O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ROZEZNÁTE - POZNÁTE - NAJDETE? - LI. PDF Tisk E-mail
Úterý, 03 srpen 2010

Tenhle pán, jehož jméno budete dnes hádat, nemá k těmto dnům žádný vztah - snad jen, že jsem si včera zas vzala jednu jeho knížku, začetla se do ní - a hned mi bylo moc hezky... Jeho knížky jsou totiž úžasné a milé, pohladí po duši... Nikdy nezklamou, když potřebujete povzbudit. Myslím, že bude opravdu jen málo lidí, kteří by něco od něj nečetli nebo ho dokonce neznali.

 

 

 

 

     Takže - narodil se 3. října 1916 v anglickém městě Sunderland. Rodiče, James a Hannah se brzy po svatbě přestěhovali do Glasgowa ve Skotsku, kde otec pracoval ve výrobně lodí a hrál na klavír v místním kině, zatímco maminka byla švadlenou a zpěvačkou. V konečné fázi těhotenství maminka odjela zpět do Sunderlandu, kde porodila a o tři týdny později se vrátila zpět do Glasgowa. Malý James chodil na základní školu v Yorku a poté na střední školu v Glasgow...

 

     Další etapy jeho života vynechám, protože to byste vše hned uhodli. A přeskočím o kus dál... Snil o psaní knih po celý život, ale vzhledem ke svému povolání, časovému vytížení a rodině se mu tento záměr nedařilo uskutečnit.

 

     Až v roce 1966, v padesáti letech, začal psát - díky nátlaku manželky. Po několika odmítnutých rukopisech, které se týkaly fotbalu a jiných témat, se zaměřil na oblast, kterou znal nejlépe, týkala se totiž jeho povolání...  Zemřel 23. února 1995 ve věku 78 let, ve svém domě v Thirlby. 29. června 2009 byl po něm pojmenován vlak jezdící ze Sunderlandu do Londýna.

 

 

     Jeho knihy byly velice populární nejen ve Velké Británii a USA, ale byly přeloženy do mnoha jazyků a dočkaly se i filmového zpracování a devadesátidílného seriálu.  Jeho poslední kniha se ihned dostala na seznam deseti britských top bestsellerů a již v prvním vydání bylo v USA vytištěno na 865 000 kusů. U nás jich vyšlo cca deset.

 

A jako vždy, pro kontrolu si můžete kliknout zde,

abyste se přesvědčili o správnosti

svého řešení...

 

d@niela

 

 

Komentáře (6)add feed
toje těžký : alena puntik
ať řeknu, co řeknu, tak to prozradím..ale jeho knížky se týkají toho, co mají GBritové radši než lidi - resp. radši než cokoli na světě. A není to whisky.
srpen 03, 2010 23:44
si zlatá, že to neprozrazuješ... :-)) : d@niela
a pevně doufám, že to neprozraděj ani další - i když... on to asi fakt každej uhodne :-)

srpen 04, 2010 01:01
Jeho knihy jsou laskave : Alena P-H
a usmevne...jejich cteni je jeden z mych leku na stres. Ale whisky se k jejich cteni velmi hodi. smilies/smiley.gif
srpen 04, 2010 01:11
mam moc rada knihy tohoto pana : Polarka
a fakt to nemuzu rict?????smilies/sad.gif
srpen 04, 2010 05:48
Hurá, : Michal
tentokrát vím kdo to je!!!!!!
Můj autor nejmilovanější, když je mi smutno na duši vždycky sáhnu po jeho knize. Máme vše co napsal a vydal, dílem česky, dílem anglicky.
Hluboce se klaním českému překladateli, který přesně vystihl autorův sloh, originál a čeština je k nerozeznání. Teda a kromě jazyka, samozřejmě.
Kéž bych uměl psát jako on. :-

srpen 05, 2010 17:01
Ještě jsem zapomněl, : Michal
on se ve skutečnosti nejmenoval takhle, to byl pseudonym který musel mít, aby to nebyla reklama pro jeho profesi. Místa o kterých psal se taky jmenují jinak. Máme knihu kterou o svém tátovi napsal syn, přečtení mi ho ještě víc přiblížilo.
srpen 05, 2010 17:05
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]