O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HUBNUTÍ A JÁ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 13 září 2010

Tak jsem se hluboce zamyslela při čtení série článků na Kudlance (nových i těch starších - co jsou na fóru) na téma hubnutí. Pravdou je, že bych potřebovala zhubnout jako sůl. Při pohledu do útrob mé skříně na mě jdou mdloby, protože mi sednou jedny kalhoty z deseti a na zbytek se vesele práší. Říká se, že věci, které na sebe neoblečete tři roky, máte vyhodit.

 

 

 

 

 

 

 

      No - to ale nemůžu! To bych si regulérně připustila, že zůstanu tlustá a to v žádném případě nehodlám!

 

     Ano, problém je v mé pevné vůli. A s tím spojeným občasným pocitem, že to není ještě tak hrozné. Zajímavé je, že pocit, že to není tak hrozné, se mne většinou zmocňuje při pohledu na nějaké dobré a pochopitelně ne příliš dietní jídlo. Kdežto při náhodném pohledu do výlohy si naopak říkám „Ale fuj, měla bys s tím něco dělat".

 

     Proto velmi vítám úžasný Danielin nápad s hubnutím na Kudlance. Myslím, že by se nám konečně mohlo podařit spojenými silami zbavit aspoň několika přebytečných kilogramů. Co si budem povídat, každé kilo je znát. Hlásím se dobrovolně ke sledování mých špeků a ke zveřejnění, čeho je třeba. Ale - kdyby někde prodávali pevnou vůli, šla bych si dvakrát a ráda sáhla hluboko do kapsy!

 

      Takže si myslím, že v tomhle případě opravdu není důležitý zvítězit, ale zúčastnit se a zhubnout aspoň pár kilo. Nebo deka? Nebo alespoň už nepřibrat? I to je někdy výhra. A hlavně - vydržet!

     Víte, co je nejhorší? Že i když člověk ví, že změna musí být trvalá, tak i když se to podaří, tak po roce, dvou, se kila začnou nenápadně plížit zpět... Ale tenhle boj se zkrátka nesmí nikdy vzdát, protože pak.... pak.... bychom byly staré.

 

      A to není otázka věku, ale pocitu. Takže, vzhůru do boje! 

 

Kamila

 

 

Komentáře (12)add feed
Josef Mánes, kdyby žil, : strejda
by z Vašeho předsevzetí hubnout neměl velkou radost. Ne, ne... smilies/grin.gif
Já to podám lapidárně. Ženská má být "tak akorát..." Já vím, že výraz "tak akorát" je výrazem velmi relativním. Co člověk, to jiný názor na slůvko akorát a proto to upřesním: Chlap, když si plácne, by se neměl zranit o kostru.
Tak hodně zdaru, ale i rozumu ve Vašem předsevzetí.
září 13, 2010 22:05
Diky strejdo, : Alena P-H
dycky jsi mi byl sympaticky ale ted jeste vic!
No na mne by si teda zadny pri placnuti o kostru neublizil. Ale uz brzo to nebezpeci vznikne. Uz jsem si dala kus cerstveho chleba s domacim syrem a z nasi zahrady dopestovanoym rajcetem...mnam. Uz mam silu do hubnuti. smilies/smiley.gif
září 13, 2010 23:10
Aleno P-H, : strejda
trošku to vylepším. ...kus čerstvého chleba, kus pečeného bůčku s kurečkou a kmínem (krájený na prkénku), k tomu kyselou okurku, ale i to rajče. A pivo. To je přímo obřad. smilies/grin.gif
září 14, 2010 00:54
Jo tak bůček ! : wendy
Ono strejdo je hezké být akorát, akorát když se pak nevejdeš do svých několika oblíbených kalhot a taky to triko přes břicho nějak pruží a do schodů se ti nechce - pak pro to zdraví by člověl měl něco málo udělat. A k tomu se chystáme. Obava, že by z nás byly kostry, je bezpředmětná.
smilies/wink.gif
září 14, 2010 07:43
ano ano : Kamila
to říkával už Šimek s Grossmannem, že kdo potřebuje zhubnout by měl dobře jíst a hodně spát, aby tělo mělo sílu se proti tloušťce bránit!
září 14, 2010 08:26
Tak : Milene
čerstvej chleba, se sýrem, s bůčkem. smilies/angry.gif Já jsem posnídala tuhej celozrnej a přesvědčovala se, že to není dieta ale změna stravovacích návyků. smilies/wink.gif smilies/wink.gif
září 14, 2010 09:56
Když von né káždej má štěstí tloustnout do krásy, : Krakonoš
znám nádherný baby, který maj určitě nejmíň deset, možná i víc kil "nadváhy", ale jejich postavu to skoro vylepšuje, uměj to pěkně nosit, máj krásnou pleť, celý je to furt takový pevný a je radost se na ně jen podívat, natož mít možnost si plácnout smilies/cheesy.gif. Jenže pak jsou bohužel typy, a nemůžou za to, který vobjektivně těch kil navíc maj míň, jenže blbě rozloženejch, neforemnejch, zkrabatělejch, klepajících se... A tam jsou všecky kecy vo Mánesech jen smutnym strkáním hlavy do písku, ty prostě maj dvě možnosti - zhubnout, nebo bejt vošklivý. Je to nespravedlnost jak hrom, a to nepočitám jedince, který můžou žrát jak Boeing a jsou furt vychrtlí. Já vosobně taky tloustnu do hnusna, takže musím čas vod času zabojovat a sundat to, zatim se to jakžtakž daří. Takže těm, který serozhodnou s tim něco dělat, držim všecky palce smilies/cheesy.gif.
září 14, 2010 13:31
Krakonoši, to jsi napsal krásně. : mamča
Baculky mají zpravidla krásně vyžehlenou pleť a pokud jsou pevné, je to radost pohledět.
Já mám tu smůlu, že taky bohužel tloustnu do oškliva. Většinu života jsem chrastila kostma, a manžel si moje případné tloustnutí pochvaloval, protože jsem tloustla na těch správných místech - jo, až na velikost poprsí 75 F. smilies/cheesy.gif
S přibývajícím věkem zřejmě nějak víc působí přitažlivost zemská, takže se "tloustnutí" odehrává o pár desítek centimetrů níž, a nevyžádaný špíček vytváří pěknou pneumatiku, že by sám pan Michelin záviděl.
Pokud nám ale chybí pevná vůle, (k hubnutí) nesmí nám chybět smysl pro humor.
A s tlustýma lidma (všema co znám) bývá sranda. smilies/wink.gif
září 14, 2010 17:26
No já nevím : Pančelka
je to pořád dokola. Pořád se to mluví o vůli a do boje a tyhletytamty, ale nějak se mi zdá, že většině hubnoucích nedochází, že se prostě budou muset omezovat a hejbat už furt. Jinak jsou to o tý vůli jen zbytečný výkřiky.
září 14, 2010 19:46
Pančelka : mamča
Někdy hejbání nestsčí. Změny metabolismu přicházejí samy od sebe s věkem, a i když se "tlustěnka" omezuje v jídle, špíčky zůstávají na svých místech.
Ke krátkodobému hubnutí pak pomáhá žlučníkový záchvat (kdo má žlučník), třídenní migréna spojená s gruntováním zažívacího traktu, a podobné lahůdky.
Tělo má ovšem jakousi tvarovou paměť, takže se za pár týdnů vrací do podoby "předvyblitím". smilies/grin.gif
září 14, 2010 21:15
no : Iris
vy to tady vedete smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Jak to čtu, dostávám chuť pojíst, i když je půlnoc.Bůček s kurečkou, okurčička, prkýnko...jak jsem dosud neměla chuť, tak teď ji mám.
Ale vážně - také držím palce.Na hubnutí funguje trápení, ale to stojí za starou belu, není to zdravé.Takže pohyb a zdravý životní styl nechť se daří všem, kteří to potřebují a stojí o to vážně a napořád.Buď fit smilies/wink.gif
září 15, 2010 00:16
Když jsem brala jisté nejmenované léky, : Aneli
úplně totálně mi zničily chuť k jídlu i prožitek z něho. Nikdy jsem neměla s váhou problémy, ale bývala jsem tzv. "žravá", jak mi občas závistivě připomnělo okolí smilies/wink.gif. To skončilo. Neměla jsem chuť absolutně na nic. Čokoláda, sladkosti, poháry, bůček s kurečkou smilies/cheesy.gif - absolutně nic mi to neříkalo. Pokud jsem někdy náhodou měla hlad, tak po snězení dvou soust z oběda bylo po hladu smilies/sad.gif. Ovšem pokud jsem se "násilím" nenajedla, tak mi bylo špatně. Docela dost smilies/angry.gif smilies/angry.gif. Hodně nerada na toto své životní období vzpomínám, protože jídlo pro mě vždycky znamenalo potěšení a najednou to byla řehole. Všem tlustejm jsem záviděla a jak!!! Další problém bylo to, že jsem nevěděla, co mi to způsobuje. Pak se přišlo na ty léky, vysadila jsem je a vše bylo po určitém čase O.K., ale podobný zážitek fakt nikomu nepřeju. Radši mít nějaké to kilo navíc a být spokojená a v pohodě, než vystresovaná hubená twiggy ...
září 15, 2010 08:42
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]