O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

FUNEBRÁČEK PDF Tisk E-mail
Úterý, 14 září 2010

Tak jsem se zas vydala  autobusem č. 390 do naší  zlaté matičky stověžaté. Musím říci, že, pokud netáhnu těžký nákup, nebo jiné těžké zavazadlo, dávám přednost autobusu před autem - nehledě na to, že tak jako tak, žádné nemám.

 

 

 

    Nicméně v autobusu je mnohem víc místa, lze si tam v pohodlí natáhnout nohy, malebnou povltavskou krajinu sledovat z výšky a taky se radovat, že sedím v něčem přece jen bytelnějším, než škodovka.  A taky proto, že řidiči krásných a drahých automobilů sdílejících s vámi stejnou silnici, předvádějí takové kaskadérské kousky, že vám kolikrát tuhne krev v žilách.

 

 

     Dneska na sedadle přes uličku vedle mě seděl pán s malým chlapečkem. Víc jak čtyři roky mu nebyly. Tatínkovi jakoby z oka vypadl. A krásně mluvil ... a i to, co říkal, stálo za to. Proti nám jela sanitka a když nás míjela, řekl chlapeček  jasným hláskem:" Hele tati, sanitka... no, to se někomu něco stalo, viď, že už je mrtvej?" Tatínek řekl, že asi mrtvej není, to by pro něj nejela sanitka, ale pohřebák. "Nojo," zafilosofoval synek, „ale co když umře, než ho dovezou do nemocnice?"

 

 

 

     Jedeme dál a u silnice stálo nabourané auto."Jéje, nehoda," zaradoval se chlapeček. To je ten řidič určitě mrtvej, to by ta sanitka nejela pryč."  Tatínek řekl, že třeba né, že ten řidič byl asi v té sanitce.  A vezou ho do nemocnice. "A než ho dovezou - bude mrtvej", kontroval chlapeček.

 

     "Taky by moh umřít, až ho budou operovat..." pravil ještě hoch s nadějí v hlásku a dodal: "Umře každej"...

 

      Přemýšlela jsem, v jaké dobře to žijeme... pro takový dítě by podle mého náhledu, by nejstrašnější představou měl být vodník, drak, nebo vlk, co jde sežrat Karkulku. A říkala jsem si, kde k takovým názorům chlapeček asi mohl přijít.

 

 

      Prohlížela jsem si toho tatínka - a ten vypadal vysloveně slušně. Oholenej, učesanej, čistý džíny, košile, svetr.. .nevypadal ani jako masový vrah, ani jako majitel pohřebního ústavu... spíš jako ouřada... Ale co, žijeme v šílené době, kdy nic není takové, jak to vypadá. Copak z toho chlapečka asi bude? Možná řezník, možná slavnej patolog, možná nájemný vrah, možná funebrák... kdo ví? Možná všecky překvapí a stane se ministrem obrany. Nebo vnitra.

 

 

Alena Puntík

 

 

Komentáře (38)add feed
Z chlapečka : Aknela
nejspíš vyroste úplně normální člověk. Takováhle fascinace smrtí je u dětí tohodle věku celkem běžná a nemá nic společného s tím jakým směrem se budou jejich zájmy vyvíjet až trochu povyrostou. Chlapeček se nejspíš nedlouhou dobu před touhle příhodou poprvé v životě setkal se smrtí a zkoumá jí jakožto nový fenomén, částečné tabu, fascinující věc.
Kamarádky synek přibližně v pěti letech vedl podobné řeči, doma v loutkovém divadýlku pořádal pohřby, všude maloval kostlivce a lebky a hrobečky. Výlet na hřbitov považoval za největší odměnu. Můj syn se zase po smrti svého pradědečka začal všech starších příbuzných vyptávat kdyže to už umřou a jak bude vypadat jejich pohřeb.
září 15, 2010 01:38
... : HankaG
Já jsem tohle přesně v tomhle věku mívala -to že někdo "umře" a už “nebude” byl nepochopitelný pojem a vzbuzovalo to duševní stavy prázdnoty a smutku a dokonce si vzpomínám že jsem měla vizuelni představy otevřeného prázdného prostoru.
září 15, 2010 02:03
Alena : opas
Tvoje fascinace "drahymi auty" a zanedbanou vychovou deti mne neprestane bavit smilies/grin.gif
září 15, 2010 09:57
... : bb2
opasi smilies/smiley.gif
září 15, 2010 10:07
... : bb2
Když měly děti asi pět a půl a dva a půl roku, v prosinci před vánoci jsem chytila průvan, z průvanu nastydnutí, z nastydnutí bolení ucha, které se roztáhlo do čelisti, byl z toho zánět okostice a absces. Antibiotika nezabírala, nakonec mi asi dva dny před svátky ve špitálu rozřízli krk, vyčistili, zavedli drén, píchli koňskou dávku antibiotik, podepsala jsem revers a manžel si mě se splaskávajícím otokem a ofačovanou odvezl zase domů. Doma jsem se svalila na gauč a začala usínat, byla jsem strašně unavená a konečně měla po bolesti. V polospánku vnímám dvě malé postavičky u gauče a slyším:
Maminka umře?
Né,neumře.
Jak to víš?
Tatínek to povídal
Ahá.
To je dobře, že neumře, že jo?
Jo. Ale cukroví upekla a stromeček pro ježíška už taky máme.
Co by pak asi dělal ježíšek s těmi dárky, co už má určitě pro maminku nakoupený?
Ty bysme si asi museli rozdělit. Přece je nemůžeme nechat pod stromečkem.

A spokojeně odešli, že základní logistický problém vyřešili:-)
září 15, 2010 10:17
dvakrát na téma hřbitov : mia
skutečná příhoda /vyprávěla starší paní v čekárně u lékaře/ - vnučka se ptá babičky "babi proč pořád chodíš na hřbitov?" odpověď "no protože tam spí dědeček, tak mu tam nosím kytičky". Vnučka na to "babi až umřeš Ty, tak já tam taky za Tebou budu chodit a nosit Ti kytičky". Dětská upřímnost je odzbrojující smilies/smiley.gif


přišel mi email minulý týden, prý nejlepší vtip roku. Dvě dámy jdou kolem hřbitova opilé z flámu a chce se jim na malou. Tak je nenapadne nic lepšího než skočit mezi pomníky. čím se ale otřít? První vezme kalhotky, otře se a odhodí. druhá má drahé luxusní prádelko, tak je jí ho líto. sáhne tedy po stuze z věnce na hrobě a otře se. Druhý den si jejich manželé volají: "je to nějaké divné, ta moje vyspává a vrátila se dole nahá bez kalhotek." na druhém konci drátu se ozve: "To nic není, moje též vyspává a má přilepenou na zadku cedulku Nikdy na Tebe nezapomeneme. Hasiči z Kunratic".
září 15, 2010 10:52
Už jsem to tu psala : alena puntík
13. srpna mám svátek. Jsou to asi dva roky, co mi k svátku přišla sms:"všechno nejlepší k svátku přeje máma" Ovšem moje máma byla v té době šest let po smrti. Chvíli jsem na to koukala a pakjsem odepsala:"Děkuju za přání - a to jsi v nebi, nebo v pekle? No, jestliv nebi, tak to tam mají ty chudáci teda peklo." A odeslala jsem to. Za chvilku zazvonil telefon a volala úplně cizí paní, která měla taky dceru Alenu - a popletla číslo smilies/grin.gif smilies/grin.gif
září 15, 2010 11:19
Opasi : alena puntík
projeď se někdy po Strakonický
září 15, 2010 11:23
... : mia
a pěkně s kamerou smilies/cheesy.gif
září 15, 2010 11:26
pobavily jste : Aloda bb2 a mio,
muj synek mel peci o vanocku, abych jeste mohla udelat, dcera ho servala a dal jsem nevnimala:-) a s odskocenim jsem si krasne nabehla v Jesenikach, jsme sly s dcerou na exkurs na Dlouhy strane, pri niz jsem zjistila, ze mistecko u nejakeho betonu(hudrala jsem kterej idiot to tam mohl prsknout, do puste krasne krajiny, je vyusteni nejake stoly z te prehrady, kde je kamera, ktera stale snima veskery pohyb kolem - urcite me nikdo nevidel :-)
září 15, 2010 12:03
Hehe, : Krakonoš
Tak Aknela i opas to už napsali, takže můžu malou vodbočku, inspirovanou tou kamerou:

Hele opasi, vzpomněl jsem si nedávno na tebe: Po dlouhejch letech jsem boural - nezaviněně. Stál jsem (nejdefenzivnějc, jak jen stát umím smilies/cheesy.gif )a madam přede mnou do mě zprudka ve vzteku nacouvala (hádka s matkou na sedadle spolujezdce plus spěch plus chcíplej motor řidiče ve frontě před ní), měla kouli, tak mi vyrobila v nárazníku malý bebí , sobě pak zbořilá pátý dveře tak krásně, že už ten nákup vyndat normálním způsobem nešel. A já si řikal, tak teď si to zkusím užít, jako opas - nemám sice kameru, ale viník je jasnej, ani nezapírá.
Tak takhle jsem si to užil: Vypsat evropskej záznam nehody, nafotit, uklidnit paní. Časová ztráta cca 40 min, ale budiž. Pak jsem zjistil, že jsem to já, kdo bude lítat: Na pojišťovnu k likvidátorovi, aby si to moh von taky nafotit a taky vyplnit bumážky, no to už bylo v pr*eli pár dalších hodin a to už mně trochu vadí. No a nakonec samozřejmě servis a den bez auta, dobře, s tím se počítá, ale milá Česká pojišťovna, a.s. (toto opravdu nejni ani vomylem neplacená reklama smilies/grin.gif ) mi navíc voznámila, že moje vozítko nejni nový, takže mi strhnou amortizaci - 30% z vopravy si teda zaplatim ze svýho, čímž mě velice potěšili a vyloženě zpříjemnili den. A dorazil mě právník mýho servisu, se kterým jsem to konzultoval, protože jsem měl samozřejmě nápad chtít teda těch 30% po viníkovi nehody: "Chtít můžete," pravil ten dobrej muž,"ale vona vám to dát nemusí. A pokud byste se chtěl soudit, prohrajete to, protože podle zákona na to nemáte právo." No nebudu vás napínat - paní mi ty peníze bez problémů dala, za což jsem jí uctivě a několikrát poděkoval.
A tebe se opasi ptám: Tebe tohle vážně baví?????
září 15, 2010 13:17
Krakonoš : opas
nebaví... přijela asistenční služba, auto jsem jí odevzdal, za hodinu měl jiné a pokračoval.

Ohledně amortizace - nastuduj si judikát ústavního soudu II.ÚS 2221/07
září 15, 2010 14:05
alena : opas
Jezdím po Strakonické denně. Co máš za problém?
září 15, 2010 14:06
mia : opas
a jezdím tam s kamerou smilies/cheesy.gif
září 15, 2010 14:06
A máš Opasi bílý auto? : alena puntík
jestli jo, tak tos byl ty, co mu bylo blbý jet za autobusem. Chtěl předjet, ale ve vedlejším pruhu to nešlo, tak to zkusil z druhý strany, vjel do perotisměru - ale proti němu jel kamion, tak udělal "myšku" a vlítnul před auto, které jelo před tím busem, donutil ho prudce zabrzdit, takže do něj ten bus málem vlítnul, autobusák dupnul na brzdu a ten bezproblémovej frajer vjel do dalšího pruhu, udělal na nás "fakáče" a ujel...máš to nafilmovaný?
A pustíš nám to? Předpokládám, že tvý auto je hodně drahý, jinak by tě ta poznámka tak nesebrala.
září 15, 2010 14:59
alena : opas
Ani jedno auto nemam bily. Dovolil bych si upozornit, ze Strakonicka je ctyrproudova, aby nekdo mohl prejet do protismeru, musel by prekonat svodidla.
Takze bud nemyslis Strakonickou, nebo spatne vidis...
září 15, 2010 15:06
Jinak Opasi, : alena puntík
já problém nemám...ale budeš ho mít ty...ten řidič si zapsal tvou spz
září 15, 2010 15:07
plati varianta a : mura1
Takze bud nemyslis Strakonickou, nebo spatne vidis...

390ka po strakonicky nejezdi, ta jezdi spodem podel vltavy pres stechovice, mechenice a zbraslav

po strakonicky jezdi primestsky autobusy smer jiloviste a mnisek. (strakonicka je ta ctyrprouda silnice, co vede horem pres kopec kolem cukraku smer mnisek, dobris, pribram - to pro alenu, nikoli opase)
září 15, 2010 15:36
Alena: : opas
Jaky ridic? Nechapu...
Zacinam mit podezreni, ze se ti to vsechno nejak plete dohromady smilies/grin.gif
září 15, 2010 15:51
... : bb2
zkrátka, nemáš možná bílý auto a strakonická je možná 4proudovka, ale Alenka ví, žes tam byl, jel jsi v protisměru, řidič si tě natočil a máš to spočítaný :-)
září 15, 2010 15:56
opasi : mura1
ridic autobusu, cos mu delal na strakonicky pres svodila mysku smilies/grin.gif namalujte si to, vobrazek vzdycky napovi
září 15, 2010 15:57
Krakonoši, to máš ještě dobrý, : bb2
my máme dodávku starou rok, kooperativa zaplatila 50% z ceny opravy bez DPH, tj. z 18000, cca. Na aute nebylo videt nic, jen svetlo nepatrne uvolnene. Po srnci doplatek chtít nemůžeme, co když platí srně alimenty.
To už je podruhé během 12 měsíců na dvou autech, ta vysoká má na nás nějak políčeno.

Když občas přepnu a píšu bez diakritiky, je to proto,že mi na liště zablikají smsky a mozek automaticky "odpovídá" bez háček a čárků..i sem :-)
září 15, 2010 15:59
to mel stesti, : mura1
Po srnci doplatek chtít nemůžeme, co když platí srně alimenty.

ze alimenty a ne vdovskej duchod
září 15, 2010 16:02
bb2 : opas
Tak to si pletes pojmy - u vas sla oprava z havarijniho pojisteni, u Krakonose a u mne z povinneho ruceni vinika.
září 15, 2010 16:23
teda opas :) : bb2
vidím, že mne nijak nepřeceňuješ :-)))

Pojmy si možná občas pletu, ale v tuhle chvíli jsem si jen tak trochu postěžovala. Ten je od briese, víš.

září 15, 2010 16:46
Ano opasi, : Krakonoš
judikát znám. Taky se údajně v tom smyslu připravuje novela zákona. Leč praxe je zatím taková, že se od běžnýho - mnou popsanýho - postupu v případě soudního sporu soudy nižších instancí teprve začínají odvracet. Jinejma slovama - pokud bych se soudil a neměl zrovna štěstí na jeden z mála "vodvracejících se soudů", čekalo by mě několikerý vodvolání a pak možná vítězství, to celý kvůli 3500,- Kč, to by se mi vopravdu vyplatilo!

Jinak:
přijela asistenční služba, auto jsem jí odevzdal, za hodinu měl jiné a pokračoval.


Tak tohle kamaráde určitě né z povinnýho ručení viníka nehody, to tak možná z nějaký královský havarijní pojistky - tvojí. Takže to určitě nebylo zadarmo, tyhle luxusní služby, ale ty jsi to samozřejmě zaplatil, buď formou svýho patřičně vysokýho pojistnýho, nebo spoluúčastí. Nemám vobavy, že by někde nějaká pojišťovna pustila chlup ze svýho smilies/grin.gif smilies/grin.gif, na to je znám moc dobře.
září 15, 2010 16:47
Spíš mi napiš, : Krakonoš
jak ve svejch nezaviněnejch karambolech řešíš tu amortizaci ty. Platíš? Máš kliku na slušňáky jako já? Soudíš se? A baví tě to?
září 15, 2010 16:49
Krakonoš : opas
Přes pojišťovnu to teď řeším poprvé, předtím jsme to srovnali v hotovosti a já si to příležitostně nechal opravit.

Já nemám problém jít kdyžtak k soudu, kdyžtak to mám placený, tak co...
A je mi to jedno, já to v zásadě řešit nemusím, od toho jsou asisteční služby a DASka.
září 15, 2010 17:10
Krakonoš : opas
Jinak i právní a jiná asistence jsou z povinného ručení viníka - je jen tvoje mínus, že sis to zařizoval sám.
září 15, 2010 17:11
V dětství : babi
jsem měla ráda pohřby,už jako předškolní dítko jsem u nás na vsi s kamarádkami provázela
každý pohřeb,až za vesnici.Pár koní táhl krásný vůz,muzikanti hráli a všíchni plakali i my děti.Paní Alenko,až teď jsem přišla na to,proč jsem celý život byla zdravotní sestrou.
Díky Vám.
září 15, 2010 19:11
... : Los evropský.
K dětsko-pohřební tematice mám taky příspěvek: moje čtyřletá Majda dorazila z prázdnin od babičky a dědy a recituje tenkým hláskem: Občane pomni, my že jsme padli, abys ty mohl svobodně žíti. Následuj nás, až tebe vlast zavolá. Na rovech vašich nám nový vzrostl život. Pí. uč. ve školce šla pod stůl.My totiž máme u nás pomník padlých vojínů z 1. světové války - a ona pokaždé, když šli okolo, chtěla přečíst, co je tam napsaný.
září 15, 2010 19:32
:)) : bb2
Losice jr. vyhrála 1.cenu
září 15, 2010 19:41
Můro třistadevadesátkou jezdím denně : alena puntík
K Vltavě směr Měchenice, ˇ%Stěchovice atde, sjiíždí až ze Zbraslavi - a pak jede kolem Vltavy až do Štěchovic. Asi se mýlím - ale úšek mezi Baranďákem a Lahovickým mostem se nejmenuje Strakonická ? A jak teda.....mimochodem, dneska jsme tento úsek jeli půl hodiny....je to prostě oáza klidu.
září 16, 2010 11:26
Alena : opas
Ano, úsek mezi baranďákem a lahovickým mostem je také strakonická, ale neumím si představit, jak by tam někdo vjel do protisměru smilies/grin.gif
září 16, 2010 11:46
No tak to nevíš, : Krakonoš
milej opasi, co tyhle mladý aroganti v drahejch a ještě k tomu bílejch autech dovedou! Ty dou ve svý drzosi a bezvohlednosti tak daleko, že klidně skočej i svodidla, když de vo to dostat se do protisměru! smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
září 16, 2010 19:38
Krakonoši : Eja
Opravdu existují, tzv. "nehodové služby" (nebudu tu udávat konkrétní název, ať se nejedná o reklamu). Jednu jsem nedávno byla nucena využít, když mi jeden řidič na parkovišti totálně zrušil dveře od 13 let starého auta. A pojišťovna nechtěla zaplatit ani 50 % nákladů na opravu, že se nevyplatí opravovat tak staré auto. Tato nehodová služba mi poskytla náhradní vozidlo po dobu opravy, auto opravili, jejich právník za mě jednal s pojišťovnou a nestálo mě to ani korunu. Vše bylo hrazeno z poviného ručení viníka - tedy i ten právník.
září 17, 2010 19:25
Tak to je pecka! : Krakonoš
To jsem fakt netušil a budu tedaq pátrat pro příště. Říkáš teda, že existuje cosi, jako "povinněručeňovej ombudsman"? Firma, která za pomoci svýho právníka donutí pojišťovnu konat to, co by vlastně měla pojišťovna udělat sama vod sebe, protože vod toho tu je a vod toho si všichni to dost drahý povinný ručení platíme? Dokonce donutí pojišťovnu cvakat nad rámec toho, co jí ukládá zákon, protože zatím žádná novela vohledně amortizace nebyla přijatá a uspět za pomoci nálezu ÚS, citovanýho vejš, je jen velmi hypotetický? To je krása, až mý srdce jásá! Ta firma a její právník samozřejmě nežijou ze vzduchu, má svoji režiji a tahle režije jde nakonec z kapsy zmíněný pojišťovny viníka? Takže kdyby ta pojišťovna hned udělala to, co má, ušetřila by? Kniha "Kronika města Kocourkova" nemohla vzniknout nikde jinde, než v týhle zemi, to je jasný. smilies/grin.gif Pravda, amíci maj Hlavu 22, holt společnej křesťanskožidovskej kulturní základ našich civilizací se nezapře. smilies/cheesy.gif smilies/wink.gif smilies/grin.gif
září 18, 2010 18:30
Krakonoši : Perda
nalezla jsem, samolepku s tel. číslem jsem objednala pro celou (širokou) rodinu.
Ejo moc díky, jestli to opravdu funguje jak píšou, je to bezva!!
září 23, 2010 23:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]