O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÝŽIVNÉ - KOLIK KOMU? PDF Tisk E-mail
Středa, 22 září 2010

Dobrý den, ráda bych se zeptala na problém ohledně výživného pro dvě dcery mého manžela (kterého jsem si vzala před devíti léty) - tj. nezletilou (16 let) a zletilou (21 let). Po celou dobu manžel platil na děti výživné v celkové částce 2500 Kč, přičemž mu matka dětí bránila ve styku, děti zmanipulovala tak, že odmítly pod vlivem matky se s otcem stýkat.

 

 

 

 

     Znalecké posudky to zcela potvrdily. Bývalá manželka si nyní podala návrh na zvýšení výživného - spolu se zletilou dcerou. Jejich požadavky jsou od roku 2007 navýšit výživné pro zletilou na 3500 Kč a pro nezletilou 3000 Kč.

 

      V rozhodnutí pak bylo stanoveno zvýšení výživného od roku 2007  do 1.2.2010 na 2.200 Kč a od 1.2.2010 na 3000 Kč měsíčně. Dlužná částka byla vypočítána ke dni 30. 9. 2010 na 53 200 Kč, které má manžel uhradit najednou!   Potřebovali bychom s manželem vědět, zda máme nějakou šanci na odvolání - alespoň na splátky dorovnávací částky výživného? Případně změny zpětného dorovnání, a to ne od roku 2007, ale od roku 2009, ve kterém nezletilá dcera nastoupila na střední školu, když do té doby chodila ještě na ZŠ... Zletilá dcera se svou právničkou hrozí zpětným dorovnáním pro ni také 3 roky zpětně, přičemž návrh podala už v době své zletilosti (září 2010). Má na zpětné dorovnání nárok?

 

      V našem manželství se nám narodil syn (nyní již 6 letý), a já z prvního manželství mám nezletilou dcerku (14 let); na kterou dostávám 1000 Kč měsíčně od bývalého manžela. Čtyři roky jsem byla na mateřské dovolené a pak celý jeden rok na úřadu práce. Pro vaši informaci: od roku 2005 jsme žili s manželem a dětmi jen z jeho platu a mé mateřské, pak jsem byla na ÚP, a následně zase jenom z jeho platu. Od 20. ledna toho roku se mi povedlo najít zaměstnání a já nastoupila do práce. Výplatu v plné výši jsem obdržela až v 10.3.

 

      Přesto při soudním jednání byl posuzován i můj příjem, ale naopak nebyly vůbec brány v potaz náklady na mou 14letou dceru a našeho 6letého syna. Bohužel, aby toho nebylo málo, tak můj otec těžce onemocněl (rakovina) a vlivem nemoci si už nebyl schopen vyřídit důchod. Takže jeho příjem od ledna 2010 je nulový, a mně tímpádem vyvstala vyživovací povinnost i na otce. Jsem jedináček, nikoho jiného nemá. Nedivte se, prosím, že píšu já, i když se jedná o výživné pro dcery mého manžela z jeho předchozího manželství, ale ono se to jedná přeci o naše společné živobytí...

 

Pokud někdo s tím máte zkušenosti,

budu ráda, když poradíte,

my si nevíme rady.

Iveta

 

 

 

Komentáře (12)add feed
Tak za prvé - požadavek na zvýšení výživného je pochopitelný a oprávněný, když byl devět let ve stejné výši. : Myška
Výživné 2.500,-- na dvě dospělé osoby je směšné vzhledem k nákladům na život. To, že se dcery s otcem nestýkají je úplně jiná věc.
Za druhé - měla bys pomoci otci vyřídit důchod, popravdě nechápu, proč jsi to dávno neudělala.
Za třetí - výživné na tvoji dceru je též směšně nízké, požádej soud o zvýšení.

Co se týká doplatku výživného jednorázově, jistě lze dohodnout splátky. Zajímal se manžel o tuto možnost?
září 23, 2010 07:46
Myško : Máňa z Počernic
1) Platil málo, to je fakt. Ale to jako na to ta ubohá chudá děvčata, zřejmě nemající co na sebe, takže zřejmě musí chodit velice spoře voblečená, přišla až po třech letech? No, tak na to přišly teď a budou dostávat vo 500 víc - když jim to stojí za tu námahu a vytrhne je to. Von je samozřejmě daleko víc zajímá ten stanovenej jednorázovej doplatek, za kterej si na dva tejdny vyjedou za hranice všedních dnů a pak zase budou pokračovat s holejma pr*cinkama.
Ano, Myško, plnej souhlas! Zkazit jim radost aspoň tim, že to budou dostávat ve splátkách!
2) Důchod tátovi mohla a měla vyřídit. Jenže chápu, že po stanovení diagnózy měli od ledna uplně jiný starosti. To se samozřejmě dá zvládnout i teď. Dojde to zpětně a těch, odhadem od ledna, přes 100tis. se hodí i teď.
3) O zvýšení na dceru požádat může, ovšem, jestli se jedná vo lempla s 6ti tisícovkama měsíčně (a zbytek do kapsy, jak je teď zvykem), tak z něj těžko něco víc vyrazí.
Divná doba!

září 23, 2010 10:25
... : Pavka
Iveto, tvuj příjem nebyl posuzován proto aby se z něj počítalo výživné, ale proto aby se posoudilo, zda jsi schopna živit se sama, či zda tě tvůj manžel musí živit. Blbá praxe je, že se už neposuzuje tvoje dítě z prvního manželství. 1000 Kč výživného je opravdu málo. Ne vždy se ale dá výživné u na takovéto dítě zvýšit, záleží co je tatík zač. Já své studující dospělé 21 leté dceři dávám 10000 měsíčně, otec je neznámo kde, takže si ji živím sama. A mě živí manžel :-D Píšu to hlavně proto, abys měla představu kolik stojí dospělé, samostatně bydlící dítko. Ono jak si to člověk uvědomí, pak se na to kouká možná jinýma očima. To co vám vypočítali je dneska poměrně nízké, výživné by se mělo zvedat každé 3 roky, nebo znovu posoudit. Proto to dopočítání zpětně. Rozumím, že tě to štve, ale než si kazit náladu, tak je lepší se tím nezabývat.Opravdu by to mohlo být horší.
září 23, 2010 10:35
Jo jo, divná doba, Máňo. Lemply platit nedonutí nic, ani basa, protože v ní nemusí pracovat, a ještě se tam mají mnohdy lépe než na svobodě. : Myška
Třeba soud výjimečně věděl, co dělá, když zvýšení, i zpětné, posvětil. A jak holky a jejich máma naloží s penězi, a jestli je vůbec uvidí, toť otázka.
Jsme rodina, které se rakovina nevyhýbá, spíš naopak, ale nedokážu si představit situaci, která by mi zabránila pomoci svému nemocnému rodiči získat peníze, tedy důchod. Jakkoli je rakovina velice závažnou chorobou, jako výmluva pro nevyřízení důchodu neobstojí, zvlášť pokud otec nemá jiný příjem, a je v podstatě na důchodu existenčně závislý.
Jestli je otec Ivetiny dcery lempl nebo není, to těžko posoudíme. Může to být tak, že není ochoten víc platit, nic nemá, nepracuje, a Iveta je ráda, že vůbec platí. Ale taky to může být jinak...

září 23, 2010 10:38
... : Pavka
Co mám v okolí zkušenost, doplatek 3 roky dostali všichni, kteří neměli výživné dlouho zvednuté. A 2500 Kč na 2 děti (tak jsem to pochopila já) je teda hanebně málo.
září 23, 2010 10:45
... : Pavka
Ještě k tomu co je nutné platit u vysokoškoláka, nedali jí koleje, takže platíme privát, tam jsme museli zažídit internet, cestovné, jídlo, nějaké oblečení, je to fakt šílené.
září 23, 2010 10:48
Ale jo, Myško, nejsme v rozporu : Máňa z Počernic
Jenom mě tak napadla situace, kdy mojí matku tohle onemocnění taky postihlo. Tedy - u nás nebylo CO vyřizovat po úřadech, zařizovat plný moci, výpisy a jánevimco. Už vše bylo vyřízeno. Ale kdyby nebylo - asi by se to taky odsunulo.
září 23, 2010 10:48
... : bb2
Aleno, to je ten správný, úplně nepodzimní pohled na život:-)) nakonec po 35 letech budeš na bývaláka vzpomínat v dobrém, a tak to má být :-)
září 23, 2010 18:31
... : bb2
eh, to patřilo pod Rozhádané střídavé rodiče...


září 24, 2010 17:01
trochu odbočím : Ivča
od Ivetiny otázky,ale u tématu zůstanu...Ex mi na syny dluží 59 500,- (na 18ti letého syna má platit 2 200 a na 14ti letého 1200...zvýšení jsem si nevymohla,poněvadž byl ubožáček bez práce).Pořád jsem doufala,že dostane rozum a marně.Když chvíli dělá,tak jen sezonně. Dala jsem mu exekuci na plat,ale asi zbytečně,protože u zaměstnavatele zřejmě zase skončil...Za celý rok jsem od něj dostala 5 tisíc...Musí být splněna nějaká podmínka,abych na něj mohla podat trestní oznámení?
září 25, 2010 19:28
Výživné : Renda
Vidím ,že nejsem sama ,ale u nás je to trošku jiné .Nám zustala z manželova manželstvi dcera,kterou nechce platí nám na ní 2000 kč a ted když jsme ji slušně požadali o svyšeni protoze dcera jde na stredni tak ani slyšet .tak nám nic jiného nezbývá než se obrátit na soud .hledám nějakou pomoc jak sepsat navrh.
srpen 27, 2012 17:38
Rendo, : d@niela
potřebuju víc informací, poradím ti - ale napiš mi na adresu:

daniela zavináč kudlanka.cz,

ano?
srpen 27, 2012 21:00
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]