O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TALAQ, TALAQ, TALAQ PDF Tisk E-mail
Pátek, 12 listopad 2010

Nepovedeného žertu bude asi dlouho litovat muslim z Kataru, který manželce po internetu třikrát za sebou napsal: "talaq" ‚(zavrhuji tě). Podle islámských zákonů se s ní tak skutečně rozvedl... Když si pak uvědomil, co provedl a pak se radil, jak vzít svá neuvážená slova zpět, dočkal se nemilého překvapení…

 

 

 

 

 

 

      Naději na snadné řešení zcela nekompromisně zamázlo rozhodnutí muslimských duchovních. Ti potvrdili, že trojím vyslovením výrazu "talaq" po internetu manželku vskutku zapudil a vydali fatwu (prohlášení), jež muže šokovala:

 

 

"Když třikrát po sobě užijete výrazu 'talaq', bude vaše žena 'haram' (vám zapovězená). Nemáte právo povolat ji zpět, ani se s ní znovu oženit při 'nikah' (novém obřadu), a to dokud nepodstoupí platný 'halalah' (druhý sňatek). Žena se může znovu provdat po vypršení 'iddah' (tří měsíců od zapuzení), ale nikoli s tím samým mužem,"

 

     citoval z fatwy britský list The Daily Telegraph.

 

     „Vtipálek" tak musí počkat nejméně šest měsíců, než si svou zavrženou manželku bude moci znovu vzít. Ta se navíc předtím musí provdat za jiného muže, chvíli s ním žít, plnit všechny manželské povinnost a pak se (budou-li chtít) zase rozvést...

 

 

 

(z internetu)

 

 

Komentáře (21)add feed
:) : Alianza
dobře mu tak
listopad 12, 2010 07:54
za blbost : holubinka
se platí.....
listopad 12, 2010 08:22
Vtipálek : wendy
jak jsou důslední, co ? žádná sranda s nima není. To by se Allah mohl zlboit, kdyby v podobných věcech byla.
smilies/cool.gif
listopad 12, 2010 08:49
wendy : mamča
Já bych naopak řekla, že to vtipné je. Představ si, že by stačilo tak málo, že by Ti manžel (třeba v povznesené náladě z nějaké oslavy) poslal tři SMS že Tě zapuzuje. Byli byste oficiálně rozvedeni, a on by to po vystřízlivění chtěl vzít zpátky.
Jenže by tu byl ten "Zákon". smilies/cheesy.gif Musel by Ti napřed dopřát tři měsíce klidu (kdy by zatím bydlel někde na ubytovně nebo pod mostem smilies/grin.gif), pak by sis vzala nějakého krásného mladého sexuálně zdatného...s ním by sis užívala minimálně další 3 měsíce, pokud by se Ti to už nezalíbilo natrvalo. Potom by Tě musel zapudit ten švihák, další tři měsíce by ses z toho rekreovala někde u móře, a teprve pak by ses mohla (pokud bys o to stála) znovu provdat za toho svého původního troubu. smilies/wink.gif
No nezní to báječně ?
listopad 12, 2010 09:22
To je trouba, : Macesska
holubinka má recht. Halt v ČR takoví kupujou hrnce za statisíce, v Kataru se omylem rozváděj.

Ovšem ta manželka asi moc v pohodě nebude - kde přijde k dočasnému manželovi? kdo ji bude v mezičase živit? jak to bude mít s dětma? no, a aby ji chtěl ten původní nakonec za 3/4 roku zpátky, žejo... Nezbývá než doufat, že má manželka dostatečný počet rázných a milujících bratrů, strýců, bratranců etc., aby na to dohlédli.
listopad 12, 2010 09:30
No vidíš mamčo : wendy
a mně to pořád vtipné nepřipadá, člověče. Ať dělám co dělám...to moře bych možná brala...a předtím bych si brala třeba bratra exmanžela...a pak bych brala už jen prášky na hlavu a tak...no ja, jiná země, jiný mrav.
smilies/wink.gif
listopad 12, 2010 09:35
wendy : mamča
Jasně, já na to koukám z pohledu svobodné středoevropanky s vlastním příjmem. Tam je to o něčem jiném.
Ale jak píše Macesska, tam zase většinou drží původní rodina hezky pohromadě, takže ti dohlížející příbuzní v hojném počtu, by byli fajn.
Doufám, že tahle zvláštní náboženská ideologie k nám nedorazí moc brzo.
listopad 12, 2010 09:41
Nápododně : wendy
smilies/wink.gif smilies/shocked.gif smilies/cool.gif
listopad 12, 2010 10:53
... : Sandra.
Třeba je ta manželka celá šťastná, že se ho zbavila...kdyby se s ním nechtěla rozvěst a on s ní taky ne, tak jak by se asi ti duchovní o tomto vtípku dozvěděli?
listopad 12, 2010 11:54
... : hipav
A žena to nemůže napsa? To je škoda,to by se všechny zbavily těch opilců,hráčů a nemakačenků rychle a hlavně levně.
listopad 12, 2010 12:24
hipav, : Macesska
muslimská žena se taky může rozvést, akorát to musí zdůvodnit. Například jeden z uznatelných důvodů je, že ji manžel nedokáže sexuálně uspokojit nebo že ji neuživí (:
Levně, levně... mám dojem, že při rozvodu musí manžel vrátit všechen majetek, co žena do manželství vložila (tedy věno, jak by to bylo s výdělky, kdyby vydělávala, fakt netuším).
listopad 12, 2010 12:32
koukla jsem se: : kamča
Arabský termín pro rozvod ze strany ženy se nazývá khul‘. Žena má právo požádat o rozvod v následujících situacích:

1. Špatné zacházení s manželkou
2. Nenaplňování podmínek manželské smlouvy
3. Duševní choroba
4. Neléčitelná nemohoucnost
5. Odchod z domu bez toho, aby byla manželka zaopatřena
6. Jakákoliv jiná situace, která je v očích soudce oprávněným důvodem k rozvodu

Soud pak musí ustanovit obnos, který bude ženou manželovi vyplacen. V podstatě odchází jen v tom, co má na sobě. (Proto nosí Arabky všechny svoje šperky, zlato, na sobě, protože v tomto případě odcházejí zcela bez ničeho.)

Iddah – čekací doba pro ženu, která se rozvádí z její strany, je stejná, jako čekací doba u „normálního“ rozvodu, což jsou tři menstruační cykly. Ale jsou zde učenci, kteří zastávají názoru, postaveném na hadíthu, který říká, že Prorok nařídil pouze jeden menstruační cyklus pro ženy, které se rozvádí khul’em.
Žena má tedy právo na nějaké zaopatření v případě khu’lu pouze, pokud je těhotná.

Pokud jsou v manželství nezletilé děti, pak chlapci zůstávají u matky do věku sedmi nebo deseti let, zatímco dívky do doby puberty nebo dokud se nevdají.

listopad 12, 2010 12:57
Nevím jak to je dnes : wendy
ale dříve museli tvrzení ženy potvrdit 4 nezávislí muži...to by pak každá Laila měla po khulu...
smilies/wink.gif
listopad 12, 2010 14:05
... : Macesska
po proletění wiki mám dojem, že se hodně liší sunnitský a šíitský pohled na věc a dost silně záleží i na tradici dané země, "Jakákoliv jiná situace, která je v očích soudce oprávněným důvodem k rozvodu" by tomu nasvědčovala. Taky tam píšou, že na talaq i na khul jsou potřeba dva svědci... no, dokud se nerozhodnu provdat za muslima, tak to asi hlouběji studovat nebudu (:


listopad 12, 2010 14:24
... : Mikin
Tak si rikam, ze mame nakonec kliku, ze jsme se narodili tam, kde jsme se narodili. Vcetne chlapu.
Takova nerovnopravnost muze vyhovovat snad jen uplnym chudinkum.
listopad 12, 2010 16:01
:-) : Karlos
To by byla pohoda, moct se takhle rozvádět i tady, to by ubylo oškubanejch chlapů a ženský by se musely jinak snažit !!! smilies/grin.gif
listopad 12, 2010 16:26
Karlosi, : Macesska
pravdu díš, chlapi by totiž byli v řadě případů oškubáni hned při sňatku (:
Zkus si přečíst na http://manzelka.bloguje.cz/tema-9-nudne-encyklopedicno.php průvodce a tipy pro nevěsty. Každá mince má dvě strany.
listopad 12, 2010 16:46
Macesska : Karlos
Já bych nechtěl ostatní muslimský zvyky a tradice, jenom ten rozvod by nebyl špatnej :-) Chlapi co se nechaj oškubat jsou u mě stejně trubky, dneska už se dá všechno řešit předmanželskou smlouvou, že..:-)
listopad 12, 2010 16:53
jojo pánové : alena puntíkovaná
každá legrace něco stojí....
listopad 12, 2010 18:19
zaplať pánbu, že tohle : Inka kuk
nefunguje i u nás, to bych byla rozvedená každou chvíli s mou horkou hlavou smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
listopad 15, 2010 17:39
a kam ta Daniela na ty obrázky chodí : wendy
to musí být archiv ! smilies/wink.gif
listopad 16, 2010 07:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]