O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

EXEKUTORSKÉ HISTORKY - 1. PDF Tisk E-mail
Neděle, 14 listopad 2010

Exekutor může příjít se svou pečetí i k vašim dveřím. Že máte řádně uzavřenou smlouvu na svůj dům a nemáte žádné dluhy? To ale vůbec nevadí. Když se někdy podivně promíchá práce exekutorů, úřednic na obecním úřadě a policie, můžete se velice lehce ocitnout na ulici i se svým dítětem...

 

 

 

 

Úvod - Veronika A. koupila rodinný dům, zaplatila jej hotově a uzavřela řádnou smlouvu o koupi, která byla bez jakýchkoliv závazků a věcných břemen. Zhruba po roce u ní policie hledala Petra N. a občas se na toto jméno v její schránce objevila obsílka. Paní A. se pro jistotu šla zeptat na obecní úřad, o koho jde nebo co se to děje, byla však ubezpečena, že je vše v pořádku a nemusí se tedy ničeho obávat.

 

Šok  - přítel ji volal do práce, že se nemůže dostat domů - dům je zapečetěný a na dveřích je vzkaz od exekutora - exekučně zabaveno. Byl zde ještě k dispozici telefon, na kterém se bezúspěšně snažili exekutora zastihnout. 2,5 hodiny byl nedostupný, stáli před svým zapečetěným domem s telefonem v ruce. Volali také policii, kde se dozvěděli, že když pečeť strhnou, dopustí se trestného činu. Mezi tím musela paní A. řešit příchod jejího dítěte ze školy. Nemohla jej jaksi vpustit do jeho domova, naštěstí zde byla možnost pohlídání u sousedky.

 

Exekutor - konečně se exekutor ohlásil na svém čísle, ale nebylo to nic platné. Po telefonu prý nemůže ověřit totožnost, takže se o věci nelze bavit. Po nějaké době svolil k odpečetění domu, to aby si zde mohli vzít doklady a s nimi dojet do 23km vzdáleného města. Vzali sebou i řádnou kupní smlouvu na dům, což exekutora přesvědčilo a bylo jim dovoleno jít domů.

 

Obecní úřad - na druhý den navštívila paní A. obecní úřad a pídila se po vysvětlení. Zde nemohli najít složku o trvalém bydlišti a přihlášení Petra N. k trvalému pobytu, ale počítač vykazoval, že tam hlášen byl a "přijďte paní A. zítra.. Další den jim úřednice mávala listinami před obličejem - složku našli a Petr N. je v jejich domě skutečně hlášen!

Paní A. si nechala listiny okopírovat a následně z nich zjistila, že pan N. si přihlásil své trvalé bydliště bez souhlasu předchozího majitele, jen na základě smlouvy o pronájmu - tudíž protiprávně.

 

Rady a policie - na obecním úřadě ji bylo doporučeno, aby nechtěného a "papírového" spolubydlícího našla a přesvědčila ho, aby se z adresy odhlásil. Najít Petra N.o se jí podařilo narozdíl od policie během dvou dnů, ale moc ji to nepomohlo. Po vysvětlení problému do telefonu ji s oslovením "ty krávo" zavěsil. Paní A. se znovu obrátila na obecní úřad a žádala o odhlášení Petra N. z adresy svého domu. Nabízela se pouze jedna možnost - zažádat a čekat - a to až 45 dní.

 

     V současné době paní A. obývá svůj řádně nabytý dům a každý den má strach, že se situace bude opakovat. Její "podnájemník" má dle všeho další dluhy a tak může teoreticky dorazit k jejim dveřím jiný exekutor s pečetí v ruce. Ten může být ještě déle k nezastižení a taky nemusí mít tolik pochopení a ona se tak se svým dítětem může kdykoliv ocitnout na ulici, v lepším případě v kuchyni své sousedky.

 

 X X X

 

     Bavili jsme se o tomhle fenomenu s pár advokátama. a jde jeden hlas, že paní A.byla uvedena v omyl - jak prodávajícím, tak i Obecním úřadem a měla by využít institut právní ochrany a zažalovat oba dva a vymlátit z nich náhradu za újmu. A to újmu dost velkou; prodávající o tom třeba fakt nevěděl, i když... Ale Obecní úřad prostě o tom vědět musí, to je jeho svatá povinnost.

.

     Takže poučení - až budete kupovat nemovitost, skočte si na úřad pro pravomocné vyjádření, že tam nikdo není trvale hlášen a vylepte to na dveře. To by mělo i pana exekutora zastavit. A jestli on má jiné informace, tak to už by měl řešit někdo úplně jiný. Do takto označeného bytu exekutor prostě vstoupit nesmí. Pak je to klasické vloupání se vším všudy a požíváte i ochrany Policie ČR.

 

Franta Bouška

 

 

 

Komentáře (2)add feed
Dobrá rada : babi
Dcera s manželem koupila domek.Po čase přibývalo věřitelů,které hledaly bývalou majitelku.Ta domek prodala,aby splatila dluhy.Když se dcera ptala na Obecním úřadě,zda je odhlášená,dostala odpověď,že jí to nesmějí říci.To dceru dopálilo,přece má právo vědět,kdo je hlášen v jejich domě.Po měsíci se podařilo bývalou majitelku odhlásit a je přihlášená na obecním úřadě.Rada pana Franty je tedy na místě.
listopad 15, 2010 13:22
Na mně si už exekutor brousí zuby : Rozmarýna
Měla jsem zaplatit 212 Kč zdravotní pojištění. Mým úmyslem to bylo zaplatit a nějak jsem to zaplatit zapomněla a žila jsem v domnění, že je zaplaceno. Nebylo! Před 14 dny mi přišla datová zpráva do datové schránky, že mám zaplatit. Vůbec se mi nechtělo věřit, že není zaplaceno, ale zkontrolovala jsem výpisy od všech bankovních účtů a nebylo. Sedla jsem k internetu a zaplatila. Teda myslela jsem si, že jsem zaplatila. Ve čtvrtek mi přišel od VZP dopis, že já dlužník veliký jsem ani po urgenci nezaplatila 212 Kč a jestli nezaplatím do 5 dní, tak se mám těšit, jak mi vzrostou náklady, protože už přijde exekutor. Honem jsem provedla kontrolu účtu a zjistila jsem, že platba mi byla vrácena, protože jsem platila na neexistující účet. Tak jsem honem zaplatila znovu a na druhý den jsem kontrolovala, jestli se mi to nevrátilo na účet. Nevrátilo.
V souvislosti s tím, jsem si vzpomněla, že když jsem v roce 1995 - 2003 pracovala jako asistentka auditora, chodili jsme na audit do firem, které měly velké množství zaměstnanců (tisíce). Tyto firmy neplatily zdravotní pojištění několik let a já si tehdy říkala, že je zajímavé, že VZP po nich ty prachy nevymáhá. A fakt nevymáhala. Žádné exekuce tam nebyly, jen vždy přišla upomínka, ve které bylo uvedeno, kolik už dluží.
Jak vidět na malého člověka, který dluží 212 Kč pošlou exekutora ihned a na velké firmy si netroufají.
listopad 15, 2010 13:42
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]