O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

URČITĚ JE KOŇSKÝ NEBE... PDF Tisk E-mail
Neděle, 22 srpen 2010

Tohle léto je fakt nějak příliš rozmarné. Tropická vedra, pak zas teploty na nule, povodně, krupobití, tornáda a podobně, člověk si fakt má z čeho vybrat. Dneska mi volala kamarádka-advokátka, která mě kdysi přivedla do organizace Helppes a má od nich asistenčního psa. No a teď volala, že jí umřel kůň - tedy kobylka. 

 

 

 

 

     Ne, nebojte se, neměla v bytě ve Vodičkový žádný veliký zvíře, tedy kromě svého psa, natož ustájeného koně. Ale - možná víte, že existuje organizace, která chová koně za účelem rehabilitace nemocných lidí. Tam koně nemocnejm půjčují; on pak každej má svýho konkrétního koně, něco na něj platí a dle svých možností se o toho koně stará.

 

     Na tohoto kamarádčina koně padla moje loňská nadúroda jablek (čemuž jsem byla velmi ráda), taky měla zařízeno, že jí v pekárně, kterou má poblíž místa bydliště, nechávali staré a tvrdé pečivo, které by jinak normálně vyhodili. Jízda na té kobylce jí strašně pomáhala, protože ona chodí jinak o dvou francouzských holích a ortézami je obalená jak robocop.

 

      Koníček ji držel nad vodou i duševně, protože fakt není zdravá a vůbec má dost komplikovanej život. Teď v září má dělat zkoušky do advokátní komory. Já teda věřím, že tu komis musí "rozštípat na kusy",ale ona si to nemyslí.  Má docela trému - a teď ten kůň. Co se mě týče, tak já ji můžu pouze zásobovat jabkama a slovy útěchy - ale to je tak asi všecko. Co se koní týče, žádnýho konkrétního osobně neznám - že bych je jako seznámila, čímž bych kamarádčině smutku ulevila. Navíc jsem ten typ, co si stoupne na noviny a už má těžkou závrať, takže na něco  TAK VYSOKÝHO jako je kůň, bych v životě nevlezla. Můj vztah k nim je ambivaletní. Jo, jsou překrásný, mají nádherný oči, jsou takový něžný a sametový, dovedlou "mluvit" ušima... Ale taky jsou určitě hodně vnímaví a chytrý a vědí zatraceně dobře, koho mají před sebou. Takže poseroutka jako já by u nich neměl šanci.

 

     Tak mě to nějak sebralo, je toho nějak moc najednou. No, třeba se časem najde nějakej jinej kůň, i když tohohle - resp. tuhle - kamarádka upřímně milovala. Její kobylka byla překrásná, hodně tmavohnědá - skoro černá, měla něžnou měkkou a hedvábnou tlamu a opravdu nádherný oči. Ale byla už holt stará a ani koně nejsou nesmrtelný. Je jí škoda.

 

     No, tak to vidíte - já jsem si původně myslela, že napíšu něco veselýho a optimistickýho, abyste se všichni do nového týdne od srdce zasmáli, ale člověk holt nesmí nic plánovat. Takže si teď společně popláčeme a budeme doufat, že kobylka je v tom koňským nebi šťastná.

 

Alena Puntík

 

 

 

Komentáře (20)add feed
Smutný to je, : Michal
vždyť to zvíře není zvíře, ale člen rodiny. Co na tom, že nebydlel u ní doma, co na tom, že měl víc páníčků.
srpen 23, 2010 02:37
Myslím, že i koně čekají u Duhového mostu ... : Myška
Pověst o Duhovém mostě -

Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát. Mají plno dobrého jídla, pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí.

Tam pejsek zase omládne, může volně běhat podle chuti, k jídlu má tu nejjemnější játrovou paštiku, k odpočinku ho čeká pelíšek z prachového peří. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové.

Naši chlupatí kamarádi zkrátka mají všechno, co jejich srdíčka žádají a po čem v životě toužili. I neduhy které je provázely, jsou pryč. Ten, kdo byl starý, je opět mladý, ten kdo byl nemocen či poraněn je zdráv a při síle, plný života. Jsou zpět takoví, jaké si je pamatujeme z nejkrásnějších snů. Jsou šťastní, až na jedinou maličkou výjimku - chybí jim jejich páníček, přítel největší. Všichni si spolu hrají, až přijde den, kdy se pejsek najednou zastaví a zpozorní, podívá se do dálky. Jeho jasné oči se rozzáří, celé tělo se nadšením rozechvěje.

Opustí kamarády a rozběhne se zelenou trávou k obzoru, stále rychleji a rychleji. Objevil svého lidského přítele, a když se konečně setkají, pevně se obejmou. V radostně bláznivém vítání pejsek olíže tváře, ruce pohladí jeho hlavu a člověk se znovu podívá do věrných očí, které nadlouho zmizely z jeho života, ale nikdy se neztratily z jeho srdce.
Už je nic nerozdělí.

A tehdy překročí Duhový most společně …

srpen 23, 2010 08:47
Myško, : Aloda
Krasnej duhovej most prebiram do sveho vypraveni az se dockam vmoucat, dovolis, to je snad lepsi, nez Broucci od Karafiata. Moc se mi libi duhovy most, pro dospelejsi deti mam 4. rozmer:_)
srpen 23, 2010 09:03
Alodo, utěšuji se tím, že je to pravda, a moji tři mrtví pejsani na mě u Duhového mostu čekají. : Myška
Nejsem věřící v obvyklém smyslu slova, ale věřím, že se po smrti se všemi svými blízkými setkám. Možná je to výchovou - babička mi zemřela
srpen 23, 2010 09:07
Alodo, utěšuji se tím, že je to pravda, a moji tři mrtví pejsani na mě u Duhového mostu čekají. : Myška
Nejsem věřící v obvyklém smyslu slova, ale věřím, že se po smrti se všemi svými blízkými setkám. Možná je to výchovou - babička mi zemřela, když mi byly dva roky, a jako malá jsem věřila, že se na mě z nebíčka dívá, a odhadovala jsem, z kterého obláčku smilies/smiley.gif. A nějak mi to zůstalo smilies/wink.gif.

Ten předchozí příspěvek jsem odbouchla předčasně omylem, omlouvám se.
srpen 23, 2010 09:11
Duhový most - ten už tu byl, že, pamatuju se dobře... : wendy
jo psi a koně, to je kapitola lidského života, jsme s nima spoutaní už tolik let. Když jde v telce něco o týraných, vždycky roním slzy a vztekám se zároveň.
smilies/wink.gif
srpen 23, 2010 09:58
Jo, už jsem ho sem dávala... : Myška
Ale neudržela jsem se znovu...
srpen 23, 2010 10:02
Vždyť je to krásný, myško.... : wendy
smilies/smiley.gif smilies/kiss.gif smilies/smiley.gif smilies/kiss.gif
srpen 23, 2010 11:55
Myško, : radkab1
to je dobře, že jsi sem pověst o Duhovém mostu dala znovu, na mě u Duhového mostu taky čekají dva moji psí parťáci a deset kočiček, které teď vrní mojí mamce na klíně a u nohou. Až přijde ten správný čas, zpozorní a pak zase budeme všichni spolu. Děkuju Ti a všem hezký den.
srpen 23, 2010 12:03
Myško, : Michal
my tomu věříme taky, naše kočičky tam čekají, s nimi Labradorka Elinka.
srpen 23, 2010 15:40
Diky Misko : Alena P-H
nas pesan ma 13 let a cerstve za sebou rakovinu...doufame, ze tu s nama bude jeste nejaky ten casek(dlouhej), ale tak nejak to v nas uz doutna a tusime, ze mozna ne - i kdyz to nechcemem pripustit.

srpen 23, 2010 18:02
určitě tam bude : alena puntík
ALÍČEK
srpen 23, 2010 18:10
Neni sama komu umrel kun... : opas
U staryho se to ceka, my jsme prisli o mladou kobylu.

Pujcili jsme ji kamaradce, ta se neudrzela a spadla, kobyla se splasila a utekla.
Nasli jsme ji za tyden...
http://opas.sweb.cz/telo.jpg

srpen 23, 2010 19:10
to je hrozný, : alena puntík
nemám slov.....cítím s tebou
srpen 23, 2010 19:23
Opasi, : Myška
je mi to moc líto.
srpen 23, 2010 21:04
opas... : wendy
jak se to stalo - zlomila si při tom úprku nohu ? To je hrozný.
srpen 24, 2010 07:38
wendy: : opas
nevime co se stalo. Podle pitvy zahynula na nervovy sok - mozna narazila na divocaky nebo neco podobnyho. Byla to chovna friska kobyla, dovoz z Holandska...
Krome smutku taky par set tisic v haji. Smula, no...
srpen 24, 2010 08:29
Opas - svá zvířata nepůjčovat (ale to ti už nepomůže) : Myška
A co kamarádka, měla by vám aspoň něco nahradit, ne?
srpen 24, 2010 08:40
Myška : opas
samotný fakt že spadla smrt koně nezavinil a schválně to taky nebylo, nechali jsme to být.
srpen 24, 2010 09:44
No jo, v tom máš pravdu. : Myška
Je to blbá souhra náhod.

Frísové jsou krásní...
srpen 24, 2010 10:08
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]