O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POSÍLEJ, POSÍLEJ!!! PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 srpen 2010

Co jsem si to jen zpískala! Myslela jsem to dobře, ale ... No, musím vám to všechno vysvětlit: za celá ta léta se mi nepovedlo naučit svého drahého tříčtvrtku "něco" s počítačem. Horko těžko se naučil ovládat DVD... Původně jsem totiž měla v plánu, že mu občas pošlu nějaká ta dvd s filmy či pořady, které má rád. Například Všechnopárty, nové i starší české filmy,  nějaké ty archivní a co já vím ještě ...

 

 

 

      Teď občas, během prázdnin, v televizi jedou starší filmy docela dost, taky pořady jako "Hovory H", starší estrády - prostě "vykopávky". A taky jsem začala konečně na dvd stáčet některé videokazety. Když odešel ve svých osmnácti" do světa" Robert a později odletěla do Ameriky Lenka, zůstala jsem najednou sama a nevím proč, začala jsem tenkrát hodně nahrávat. Takže mám na videu Silvestry od r. 1993, také tenkrát dávali i jiné filmy než americké a německé. Hodně zajímavých dokumentů...

 

     No, můžu vám říct, že jsem docela ráda, že jsem se k tomu přinutila, protože jednak si  uvolním nějaké to místečko, jednak mám plno prima nahrávek pro Jiříčka. Napřed mu to nešlo, zavolal mi, že ten křáp asi nefunguje, že se to samo vypíná, že se na to může vykašlat... Ale pak nějak přišel sám na závadu - někde vzadu byla špatně zastrčená šňůra. A už to jelo... Já teď jen v počítači každý den přečtu tv program, zaškrtám si, co nahrát, pak to naprogramuju, druhý den sestříhám a skopíruju na dvd.

 

      Jiřík mi pak jen vždy zavolá, kdy mu zásilka došla a náš hovor pak vždy končí dvěma slovy: posílej, posílej!

 

      Posílám jednou týdně jako 250 gramový balíček. A Jíra pak zavolá: "Tak jsem to dostal; a zase jsi mi natočila jeden film, co už mám, proč si to nepíšeš? Taky jsi říkala, že tam bude něco o Kájínkovi, a byly tam pohádky, to už nerozeznáš Kájínka od prince?" (Nojo, posílám už občas balíčky i na další adresu - to zase dceři a vnoučatům - naše český, tolik hezký, pohádky. Jak to tak vypadá, místo Šípkový Růženy do Boise odletěl náš nejslavnější vězeň...)

 

     Není to dávno, co jsem slavila osobní vítězství, když jsem se naučila nahrávat, upravovat a vypalovat. Teď zas, že prý se musím naučit "to, jak se na jeden disk nahraje plno filmů" - divx, MP4 a já ani nevím, jak se to všechno jmenuje... Až mě z toho jímá hrůza - vždyť všude je to popsáno jen pro ty "chytré a chápavé" - kde se to a hlavně jak - naučím já? Zoufám si...

 

     Že bych napsala do Kudlanky o radu?

d@niela

 

 

 

Komentáře (7)add feed
No jo, : Michal
to musí především mít přehrávač, který bude umět hrát formát .avi. V tomhle formátu se na jedno dvd vejde 4- 5 filmů. Já si ho pořídil, nestálo to víc než normální dvd přehrávač, a umí to přehrát všechno.
No a pak potřebuješ software, jsou jako freeware, co ti dvd formát předělají na tohle. Jenže na to asi budeš muset uhranout Roberta. Vždyť už jsem to to jednou (nebo víckrát?) říkal. není to tak složité. Ozvi se, a dám ti celý návod.
srpen 26, 2010 23:18
Hele, a proc jim to posilas? : opas
Neni nic jednodussiho, nez treba tracker.cztorrent.net a spousta veci tam je ke stazeni.

Ten zbytek jim muzes nekam nalit a na slavnou postu se vykaslat.
srpen 26, 2010 23:20
OPÁSKU - TY NEČTEŠ!!! : d@niela
už na začátku jsem psala, že můj drahej tak akorát rozezná počítač od mikrovlnky... (počítač mu jídlo neohřeje...)
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif

ale je pravda, že "to druhý" by snad šlo... kouknu se na to, porozumím-li. Neporozumím-li, zadělal sis na problém, páč ti napíšu o návod :-)

MICHALE,, Jirka "snad" ten potřebnej přehrávač má - jenže - JÁ TO NEUMIM!!!
(uhranout Roberta? To spíš bude v létě sněžit smilies/grin.gif... )
nojo, ale zas uznejte, že je lepší se dívat na filmy z kanape, než ze židle u počítače...
srpen 26, 2010 23:36
Možná by ses mohla domluvit s Míšou : wendy
Aukro jste zmákli po telefonu, na tohle by asi musel přijet. Taky uvažuju o lepším stroji, mám na divx Mash a Hospodu a fakt je lepší koukat na telku na na počítač.
smilies/wink.gif
srpen 27, 2010 07:36
d@niela : opas
Jestli mas internet od UPS, tak je to pohoda. Da se to udelat tak, ze milackum udelas prostor, odkud si mohou primo stahovat co budou chtit a novy veci jim budes davat tam. Staci kdyz nechas bezet PC.
Da se to i s ADSL, ale je to pomalejsi.
srpen 27, 2010 13:10
... : Olina
a co takhle www.myeuro.tv ? funguje to jen v cizine, pro cechy a slovensko je to blokovany, u nas jina televize nebezi smilies/kiss.gif a ma to pak primo online televizi , ted uz 23 stanic, nebo straaasne moc veci je v archivu. Je to tedy sluzba placena, ale za ty penize to stoji.
srpen 28, 2010 03:16
Olinko, : d@niela
můžeš se mi ozvat na e-mail? Jednoduché - daniela(zavináč)kudlanka.cz... To víš, mám plno dalších dotazů :-)))
srpen 29, 2010 14:01
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]