O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOPISY - ROZVOD OČIMA DĚTÍ PDF Tisk E-mail
Středa, 03 listopad 2010

Chtěla bych vám napsat o nevěře a rozvodu z pohledu dítěte. Když se naši rozvedli, bylo mi 8 a mé sestře dva roky, táta, kterýmu bylo v tý době 34, si našel novou slečnu, který bylo 22 - Káťu; bylo to pro mě v tý době nepochopitelný a na Káťu jsem žárlila.

 

 

 

 

     To jsou slova z jednoho komentáře, který přišel ke článku, uveřejněnému už před delší dobou. Tímpádem byste v podstatě neměli šanci ho číst.

 

     Teď, když se na to koukám zpětně, tak jsem strašně ráda, že to takhle dopadlo, protože mý rodiče se v tý době strašně hádali a doma to byl horor. Když se rozvedli, tak si mamka našla po roce přítele, který je s ní dodnes a pro nás obě se ségrou je to druhej táta.

 

     Moc ráda k nim jezdím, stejně tak ke Kátě s tátou, s kterou jsem si začala v pubertě moc rozumět. Minulý rok nám ještě přibyla od Káti nová sestřička, která je ukrutně roztomilá; musím napsat, že jsem mnohem šťastnější, když mám teď dvě rodiny, ve kterých se nikdo nehádá, než kdybych jezdila k tátovi s mámou, kteří by byli pořád v sobě. A proto si myslím, že rozvod nemusí být  pro děti vždy to nejhorší.

 

Evka

 

 

 

Vidíte - není to vždy jen konec a trápení...

Máte také podobné zkušenosti?

 

 

Komentáře (4)add feed
Trochu jiné... : Myška
Naši se hádali hodně, vládla u nás někdy dost dusivá atmosféra, ale mamka nechtěla jít do rozvodu dřív, než mě a sestře bude osmnáct. Prý, abychom jí jednou my dvě nevyčetly, že rozbila rodinu. Jenže jsem se trápily všechny tři. Otec to moc neřešil (nechci tu rozebírat důvody neshod v naší rodině), ale rozpory byly vskutku zásadní, to jsme vnímaly se sestrou od dětství. Takže mamka podala návrh na rozvod po sestřině plnoletosti, a to už otec žil v podstatě jinde s jinou. Kdybychom si mohly se sestrou vybrat, bývaly bychom raději, aby se rozvedli dřív, a doma panoval klid a pohoda, byť za cenu života jen s mamkou a méně peněz (nikdy bychom ani jedna nešly s otcem). V dospělosti jsme to potom s mamkou probíraly nesčetněkrát. I když její důvody akceptuji, nechápu je.
Na základě této vlastní zkušenosti jsem se raději rozvedla, než bych žila s manželem, a dětem tvořila falešný pocit rodiny (což ex navrhoval, že prý spolu zůstaneme, a budeme si žít vlastní životy, což je pro mne opravdu neakceptovatelné). A jak jsem psala už několikrát, bylo nám s klukama líp bez něj, i když jsem měla co dělat, abych nás finančně zajistila. Povedlo se mi nás uživit, tak, aby děti nestrádaly, ale za cenu žádných úspor... Vždycky holt je něco za něco... Ale to je na jinou diskuzi.

listopad 04, 2010 10:01
Zažila jsem to taky.. : Ivča
Doma hádky kvůli otcově pití i mámině zvláštní povaze...taky se nerozvedla kvůli nám dětem....a já ji za to v určitém období nesnášela...nebyl šťastný nikdo ...dnes je jí skoro 60, s otcem si dvacet let neřeknou jinak než ten vůl či bába blbá a stejně se nedokázali rozejít. Já taky nějaký čas lepila kvůli dětem mizerné manželství, ale nakonec jsem to riskla a i když bez peněz, přesto je mně i dětem líp...
listopad 04, 2010 18:55
Taky trochu jinak : edita
Taky se rozcházím, po 15 letech. Máme dva kluky, 11 a 3,5 roku. Skoro vždychy jsem s nimi byla sama doma. Muž byl služebně na cestách a když byl doma tak v hospodě. domu chodil, až když kluci spali. Když jsme se v červenci domlouvali, že odejdu, navrhla jsem mu, že si může kluky brát na víkand vždy za čtrnáct dní plus jeden den v týdnu - to mi řekl, že na ně nebude zvědavej a brát si je nebude. Za měsíc na to změnil názor, začal se intenzivně věnovat staršímu synovi, naučil ho jezdit na motorce !!!! vysvětlil mu že mamka je děsná a že s ním se bude mít vždychy lépe protože má víc pěněz a já nevím co ještě a závěr je, že syn chce žít s ním. řešíme to soudně a je to fakt k zbláznění.
nejhorší je, že vím, že mu nejde o syna, ale o vyřizování účtů se mnou. Za rozchod platím vysou cenu.
listopad 06, 2010 15:48
přesně kvůli tomu jsem se rozvedla, když byly děti úplně malinké. : alena puntík
Naši se rozváděli, když jsem končila střední školu , maturovala a začala dělat. Scény u nás byly strašlivý, s bráchou jsme zdrhali z domova a chodili po Vršovicích, dokud se u nás nezhaslo. Léta jsem uvažovala o tom, že se prostě nevdám a pořídím si děti nemanželské. MĚLA JSEM TO UDĚLAT a nenechat se ukecat. Ušetřila bych si spoustu nervů. Ale děti měly poměrně šťastný a klidný dětství
listopad 08, 2010 20:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]