O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOMÁCÍ NÁSILÍ - NEUVĚŘITELNÉ PRO JINÉ PDF Tisk E-mail
Neděle, 19 září 2010
Přejít na obsah
DOMÁCÍ NÁSILÍ - NEUVĚŘITELNÉ PRO JINÉ
Strana 2
Strana 3
Strana 4

 

 

 

 

 

 

      Už i naše okolí si i přes mojí snahu vše skrýt, všimlo, že jsem nějak zamlklejší a že už nejsem tak veselá, jako jsem vždycky byla. To když jsem řekla svému partnerovi, tak se zase rozčílil a poslal mého příbuzného, který měl dobrý postřeh, do… Hádal se kvůli absolutně neuvěřitelným věcem, cokoliv mu stačilo jako záminka. Situace tak postupně pokračovala, hádali jsme se každý týden nebo 14 dní. Až to došlo tak daleko, že loni na Vánoce mě tak naštval a ponížil, že jsem mu dala pohlavek. Já už se také přestala ovládat… Jenže - on mi ho trojnásobnou mužskou silou v pohodě vrátil, takže jsem vzala druhou o zem. A tak to pokračovalo i nadále, jenže mě po takové facce pak vždy dva dny bolela hlava a sanice. Mám pocit, že to přechází už z psychického do fyzického nátlaku. Nebo už obojí dohromady, nevím. Nejvíc mu vyčítám to, že na mě řve sprostě i před synem a jednu facku mi také uštědřil před ním.

      

 

     Víte, on pochází z rodiny, kde se rodiče pořád šíleně hádali a taky to předvedli jednou i přede mnou. A jeho otec svoji manželku i bije. Můj partner odešel velmi brzy z domova, měl toho tam prý plné zuby. Jen pro vysvětlení, partnerův bratr má také problémy s depresí, a to je dost na to, abych byla hodně opatrná. V téhle rodině je to prostě průšvih, nějaká zátěž. Vím, že pokud bych se svěřila mojí rodině, okamžitě by ho zavrhli. Už jim něco málo i říkám, ale s plnou pravdou si opravdu ven netroufám. Ale věřím, že jestli to bude nutné, udělám to.  Naše rodina byla vždycky fungující a měla jsem dobré a pohodové zázemí, z domova jsem odcházela v pětadvaceti letech. I teď v nich mám jedinou a silnou oporu.

 

 

      Přála bych si mít ale oporu v partnerovi. A rozhodně mu nedovolím, aby v naší rodině nastolil poměry, které měl sám doma. To budu radši opravdu sama.  Ošklivá nejsem, peníze si taky vydělám. V práci jsem měla víc než on a i na mateřské chodím částečně do práce a navíc vím, že pokud by bylo třeba, rodiče by mi v nouzi pomohli. Je zvláštní, že už ani nevím, jestli ho mám ještě ráda – tedy tak, jako jsem ho měla ráda na začátku, nějak ten vztah k němu nedokážu specifikovat. Mám ho ráda, ale nesmířím se s ranami a bolestmi, které mi za těch pár let způsobil a které mu nikdy neodpustím.

 

 

     Říkám si, že ať je radši syn se mnou v klidu, než aby žil v podobné rodině, jakou měl můj partner.       

 

 

    

Moc vám děkuji,

že jste strávili čas nad mým příspěvkem

a budu moc ráda, když mi řeknete, co si o tom myslíte.

 

Jana

 

 

 

Komentáře (22)add feed
Proboha : Milan2
na co čekáš? Až tu kudlu použije na tebe?
září 19, 2010 16:59
... : HankaG
Plný souhlas s Milanem2. Jelikož se nezdá že byste na něm byla finančně závislá (zdá se to skoro naopak), tak myslím že by jste se měla odstěhovat, chodit s kamarádkami, chodit tancovat a mít chlapečka v klidu. Ono když ženská dá facku muži tak se celkem nečeká že by to vracel nebo dvounásobně vracel, obzvláště když je to v reakci na jeho jednání.
Separace je jak víte první krok k rozvodu ale nemusí být. Každopádně se do pořádku dáte jen odděleně od něho. Znám takový typ a vím že se to nezlepšuje, naopak. Pozor abyste se nebála chodit ven vzhledem k podlitinám a jizvám a to se může stát pokud to tak necháte.

září 19, 2010 17:49
Jano, : Mikin
neboj, vsechno se spravi. Alespon nacas. Ty mu reknes, ze odchazis a on se zmeni. Slibi, ze se zacne lecit, ze prestane pit a ze na tebe uz nikdy nebude hruby. Bude vyhrozovat sebevrazdou, bude prosit. Pokud mu uveris, tak svoje sliby na cas i splni a prozijete spolu krasny mesic, nebo i dva. Pak se bude vsechno opakovat. Ty se s nim nakonec prece jen rozejdes a on bude narikat, ze jsi mu nedala jeste jednu sanci. Jenze ty jsi mu tu sanci dala. Uz aspon stokrat.
smilies/undecided.gif
Moje rada zni - okamzite pryc, obratit se na organizace ktere podporuji tyrane zeny, v pripade potreby i na policii.


září 19, 2010 18:24
první krok : vlk
jsi udělala, začala jsi o své situaci mluvit, psát, uvažovat. Teď už se nezastavuj až do doby, kdy budeš v klidu a pohodě, co nejdál od magora. Jinak se nazvat nedá. Je nemocný a ty ho nevyléčíš, je nebezpečný tobě, dítěti i okolí. Pryč od něj. JEDNEJ HNED! Vše bude dobré, pokud budeš sama chtít, neboj se překážek, překonej strach, najednou potkáš lidi, kteří pomohou, poradí, beze slova podají pomocnou ruku. Ale nepřijdou sami, potkáš je, když půjdeš dopředu a magora necháš daleko vzadu.
září 19, 2010 19:32
Jen pro pořádek : nema problema
Vybrala sis násilníka. Za to nemůžeš, na čele to napsaný neměl.
Zato ale můžeš ovlivnit to, jak se věci budou vyvíjet dál. Píšeš, že Tvůj muž vyrůstal v rodině, kde otec mlátil matku a poznamenalo to jeho bratra i jeho samotného. Teď v takové rodině vyrůstá Tvůj syn. Tohle chceš?
září 19, 2010 19:52
Máš : Linda1
zázemí ve své rodině, tak tam začni. Neboj se, a běž za mamkou a i taťkou, a pověz jim vše. Pomůžou ti. Je spousta žen, které nemají ani za kým jít, ty máš obrovskou výhodu. Ještě by to chtělo, aby sis byla na sto pro jistá, že už s ním nechceš být. Ale rodiče ti pomůžou otevřít víc oči. Už tak vidíš toho sama dost, začínáš si uvědomovat, že tohle je zlé. To je další bod pro Tebe. Žiješ s tyranem, a bude to jen a jen horší. A nemáš právo udržovat syna v takovém prostředí, uvědom si to!
Chlapec potřebuje hezké dětství. Ovšem jestli se kouká na to, jak tatínek jednu flákne mamince ... ? Co říkáš ? Je to zdravé, aby to chlapec viděl ? Aby v tomhle vyrůstal ? Nebo chceš dál čekat, až tatíček znovu vytáhne nůž? Co když ho obrátí proti chlapečkovi, jen aby tě vydíral ? I tohle je možné. Začni sebe a chlapečka připravovat na definitivní odchod od tyrana, začni tím, že se svěříš rodičům.
září 19, 2010 20:17
Holčičko, : Ája
všichni, co tu píšou, mají pravdu. Jen si dovolím posunout Lindin komentář - já bych to viděla maličko jinak - ne zační sebe a chlapečka připravovat na odchod, ODEJDI! Není nač čekat. Včera bylo pozdě. A zkus se zamyslet nad větou, kterou píšeš- že přemýšlíš o tom, zda ho máš ještě ráda. Jani, neblázni! Jak můžeš PŘEMÝŠLET o tom, jestli máš ráda někoho, kdo Tě mlátí? Koho se bojíš? Nejen že není špatně ho nemít ráda, je to naprosto normální a cokoliv jiného je přes čáru! Zkus si tohle uvědomit... Popadni chlapečka a jdi k rodičům nebo k bráchovi. Říkalas, že jsou fajn, myslím, že by je moc mrzelo, kdybys jim neřekla o svém problému a nedovolila jim pomoci Ti.
Znova a znova si čti komentář od nema problema. Do kamene tesat!
Moc Ti držím palce a přeju hodně sil. MUSÍŠ je najít, už kvůli chlapečkovi!
září 19, 2010 20:57
na co prosím Tě čekáš???? : Inka
smilies/cry.gif smilies/cry.gif smilies/cry.gif
září 19, 2010 21:06
... : xPaja
Vždy když si přečtu podobné řádky, uvažuji nad těmi ženami, co je vlastně v tom svazku drži. Nemají kam odejít, nemají peníze, nebo co? Raději přeci budu sama, než žít v takovém prostředí. Sama jste podotkla, že rodiče Vašeho manžela se hádají , Vaše rodina byla a je v pohodě. Co jednou bude říkat partnerka Vašeho syna z jakých to poměru je? Myslím, že zdaleka není tak těžké žít sama, jako žít s takovým despotou. Svěř se rodičům, člověk má daleko větší odvahu udělat něco, pokud má o koho se opřít. Tvůj partner přeci není tvá opora !
Hodně síly udělat v životě zásadní změnu!
září 19, 2010 21:16
Ani řezník : Krakonoš
nedává P R A S E T I druhou šanci. Tak nevím, proč bys měla ty. A co čekáš, že se tady dozvíš? Přestaň se vobelhávat, protože neplatí:
A rozhodně mu nedovolím, aby v naší rodině nastolil poměry, které měl sám doma.

Už jsi mu to totiž dávno dovolila a nechápu, že když jsi schopná tenhle dopis napsat, nejsi schopná si ho po sobě taky přečíst - sama jsi už všecko popsala a vodpověď dávno našla. Vodejít jsi měla zhruba v ten den, kdy ti udělal první scénu kvůli hiphopovýmu tancování - kolik je to let?
Na co ještě čekáš? Už fakt hodně přetahuješ! A přitom máš lidi, který ti pomůžou!
září 19, 2010 23:27
Jedinej komentář: Zase ta prostata! : Máňa z Počernic
"...Mám ho ráda, ale nesmířím se s ranami a bolestmi, které mi za těch pár let způsobil..."
září 20, 2010 06:57
Jani, : Míška
ano, ty poměry už jsi dávno dovolila. A tvůj syn, pokud vyroste ve stejných poměrech, může se přece jednou chovat stejně jako jeho táta, jeho děda. Má nárok na hezké a klidné dětství,třeba bez táty. On si vybrat nemůže, ani to změnit. Ale ty máš možnost volby.
září 20, 2010 08:20
Jano, : bb2
budu moc ráda, když mi řeknete, co si o tom myslíte.
myslím, že ten vztah nemá šanci, zato ty máš šanci nastolit svému dítěti doma takové poměry, na jaké jsi byla sama zvyklá. Klid, pohodu, normální život. Nebude to jednoduché, on bude vyvádět a rozhodně doporučuju zasvětit do situace rodiče. Jsou to rodiče, stačí naznačit a budou v pohotovosti připraveni pomoct. To se bude hodit, určitě nastanou situace, kdy budeš muset konat rychle a táta s autem nebo maminka s pár korunama v záloze budou darem z nebes.

Neubližuj svému dítěti ani sobě tím, že s tím chlapem zůstaneš. Za 10 let budeš trpce litovat ztracených zkažených let svých i dítěte, když to změní, nebudeš litovat ničeho. Ani toho, žes ho potkala, protože máš od něj syna a z něj v tvé péči vyroste pohodové, spokojené dítě.

Život je náročnej i tak dost, tvé dítě bude mít často s čím se prát, tak ať je silné a nenese si zátěž z dětství, která ho oslabí.
září 20, 2010 10:33
buď hio vyhoď, : alena puntík
nebo se odstěhuj. Včera bylo pozdě. Na co vlastně čekáš? Až tě zabijeVdaná za něj nejsi, tak není co řešit. vyměň zámek,sbal mu kufr a postav mu ho za dveře. To je jediný řešení.
září 20, 2010 17:27
Ach jo, : Macesska
co dodat? Co se návyků a vzorců získaných v původní rodině týká, jsem veliký skeptik a myslím si, že se něco takového dá překonat jen velice vzácně smilies/sad.gif

http://www.videacesky.cz/reklamy-reklamni-spot-video/stop-domacimu-nasili

http://www.videacesky.cz/reklamy-reklamni-spot-video/experiment-s-domacim-nasilim
září 20, 2010 17:37
Dopis do poradny : Máňa z Počernic
Milá Kudlanko, věřím, že mi poradíš správně.
Jmenuji se Darinka, je mi 9 let a chodím do 3.B. Skoro každý den mě ve škole zmlátí spolužák Kája. Když mě zrovna nemlátí, tak mi hodně ošklivě nadává.
Milá Kudlanko, udělej, aby mě aspoň nemlátil. To nadávání snesu, protože vím, že to je z lásky, a taky dobře vím, že si to zasloužím, protože zrovna třeba včera jsem měla nakřivo nataženou ponožku.
Představ si, milá Kudlanko, že spolužačky mi dokonce radí, abych se na něj vykašlala. Tak hloupé rady slyšet nechci, ony nevědí, co to je láska.

září 21, 2010 10:42
Odejdi dokud je cas : Jana
Jani,
myslim,ze jsi vydrzela dele,nez jsi mela,...nedovedu si predstavit,ze by se mi neco takoveho delo v rodine,never,ze se manzel ,,napravi,,prekrocili jste spolu Rubikon,nastaly situace,ktere se nemely stat,bud si zvolis trapeni nastalo,nebo odejdes a zacnes casem znovu.Mas dite,musis myslet na nej a aby vyrustalo v klidu a lasce.Drzim ti palce,hodne stesti a odvahy!! Jana
září 21, 2010 22:46
Znám to : Pančelka
odejdi.Já o jsem to zdaleka neměla tak hrozné jako ty a taky jsem to velmi dlouho vydržela, nějak jsem nechápala, že jediná cesta je jít pryč. Teď jsem se opět vdala, je to pár dní, a velmi pečlivě jsem si rodinu, ze které muž pochází, prohlídla!
září 23, 2010 14:56
uteč : mi.rek
co nejdřív. a příště si líp všímej, jak se k sobě chovají rodiče tvého potenciálního budoucího..v jakém "normálu" vlastně vyrůstal..
září 27, 2010 11:51
to nemusí být vždy stejný, : Marie1
naši se děsně hádali a naopak mám hádavého manžela já. A máma byla až maniak na pořádek a mne uklízení zase moc nebaví smilies/wink.gif
září 27, 2010 12:54
treba si, : jaja
Marus,tvoje maminka taky rikala o tatinkovi rikala jak je desne hadavy..-smilies/wink.gif smilies/grin.gif
září 28, 2010 06:58
vím co prožíváš : devil
Když jsem si četla tvůj příběh, uplně se mi vybavil ten můj. mám doma to samé. také se bojím toho, když se má vrátit domů, co zase všechno budu kráva ....... a to další ani napsat nemůžu . jak píšeš hledá si maličkosti jen, aby mě ponížil, znemožnil před rodinou a hlavně před dětmi.
listopad 16, 2010 17:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]