své vlastní zkušenosti s amatérským diagnostikem, s kartářkou. Pokud ti to tak vadí, pak by ti logicky měl vadit i článek Daniely. Ten výpisek info z internetu se nepovedl. Lidi, kteří vědí, orientují se, umí si vybrat a nenechají se zmást nesmysly, neodradí, jen se poušklíbnou "nojo, zase někdo vytáhl co se mu hodí a ví o tom kulový". Lidem, kteří jsou v zoufalé situaci a potřebovali by návod,pomoc,radu, nic takového nedá, jen je vyděsí.

červen 19, 2007 13:20
... : bb
je to totiž stejné jako s doktory - kvůli spoustě zpackaných operací, zanedbaných léčeb, zapomenutých roušek v břiše pacienta apod., přece nepřestaneme vyhledávat pomoc lékařů a neumřeme v koutě garáže svého domu na prasklé slepé střevo...

červen 19, 2007 13:26
zas se omlouvám za kouskování, nemůžu jinak... : bb
Jsou i dobří léčitelé - za jedním pánem od nás jezdí lidi z celé republiky kvůli jeho léčivým masážím a zvláštní energii, kterou vyzařují jeho ruce - což jsem si ověřila, jsem zdravá jak hřib, přesto po jeho bezdotykové masáži jsem byla mírně unavená, ospalá, spustila se mi rýma a druhý den a pár dalších jsem byla naopak svěží jak rybka, jen tančit, mně to dělal ze sousedské známosti zdarma, ostatním lidem si řekne o pár desetikorun, a to ještě ne všem. Děti léčí zdarma, třeba rok dva.červen 19, 2007 13:28
... : bb
A jsou šlendriáni, podvodníci. Jako právníci, jako doktoři, jako prodavačky, jako opraváři aut. Používat rozum a vybírat si je dobré, pro těžce nemocného složité, pak se prostě stane, že padne buď na mizerného lékaře, diletanta, nebo na rádoby léčitele.
Takové články by si zasloužily víc přípravy, víc objektivity. A nebo nadpis: Má osobní kritika smilies/smiley.gif
červen 19, 2007 13:29
Tak na tom článku nevidím nic závadného : Míša šíša
a ani nechápu, proč by se měl měnit název. To by musel každý novinář dát před svůj článek titulek "Můj názor" - "Máj náhled" - "Moje kritika" - "Moje pochvala" atd. Což je - uznejte sami - trochu blbost. Daniela prostě napsala, co si myslí a jak to vidí ona, to je přece zřejmé na první pohled. Úplně stejně jsou založené její ostatní úvahy či návody k diskuzi. Její pohled na věc je víceméně vždy zřejmý a ostatní se k tomu vyjadřují. My s ní a s jejími názory můžeme nebo nemusíme souhlasit, ale psát jí, že něco napsala blbě, zatímco ten náš pohled je jediný správný, tak to mi přijde poněkud svérázné.

No a "pálení čarodejnic" jsem v tom článku rozhodně nenašla. To má zase někdo velký oči.
červen 19, 2007 13:40
... : bb
nepsala jsem, že můj pohled je jediný správnýsmilies/smiley.gif ale že její článek je kritika sestavená z okopírovaných pasáží, citací z internetu, že je tendenční a zavádějící.
Kudlanka se mi jeví jako server, který chce být svými články nápomocen v orientaci, rozšiřovat rozhled svých čtenářek, což tenhle článek není.
To s tím názvem byla samozřejmě nadsázka, proto smajlík na konci.
červen 19, 2007 13:48
je to asi očekáváním, Míšo šíšo:) : bb
od článku Daniely, novinářky prostě čekám něco víc, než postěžování si na to, kolik lidí se chová jako tupoučká ovečka a naletí drahým šarlatánům. Pro mě je to konstatování, s kterým se dá souhlasit, ale nic z toho pro mne nevyplývá. Jsou ale lidi, kteří si po přečtení takového článku tvoří svůj úsudek podle vzoru "když to napsal novinář, tak to tak je". Proto volám po větší míře objektivních informacísmilies/smiley.gif
červen 19, 2007 13:51
Kim a zeleny raoul : LingII
Dekuji...nez jsem se rozepsala, rekli jste to vsechno za mne.. tentokrat obrovske zklamani na Kudlance..
červen 19, 2007 14:19
... : bb
až teď jsem si přečetla ostatní komentáře, předtím jsem se dostala jen ke Kiwi...ano, zelený raoul to napsal výborně.
červen 19, 2007 14:32
jed dodatek.. : LingII
jedna vec, co mne opravdu zvedla ze zidle... klasicka medicina temer nikdy nepatra po pricine..a kdyz uz pouziju priklad nemoci z clanku; mate atopicky ekzem? Dostanete kortikoidni mast a jdete.. a cim vetsi ekzem mate, tim silnejci mast dostanete a mazete a mazete.. nikdo nepatra proc se vam vraci..
červen 19, 2007 14:33
silnejsi.. : LingII
omlouvam se za preklepy
červen 19, 2007 14:34
Nu, jak je vidět, "šlapu v porcelánu" - nebo "na kuří oka"... : d@niela
- jednak jsem opravdu použila citace z webů, které jsou prokazatelně velmi navštěvované, a nic jsem nezkreslovala;

- a jen znovu zdůrazňuji, že na rozdíl od klasické mediciny nikdy nikde nebyla zveřejněna skutečná a PROKAZATELNÁ účinnost této "alternativní" léčby, většinou provozované v medicině zcela nevzdělanými lidmi; to, co prezentuje "tichá pošta", může být stejně tak pravda jako lež...

- onen "léčitel", který si účtuje za "léčbu" někoho, koho nikdy neviděl atd. - má "nabito"... budiž, je to osobní volba lidí, kteří se tomu podvolí. Já jen vyjadřuji jak obrovský údiv nad - jak to slušně nazvat - "důvěřivostí" některých spoluobčanů, tak nad jeho téměř genialitou, jak si bezpracně obstarat kvalitní příjmy; (ještě jednou zdůrazňuji, že je to rovněž poměrně známé jméno);

- stejně tak mě mrzí, že se nenajde nikdo (až na světlé výjimky - díky, Míšo, díky "strejdo"), kdo by se zastal těch, kteří na tuto zhůvěřilost v nejhorším případě i umírají. To se prostě přehlíží..

- stále se tu zmiňuje, že jsou i ti úspěšní, hodní. Dobře, kde mohu zjistit – a kvalitně – jejich výsledky?

- Proč hledat vši jen na klasické medicině? Nikde jsem nečetla a neslyšela o tom, co se nepovedlo léčitelům a dalším „ezoterickým činitelům“. A pokud si někdo troufne do této komunity sáhnout, tak je okamžitě tvrdě postihován.

- Prosím, pokud to vyloženě neškodí, beru to jako slabé kouření, slabé pití - chcete to, mějte to. Jezděte na seance, soustředění, tréninky, konstelace, sedění, léčení - atd. Když se to někomu líbí, proč ne? Někdo leze po horách, někdo holotropně dýchá. Každému co jeho jest...

- také tu oponujete tím, že jsem vybrala ty „zlé“ - OK, podívala jsem se znovu, a vybrala namátkou stránky mladého pana Baudyše. Neříkejte, že ho neznáte…

A tam se můžete podívat na vskutku širokospektrální nabídku:

základní horoskop za 3.150,- Kč.
Za 5000,- si můžete koupit horoskopy na DVD.
Půjdete-li na kurz pro začátečníky, připravte si také 5000,- Kč.
(těch všemožných kurzů pro všechny úrovně (pokročílí atd.) a pro všechny zájmy a druhy tam je „něurekom“)
Pětidenní seminář 10500,-Kč,
Regresní terapie – (dvouletý kurz, mnohadílný) jeden dílek 4.5OO,- Kč,
atd. atd.

- ne, nebudu to sem opisovat, můžete se přesvědčit na vlastní kukadla. Jsou ty stránky fakt nabídkami nabité… A myslíte, že má prázdno? NAOPAK!!!

Prosím, a to je jen jeden, z mnohých...

A teď bych se ráda zeptala:

Jací to jsou podle vás lidé, kteří na něco podobného jezdí?
Myslíte snad, že jsou to všechno zoufalí nešťastníci v posledním tažení?
Máte nějaké vysvětlení, proč je tahle neřest (ano, to je můj osobní dojem) tak oblíbená?

Jinak – všem, kterým jsem sáhla na jejich modlu, se hluboce omlouvám…


smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
červen 19, 2007 14:40
ale ale :) mám pár otázek : bb
proč hned modlu?
"Proč hledat vši jen na klasické medicině? Nikde jsem nečetla a neslyšela o tom, co se nepovedlo léčitelům a dalším „ezoterickým činitelům“. A pokud si někdo troufne do této komunity sáhnout, tak je okamžitě tvrdě postihován."
když jsi nečetla a neslyšela co se nepovedlo, proč tedy jsi vlastně tak vyhraněně proti, z čeho vycházíš ? kdo byl tvrdě postihován? nevím o nikom, kde se psalo, že by někoho nějak perzekuovali za nesouhlas?

červen 19, 2007 14:51
pojem alternativní léčba zahrnuje ale i homeopatii, bylinkářství, : bb
rozličné masáže, léčbu horkými či studenými obklady, parní lázně, bahenní koupele aj. aj.
praktiky našich předků
to taky podle tvého názoru spadá do toho šarlatánství? vždyť to PROKAZATELNĚ pomáhá milionům lidí, ostatně něco z toho už předepisuje i klasická medicína, a je plno lékařů, kteří pošlou pacienta na masáže, na baňky, na horské sluníčko, za bylinkářem aj.
červen 19, 2007 14:53
OK - upřesnění - nečetla jsem to na "jejich straně" : d@niela
Na rozdíl od klasické mediciny, kde se vše velice bedlivě sleduje, zveřejňuje, tak tito lidé se zašťiťují jen "tisíci děkovných dopisů". Voláš po větší míře objektivních informací, fajn. Doktoři toho "zvorali" hodně, ano, ale o tom se vždy velmi dobře ví. Mj. nijak se jich nezastávám, aby si někdo nemyslel... smilies/cheesy.gif

Ovšem - kde jsou ty objektivní informace u léčitelů?
Kde máš veden průběh jejich léčení?


Ano, pokud někdo věří, že ho uzdraví "autmatická malůvka", já mu to neberu, pokud je dospělý. Ani nemůžu. Jen nevěřím svým očím...

Mj. máš nějakou odpověď na mé otázky?
červen 19, 2007 14:59
ad horoskopy za drahé peníze : bb
kde je poptávka, je nabídka, nevím jaký je pan Baudyš astrolog, ale vím, že astrologie je stará věda, na jejíž rady dali a i dnes dávají lidé na celém světě, včetně hlav států a předních politiků...ano, věřím, že jsou věci mezi nebem a zemím, že existuje i to, nač si nemohu sáhnout nebo to spočítat, a že jsou jevy, jež nejsme ještě schopni pochopit a využít, a i chápu lidi, kteří se v mezní situaci obrátí pro radu ke kartářce, astrologovi, které jim někdo doporučí...a nemyslím si o nich vůbec nic špatného, ani že jsou jen proto hloupí.

červen 19, 2007 15:00
... : bb
koneckonců, kdo ze čtenářů Kudlanky se nikdy nezajímal o to, v jakém slunečním či měsíčním znamení se narodil, nechť zvedne ruku smilies/smiley.gif
kdo se nepodíval do horoskopu a neřekl si NOjo, tak proto je ten náš malej paličák, já si říkala po kom to má a on je to Beran...
červen 19, 2007 15:01
odpovídám jak stíhám odesílat :)) : bb
zodpovědní léčitelé, a jsou tací, si evidenci vedou, moje homeopatka (jinak doktorka veterinární medicíny a výborná, zkušená chovatelka) má v počítači kompletní léčbu mého psa, všechno co kdy bral včetně záznamů o krmení, co rád mlsá, kde je chován atd.
homeopaté, kteří léčí lidi, myslím ty dobré homeopaty, si vedou takové zápisy, že z toho jde laikovi hlava kolem - říkám tomu s nadsázkou "teplota tlak rosný bod a ještě jak se ráno vykakal a co papal včera k obědu" ,o průběhu léčby, léčivech atd. a výsledcích samozřejmě taky
červen 19, 2007 15:11
nu, to je tak trošku něco jinýho, nemyslíš? : d@niela
když si dáš skleničku vína, také nemusíš být hned notorik, ne? Já tu na kudle minulý rok publikovala myslím indiánský horoskop, před tím zas běžné astrologické - ano, to beru jako zábavu. Ale snad chápeš, že o tomhle tu řeč vůbec není... pokud to všechno zůstává v rozumných dimenzích - prosím...

Nevím, jestli jsi někdy sledovala - náhodou - ty televizní šarlatánky a šarlatány, co vykládají karty.. po půlnoci... párkrát jsem tohle zoufalství chvilku sledovala. Je mi až k pláči, když slyším některé ty zoufalé nešťastníky... Víš, nejsem proti, pokud to účinkuje alespoň jako placebo - ale za jakou cenu?

Dost možná žes mě nepochopila - já neodsuzuju, že tohle existuje - ale to, že pomocí tohoto jsou odíráni lidé...

Nebo - ty snad souhlasíš s tím, že jsou všude hrací automaty, alkohol, že jsou drogy? Já osobně ne, a pokud bych mohla, tak bych se před tím snažila lidi varovat. Vím, že to bude vždy, ale podporovat to - to nebudu.

Samozřejmě, že si také skleničku dám, když mám s kým, klidně si karty zahraju (drogy ale neberu v žádném případě smilies/grin.gif) - ovšem, připadá mi to jako boj s větrnými mlýny.

Nakonec to všechno skončí slovy: No, co člověk ví, co je mezi nebem a zemí..
(nějaká ta strašidýlka, žejo... Barbucha a spol.)
červen 19, 2007 15:15
o bedlivém pečlivém sledování všeho v klasickém medicíně : bb
mám důvodné pochybnosti. Je to stejné jako u těch léčitelů. "mělo by se, měli by, tak se to má"...a skutek často utek.
Jinak, i oni často jen zkoušejí. Mluvím o běžných všeobecných lékařích, ne o specialistech na specializovaných pracovištích. Všeobecný lékař mi kdysi před cca 12 lety předepsal na angínu antibiotikum, když se vrátila, předepsal mi jiné, na třetí jsem dostala třetí dávku, silnějších, o sedimentaci a jiných vyšetřeních se nezmínil. Prostě jsme společně doufali, že se mi počtvrté nevrátí.
červen 19, 2007 15:18
... : bb
Vrátila, změnila jsem lékaře, ten mě poslal na ORL, ta udělala výtěry krku zjistil se bacil, na který ani jedno z těch ATB nezabírá. Léčila jsem se alternativně, u té ORL lékařky, enzymoterapie, bylinky do čaje a do inhalátoru, na akutní problémy zábaly. A jíst hodně ovo zele, česnek, omezit mléčné výrobky. Trvalo to 3 měsíce, od té doby jsem fit. Ale zda se o tom psalo v některém článku v MFDnes nevím smilies/smiley.gif pravda, kreslit malůvky jsem nemusela, ale bylo mi tak zle, že kdyby řekla, že to pomůže, budu sprejovat zdi.
červen 19, 2007 15:20
automaty, drogy, kartářky v TV : bb
to je strana, a na zcela opačné jsou ti, kteří něco umí, vědí, pomáhají...to je třeba odlišit a spíš bych se zaměřila na ty druhé, to by přineslo víc užitku, protože tady jsou rozumní lidé a nemyslím si, že by některé z hospodařivých Kudlanek projela rodinné úspory v televizních horoskopech

červen 19, 2007 15:25
kdo tohle zkusí, musí vědět, že je to jen a jen byznys : bb
proto to ti lidé dělají, proto si nějaká s.r.o. pronajme čas v tv vysílání a pošle tam kartářku, která za 80 Kč/min vyloží karty, a další tisíce stojí čekání než se tam lidi dovolají
náhodou, já to hodnotím jako velmi chytrý podnikatelský nápad, našli díru na trhu, a šup do toho...narozdíl od hracích automatů a drog tohle neohrožuje zdraví a život dětí, tak co

červen 19, 2007 15:30
vím že neodsuzuješ, vedeme přece diskuzi : bb
smilies/smiley.gif
červen 19, 2007 15:31
Ano, takže jsme se domluvili - a doufám, že všichni - : d@niela
že opravdu odsouzeníhodní jsou ti zlatokopové. Ale - jejich tak obrovské množství ... To znamená, že je PO NICH POPTÁVKA!!!

nu, a já jen DOTŘETICE opakuju:

Jací to jsou podle vás lidé, kteří na něco podobného jezdí?
Myslíte snad, že jsou to všechno zoufalí nešťastníci v posledním tažení?
Máte nějaké vysvětlení, proč je tahle neřest (ano, to je můj osobní dojem) tak oblíbená?

Protože to je opravdu poměrně masová záležitost...

červen 19, 2007 15:32
konečně, i současná reklama : bb
je jen způsob, jak odírat lidi, je jim vnucováno, že potřebují neustále nové mobily, počítače, výkonnější auta, trendy in style šaty, boty, šminky, vnucuje se jim co je out, co in, zda si holit tohle nebo tamto nebo být nature atd.
cpe se to horem dolem do hlaviček dětí, dospívajících, kteří si neuvědomují, že jsou jen dobrá cílová skupina pro marketing, protože jejich rodiče jsou v tom nejlepším věku na utrácení, a z dětiček se vychovají poslušní konzumenti, kteří budou muset sekat latinu, aby si vydělali na tu spotřebu...a tak furt dokola...to je masové šarlatánství
červen 19, 2007 15:35
a člověk musí být poměrně rozumný, silný a odolný, : bb
aby nepodlehl tlaku nevinných hnědých očí svých drobků, aby se necítil jako despota, když nekoupí druhou televizi, třetí počítač, čtvrtý dvd přehrávač a růžové tenisky s červenými puntíky jen od téhle značky, proboha, ne bez značky !!!
červen 19, 2007 15:37
jo, a s tím obvoďákem - mám zcela stejné zkušenosti ... : d@niela
ještě že je už možnost, že člověk může jít k dalšímu a dalšímu.
Ale zase vím ze zkušenosti jedno: že to využije jen opravdu málo lidí. A pak dochází k tak tragickým neštěstím, jako tu zmiňovala "mamča". Nehledě na to, že jak má člověk poznat, že se pan doktor "netrefil"? Je to zoufalé...

Taky nesouhlasím s tím, že ti doktor (některej) napíše haldu prášků - a "další, prosím"...
červen 19, 2007 15:37
... : bb
stejně tak tedy nepodlehnout nutkání nabouchat do automatu drobné, zavolat za x tisíc někam do tv
ale proč si nezaplatit za léčebnou metodu, jen proto, že není registrovaná u ZP
červen 19, 2007 15:39
... : bb
jdu zase pracovat smilies/smiley.gif
červen 19, 2007 15:39
jo, to je fakt : Míša šíša
I přední politici dávají na rady astrologů - viz např. ministr Langr a jeho "vědma", co předpověděla nějaký útok. Jinak já zvedám ruku na to "sluneční znamení" - vůbec nevím, vo čom je řeč. A to měsíční - to znamená, že jsem se narodila jako třeba v měsíci březnu? smilies/grin.gif Horoskopy - máš na mysli i ty, co píšou sami novináři, jak jim to inkoust do pera přinese (pardon - prst na klávesnici)? Osobně považuju čtení horoskopů za ztrátu času. Párkrát jsem na něco jen tak koukla a nevěřícně kroutila hlavou, že takové slinty může bavit někoho číst. No jo, můj manžel je taky Beran. Ale můj táta se narodil v Býku a je ouplně stejně paličatej :-)

Má odpověď na Danieliny otázky:
1) Lidé, kteří ztratili naději, a lidé, kteří ztratili rozum. Asi se někoho z přítomných dotknu, ale pokud dotyčný věří, že jej může kdosi jiný uzdravit (či jinak mu pomoci) na základě sdělení data narození či zaslání své fotografie (a tak podobně), musí být zákonitě mdlého rozumu

2) Ne (viz výše)

3) Ano(viz výše)

Apropó léčitelé - možná existují nějací seriózní, zázrační a já nevím, co ještě. Třeba jo, já to nevyvracím. Jenom ale poznamenám případ, kdy takového léčitele navštívil jeden můj příbuzný s rakovinou. Léčitel byl "slušný" - tudíž v jeho domě jste nenašli žádný vyvěšený ceník služeb nebo něco podobného. Ale automaticky se předpokládalo, že navštíví-li ho někdo, finančně tam otiskne svoji stopu. A předpokládaly se částky poměrně vysoké, což bylo vlastně vždy předem sděleno tím, kdo léčitele doporučil dalšímu zájemci. Na místě samém klient zapsal své jméno a uvedl datum narození. Pak se všichni (léčba se prováděla kolektivně - no jasně, co se s tím nějak párat a zdržovat, že jo)) usadili na židle a léčitel k nim promlouval a na dálku ke všem vysílal nějakou energii či co a a odebíral jejich choroby. No fraška na entou. Nutno podotknout, že mého příbuzného tedy nevyléčil. Ale tím racionálně uvažující lidi asi moc nepřekvapím.
červen 19, 2007 15:42
ještě jsem vynechala jací lidé ... :) : bb
třeba ti, co potřebují berličky, vedení, a nevyhovuje jim církev, tak se najdou v tomto
jezdit někam holotropně dýchat nebo malovat na kameny je neškodné a lepší než drátem do oka a asi zábavnější než kázání faráře smilies/smiley.gif nejsou v posledním tažení, jen mají problém a doufají, že jim právě tohle pomůže, když jim zatím nic jiného nepomohlo
červen 19, 2007 15:44
Danielo, : Pavla
drogu nikdy? Tak to ti fakt závidím. Ty neřesti, cos vyjmenovala mám ouplně všechny. To je v pytli: Napiju se, sklenka červeného je přece lék... karty hraju taky a dost často... a právě jsem do sebe vpravila drogu - tři dílky čikulády. Závidím všem, co jim tahle droga nic neříká, já jí odolám jen když doma žádná není... Jsem zralá na to, dát někomu vydělat smilies/sad.gif
červen 19, 2007 15:45
a oblíbené jsou všechny neřesti, : bb
tak proč ne tahle smilies/smiley.gif nebolí, často je příjemná, jen to něco stojí...jako všechny neřesti smilies/smiley.gif)
akorát že bych si dala na to, CO označím jako neřest, protože bych mohla křivdit někomu, kdo se celý život vzdělává, doplňuje znalosti a pak to uplaťnuje v pomoci lidem...
červen 19, 2007 15:46
myslím, že se lidi hlavně musí naučit používat svůj rozum, úsudek, převzít zodpovědnost : bb
za své zdraví. Viděla jsem reportáž Na vlastní oči, paní zemřel manžel po operaci kyčelního kloubu, v okresní nemocnici zpackali operaci i pooperační léčbu. Když jsem to její líčení sledovala, divila jsem se: jak to mohla nechat tak daleko dojít?
červen 19, 2007 15:50
... : bb
jakto, že šel do okresní s.r.o. nemocnice? to bych nedopustila, svoji rodinu bych nechala operovat ve fakultce, nikdy v okresní nemocnici se špatnou pověstí...a pak jsem si uvědomila, že ta paní byla na to sama, už starší, a vychovaná v poslušnosti...tu to prostě ani nenapadlo, tak jen přihlížela, jak byla zvyklá a naučená.
červen 19, 2007 15:51
Míšo šíšo : bb
tak léčit si rakovinu u léčitele je nezodpovědnost, já znám osobně jen dva a oba posílají své klienty za lékařem a nabízejí jen podpůrnou, ulevující léčbu..ten "tvůj" byl tedy z těch šarlatánů

červen 19, 2007 15:58
... : bb
sluneční znamení je znamení, ve kterém se nacházelo slunce, když ses narodila, takže jsme narozeni "ve Lvu, ve Střelci, v Rybách" atd...nebo zkráceně "jsem Lev"...mám za to, že na to téma už se tu vedlo povídání a říkali jste, kdo jste v jakém znamení, i Míša, ale nevím zda jsi to byla ty smilies/smiley.gif a měsíční je to, ve kterém se nacházel ve stejném okamžiku Měsíc

červen 19, 2007 15:58
... : bb
on tu někdo psal, že se dá léčit a vyléčit na základě sdělení data narození?
červen 19, 2007 15:59
... : bb
tou podpůrnou léčbou myslím třeba kombinaci bylinek, čajů, díky kterým pacientka po ablaci prsu kvůli nádoru snáší lépe následnou chemoterapii
a mimochodem, na zpočátku zatracované lymfodrenáže, lymfatické masáže, dnes posílají onkologové své pacientky, protože jim pak po odnětí uzlin nehrozí lymfedém...
červen 19, 2007 16:01
bb, : Míša šíša
tak ta rakovina se samozřejmě neléčila jen u léčitele, to už byla pak ta "poslední naděje". No a k té tvé poslední otázce - o tom se tu právě bavíme, že existuje spousta šarlatánů, kteří "takto" léčí a uzdravují, a kolik lidí tomu věří, že to funguje a ochotně jím střádá do kasičky. To nebylo myšleno přímo na tebe, jestli to tak vyznělo.
červen 19, 2007 16:08
bíbí : d@niela
To je právě ten jeden "léčitel", jehož stránky mě tak "vzaly" - ten nepotřebuje ani datum narození.. stačí, když mu zaplatíš.. Píšu o něm "pod čarou", je tam kus toho jeho ceníku. Já nechci uvádět jeho jméno, ale dost mě to vzalo... Prostě vadí mi, když vidím, jak se někdo pase na neštěstí jiných. nic víc, nic míň.
červen 19, 2007 16:13
... : bb
Míšo, nevyznělo, ani nemohlo, nejsem léčitel, jinak to tu celé beru jako diskuzi na dané téma, mě to baví smilies/smiley.gif
ještě k té rakovině - je spousta druhů a "poddruhů", nemusí to být jen špatný lékař-léčitel, když nepomůže


červen 19, 2007 16:20
... : bb
naše zdravotnictví považuje za šarlatány a léčitele i studované lékaře, kteří používají pro VZP nestandardní metody, možná jste viděli kdysi reportáž o léčbě onkologicky nemocných Trypsinem, velice úspěšné léčbě a to i lidí podle lékařů v terminálním stadiu, byly tam i rozhovory s vyléčenými pacienty, pak se s trypsinem přestalo, teď se shání pokoutně jak Trypsin tak sestra, lékař, který to pacientovi píchne...takový lékař je taky "šarlatán"
červen 19, 2007 16:23
... : bb
červen 19, 2007 16:24
řekla bych, že je v tom : AlenaT
pocit "nenapln ěnosti" nebo tak něčeho....prostě hledání něčeho navíc, mnoho lidí onemocní díky strádání duše - a krabička s práškama mu pomoci ani nemůže - když, tak jen chvilkově. Co je lidstvo lidstvem, existovali a existují šamani, kouzelníci, čarodějcie, báby kořenářky a jak se všichni jmenují. V mnohých částech světa je stále k lékaři příliš daleko a oni skutečně pomáhají - ač jim lékařské vzdělání chybí. Léta tomu bývalo stejně i tady a lidi to mají nějak zakódovaný. Proto tak snadno naletí takovým grázlům - ale jak jsem řekla, je to případ od případu a ne všichni jsou takoví. Mám pocit, že lidi prostě hledají "něco víc" než pouhé materiálno, po dvou světových válkách se - alespoň v Evropě - najde jen velmi málo fatalistů naprosto oddaných osudu a věřících, že co tento činí dobře činí...chtějí se nějak bránit, nebo vyváznout z pasti, kterou jim, podle jejich názoru , osud uchystal. Pravda je, že církve žádnou útěchu, nebo nedejbože duchovno neposkytují.A už vůbec ne v zemi, která je nábožensky velmi chladná a s náboženstvími nemá nejlepší zkušenosti. A to vůbec nemluvím o sektách..nevidím rozdílu mezi nimi a "falešnými proroky". Téměř každý z nás se v životě setkal s něčím, co nešlo realisticky vysvětlit. Jsou věci mezi nebem a zemí, které prostě nikdo vysvětlit nedokáže. Teorie jsou rozmanité - třeba ta, že jsem vlastně součástí počítačového programu šíleného programátora (pro Kiwi - není to můj názor, někde jsem to četla smilies/grin.gif). Prostě ty lidi doufají, že "tomu" přijdou "na kloub". Nepřišli - neb stále nikdo nic neví. Taky je to možná naděje a přání něco změnit - zvrátit osud - nebo vůbec zjistit, jaký ten osud vlastně je. Je to asi silnější než oni a oni prostě jinak nemohou, což je opět vhání do náruče šarlatánů, sekt a podobně.
červen 19, 2007 16:33
Míšo, : bb
vlastně se ti povedla názorna ukázka toho, o čem jsem psala na začátku, když jsem se vyjadřovala k Daniely článku. V 15.42 jsi napsala o léčiteli zlatokopci,který bral velké částky a nevyléčil, což "racionální čtenáře nepřekvapí". A až po několika reakcích, dodatečně, v 16.08 jsi napsala, že pacient tam šel až na konci, jako k poslední naději, a že mu nepomohla ani klasická medicína. Kdyby oba příspěvky byly pohromadě, byla by to objektivní informace. Takto rozdělené působí jinak.
červen 19, 2007 16:39
... : bb
což samo není kritika tvých komentářů, jen jsem jich využila pro vysvětlení
červen 19, 2007 16:40
Chodím k "šarlatánovi" a nestydím se za to. : mamča
Můj "šarlatán" pracoval jako šéflékař neurochirurgie v Kijevě. Tady u nás mu neplatí atestace, tak než si je všechny znovu dodělá, pracuje jako soukromý fyzioterapeut. Ovládá mistrně umění akupunktury, a jeho léčebné metody jsou skutečně pro ČR netradiční, tudíž nehrazené pojišťovnou.
Šla jsem k němu na doporučení známé, protože naši lékaři nade mnou zlomili hůl. Předepíšou mi množství analgetik a opiátů, že by to zabilo okresní město, ale od bolesti jinak pomoci nedokážou.
Šarlatán jo.
červen 19, 2007 16:45
Ale mamčo, to přeci není šarlatán - : d@niela
sama píšeš, že je to šéflékař neurochirurgie. Tedy člověk opravdu v oboru vzdělaný! To, že mu chybí nějaké papíry, mu neubírá na vzdělání. To je přeci nesrovnatelné s tím, co jsem tu psala - ten tě opravdu fundovaně léčí!

Nemůžeš takového člověka přeci přirovnávat k někomu, kdo ti "posílá energii na dálku", aniž tě vůbec viděl, jen za to, že mu pošleš pár tisícovek... Nebo k nějakým podvodným vykladačkám z karet, či někomu, kdo by ti oznámil, že jsi v 11. století byla hanebný lapka a proto ty bolesti... smilies/grin.gif
Šarlatáni - to je přeci o něčem jiném!!!
Snad to tu za ten celý den bylo dost vysvětleno...
červen 19, 2007 17:36
my už jsme tak zpracovaní : AlenaT
evropskou medicínou, že nám přijde divné, že jiní lidé mají ke stejné věci jiný přístup - třeba v Číně se dodnes léčí tradiční medicínou a evidentně to Číňanům pomáhá. Údajně mají báječný systém, který tkví v tom, že lékař dostane zaplaceno až tehdy, když nemocného uzdraví - možná by to nebylo od věci zavést i v našem zdravotnictví - třeba by se naši lékaři víc snažili smilies/grin.gif(I když já jsem ten poslední, kdo si může stěžovat - máme totiž vynikajícího "obvoďáka", který - korm toho, že je vynikající diagnostik, je nesmírně precizní a pečlivej. Vím o dost lidech, včetně mě, kterým doslova zachránil život. A krom cizokrajných známek pro děti a pár jablek z nadúrody jsem mu nikdy nedala nic. Takže je možné, že toto je základ celého problému, dyby měl každý na svém obvodě pana doktora Holého, tak ho ani nenapadne , aby se sápal za nějakým léčitelem, či bůhvíkým. smilies/grin.gif
červen 19, 2007 17:53
ale ten článek není obranou : lékořice
klasické medicíny. Je jen výstrahou, že existují takoví lidé. Já sama jsem praktická lékařka, znám svoje"pappenheimské" a nebráním pacientům, aby je navštívili. Pokud pak nepřijdou s požadavky jako: léčitel mi řekl, že se mi očkování ukládá v kostech a mám úplně nadranc játra,já požaduji /nejlépe hloubkové/ vyšetření... Proč se pak jdou léčit ke mně? Že je to levnější?Ověřit si diagnozu velkého mága? Nemám ráda konflikty, tak vyhovím, ale správně by si toto vyšetření krve po postrašení léčitelem měli lidé platit sami.
V tom je velký rozdíl od alternativní medicíny, akupunktury,akupresury, psychotherapie a psychoanalýzy, kterým jsem hluboce oddána a na které Daniela ani nepomyslela ve svém článku.
červen 19, 2007 18:03
Milá "lékořice", díky!!!! : d@niela
mohla bys mi napsat? daniela - zavináč - kudlanka.cz smilies/cheesy.gif
červen 19, 2007 18:13
lékořice, ty jsi akupunktuře, psychoterapii a psychoanalýze aj. léčebným metodám : bb
hluboce oddána, a zřejmě osvíceně využíváš poznatků všech medicín, i těch alternativních, najdou se však i lékaři, kteří tyto metody neuznávají, vyjadřují se o nich s despektem, laici samozřejmě taky, nemám ráda zpochybňování věcí a jevů jen proto, že jsou neobvyklé
samozřejmě, o zlatokopech už jsme se tu bavili, to je něco jiného
červen 19, 2007 18:30
... : Ela
Když se nám narodil postižený syn, zkoušeli jsme i léčiteli. Nikdy bych nezavrhla klasickou léčbu, ale museli jsme to zkusit.Byl novorozenec a rozhodli jsme za něj, to Danielo jinak nejde. Možná dost i kvůli sobě, protože jsme chtěli zdravé dítě a hlavně kvůli němu, protože je strašně těžké být jiný. Nepomohli ani lékaři, ani léčitelé, ale myslím, že jsme mu neuškodili. Člověk musí mít pocit, že dělá maximum, cvičila jsem s ním pětkrát denně, chodila po lékařích a jednou za měsíc jsme jeli k léčiteli. A přístup lékařů byl občas to nejhorší.
červen 19, 2007 20:03
... : Ela
v první větě mělo být léčitele
červen 19, 2007 20:04
kdysi davno : jasmina
mi pri nahodnem setkani jeden cizi clovek pri nekolikahodinovem pokecu rekl,ze mam v rukach magnetickou silu,nebrala jsem to vazne a napadlo mne,zda mne nechce jen oblbovat a balit.
Cca po 15ti letech zde v Belgii jsem se setkala s jednim lecitelem,tez uplna nahoda,ktery vypravel rozdil pristupu asiatu a evropanu,chytil mne za ruku aby nazorne ukazal co chtel rici a az se lekl jaka mi z ruky vysla sila,ptal se ne zda lecim.Nelecim.Ale to uz jsem to nebrala na lehkou vahu,co mi rekl.
Stalo se totiz par let pred tim,kdy ma dcera byla dvouleta ze dostala zanet stredniho ucha a lekar predepsal antibiotika.Ty zabraly,horecky polevily a kdyz antibiotika dobrala,zanet se vratil.Znovu k lekari-znovu ten samy detsky sirup-antibiotika. A znovu to same,po dobrani se cela nemoc vratila. To byl vecer,skoro noc,kdyz jsem takhle sedela u jeji postylky,holcina mokrou zinku na cele,konecne usnula,cela rozpalena ve spani vzlykala a stenala.Hovorila jsem duchem k Jeziskovi,co mam delat,doktor mi da leda zas antibiotika,slysela jsem ze kdyz dite do tri let bere hodne antibiotika-odrovna mu to druhe zuby.Jo,modlila jsem se a najednou jakoby opravdu nekdo stal vedle mne a mluvil,co mam delat.Jo,byla jsem v transu a verte-neni to jednoduche se do transu dostat jen tak kdyz se vam zachce.Namacela jsem pod tekouci vodou ruce a vytahovala z holcicky horecku,nedotkla jsem se ji.Pozor,vzdy z rukou setrepat na zem.Toto jsem nekolikrat opakovala,dite se ani neprobudilo,najednou prestalo stenat.cca do 10ti minut-horecka uplne pryc a to mela pres 39°C.Kdyz rikam uplne-tak uplne,celou noc spokojene spala,rano ji nic nebylo-zdrava.Od ty doby uz nikdy antibiotika nevzala,dnes je ji 11.
Verte,neverte,rikam to ja o sve zkusenosti,nemam to odposlechnuto ci vycteno.Fakt je ze v ty dobe jsem nekourila - i to ma mit velky vyznam.Pred tim kdysi obcas se mi stalo ze jsem intuitivne nekomu poradila,dvakrat mast namichala a pomohla jsem samo ze zadara ale to porad jeste neberu ze jsem lecitel.Nelecim,zatim na to nemam,jednou snad k tomu treba dozraju,kdo vi?
Vysvetleni vedecke i by na to bylo,co se rad ci impulsu tyce-prijem informace z jinych dimenzi,magnetismus je otazka energetickych poli,fakt nemohu rict,zda kazdy ma v sobe hluboko zakopany nejaky talent ale ze nejsme pouze maso a kosti a chemie ale ze mame v sobe a kolem sebe energie a v mozku i elektricke vedeni-to vi kazdy neurolog.Chce to jen pokracovat ve zkoumani lidskeho tela a jsem presvedcena ze se vedcum jednou podari i namerit to co se nevidi.jako radiove vlny taky nikdo nevidi a pritom vetsina lidi pry jede na 20 MgHerz,lide s urcitymy talenty jedou na 14,7,a ti nejlepsi na 4.To ze za snizene frekvence clovek vykazuje parapsychicke schopnosti je dnes jiz namereno(zacatek studii v SSSR,dokoncovano v USA) a potvrzuje to prave proc od jakziva lide prohlubuji sve schopnosti meditaci,zklidnovanim ducha,ucenim.
Cim vice spechame,honime se,tim vice nam toho unika.To je zaklad,ktery se vi vseobecne.
Tady asi vysvetleni,proc se nekteri nechavaji nachytat na neprave samozvane ucitele atd.
Tretina lidi se neciti dobre ve vlastni kuzi-deprese atd.Tretina lidi se chce stat "nadlidmy" (jako deti chteji byt carodejove)proste vyniknout-coz navazuje na prvni tretinu a zbytek se chce naucit ovladat,-coz navazuje na predesle 2/3,ovladat a vydelavat samozrejmne.
Kdyby si kazdy zapamatoval ze uz bylo receno od Mistra,ze to dobre je skryte a musi se hledat,kdezto zle je za velkeho kriku a pompeznosti na vrchu,tak se tyhle omyly nestanou.
Nejaka show v TV,inzeraty,reklama-ani nahodou se tim nezabyvam.
Ja si zde taky nedelam reklamu))))snad to nikdo zde tak nevezme,nelecim ale na vlastni kuzi jsem poznala a pocitila,ze nejake sily a talenty jsou,jo nejsou to lide co leci ale ti lide jsou katalyzatory,skrze ne je jina sila co leci.Lecitele slouzi jako nastroje,mozek je proste naladen na prijimani info. Tak,jeste jeden slafrauch a do hajan.
červen 20, 2007 01:20
K té sáhodlouhé diskusi : Ariana
o alternativních léčebných metodách mohu připodotknout z vlastní zkušenosti následující. měla jsem víc zdravotních problémů, které jsem léčila alopaticky (klasickou medicínou) a výsledek mizerný. Protože mě jeden čas často zužovaly silné migrény, zkusila jsem ze zoufalství čínskou tradiční medicínu, vrazila jsem do léčby několik tisíc měsíčně a po roce výsledek nulový. Nakonec jsem došla k homeopatii a ta mi pomáhá, i když léčba je dlouhodobější, ovšem zdaleka ne tak finančně náročná jako čínská medicína. Co se týká homeopatie, studovala jsem jeden ročník na homeopatické akademii (pak jsem studium přerušila, protože bylo natolik náročné, že jsem jej při mém pracovním vytížení nezvládala) a tam nám přednášeli lékaři, kteří se homeopatií zabývají. Tedy žádní šarlatání. Jednotlivé případy měli pečlivě zdokumentované, dokonce mnoho z nich i na videu, za období několika let. Na tom videu byly změny na pacientech nepřehlédnutelné. Kazuistiku je ostatně možné si prostudovat i na stránkách homeopatie. Objektivní informace jsou tedy k dispozici i z alternativní medicíny.
Jinak k dalším metodám se vyjádřit nemohu, HAP bych rozhodně nezkoušela, měla bych z toho spíš strach, stejně tak z holotropního dýchání. Jinak ten celý boom kolem alternativního léčitelství, astrologie, věštěctví apod. si vysvětluji, že hodně lidí cítí potřebu hledat duchovno v našem materialisticky založeném světě. Dobře to popsala ve svém příspěvku Alena T. Dlouhá léta to nebylo možné a tak teď se na té "díře na trhu" přiživuje kde kdo. Pokud někdo věří v léčení na dálku, svědčí to spíš o prostotě jeho ducha.
červen 20, 2007 11:36
já se snad do toho nebudu ani vkládat, : Inka
jsem zdravá, ale když už se musím léčit, tak je to čínskou medicínou, akupunkturou, akupresurou, obklady, bylinné čaje....
Konstalacemi jsem jednou prošla, šla jsem tam jako nevěřící Tomáš leč už jsem si prostě nevěděla rady, byl to den plný neuvěřitelně silných emocí, které se v člověku kupí a kupí a tam bouchnou saze, mezi lidma, které ani neznáte a každý tam řeší ten svůj příběh a vy ho prociťujete s ním. Nevím jak je to možné, ale věci se pohnuly neuvěřitelným způsobem a tempem kupředu sami a fungují dobře dodnes. Jestli se tam uvolnila nějaká blokáda a to nejen u mně, ale především u lidí, kterých se to týkalo a ani tam nebyli a dokonce o tom ani nevěděli. Není nutné odsuzovat něco, co jste sami nezkusily a není nutné platit nějaké horentní sumy, stačí dát jen na dobrá doporučení a vybrat si. Nikdo tam nikoho nenutí jít, je to dobrovolné rozhodnutí jako ostatně i návštěvy u léčitlele, kartářky, astrologa a jiných ..... Asi každý sám cítí co potřebueje a jestli mu to pomáhá či ne a též i to co je za to ochoten zaplatit. A pokud to nepotřebuje není nutné to nijak odsuzovat, zvlášť když to nezkusil.
červen 20, 2007 22:23
přesně tak, : bb
my zdraví a v pohodě to těžko posoudíme a proč předem odsuzovat něco jen z neznalosti nebo na základě info z doslechu, když jiní lidé tvrdí, že jim to pomohlo, většina těch, kterým klasická medicína nepomohla, se ráda obrátí pro pomoc i jinam...kdybych se dostala do těžkého životního období, nevěděla kudy kam, zkusím klidně všechno, psychologa i kartářku, tonoucí se stébla chytá a je to lepší než se chytit flašky nebo se propadnout do deprese, jen bych si - oba - pečlivě vybrala

červen 22, 2007 10:02
Jak pracuje Hlubinná abreaktivní psychoterapie : Romana
V momentě velkého psychického nebo fyzického ublížení se naše vnímání zuží pouze na onen nepříjemný zážitek. Do našeho podvědomí se uloží bolest a všechny symptomy, které s touto událostí v onom okamžiku souvisí. Ať už je to zvuk, vuně, určitý děj ... a také reakce těla na událost (bolest, nemoc, nevolnost, sevření žaludku). Naše paměť k nám bývá někdy milosrdná a tak zapomeneme. Jenže podvědomí ne! Kdykoliv se v našem životě vyskytne obdobná událost, naše tělo reaguje stejně, jak se to naučilo poprvé. A tak muže být pro někoho obtěžující, že není schopen vystoupit na veřejnosti a přednášet, protože v tom okamžiku začne například koktat. Při terapii jej terapeut uvede do události, kdy si má klient představit poslední situaci, kdy se takto cítil. Tuto situaci klient vypráví opakovaně a možná se budete divit, ale když pak uslyší otázku: "Je nějaká jiná událost, kdy jste se cítil stejně?", téměř okamžitě se vybaví jiný příběh, i ten vypráví několikrát, vypráví vše, co cítí. Tím neustálým opakováním negativního zážitku se mu vybavuje stále více a více souvislostí. Dobrý terapeut musí umět správně pokládat otázky, aby mohl klienta přivést k oné prvotní události. A klient se třeba najednou vidí a cítí jako malý žáček před tabulí, kdy se mu děti posmívaly a on se nemohl vymáčknout. Pociťuje nevolnost, strach. U toho ho však terapeut nenechá. Při dalším pruchodu událostí se zeptá, jestli "vidí" ještě něco jiného ... a klient najednou vnímá, že Anička se mu vubec nesměje, dokonce ani Pavlík, že se mu vlastně posmívá jen Honzík ... Stejnou událostí klient prochází několikrát. Někdy i 10x a to tak dlouho, dokud už v něm tato událost nebudí žádnou nevoli, žádný negativní pocit. Vždy se musí najít pozitivní zážitek, který nahradí onen negativní. Většina klientu po dobře provedené terapii pak říká, že cítí o mnoho lehčí a lítají v blahých pocitech aspoň týden.
Toto je velmi hrubý a laický popis a málokterá terapie skončí dříve, než za 3 hodiny.
červen 22, 2007 21:55
a ještě malý dovětek : Romana
Celé sezení terapeut musí zapisovat. Musí sledovat dějovou linii a vytahovat podstatné věci, které klient těžce prožívá, aby je mohli pak odstranit. A pokud chce být vedený v asociaci, musí odeslat záznamy svých prací z mnoha hodin odvedené práce. Takže o každém klientovi jsou vedeny podrobné záznamy, včetně data a hodiny zahájení i ukončení sezení.
červen 22, 2007 22:44
První článek, s kterým se neztotožnˇuji. : Lenka*
Shrnu svoje zkušenosti:
Hypnóza, alespoň na mě funguje. Ač jsem na ní nikdy nevěřila!!! Jen ze zvědavosti zkusila - u známého - zdarma. Pomohla dokonale, ale nemohli mě dlouho probrat. Zažila jsem při tom i dvakrát onen známý "tunel ke světlu". Víckrát bych to nezkoušela. Je ale pravda, že od té doby se nebojím smrti. Protože tuším jaké to bude. Je to o vnitřním poctu klidu, míru, lehoučka.

Maminka byla svědkem hypnózy na její kamarádce na dětském táboře. Holčička prý tehdy málem zemřela. Též ji neuměli probrat. Vsugerovali jí, že plave, leč ona se začala topit,...

Cizí pán na ulici přejížděl rukou nad mým psem a říkal, že ho bolí v kříži. Že musel mít nějaký úraz. Oponovala jsem. Pes byl zdravý, o ničem jsem nevěděla. Rukou, kterou nad ním přejížděl občas setřepával mimo. Pejsek pak očividně ožil. To, že se mu autonehoda opravdu stala jsem se dozvěděla, až potom od bývalého majitele.

A nakonec vzpomínka z dětství. Můj malý bratránek vážně onemocněl. Doktoři mu neuměli pomoci, nikdo nevěděl co mu vlastně je. Umíral před očima. Dávali mu jen pár dnů. Jeho otec (naprostý ateista ke všemu duchovnu) v posledním zoufalství vyzkoušel lidového léčitele, který nejenže kluka na dálku uzdravil, ale ještě jim přesně namaloval celý jejich byt a vytyčil špatné zóny, kde by neměli spát.

Já osobně nějak neslučuji do jednoho pytle léčitele a věštkyně. Ke kartářkám a čtečkám z kafe, či čeho, nějak nemám důvěru. Kdežto o schopnostech onoho léčitele jsem přesvědčená.
Postavení planet, či léčení kameny - možná může na organismy nějak účinkovat, nakonec jsme z jednoho "třesku" - z jednoho těsta, můžeme mít podobné magnetismy, vlnění, apod. Základní charakteristiky horoskopů se v mém okolí celkem naplnˇují. Vliv úplnˇku měsíce (např na odliv, náměsíčnost, a různé nálady) taky asi není neznámý pojem.
A pokud mají šarlatáni s reklamou na internetu hodně ulovených duší, může to být tím, že hloupější naletí a ostatní v důvěře, že klientelu má - takže je vlastně prověřený, se pak už jen nabalují.... (?)
Lenka*
červen 24, 2007 15:26
všem : Alex
Naprosto souhlasím s názorem KIM.
Co se kartářství týče, nevím, zda si kartářka dělá záznam o klientech - zkusím se zeptat Míši, která je kartářkou, ale co se abreaktivní terapie týče, je zde zaznamenáno vše a to s velikou pečlivostí. Jako si numerolog píše datum narození i na minutu, tento terapeut si píše vaše křestní jméno - aby případně věděl, že to, co tak pečlivě zaznamenal na papír je od vás, je tam datum, kdy jste přišli, čas, kdy jste začali s terapii, konec terapie, celkový čas, který na vás pracoval, téma sezení a podrobný popis toho, co jste mu řekli, kdy jste se zavrtěli, zívli si, krkli, zamnuli ruce, prostě záznam všeho nejen toho, co říkáte (popř. si vymýšlíte). Navíc spousta těchto terapeutů ovládá i jiné metody empatie a pokud by chtěli, mohou se s vámi do vašich životů i podívat, jen proč by to dělali. Ono samotné sezení je pro terapeuta dosti vysilující a myslím si, že cena 300 až 600 za hodinu není zas tak vysoká k tomu, že už vás do konce života nebude třeba bolet hlava....když uvážím, že při bolestech hlavy kupujete různé pilulky a rvete do sebe vitamíny, pijete různé čaje apod, nacpete do farmaceutického průmyslu více, mnohem více....a přitom se tu nikdo nevzteká, že za 350 kč měsíčně vám antikoncepce sice upraví cyklus, ale nervy z otěhotnění máte stejně a navíc po čase zjistíte, že vám tohle braní prášků způsobilo rychlejší tvrdnutí jater, máte alergii na manželovo sperma a nejde vám počít dítě....a tohle je v pořádku? no což, každý dle vlastní uvahy a zkušenosti. Sama jsem s klasickou léčbou neměla dobré zkušenosti, ale neříkám, že všichni chirurgové jsou stejní...měla jsem jen smůlu, že mě přijal na ambulanci v jedné Pražské nemocnici lékař, který mi řekl, že jsem simulant a poslal mě domů přes velikou bolest v lokti po pádu. Za tři dny jsem měla kolem lokte a na pulce předlokti veliky hematom a opuchnutou ruku kolem dokola, zacaly mi černat prsty, tak jsem mazala znovu na ambulanci, kde me jiná lékařka nejdříve seřvala, co otravuju, po prohlédnutí RTG snímku zjihla a bez omluvy mi oznámila, že mám těžkou zlomeninu. Nechala jsem si nález ukázat, protože jsem byla její diagnozou prekvapena....loket se hojil špatně a ruka po pul roce v sadře vypadala šíleně. Rehabilitace trvaly skoro 2 roky a ruka mi ze 30% ochrnula. Pak jsem šla na regresi a nyní mohou rukou hýbat skoro stejně jako před úrazem a na jejím uzdravování dále pracuji. Radím tedy všem, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočila a neodsuzuj něco o čem nemáš ani zdání. Jsou věci mezi nebem a zemí a co sám vydáváš, to se ti 3x vrátí. Takže přeji všem, kdo tyto řádky čtou, aby se na vlastní kůži přesvědčili, jak je regreska účinná nebo zda je to podvod....jak se říká v BIBLI: Hoďte kamenem vy, kdož jste bez hříchu....a pak začněte psát o vlastních zkušenostech a názorech. Přeji hodně zdaru. Alex
září 12, 2007 11:16
Romanin popis : Alex
průběhu celé terapie je naprosto vyčerpávající a souhlasím taktéž, nejde o žádné šarlatánství sezení probíhá dle pečlivě sepsaného postupu Romanou a každý, kdo se takového sezení zúčastnil vám to jen potvrdí. Alex.
září 12, 2007 11:25
HAP : Klára
Zajímalo by mne, zda autorka článku HAP vyzkoušela. Kdyby ano, určitě by nepsala takové bláboly. Mě tato metoda velmi pomohla, zachránila mě před komplikovanou operací zad, zbavila jsem se alergií. Moderní medicína jen potlačuje příznaky. A léky ničí organismus dlouhodobě. Není nad to si udělat pořádek sama v sobě a psychika pak sama léčí tělo sama. Jsou prostě nové metody, které se těm zaostalcům nelíbí. Ale možná si Daniela ještě pořád myslí že je naše planeta placatá. Není, opravdu už není Danielo. Doby tmy jsou už pryč a naštěstí si každý může zvolit sám způsob léčení. Klára
září 20, 2007 23:00
dojem : Fanča
Podstoupila jsem sezení tegrese a nelituju ani koruny, stálo to za to.
září 23, 2007 20:21
ještě jste nedozráli : Arabela
Zabrousila jsem do této rubriky zcela náhodou a nestačím se divit, kolik lidí odsuzuje něco čemu vůbec nerozumí.Nemám v úmyslu Vám něco vysvětlovat na obhajobu alternativní medicíny.protože jste k tomu ještě nedozráli.Nedá Vám spát,že si berou léčitelé peníze? Dělali by jste to zadarmo ? Myslím že ne.Je to povolání jako každé jiné s vyjimkou,že to nemůže dělat každý.Pokud by jste tomu skutečně rozuměli,tak nemůžete v životě narazit na šarlatána.Je mi Vás líto.
prosinec 28, 2007 17:39
Dotaz : Dragomirecký
Milá Danielo,
proč ve svémk článku na internetu píšete takové nesmysly? Jestliže se Vám zdá něco málo provaděpodobné, tak to ještě není důkazem toho, že to není správné. Není to ještě tak dávno, co se veřejně upalovalo za to, když někdo prohlásil, že Země obíhá kolem Slunce. A oOpačný názor zastávaly různé tehdejší "vědecké" kapacity. Myslíte si, že lidstvo je od té doby chytřejší? Když si myslíte, že jsou to všechno "vymyšlené nesmysly", zkuste si přečíst mou Teorii osobnosti (viz http://www.volny.cz/psychoservis ) a pak mi zkuste napsat, kde je tam jaký nesmysl, které tvrzení odporuje pravdě a proč. Myslíte si, že byste to dokázala? Kde máte dokázáno, že všechno je jenom hmota? Mám na mysli důkaz opravdu vědecký, ne jenom tvrzení že to tak je. A jestliže duch existuje - máte nějakou představu o všech jeho vlastnostech? Jaké máte skutečné duvody a důkazy ke svým tvrzením, resp. domněnkám, která vyslovujete? Jste brzdou lidské společnosti vědomě nebo si to neuvědomujete a jednáte v "dobré víře"? Zkuste o tom popřemýšlet. Držím Vám palec, ať to jde.
S pozdravem
Andrej Dragomirecký
říjen 25, 2008 03:00
kdyby hloupost nadnášela ... : R M
Jsem snad jeden z nejzarytějších materialistů, ale na vašem článku jsem nenašel nic jiného, než averzi vůči léčitelům obecně.
Proč jste to nazvala:
HLUBINNÁ ABREAKTIVNÍ PSYCHOTERAPIE ,
Když jí nevěnujete ani řádku?
Dragomirecký má ve své teorii některé fantaskní prvky vyplývající z nezpracovaných fenoménů, se kterými se setkal při terapii, nicméně základ jeho metody samy o sobě je regulérní psychoterapií popsatelnou racionálními dokazatelnými fakty.
Pokud chcete , aby Dragomirecký léčil až v době, kdy bude znát úplně všechno o fungování lidské psychiky, navrhuji vám, aby jste používala počítač a internet až úplně pochopíte fungování každé jeho části včetně programového vybavení. Jsem si zcela jist, že pak by jsme si už nikdy nemohli užít vaší geniality a nepřečetli už ani řádku.
září 28, 2009 18:42
... : Kojima Konjihoro
Ano - různé sporné a šarlatánské metody se vyznačují právě prohlašováním o své všemocnosti, zatímco jednotlivé odbory klasické medicíny a psychologie se snaží přesně diagnostikovat, najít příčinu onemocnění a následně specifikovat co nejúčinnější terapeutické metody se zaměřením na konkrétní problém.

Žeby se tu někdo zmíňoval o egzorcistech? smilies/grin.gif
září 10, 2013 18:38
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]