O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HUBNUTÍ - VYSOKÝ TLAK PDF Tisk E-mail
Středa, 22 září 2010

Vysoký krevní tlak nebolí a prvním jeho projevem může být až infarkt nebo mrtvice. Hypertenzí trpí v Česku až dva miliony dospělých, třetina o tom vůbec neví. Kolik je vysoký tlak? Vysoký tlak se počítá od 140/90 milimetrů rtuťového sloupce. Každoročně je nově zjištěn u 100.000 lidí. Z 90 procent je příčina vrozená, zbytek souvisí s jiným onemocněním, objevuje se  i v těhotenství nebo při užívání některých léků. Hodně se také vztahuje k „vyššímu číslu váhy", případně až obezitě.

 

 

 

 

 

      A tak je pro lidi s vysokým tlakem přímo životní nutností zhubnout. Když se jim podaří snížit váhu o pět až deset procent, klesne jim i tlak. Úprava stravovacích zvyklostí ale pomůže snížit tlak i lidem s normální váhou. Lidé, kteří si dietou chtějí snížit tlak, by měli omezit v jídelníčku sůl, optimální je 1,5 gramu sodíku nebo 3,8 gramu soli na den.

 

     A také se dá velmi dobře používat léčivý hloh. Nesmírnou výhodou hlohu je, že není toxický, nejsou u něj známé žádné negativní účinky, jediným problémem by mohla byt kontraindikace s jinými léky. Podle závažnosti potíží se srdcem a krevním oběhem, a v případě užívání silných syntetických preparátů nebo bylin (např. náprstníku), se o jeho aplikaci raději poradíme s lékařem.

 

Ostatně - o dobrém výsledku při užívání hlohu

napsala jedna z kudlanek:

 

 

     Nedávno jsem - po životě s vrozeným nízkým tlakem - vstoupila do skupiny obyvatelstva s krevním tlakem vysokým. Dost mě to šokovalo, i když vlastně nevím proč  - protože to u nás v rodině koluje po generace.

 

     Už se zdálo, že budu muset k doktorovi, když mi někdo poradil zkusit výtažek z hlohu. Zkusila jsem to - bez víry, že by to mohlo fungovat. Tolik lidí má vysoký tlak a hltají pilulky, které jim navíc způsobují zlé vedlejší účinky... Přece by každý doktor radši předepsal kapsulky za pár haléřů a bez špatných účinků, že?

 

      Ale - k mému obrovskému překvapení - v průběhu tří dnů jsem měla tlak značně snížený a do týdne v normálu. Ted už to beru jenom jednou denně a tlak je fajn. Když kapsulky vysadím, tlak se zase zvýší. Jestli to někoho zajímá - brala jsem dávku 300 mg ráno a večer,  první měsíc. Teď tu samou dávku jenom večer.

 

 

Srdečně zdravím všechny hubnoucí,

Alena P-H

 

 

A CO VY? MÁTE TAKÉ NĚJAKÉ POZITIVNÍ ZKUŠENOSTI

S BYLINKAMI 

ČI PODOBNÝMI PŘÍRODNÍMI PROSTŘEDKY? 

 

d@niela

 

 

Komentáře (45)add feed
Potvrzuji : September
Při neplánovaném zhubnutí o 12 kg z 86kg (operace žlučníku) byl tlak půl roku v normě, spíše nižší. Zase jsem nabral svou dřívější váhu a tím i tlak. Takže, jsem totálně vypustil ze stravy jakékoliv sacharidy (pro tělo zcela zbytné) a poslechnu tělo které mi říká, že je stavěno na váhu cca 70 kg.
září 23, 2010 08:55
to chces rict, : mura1
vubec nejis pecivo, brambory, rejzi, ovoce, zeleninu, lusteniny, mlecne vyrobky? a co teda jis? maso?
září 23, 2010 10:31
Zajímavý, co všechno tělo dokáže říct : Máňa z Počernic
A seš si stopro jistej, že tvý tělo nejni stavěný právě na těch 86 kg a vyšší tlak?
Jestli totiž vono to náhodou s tim "normálnim tlakem" nejni dost podobný jako s cholesterólem. Desítky let se kecalo vo škodlivosti vajec, blbci a hypochondři žrali jen bílky anebo křepelčí... A najednou je to nějak zase vopáčně. Nejen, že "normální" hladina cholesterolu je u každýho jiná ale navíc nejni způsobená potravou ale génama.

září 23, 2010 10:39
nic říct nechci : September
než to co tuší každý. Jen se bojí tomu uvěřit. Že jsme vlastně pořád jeskynní lidé, kteří milion let jedli maso a tuk z ulovených zvířat. Obilí a výrobky z něj, ovoce, a sladké potraviny neznali. Před pár set lety přišel průmysl, cukrovarnictví, pekárny to ostatní a lidé začali být nezdraví. Jední přišli o zuby, druzí hubli jiní zase tloustli a všichni společně začali umírat na tzv civilizační choroby. Ale lze být zdravý z jídla. Akorát je třeba vědět, že lev krmený koláčema onemocní a pojde.
Celý život jsem vážil do 75 kg. Po 40tce si mě panímáma vykrmila a to byl i start mého tlakování. Netušil jsem tu souvislost až do teď do svých 55let. Tak jsem se začal zajímat o optimální stravu.
Sladím si kafe, občas zobnu kousek čokolády a jím dost banány a zeleninu. Krom masa kterýho jím hodně. K snídani 3 vejce na slanině, nebo něco podobného. Oběd normální bez přílohy. Prostě, tlustý zakusuju libovým. Přestala mě pálit žáha a váha jde dolů a jsem pořád najedenej. Snažím se držet poměr 6 dílů tuku 2 díly bílkovin 1 díl sacharidů. Ořechy jsou skvělý zdroj tuků a bílkovin. 4lověk totiž nedokáže trávit tuky a cukry nejednou. Vemte objem vyprodukované žluče za 24h a objem inzulínu za 24h. Ten obrovský nepoměr napovídá, že jsme primárně zařízeni trávit tuky. Aby se snědený tuk mohl uložit jako tuk, muselo by ho tělo nejdřív přeměnit na cukry a cholesterol vodu a poté z cukrů vyrobit lidský tuk k uložení. Přebytečný cholesterol je zátěž. Proto tělo na tohle energií neplýtvá. Ukládá tuk rovnou z cukrů. Vedlejší produkt cholesterol zasviní játra a cévní systém.
září 23, 2010 12:03
asi jsem jeskynní žena :-))))) : holubinka
takovej tatarák.......bych mohla klidně obden a bez topinek.....jenom svíčková zavání drahotou smilies/sad.gif
září 23, 2010 12:17
No teda, September, : Míša 2
já sice maso taky můžu, ale argumentovat jídelníčkem jeskynních lidí jako tím nejzdravějším, co tu dosud bylo, nevím, nevím.
Mimochodem, to co jíš, není to tak náhodou Atkinsonova dieta ?
září 23, 2010 14:29
... : Máňa z Počernic
Takže dneska k večeři řízek z mamuta?
září 23, 2010 14:39
ale : holubinka
jedině syrovej smilies/grin.gif
září 23, 2010 15:29
Tušil jsem to… : September
Je zbytečné komukoliv cokoliv sdělovat. Moudrý si poradí sám a nemoudrý stejně neposlechne.
Veškerá pravda prochází třemi stádii. V prvním je zesměšňována. Ve druhém je prudce napadána a ve třetím přijata jako naprosto samozřejmá věc.
Arthur Schopenhauer, německý filosof, 1788 – 1868

září 23, 2010 18:48
ale no tak:) : bb2
ty ses k té moudrosti skrze tuky a maso dopracoval taky až v 55 :-))
září 23, 2010 19:00
Pozdě, ale přece. : September
Nejnezdravějším jídlem pro člověka jsou jablka. Bylo jim po zásluze vyspíláno už v bibli.
To co dnes propagují tzv odborníci na zdravou výživu je pastvina pro ovce. Existuje rabínská strava. Židovští kněží se o své zájmy dobře postarali. Neměli aterosklerózu, ani dnu, ani jiné dnešní nemoce. Protože si zabezpečili monopol na tuk. Lid služebný, otroci a gojimové měli zákaz rabínské potravy. „Do konce našich dnů, ve všech našich pokolení žádný tuk jísti nebudete, protože ten patří Hospodinu“ (rozuměj kněžím) - je napsáno v bibli. Kněží měli monopol na moudrost, dokonce ani sluha nesměl sníst zbytky, ani host. Otrok zkrátka musel zůstat otrokem, když ho odkopli od Hospodinova stolu a přikázali mu jíst akorát manu a chléb vezdejší.
Zkrátka, bohatství (v jídle zvláště) život nezkracuje, spíše naopak, zato chudoba život zkracuje vždy. Jen vzpomeňte na nemocniční stravu. Po té by pošel i zdravý, natož nemocný. Maso a tuky žádné, zato samé brambory, rýže a shnilá zelenina.
září 23, 2010 19:35
Omlouvám se, že kazím vlákno, : JItka U.
ale nenašel by se tu ještě někdo se zkušenostmi s hlohem?
září 23, 2010 19:50
Mám pozitivní zkušenosti s marjánkou. : strejda
Bylo, nebylo. Za devatero řekami a devatero horami žije jedna dcera. A ta se dočetla - na internetu psali, že...
Bůh ví kde, nakonec však našla a sehnala listy marjánky a z menšího množství než z malého (to je prosím oficiální znění jakéhosi imaginárního bezrozměrného čísla značícího množství) uvařila lektvar. V lékárně si koupila bezbarvou vazelinu a rozetřela ji s uvařenou hmotou. Hráškově zelenou kaší pak naplnila prázdné obaly od kinofilmu a obdarovala tím celé království.
Nevěřící Tomášové žasli, ranhojiči uznale a tiše přikyvovali a království se tím léčilo bez odvádění 30ti korunového desátku.
Použití:
Na opary - dvakrát, třikrát, potřít a druhý až třetí den den je po oparu.
Na tenisový loket, na bolavá kolena, na klouby, na záda, na odřeniny, řezné rány, na štípnutí, atd, atd. Zázrak?
Nikoliv, pouze a jen bylinka.
A opravdu, ale opravdu stačí jen to menší množství než malé...
Vaření většího množství by nepobrala digestoř.
září 24, 2010 00:40
... : HankaG
myslim ze jsem to zvrzla, neukazuje to vsechny ctyri ale snad si je budete moci dat jednotlive sama....omluva

http://www.lekynainternetu.cz/p/arkokapsle-hloh/
http://www.lekarnazdravi.cz/HLOCH OBECNÝ.htm
http://www.happyhemp.cz/domaci-lekarna/hloh-extrakt-z-pupenu-50ml-gemmoterapie/
http://bylinky.webnode.cz/products/hloh-obecny-crataegus-oxyacantha-/

září 24, 2010 02:20
... : HankaG
myslim ze jsem to zvrzla, ukazuje se jen jeden, budete muset si je dat jednotlive, je toho na internetu spousta, pokud umite anglicky tak jeste vice je pod 'hawthorn"
září 24, 2010 02:22
September : HankaG
Já tedy nevím kdy měli rabíni naposledy otroky ale sakra to se zdá opravdu dávno. V posledních stoletích byla jejich strava spíše skromná; pokud se podíváte do současných židovských kuchařek tak uvidíte tzv. “chudá jídla”, celkem skromná, řekla bych, mimo těch sabathových atd . V moderní době ale málo kdo věří že hodně tuku je zdravé, obzvláště živočišného.. Bohatá strava ve smyslu tuku a obilnin spíše dělá bohatý objem, nebo se mýlím?
A živočišné tuky ve velké míře jsou přeci vražda pro srdce………….

září 24, 2010 02:42
September : HankaG
Veškerá pravda prochází třemi stádii. V prvním je zesměšňována. Ve druhém je prudce napadána a ve třetím přijata jako naprosto samozřejmá věc.
Arthur Schopenhauer, německý filosof, 1788 – 1868


Veškerá dieta prochází třemi stadii: Nejdřív se člověk na yogurt a zeleninu a ovoce, česnek a zelený čaj smutně kouká, pak se s nimi potýká, a po fázi přijetí se začne usmívat do zrcadla
( HankaG český nefilozof).

září 24, 2010 02:52
... : HankaG
to preskrtnuti mela byt citace, nechci abyste se urazil/a, zvrzavam tu symboly. Pardon.Nechtela jsem Vam toho Schopenhauero opravdu preskrtnout, zni dobre, jen ho citovat. smilies/cry.gif
září 24, 2010 02:54
To jo, : September
Dieta je dieta a optimální výživa je něco zcela jiného. smilies/grin.gif
A živočišné tuky ve velké míře jsou přeci vražda pro srdce… kdo vám takovou nepravdu nakukal Hanko? Proč vás tedy nezabijí vaše vlastní živočišné tuky? Nebo máte pod kůží špenátové lupení?
Jó takhle kdybych měl 4 žaludky jako kráva či jiný tur, to bych si dal jetelinku. Ale celým zažíracím traktem od zubů až po výfuk jsem všežravec s větším podílem masa. Ať si vegani klidně žerou seno a v letadlech umírají na embolie. To je taky novinka.
září 24, 2010 07:14
Jestli ty se, Septembeře, nebereš nějak moc vážně :-( : Maňa z Počernic
Dej si pořádnej kus vodporně prorostlýho, trochu připečenýho, vepřovýho s deseti žluťoučkema knedlikama, k tomu 3 půllitry piva a uvidíš svět daleko krásnějc :-)
Jo, a nikdy nevař núdle rovnou v polivce. To dělaj jen šmudly.
září 24, 2010 07:23
Máňo : Kamila
neblbni, September by nudle nepozřel! Ani v polívce, ani jinde smilies/grin.gif dyk je to sacharid!
září 24, 2010 08:22
September : Milene
Chtěla bych tě jenom opravit. Dna rozhodně není dnešní nemoc. Nevím jetli zrovna židovští kneží byli ušetřeni a proč by měli být. U této nemoci jsou rizikové faktory - nadměrná konzumace masa, alkoholu, nadváha a nedostatek pohybu. V žádném případě to není nemoc chudých.
září 24, 2010 08:55
Aha? : September
Je jinej, zabte ho.
Vegetariáni jdou divný, masožrouti jsou praštěný. Prostě, kdo nebaští to co my a denně se nevožere je podezřelej, že?
září 24, 2010 09:02
September, : Míša 2
zajímalo by mě, jak dlouho se tímhletím způsobem stravuješ. Podobným způsobem se totiž stravovala moje kolegyně asi půl roku. Byla to nějaká optimálná dieta podle Kwasniewského, tuším. Musím říct, že opravdu zhubla, ale za cenu toho, že trpěla zácpou a byla neustále unavená. Na dobré náladě jí to taky moc nepřidalo. Nehledě na to, že určité druhy potravin už nemohla ani vidět.
Jinak, tvoje argumentace jeskynníma lidma a podkožním tukem mi přijde silně zjednodušená. Připomínáš mi tím léčitele, který mojí kamarádce sdělil, že záda ji bolí prostě proto, že si na sebe nakládá starosti jiných lidí. smilies/cheesy.gif
Názory na výživu se neustále mění, viz názory na škodlivost vajíček, jak už tu zmínila Máňa, takže těžko říct, co je to optimální výživa. Tvoje výživa je podle mě dost jednostranná a co je jednostranné, to (aspoň pro mě) optimální není.
září 24, 2010 09:27
Vegetarian nejsem : Alena P-H
ale maso moc nemusim, aspon ne casto a uz vubec ne kazdy den. Ja jsem spise pres ty jabka a zelenimu, i kdyz shnilou ne, doopravdy ne Septembre. Nevim, proc by masozrouti byli prasteni a vegetariani divni, kazdemu co jeho jest. Jinakost na zaklade jidelnicku by byla dost divna zalezitost.
Pro mne je salat zaklad jidelnicku. Proste spaluju lip rostliny, asi mi predkove byli otroci a ne rabini. smilies/smiley.gif
Muj nejhorsi nepritel je cukr. Sladke veci mi chuti, ale taky se po nich spatne citim - unavena a bez energie. Takze kdykoli se mi dari si rozkazat ze cukr teda ne, ani trochu - pak hubnu a citim se o moc lip. Jenze ja rada pecu vselijake dobroty a i kdyz se delim se sousedy nebo kamarady - stejne preci musim okostovat, ze jo? Ale kdyz si neovladnu vlastni telo co pak ocekavam, ze budu ovladat? A tak se v posledni dobe snazim - jim mene bile mouky a snazim se zapomenout, ze cukr existuje. A nevazim se. Vahu jsem zavrela do skrine a rekla jsem si, ze se budu jenom "citit": jak mi sednou kalhoty, zdalipak se uvolnujou v pase a trika na telo jestli se trochu "odtelovati". A i kdyz ne hupem, ale stejne se mi zda, ze je mi vse trosicku volnejsi, zatim ne moc. Ale to je v poradku.
září 24, 2010 09:27
Nevožírám se : Míša 2
a vegetariáni ani masožrouti pro mě nejsou divní, jen bych se bála tvrdit, že vím, co je pro všechny optimální, toť vše.
září 24, 2010 09:33
tak to zkusím shrnout : Kamila
každý má svaté právo na to, baštit co chce. Pak taky pcohopitelně - každému dělá dobře něco jiného - já bez masa taky být nemůžu - teda asi bych mohla, ale pokud vyloženě nebudu muset, nebudu to zkoušet.
September, nikdo se do tebe nepouští kvůli tomu, že jsi jinej, ale kvůli tomu, jak urputně hájíš svoje pozice. Že tvůj způsob stravování zdravý není, je evidentní. Tobě vyhovuje, tak si jez, co chceš. Ale nevydávej nám to prosím za obecmou pravdu.
září 24, 2010 09:33
Vlastne jsem chtela zareagovat k ty marjance. : Alena P-H
Videla jsem cesky dokument o starsim panovi s Parkinsonem, ktery zacal kourit marjanku a pomahalo mu to. Mam tu znamou, ktera ma dost pokrocileho Parkinsona a sehnala si marjanku taky - a vida, pomaha ji to taky. Neleci ji to, ale kdyz si zakouri prestane se na nejakou dobu trast. Coz je v jejim pripade dramaticka zmena. Nejsem za sireni drog, ale kdyz se da bez problemu sehnat alkohol a cigarety - proc ne marihuana?
září 24, 2010 09:42
Strejdo : Milene
zaujal mne ve tvé pohádce tenisový loket. To je moje trápeníčko už léta ač tedy tenis nehraju. Opichovat už si ho nedám, to už mám za sebou několikrát. Budu se tedy muset poohlídnout po bylince. smilies/wink.gif I když například kostival už jsem taky zkoušela.
září 24, 2010 10:01
strejdo : Iris
může to být i v sádle? smilies/wink.gif
Naši doktoři to houfně shánějí.Zejména ti sportem domlácení smilies/cheesy.gif
září 24, 2010 13:09
v sádle ano, ale : holubinka
mělo by bejt břišní škvařený zvlášť a pomalu, - je mazlavější. A nesolit smilies/grin.gif
září 24, 2010 13:16
Milene, : strejda
loni jsme byli se ženou na běžkách a ona, nešika, si zvrtla kotník. Prý šílená bolest. Doma si ho namazala a druhý den už na něj mohla našlápnout. Další dny už ani nekulhala.
Když jsem štípal dřevo, namohl jsem si loket pravé ruky. Neunesl jsem ani sekeru. Natož ji zvedat a bušit. Jedno namazání a druhý den jsem štípal znovu.

Iris, jak jsem koupil tak prodávám. Recepturu jsem nečetl, ale předpokládám, že to může být smícháné s každým tukem, který se dá roztírat. Tedy i se sádlem. Vždyť i psí sádlo léčí astmatiky. smilies/grin.gif
září 24, 2010 14:13
Tak a já jdu dělat něco pro zdraví. : strejda
Na zítra jdu vařit dušenou kapustu. Samozřejmě s masíčkem a s brambůrkem. A pak ještě musím na pivo, protože točené je točené. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
září 24, 2010 14:21
Jo strejdo, přesně tak. : Maňa z Počernic
Točený je točený.
To chtěl takhle chlapik v krámu půl kila salámu.
Prodavačka řiká - ale už mám jen točenej.
Na to von - neva, dejte mi ho půl litru.
září 24, 2010 14:40
... : bb2
Zkrátka, bohatství (v jídle zvláště) život nezkracuje, spíše naopak, zato chudoba život zkracuje vždy. Jen vzpomeňte na nemocniční stravu. Po té by pošel i zdravý, natož nemocný. Maso a tuky žádné, zato samé brambory, rýže a shnilá zelenina.
´

Hm, a jak si vysvětlit dlouhověkost a vitalitu lidí, kteří přežili koncentráky? Čas od času běží různé dokumenty o těchto lidech, rozhovory s nimi. Vždycky jsem úplně fascinovaná klidem,pokorou, pohodou, která z nich čiší, ale to souvisí s utrpením, kterým si prošli.
Mají pro mě skoro vždycky taky zvláštní šarm:-)
Ale co je nepřehlédnutelné pro všechny, s kým jsem o tom mluvila, je jejich úžasná fyzická kondice.
Přitom v koncentráku jedli zhruba toto: 1x denně teplá voda s kousky shnilé řepy či brambor, k tomu kousek plesnivého chleba. 1x denně teplá hnědá voda jakože káva, s kouskem plesnivého chleba.
Hlad, průjmy, nemoci z nedostatečné výživy (nemluvě o ostatních infekčních aj.). Po návratu z tábora dlouhotrvající žaludeční obtíže a o bohatosti poválečné stravy na maso a tuky se asi nedá mluvit.
Přesto se ti lidé dožívají 80-90 let v podivuhodném fyzickém stavu.
Zatímco o generaci mladší, vykrmení dostatkem všeho včetně tuků, kapou na infarkty, mrtvice...


mmch - musím se českých nemocnic trochu zastat:-) nedávno si v nich opakovaně pobyl můj otec, kromě špičkové léčby, krásného přístupu lékařů i sester i ošetřovatelek i uklízeček (!) si pochvaloval i jídlo. Nebyl to výkrm, ale to není účel, nebyl to luxus, ale pro ten ve špitální stravě není místo. Bylo to velmi slušné stravování 5x denně včetně masa, ovoce, mléčných výrobků, zeleniny, masa.
První večeře někdy teplá, někdy studená, ale nikdy málo, a druhá večeře něco malého. Vystačil by s tím každý, i ten, kdo by neměl peníze na zakoupení pamlsků z bufetu a automatu.
září 24, 2010 17:36
... : bb2
a kousek mimo téma - za 60 Kč to jídlo určitě pořídit nelze, ani za 100 Kč. U nás máme pro důchodce velice levné kvalitní obědy z kuchyně mateřské školky, platí si 45 Kč, nedůchodci 55 Kč a to jsou velmi nízké částky.
Přidejte k tomu snídani, večeři, 2 svačiny, a nestačí ani ta stovka. A kde je úklid, praní, energie...
září 24, 2010 17:40
bb : Iris
díky za tu poznámku mimo téma, já ty poplatky vybírám. smilies/smiley.gif
A víš, že takhle přemýšlí naprostá většina našich pacientů? Hlavně ženské jsou fajn, říkají - vždyť já vím, že doma by 60 Kč na den ani nestačilo.Není to jen za jídlo.
A i u nás se mimochodem vaří špičkově - pokud tedy nemáš přísnou nemastnou, neslanou apod.
září 24, 2010 19:08
bb k těm koncentrákům : Erika
není ten tebou zmiňovaný efekt zapříčiněnej prostě pozitivním výběrem? Totiž že přežili a mohli být pozorováni právě jen ti mimořádně odolní a dědičně dlouhověcí?
září 24, 2010 20:11
V Stanfordu existuje program : Alena P-H
kde maji vybranou skupinu lidi-dobrovolniku, kteri maji znacne omezeny prisun jidla a zkoumaji jaky to ma vztah k dlouhovekosti. Je to vlastne pokracovani vyzkumu na mysich kde se prokazalo, ze omezeny prisun kalorii prodluzuje zivot mysi.

Nechci nikomu vnucovat nechut k masu, ale nahodou jsem nasla citat A. Einsteina, ktery se tyce jidla: Nic neprospeje lidskemu zdravi a sanci k preziti zivota na Zemi tolik jako evoluce k vegetarianske strave.
Nevim presne jak to myslel - ale myslim si, ze to nebyl uplne hloupy clovek a tak mel nejakou pricinu to vyslovit. smilies/smiley.gif
(Nothing will benefit human health and increase the chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegetarian diet.
Albert Einstein)

září 24, 2010 21:58
... : HankaG
abych řekla pravdu tak jakmile jednou člověk je vegetarián tak se pak změní i psychicky, to maso na výběr v obchodě pořád vidí jako kusy mrtvol zvířat atd. je pravda že kdyby lidi přestali nebo omezili konzumaci masa tak by bylo na světě méně hladových lidí. Asi to myslel tak že ten průmysl by se mohl zaměřit na obilniny a zeleniny a z toho se nají více lidí, a levněji, protože to co dáváme prasatům a kravám stojí hodně peněz a mohlo by se to dávat na stravu pro lidi.
září 24, 2010 23:00
Nějak to odbočilo od hypertenze... : JItka U.
Ale když navštívím svého obvoďáka, který má pracovní stůl plný vizitek zástupců farmaceutických firem a když mi naměří TK víc než 140/80 a je na něm vidět, jak se těší, kolik jakých hezkých prášků mi předepíše, tak je mi blivno.
Pak tedy docházím k tomu, že vlastně bylinky také pomáhají a že bych opravdu měla zhubnout (a jsem zpátky u tématu).
září 25, 2010 09:44
Moc na tabletky nejsem : Alena P-H
a nastesti jich moc ani nepotrebuju. Vyzkousela jsem ten hloh a fakt mi moc pomaha.
Krome toho mam dost casto problemy se spankem. Na to si dam valerianku a spim po ni krasne.
Urcite jsou stavy, kde clovek musi pouzivat chemii a muzeme byt radi, ze mame dostup k lekum, ktere pomahaji. Ale taky si myslim, ze mnoho veci by se dalo lecit rostlinkama a zdravou zivotospravou. Sama na sobe citim, ze kdyz se vyvaruju cukru anebo spis kdyz ho pouzivam minimalne, citim se lip. Proto jsem zacala pouzivat i stevii. Pro mne to funguje bezvadne.
září 26, 2010 01:19
i naše obvoďačka : holubinka
by mě nejradši vybavila pilulema smilies/sad.gif. Zati vždycky stačilo říct, že je jíst nechci...a ukecala jsem to.
A hlavně - ZAČÍNÁM S DIETOU
září 29, 2010 11:39
Hubnutí- co pomohlo mně : Martinka85

Citace
Nahlásit příspěvek
Upravit svůj Příspěvek
1

Dobrý den, chci ce podělit o svou radu na to jak jsem zhubla. Začala jsem pravidelně navštěvovat studio Zsiluet kde mají přístroj ZERONA který mi pomohl schodit zatím o 7 cm a opravdu to zafungovalo (i když jsem tomu z počátku nevěřila). Udělali mi zde i speciální jídelníček a cítím se mnohem lépe. Fakt, že přestávám mít problémi s přebytečnými kily mi dodává neuvěřitelně krásný pocit. Doporučuji všem smilies/smiley.gif koukněte na facebook-

http://www.facebook.com/pages/…..2211315597

http://www.zsiluet.cz

červenec 12, 2012 12:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]