O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

EXEKUTORSKÉ HISTORKY - 2. PDF Tisk E-mail
Středa, 24 listopad 2010

Je to smutný, ale blbců (omlouvám se za ten výraz, ale...) v téhle republice přibývá opravdu rekordně rychlým tempem, jen to uvažte - exekutoři mají nárůst snad dokonce o 250 tisíc případů!

 

 

 

 

     Ani se nedivím, vždyť i přes všechna možná upozornění lidičky neustále a ochotně podepisujou, co jim kdo po nos podstrčí, nějaké výrazy, jako RPSN, je vůbec nezajímají.

 

      Když koukám na některé ty "půjčovací" firmy (skoro všechny, ale tvrdě vede Provident), tak ta navýšení jsou prostě ostudná a strašná. O Židech se říkalo kdo ví co, ale osobně bych řekl, že proti dnešku to byli Milosrdní bratři.

 

      Pak se řve, když to těm chudákům dojde, ale holt až poté. Skoro každej náš občan je právně způsobilý - podle § 6 Občanského zákoníku - to je fakt. Kdyby nebyl, tak s ním firma smlouvu prostě neuzavře. Že při tom ten „právně způsobilej" je jinak absolutně blbej a natvrdlej,  tupej bulík, co naletí,  toť již další kapitola. Takže pro exekutory zbejvá ta hrubá, nechutná, stále stejná a opakující se rutinní práce. Tedy obstávka platu,  vybrání účtu, plomba na nemovitost,  vybrání věcí movitých z bytu a nějaká dražba... Žádná radost z tvořivé práce, žádné novinky, furt a jenom furt křišťálově čirá lidská blbost.

 

      A navíc - furt se opakující scénář je dopředu dán," Potřebujem tě miláčku voholit, to za prvé, za druhé, za třetí a vůbec". V každém hypermarketu nebo megamarketu trčí zástupce Providentu, ty mlsně koukáš na LCD televizor za nějakejch 15 kolíků, oni ti ho vnutí (můžete si ho hned odvézt, berte!!!) přidají k tomu set top box asi tak ve výrobní ceně asi dvou stovek, a ty skáčeš nadšením a večer valíš očička.

 

      Valíš je ovšem podstatně více, když ti pošťák přinese splátkový kalendář. Že za rok splácení za tu TV dáš 33 200 korun, to tě vcelku nezajímá, ty na to přeci máš. Jenže - co si takhle ty penízky napřed ušetřit, aby zbylo pak ještě na slušnou dofču? A mimochodem - valíš je ovšem ještě o něco víc, když do obchodu přijdeš za pár dní a ta samá TV už stojí polovinu. Potřebujou se prostě starejch modelů nějak zbavit, což je logické a ty seš ten jedinečněj blb, kterej jim tu velkou srandu prostě a jednoduše plně honoruje.

 

      A teď budeš jenom opravdu dlouhou dobu platit. Nebudeš? Přestaneš? No, von tě přítel exekutor k tomu donutí, neměj obav a pak  tě ta TV přijde na opravdu těžkej balík. Nevím, proč si to každej nejde zkusit nejdřív do hospody: tam ti nikdo na dluh nenaleje a když, tak jenom jednou a příště s tebou hospodskej tvrdě vyběhne a vyrazí dveře. A budeš docela rád, jestli ještě nedostaneš přes drštku (no, někdo by to ovšem potřeboval, aby se mu v kebuli rozsvítilo).

 

Franta Bouška

 

 

Komentáře (15)add feed
kdykoliv : Kamila
vidím reklamu na Provident, vidím rudě. Už to někdo psal, jak nestoudné je "zavolám paní Anně, když něco potřebuji", ale všechny jejich reklamy jsou pro mne daleko za hranicí vkusu. Asi bych je i zakázala - je to škodlivější, než reklama na cigarety.
listopad 24, 2010 09:05
je to hnus, : EliškaEli
oni tu svou zlodějnu ještě převlíkají za přátelství, jak jsou "vstřícní"! bodejť by ne
listopad 24, 2010 09:11
oni to ti Providenti taky nemaji jednoduche... : opas
"poradce" co obiha lidi je placen ze splatek, ktere vybere. Dostava z nich 5%. Takze kdyz je tydenni splatka 200, "poradce" dostane deset korun. To je fakt kseft...
listopad 24, 2010 09:51
jo, chudak poradce : mura1
kdyz mu to za to stoji, tak mi ho fakt neni lito. rovnani zbozi do regalu v tescu je mozna placene stejne a aspon se nemusi za nej stydet
listopad 24, 2010 11:19
To je fakt... : d@niela
když to tak uvážím, tak vlastně chudák odírá chudáka a Provident si mne tlapičky...
listopad 24, 2010 11:41
... : Bara
Ryhle pujcovaci instituce jsou asi vsude a vydavaji urcite nehorazne penize na reklamy. Tech lidi co naleti a na svou hloupost doplati je nespocet. Nase vlada jim zakazala televizni reklamy, takze lidi nevidi 20x za vecer jak jednoduche je pujcit si potrebny obnos.
Myslim, ze my starsi generace jsme v tom nevyrustaly, u nas plati, nejdrive usetrit a pak koupit. Je i fakt, ze v te dobe nebyly takove moznosti cestovani, luxusni auta, modni zalezitosti, atd. Peniz mozna nebylo nazbyt, ale byly, jenze nebylo tolik lakadel, ted je to naopak....ale jedno je jasne, kazdy si snad umi spocitat - plus a minus.
listopad 24, 2010 12:16
... : Sandra.
mně to dost mrzí na Holubovou, že se propůjčila reklamám na takovouhle špínu, myslím, že to neměla zapotřebí...

Jinak s Providentem také máme v rodině neblahou zkušenost. Jeden chytrý poradce nacpal půjčku mému předobrému, nicméně poněkud jednoduššímu strýčkovi a další půjčku sepsali na jméno mé babičky, která už není schopná cokoliv přečíst, natožpak podepsat. S vymáháním splátek po strýčkovi (který si ty peníze půjčil pro "kamaráda" takže je neměl)byli poněkud drsní...teprvě když ten pan poradce zjistil, že ten "blbeček" (tedy snadná kořist) má ještě také nějaké příbuzné, kteří za něj budou bojovat, mj. advokáta v rodině, tak najednou bylo všechno možné, splátkové kalendáře, úsměvy, jasně, počkáme... tak moc se snažil, aby na něj neprskl ten průšvih s evidentně falešnou smlouvou psanou na babičku. Jenže ne každý chudý duchem má to štěstí...
listopad 24, 2010 14:18
křišťálově čirou lidskou duši : Inka
si dokážu představit ale "křišťálovou čirou lidskou blbost" smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif tedy ne, to mě fakt pobavilo. Kdo chce kam pomozme mu tam, co naděláte, každý dělá svůj život tak, jak umí a jak nám panečku narůstá chrupka s bezdomovci .... to je smutek.
listopad 24, 2010 19:39
Reklamy....když se potkáme, a zrovna nic nepotřebujeme, aspoň se na sebe usmějeme a prohodíme pár slov... : wendy
to je další hit. Asi ho nesděluji přesně, protože na reklamy koukám jen omylem, ale tak nějak to je. A že si tím někdo vydělává na živobytí ? Když nic jiného nesežene tak musí. Každý není šikovný řemeslník nebo programátor. To by se třeba takový obhájce vrahů taky musel stydět, že. Hajzl má na advokáta ze zákona právo. Co naděláte ?
smilies/wink.gif
Proti půjčkám jsme tu před časem horlili. My měli v životě jen jednu, novomanželskou, jinak nic a taky jsme to přežili. Lidi se z toho zboží snad pominou.

listopad 25, 2010 14:07
wendy : opas
A jak by sis bez pujcky asi tak nasetrila na koupi domu? Bydlela v najmu a po dvaceti letech zjistila, ze jsi skoro vsechno utratila za ten najem a na koupi domu furt nemas?
listopad 25, 2010 17:15
Provident : maja
Dělala jsem "obchoďačku" Providentu asi 3 měsíce,těch pár úsměvů na začátku vystřídalo po pár týdnech zabouchnutí dveří, případně výhružnými telefonáty ze strany věřitelů, ať je neotravuju, že na splátky nemají a až budou mít, že se ozvou. Samo, že se neozvali.Sekla jsem s tím,za prvé mě přestalo bavit ty lidi "otravovat" a za druhé jsem omarodila, že jsem nemohla ani vlézt do auta. Že Prov. lidi ožebračuje mě bylo jasné, ale já v té době potřebovala peníze jako sůl, jinak bych se na to zvysoka vys....
Mimochodem - Holubová dělá reklamu pro Poštu!(Samozřejmě,i oni mají půjčky,ale to je zas o něčem jiném)
listopad 25, 2010 19:03
Můj ex : Ivča
od Providentu bez problému během 3 měsíců dostal tři půjčky po 30tisících,aniž by třeba z té první začal splácet jedinou korunu...Hm,pravda,pánové a dámy od Providentu se asi divili,když zjistili,že ten barák,který ve smlouvách uváděl jako své vlastnictví, už mu rok pane neříká..a nový majitel uctivě vypakoval pana exekutora,jak jsem slyšela....
Ale osobně mi jako už vrchol ohavnosti přišlo, když letos na začátku školního roku začal Provident dodávat na školy a do poštovních schránek rozvrhy hodin se svou reklamou...to už je moc...půjčka na pastelky?fujtajbl...
listopad 25, 2010 19:31
... : Sandra.
Majo, ono to není zase až tak úplně o něčem jiném, stále je to reklama na to, že když nemám na nějakou prkotinu, kterou teď zrovna k životu nutně nepotřebuju (a je celkem jedno, jestli se jedná o červené a bílé střevíce, nebo jsem vůl a strčil jsem vajíčko do mikrovlnky, či jak to bylo) tak je to nejsnazší a nejlepší řešení jít a někde si na to půjčit. Ta zvrácenost tohoto uvažování, která se reklamou vtírá do hlavy i dětem a mladistvým (mami, proč bych nemohl jet na ten lyžák, když v televizi říkali, že zavoláš nějaké paní a oni mi dají přeskáče a ještě k tomu nové lyže) je v obou případech stejná, liší se to jen v částce, kterou za tuhletu srandu člověk ve finále zaplatí.
listopad 25, 2010 21:19
opásku, jde o zboží postradatelné, : wendy
půjčky na drahé dárky na Vánoce, na dovolené a podobné zbytné věci. To, že vzít si půjčku na bydlení je věc jasná, střecha nad hlavou je základ, v tom se kudlanstvo již dávno shodlo. Ono pořídit si vlastní slušné bydlení nejde většinou řešit jinak, každý nemá bohaté rodiče nebo nevyhraje miliony. Takže tak.
smilies/wink.gif smilies/cheesy.gif
listopad 26, 2010 11:29
Provident : Frantisek
No... provident je sice velmi drahy, ale nema dalsi skryte poplatky. Neznam pripad, aby provident uvalil na sveho neplaticiho klienta exekuci.
Mnohem nebezpecnejsi je takovy HOME CREDIT. Nejde jim o uroky, ale hlavne o to, aby vas okradli, jakmile se dostaneto do prodleni se splatkami. Potom jsou to jen upominky, pokuty, sankce ... a pak vas za nedlouho navstivi nejaka exekutorska špína se svými zamindrakovanymi posluhovaci ...
listopad 21, 2011 21:42
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]