O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOPISY - OD SMUTNÉHO TÁTY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 24 červen 2010

Tak se mi zdá, že co žena zde, tak téměř OPRAVDU Kudlanka... Když čtu Vaše komentáře, tak nevěřím svým očím a připomínají mi vtip pana Kopeckého: „Jaký je rozdíl mezi prostitutkou a ku*vou? Je markantní. Prostitutka je nectnostné povolání a ku*va je označení charakteru lidského jedince v ženském těle."  Ano, tak začíná komentář, který pod jeden starší článek napsal nejspíš hodně nešťastný táta. Jo, někdy to dopadá podobně...

 

 

 

 

     Rozdíl mezi Kudlankou v živočisné říši a v lidské řiši snad není třeba objasňovat, ostatně již Jakub Deml v Zapomenutém světle popisoval, jak lze z muže udělat třeba zouvák na boty.

 

 

     Konkrétně - moje zkušenost. Odjedete služebně na několik měsíců, patnáct tisíc kilometrů od domova, ač malému je půl roku a nechce se vám... Vrátíte se, a zjistíte, že vaše lože bylo a je sdílené ženou během vaší nepřítomnosti s jiným.

 

     Dáte nějaký čas na přehodnocení a jste i ochotni překousnout vlastní ponížení, kvůli dětem. Ale - neúspěch. Odejdete, veškerý majetek tam necháte - přece nebudete okrádat vlastní děti.

 

 

     Pak platíte alimenty, dokonce o několik tisíc větší, než je příjem dotyčného pána. A - od jisté doby děti už ani nemáte možnost vidět, ale platit musíte dále... Smůla, myslel jste si, že těch uplynulých deset let jste žil s člověkem důverně známým. Ale - nikoliv...

 

 

     Když jsem si dnes přečetl a početl, například některé vaše komentáře u článku Snížení výživného, uvědomil jsem si, že většina žen nejspíš obdivuje seriálovou postavu z VKV, dobře ztvárněnou paní Morávkovou.. (přeci ta dobrá "potvora"). A co tedy zbývá? Raději vyhledávat prostitutky. U nich totiž zaplatíte a víte za co.

 

Gyalmo

 

Komentáře (58)add feed
ach ta láska nebeská : HankaG
Já si ale myslím že místo prostitutky máte vzít ku*vu. Té totiž taky zaplatíte a víte za co. Posílám Vám ale něco na uklidnění - něco muzejního, což tady možná prostře koberec k opravdu zajímavé diskuzi.
http://www.youtube.com/watch?v=D8vjwUaRJMQ
červen 25, 2010 05:47
tuším : romanB
že tohle budou ty pravé kudlančí hody. Ale než se do nich pustíte, zkuste se na chvilku zamyslet,vy, některé kudlanky.Opravdu si někdy prostě osobujete práva, na která nemáte.
To, že dojde k rozvodu, přece neznamená, že zrovna vy jste ty nejskvělejší bytosti, které budou rozhodovat, kdy a jak si můžu povídat se svým dítětem (dětmi). A opravdu teď neřeším ani k.rvy ani prostitutky ani d§vod rozvodu. Jenom to, že máte u těch seriálů plnou pusu toho, jak byste vy děti do toho netahaly, a pak, když k tomu dojde, jsou automaticky "vaše".
Omlouvám se za možná trochu útočný příspěvek, ale zrovna teď si toho užívám docela dost, a když si vybavím chování své hodné poctivé pracovité ženy, tak se mi obrací žaludek.
Tak milý Gyaimo, a teď už nemáme šanci pžežít vůbec smilies/smiley.gif
červen 25, 2010 07:54
mám jenoho příbuzného : mery
je mladý, hezký slušný, čerstvě vystudovaný inženýr, sportovec, pracovitý....kluk o jakém sní každá holka. No a právě te´d je smutný, protože ho nechala už čtvtá holka. Všichni se diví, jakou to má smůlu v lásce.
Ale když se na to podívám, tak vidím i něco jiného. On měl vždycky plány, musí studovat, pracovat, aby zabezpečil rodinu, chce postavit dům. Po práci si musí odpočinout - tak dělá ty sporty. A holka aby jen čekala, kdy si na ni pán udělá čas. O tom, že i ona má nějaképředstavy a plány, nechce pán ani slyšet. Když se s ním ta poslední holka rozešla, neptal se proč, co jí vadilo, nebyl ochoten se domluvit, že by něco bylo i jinak než po jeho. Jen ji v duchu odsoudil, že si ho neváží.
Vidím tady určitou podobnost s tím smutným tátou. On by si nepřipustil, že problém by mohl být i jinde. On je ten dokonalý, žena ta špatná. Ale jak to bylo dřív? Nebyla v tom vztahu původně velmi smutná máma a hluchý slepý tatínek? A když si pak žena našla kousek štěstí, tak tatínek to nechápe. Problém nemusí být ani tak ta žena, ale sociální slepota toho tatínka, ale to on si ani nepřipustí.
Znám takových tatínků víc, dělali všechno pro rodinu, ale podle sebe, potřeby a názory ženy neviděli, neslyšeli a pak byli ti smutní.
Vím, může to být i jinak, ale těch případů jsem zažila už víc a byly jak přes kopírák.
červen 25, 2010 08:32
no, to jsem ráda, : alena puntíkovaná
že tohle napsal někdo jiný než já. To ta chudák Mery bude zřejmě taky "nepřítelkyně brabečků"
červen 25, 2010 08:58
Navážu na mery : micka
Tvůj příspěvek vypadá na docela dobrý odhad. Už ten začátek úvodního příspěvku ... "Odjedete služebně na několik měsíců, patnáct tisíc kilometrů od domova, ač malému je půl roku" ...

A i vydělávání větších peněz se musí věnovat spousta času a námahy a následovat i odpočinek. Kde by se pak vzal čas na rodinu ... ne vždycky, ale ruku na srdce ... často. smilies/sad.gif
červen 25, 2010 09:34
Souhlasim : romanB
taky proto jsem od začátku práci řešil jako rodinnou firmu. A myslím, že minimálně z hlediska šance dětí na obživu to byla skvělá volba. Ale ten problém je v něčem jiném - v komunikaci. Jakmile se místo debaty odkývává, protože si stejně uděláte všechno po svém, protože to víte nejlíp, je to v háji.Ono snažit se najít řešení, a tak trochu pozapomenout na svoje ambice, není vůbec jednoduché a vy často volíte právě tu jednoduchost. Pak se hromadí problémy a nakonec to skončí krachem. Už jsem to možná jednou tady psal, ale Baťa řekl jednou moudrou věc: nejhorší kombinace je línej muž a hloupá žena. A to tu hloupost opravdu nevidím třeba ve vzdělání, ale spíš v tom, že není ochota a nebo schopnost slyšet, rozumět. Vámi proklamovaná empatie opravdu není to, že nakrmím a brabeček má to, co chtěl. Ale spíš to, že s tím druhým žiju a sdílím.
červen 25, 2010 09:37
dlouhá služební cesta.. : romanB
..to nevěděla před sňatkem, co dělá? Nebo spíš to přešla s nadhledem a pak zjistila, že to přejít neměla? Nebo dokonce před odjezdem se nezabývala tím co ji vadí a jak to řešit a jen využila situace? A jsme přesně u té komunikace. Samozřejmě, pokud on dá přednost práci a sportu a co já vím čemu, tak ať si to zúčtuje. Ale pokud nedostal šanci na výběr, pokud ona nebyla schopná přijít a říct, že něco není ok (a taky myslet dopředu), neměl čanci - a o tom to je. Pak jí nedostane ani k těm dětem, hlavně že ona má svůj klid a zajištěno.
červen 25, 2010 09:46
Romane, : katka*
souhlasím s tebou, ale to že s tím druhým žiju a sdílím musí být oboustranné. Nemůžu pořád sdílet s ním jeho zájmy, ale i on musí sdílet ty moje...
Stejně jako že je život o kompromisech - ale musí je zase dělat oba - ne pořád jenom jeden, pak se "ucho utrhne" a je to...
Nikdo z nás neví, jak to bylo v jejich vztahu, jak to bylo se služebkou na několik měsíců v době, kdy má doma miminko... Kdo-ví? třeba byl jejich vztah už narušený před odjezdem, třeba vůbec nechtěla aby odjel... Několik měsíců? to je kolik asi? 3? 6? nebo 12?
Zbytek už soudit vůbec nechci - nikdo nevíme proč děti nevídá, nevíme ani kolik jich mají (a zase jsme zpátky - odjel a nechal ženu doma s kolika dětmi? Samotnou?)
A že musí platit alimenty? No to je v pořádku!
červen 25, 2010 09:57
Pokud... : FOX
červen 25, 2010 10:00
Nechal ženu samotnou s miminkem : mery
a kdo ví s kolika dalšími dětmi. Ty děti byly nemocné, mamimka se memůže rozpůlit a být současně doma s nemocným miminkem a současně běhat po lékárnách, nakupovat potraviny, vyzvedávat starší děti ze škol a školek. Na to jsou potřeba dva. Ten nový chlápek vlastně odedřel hodně za toho smutného tatínka - nakupoval léky, potraviny, vyzvedával děti, hrál si s nimi a dělal pro ně spousty dalších věcí, vlastně zachraňoval kritickou situaci. Toto by měl smutný tatínek taky vidět, ne jenom to, že ten pán sdílel lůžko s jeho ženou.
červen 25, 2010 10:12
mery promiň : romanB
ale toho pána ji nenašel, to byla její volba. A pokud mu předem řekla, že to nepůjde, že je oba čeká problemový čas, je to vůl. Ale pokud si myslela, že to nějak zvládne, tak to nezvládla. A ber to prosím jen z nadhledu, já jejich situaci neznám, proto si dovoluju být tak strohý. smilies/smiley.gif
červen 25, 2010 10:18
nepletete z ho..na bič? : Andrea2
kdyby těch dětí asi bylo víc, určitě by to tam napsal. Ještě, milá mery, můžete napsat, že ona ošetřovala jeho nemocné rodiče, že bydlela pod stanem... Nejspíš podle všeho ta dlouhá služební cesta byla z důvodu, aby domů přivezl hodně peněz a pak si je společně oni tři užívali.
Myslím, že kdyby s tím zprvu všichni nesouhlasili, tak se to asi nestalo. A i když šiju do vlastních řad: jasné je, že přiležitost dělá zloděje. Když je dítě malinké, těžko pak tanínkovi poví, že tam byl někdo jiný smilies/sad.gif
červen 25, 2010 10:19
V tom článku je 3x psané děti, ne dítě : mery
je tam - k vůli dětem, vlastní děti, děti nemáte možnost vidět.
Já se té paní nezastávám, akorát mám zkušenost, jak se může zkomplikovat situce když se staráte o 2 malé děti. A taky si myslím, že je docela blbé, když ta maminka musí večer co večer sedět doma sama s tím miminkem a nemá s kým promluvit ani nikam nemůže.
Ve článku se nepíše nic o tom, že rodina na tom byla tak špatně, že by tatínek musel odjet.
červen 25, 2010 10:27
jenom poznámka okraj : wendy
k tomu, že se maminka nemůže rozpůlit když zůstala na pár měsíců sama - je přece tolik žen, které jsou s dětičkama sólo a nějak to zvládnout musí, máme takovou i mezi Kudlankami.
Neznáme jak spolu vycházeli dřív nebo jestli manžel odjel proti jejímu přání - ale jestli to bylo vše ok, jeví se jako mrcha. Sorry.
červen 25, 2010 10:41
to je neuvěřitelné : erika
jak to VŽDY dokážete otočit tak, špatný je ten chlap. Ať už maká, nemaká, platí, neplatí, páchá nevěru on, nebo jeho žena, chce se starat o děti nebo ne... smilies/angry.gif

To vážně neznáte žádnou ženu, která je doopravdy lína, hloupá, podlá atd.? Jo, a stejně jako pro chlapy platí, že se to někdy neprojeví hned zkraje počas námluv, ale až počas krize. A pak ten chlap kouká a nevěří svým očím, s kým to celou dobu žil. Přesně jako vy podvedené, rozvedené... trochu objektivity by nezaškodilo.
červen 25, 2010 10:42
Dočetla jsem : Linda1
komentáře jen po Mery, ale vybavil se mi taky jeden takový "smutný" tatínek. Moc smutný, protože on má dvě báječné děti, se kterými má úžasný vztah, ale ta jeho ex..to je Vám potvora. Kdo ho nezná, tak mu uvěří, slzu uroní, kdyby napsal sem, tak byste možná některé (ty naivní) zaplakaly. Já je znám oba, vím že on se finančně snažil vždy, ale jinak ? Samý sport, hleděl jen na sebe. Ale prezentoval se jako dokonalý otec a manžel, a okolí mu to žralo i s navijákem. Dokonce i jeho manželka mu tehdy docela dlouho žrala, než prohlídla a začala mít toho jeho života dost. To že si našel milenky, by dneska naprosto popřel, a z ex dělá jen a jen čůzu. Takže asi tak...záleží na tom, kdo a jak to podá, kdo chce být v jakém světle viděn. Omlouvám se, jestli jsem psala trochu mimo mísu. Hezký den Vám všem.
červen 25, 2010 13:01
eriko, : katka*
a co ty? ty nikoho ted nenapadáš? ty jsi snad objektivní?
Přečti si laskavě příspěvky všechny (včetně toho mého)
nikdo z nás neví jak je to doopravdy a můžeme jenom domýšlet.
a chudák chlap? nebo chudák ženská? kdo to může rozhodnout? ty snad?
červen 25, 2010 13:05
To : Milene
je teda ublížení. To, že jsi ženě nechal všechen majetek, to bylo asi tvoje rozhodnutí. Alimenty máš vyměřené soudem? Jestli jsou vysoké, tak máš asi vysoký příjem. Kolik bere spolubydlící, do toho ti nic není. Teda zajímalo by mě jak to víš. smilies/wink.gif Ale co mně zaráží, že si stěžuješ, že nemůžeš vidět svoje děti? Proč? Co pro to děláš, aby to bylo jinak? Nech si upravit styk s dětmi soudem. Nebo zažádej o střídavou péči. Nevím jak jsou velké? Ale s tím přeci můžeš něco udělat. A ty si myslíš, že tvoje žena je jediná na světě. Najdeš si jinou holku. Jen nesmíš vést ty poraženecký řeči, že jenom prostitutku.
červen 25, 2010 13:07
Lindo, : katka*
ty znáš mého bývalého muže???
červen 25, 2010 13:09
no, nechci se zastávat ani jednoho, protože v podstatě nic nevíme - ALE: : Milada P.
pravda je, že příležitost dělá zloděje. A když je ta příležitost velká... Sama z okolí vím, že
- většinou je nevěrná žena, jen když jí v podstatě nic nechybí. Tedy, když nemá zamotanou hlavu z finančních či vztahových problémů. Ta, která musí moc rozmýšlet, co uvařit, aby zaplatila činži, či ta, která je v submisivním vztahu ke svému partnerovi, - tyhle většinou na laškování bokem moc nemyslí.
- je mnoho mužů, kteří navenek působí neskutečně frajersky, suverenně atd. a přitom doma jsou v podstatě oni, ti podřízení... Ti, kteří pak obcházejí v noci okna, jestli za nimi nikdo není, prosí a skuhrají... (průšvih je, že tihle pánové rozhodně své choti neimponují, takže je klidně pošle do "pryč")
- tihle pak odcházejí s hrdě vztyčenou hlavou a igelitkou (a v duchu pevně doufají, že tohle gesto bude náležitě ohodnoceno a budou vyzváni k návratu. Neee, to se bohužel děje jen velmi sporadicky)
- stejně tak "půjčování" dětí, případně "střídavá péče". Málokterý táta je tak dokonalý, aby něco občas neprošvihl, nevrátil dítko později či unavené, špinavé... a už je oheň na střeše a důvod, aby příště... Samozřejmě, že stane-li se totéž, pokud jsou oba rozvedenci jinak v relativní pohodě, pokud mezi nimi existuje možnost dohody, komunikace, tak se z drobných prohřešků nestřílí (pochopitelně zdůrazňuji DROBNÝCH A OBČASNÝCH).
- jak se říká - KDO CHCE PSA BÍT, TEN SI VŽDY HŮL NAJDE...
červen 25, 2010 13:19
Katko :-)) : Linda1
neznám, ale tuším že těchto pánů dokonalých manželů a otců běhá po světě víc. Jo a ženské potvory znám, ale všechny mají doma chlapa, kterej maká, stará se, udělá co jim na očích vidí. Nemají důvod se rozvádět a bránit ve styku s dětmi atd. Vždycky si kladu otázku, jak to ty holky udělaly ? Čím to dokázaly ?
červen 25, 2010 13:26
katko já napadám pouze fakt : erika
že když sem napíše smutná ženská, co našla ve svý posteli jinou, tak se snese spousta nevybíravých komentářů na hlavu vinníka, ale naopak to neplatí. Jde-li o smutného chlapa (kterému je ke všemu bráněno ve styku s dítětem (a bůh ví, že není takovej sám), tak se tu zjeví spíš spekulace, jak by to ve skutečnosti taky mohlo být (jinak, než on to podává), aby z toho vylezlo, že stejně je na vině on. Jasně že nevíme nikdo z nás, jak to je ve skutečnosti. Ale vadí mi, že ženským se a priori věří to co napíšou, a chlapům ne.
červen 25, 2010 14:05
mery : Katka T.
Naprostá pravda.... Ma vlastni zkusenost... Jsem sice svobodna matka - ale tatinek s nama zije... Penize nosi, ale nejak se nevejdeme do jeho zivota.... Prace, tenis, prace tenis, kamaradi, prace, tenis. To malo casu, ktery zbyde chce odpocivat... Lehne si k televizi.... Nebo sedne k PC.... Ale u nej chyba samozrjem neni, ja sem ta cuza, co si ho doma nechava jen na to, aby zaplatil najem.... Smutny tatinku, opravdu nikdy neni chyba jen na jedne strane.... Ja sem unavena, nemam cas pro sebe, potrebuju oporu, povzbuzeni, pohlazeni.... Nedostanu ho... Jak dlouho ma matka - manzelka - pritelkyne - vydrzet??? Jsou nejaka meritka??? Nechci zit cely zivot jen vedle nekoho. POtrbuju jeho cas pro sebe i nase dite... Neudelala jsem si ho sama.
červen 25, 2010 14:06
mery to je ono : romanB
proč to neřekne? To opravdu není možné sednout třeba u vína a říct to dřív, než si začnu něco takového hledat jinde? Pokud na to kašle i potom, jeho problém, ale proč si myslíte, že zrovna tohle musí druhého napadnout samo o sobě? Navíc je spousta žen, které když je jim nabídnuta pomoc, řeknou něco jako Ale ne, jsem vpořádku nepotřebuju nic. Komunikace je od toho, aby se věci řešily, právě tam, kde je mi už docela ouzko a nevím si rady přece. Pokud se umím rozpovídat jinde, proč to neumím doma? Asi to prostě není to pravé ořechové, že?
červen 25, 2010 14:12
pro romana B : Katka T.
Romane, je tezke komunikovat s nekym, kdo nekomunikuje..... Take neznam situaci toho pana, ale jak jsem uz psala, z vlastni zkusenosti..... Takhle jednoduse to proste nefunguje. U nas jsou to take cesty ven, za praci, na par dnu. Ale co z toho? Zadne miliony navic to nejsou, nekdy je t v ramci pausalu pro klienta, takze zdarma.... Kolikrat sem s epokusila resit nasi situaci, ne zit vedle sebe, ale spolu! Vse odkyvano, odsouhlaseno... a Zmena? Zadna. 1x za mesic muzu jit ven vecer, ale druhy den musim fungovat, mam 2 letou dcerku. Draha polovicka chodi ven 3-4x v tydnu, at je to tenis - ted o vikendech turnaje, kam nas sebou nechce, nebo kamaradi a pivko, nebo prace u klienta a pak sampicko.... Ja samozrejme vim, ze nejsem zadna miloucka zenuska, necekam v neglize s napecenou babovkou a veceri o 5ti chodech. Ale varim, peru, snazim se jinak, tak jak to umim. A mimochodem, takove situace jsou v kazdem druhem partnerskem vztahu, kam prijde necekane ditko nebo i ocekavane... Zena zmeni cely svuj zivot, matersvi je JOB na plny uvazek, tatka dal chodi do prace - je potreba platit najem a zivit nas, to chapu.. Ale jeho zivot to neobrati vzhuru nohama.. Je samozrejme hromada chlapu, co se staraji tak, ez zrak prechazi, chodi s kocarem ven apod. Ale jsou to jen svetle vyjimky. Bohuzel
červen 25, 2010 14:29
... : bb2
Sama jsi si ho neudělala, ale na objektivní náhled na situaci to nestačí:-) chtěli jste to dítě oba, i on? Kdyby ne, je to jasné - zodpovědně plní svoji vyživovací povinnost k malému i k jeho matce, víc po něm bohužel nelze žádat - pokud dítě nechtěl.

Pokud chtěl a chtěli jste žít spolu, tak si s ním o všem promluv, nestěžuj si, jen mu vysvětli své pocity a proč jsi naplánovala změnu, uzavři to sdělením informace o tom, kdy, v které dny a v jaký čas, budeš mimo domov (na volejbalu, s kamarádkou atd.), kdy tedy bude pečovat o své dítě sám. Uvaž to dobře, jsem názoru, že rodič na mateřské musí být časově přizpůsobivější tomu, který má práci a je na něm finanční odpovědnost za rodinu, děti. A vezmi taky v úvahu, že zatímco ty máš to nejkrásnější období v životě, a prožíváš ho díky jeho zabezpečení v dostatku - věř, znám dost maminek, které se stresovaly tím, že je příští měsíc vyhodí domácí z bytu - a jediná tvá odpovědnost je za dítě, tak on má v dnešní náročné době, v době hospodářské krize, na starosti zabezpečení dítěte, tebe, sebe.
Ty si můžeš vzít kočárek a jít se zrelaxovat do parku do lesa k řece kdykoli, on musí zařezávat, makat a vyjít se šéfem.
Když píšeš "POtrbuju jeho cas pro sebe i nase dite... " - on vám ho dávám tím, co pro vás dělá. Promysli si, zda bys stejně náročnou práci dělala se stejným nasazením, pod tlakem odpovědnosti za celou rodinu (kdyby manžel například přišel o práci), a ještě bys večer měla dost energie na rodinu.
No a pokud přesto všechno dojdeš k tomu, že on se vám nevěnuje VŮBEC, že tě ignoruje, zanedbává, tak mi to ukazuje spíš na porouchaný vztah vás dvou. Protože i nejvyčerpanější tatínek se těší, až z práce přijde a uvidí mrňouska a svou ženu.

Chápu, že záleží na pocitech a že je možné, že když to cítíš jak píšeš, tak to tak je. Já mívala manžela třeba 3 týdny pryč, vracíval se unavený, ale cítila jsem vždycky, že od nás odjíždí nerad, jen kvůli své odpovědnosti za nás, a že se těší až se vrátí a bude s námi. Věděla jsem, že nebýt toho, že chtěl rodinu, tak mohl dál dělat svých 8 hodin někde poblíž, za podstatně menší peníze a v pohodě užívat života. Změnil to proto, aby se postaral o rodinu, kterou chtěl. Tak jsem mu to neztěžovala remcáním na to, že se nám dost nevěnuje, když z několika dnů doma strávil dost času taky s bratry, s kamarády apod., protože i on potřeboval čas pro sebe. V té době jsem měla "pro sebe" v podstatě nulový čas, protože jsem byla buď sama s dětmi, nebo s dětmi a manželem, nebo s manželem, pokud děti byly u prarodičů. Nedávala bych děti hlídat k prarodičům v době, kdy byl manžel pracovně pryč, abych si vyrážela za zábavou, to se mi nechtělo a přišlo by mi to nefér vůči němu. A když byl doma, nešoupla jsem mu děti a nevyrazila jsem s kámoškama, protože jsme si chtěli užít společného času. Nevadilo mi to, zažili jsme předtím horší časy, kdy jsem si nemohla užívat z finančních důvodů mateřské dovolené a musela jsem pracovat. Byla jsem ráda, že sotva se po revoluci rozkoukal, využil příležitostí a zabezpečil nás tak, že jsem mohla být s druhým dítětem, tedy s dětmi 4 roky doma, studovat, pořídit co bylo třeba a nemít obavy z nedostatku. Něco za něco.
červen 25, 2010 14:35
bb2 : Katka T.
Tyto komentare se netykaji me, jen sem sesnazila objasnit, ze chyba neni na strane zeny nebo muze. ale na obou stranach. A mozna mas svatozar. Zes to spatne obdobi zvaldla tak dobre, ale neznas me ani situaci, ve ktere jsem. Ano, je to porouchany vztah nas dvou, ne otec - dite. A ja snad psala, ze mam milujiciho pritele a on nemiluje svou dceru????
A mimochodem, ja nesedim cely den doma sama s ditetem, bydlim ve velkem meste, tedy denne chodime do parku nebo lesoparku, ted, kdyz je hezky podnikame celodenni vylety s detma. Takdy jde o duvod, proc zena odejde od muze...... Ja si ten kocarek tlacim, kazdy den, 7 dni v tydnu, 365 dni v roce.
Ano, naplanuji si kamaradku nebo cviceni. Ale jaksi i po odsouhalseni se hlidajici milujici tatinek nedostavi.... Nemuzes soudit ME, jako nespokojenou, dobre zaopatrenou matku, co sedi doma lakuje si nehty a odben chodi na masaze si kosmetiku. Samkra mam starosti, jak a z ceho zaplatim najem. Ale to uz sem nepatri. Mluvi se os mutnem, litujicim se tatinkovi....
červen 25, 2010 14:52
... : bb2
ale co se tak rozčiluješ, prosím tě,jen jsem napsala podobnou situaci z jiného úhlu pohledu.
Nepsala jsi nic o milujícím příteli, ale pokud to je, jak píšeš, porouchaný vztah, tak to není případ smutného tatínka - nebo si snad umíš představit, že by tvůj přítel něco takového psal? tvůj přítel působí z tvého popisu jako spokojený vysmátý tatínek.
Že se tatínek nedostaví ani po domluvě k hlídání dítěte je info, které jsi hodila až teď - proto jsem ve svém předchozím komentáři psala, že je to málo informací, víš?
No, a to podstatné jsi vynechala - přál si ten tvůj přítel mimino, chtěl ho? Nemyslím poté, co jsi mu řekla o těhotenství, ale předtím. Ale nemusíš odpovídat, mě to celkem nezajímá, pokud tě komentář, který tě nelituje, rozčiluje, tak nemá smysl se bavit.
červen 25, 2010 16:06
bb2 : katka t
Me nerozciluje tvuj kometar, kdyz me nelituje, spis sem z nej mela pocit, zes me automaticky soupla mezi rozmazlene kikiny, co nemaji do ceho pichnout, dite vychövava babicka nebo chuva a takova maminka ma skutecne mnoho moznosti, co a jak kde provadet. O me nejde, me slo o to ukazat, ze ne vzdy je rozchod chyba obou, at uz je to tim, ze si nerozumi nebo neverou nebo cimkoliv jinym. Neslo o me, aby me nekdo litoval, ja si umim, jak to napsat, srovnat zivot??? Slo jen o muj nazor...
k tve otazce. Dite moc chtel, 5 let jsme se snazili, mala je vymodlena. A psala jsem to v jinem komentari k tomuto prispevku, ze ne vzdy se da rozumne domluvit, pze proste odsouhlaseni neznamena, ze se tak skutecne stane. Proste problemy maji vsichni a smutneho tatinka nelituji, jak si co kdo zaridi, takove to ma. Pokud ma opravdu zajem o styk s detmi, musi si za tim jit a bojovat o ne. a jak uz bylo receno, treba nadhodit zadost k soudu o stridavou peci. Ono odsoudit nekoho jen z jednoho komentare je nesmysl. Nikdo z nas nevi, jake ma jejich nebo muj nebo tvuj pribeh pozadi. Jde jen o nazory na danou vec, situaci. A meho pritele si odhadla naprosto presne, jen by me nenapadlo to nazvat presne takhle, jenze i tenhle nas ted zrovna skripajici vztah muze dopadnout jako pribeh smutneho tatinka... Je to jen jedna moznost, jak to mohlo vypadat jinde:-) Jinak samozrejem muzu jen tiase zavidet, ze tys materstvi zvladla takhle uzasne a klape Vam, o i dal. Drzim pesti, aby tomu tak bylo porad!
červen 25, 2010 17:28
... : bb2
tak, ano, proto jsem psala
Chápu, že záleží na pocitech a že je možné, že když to cítíš jak píšeš, tak to tak je. Já mívala manžela třeba 3 týdny pryč, vracíval se unavený, ale cítila jsem vždycky, že od nás odjíždí nerad, jen kvůli své odpovědnosti za nás, a že se těší až se vrátí a bude s námi.

nezvládla jsem úžasně mateřství, ale zvládla jsem být dočasně na to sama:-) a to proto, že jsem jsem se necítila osamocená, je snazší věci překonávat, když cítím, že to má smysl, že je to oboustranné, že táhneme za jeden provaz. Pak je všechno jen otázka komunikace. Kdybych měla pocity jak ty, asi bych zdrhla, protože první dítě jsem měla v 19, takže sama skoro dítě a přinesla jsem si do vztahu zažitý model z původní rodiny - stejný, funkční. Kdybych se měla potýkat s nezájmem, lhostejností, sobeckostí (protože domluvit si s partnerem volný večer a vykašlat se mu na něj je sobeckost), nevěděla bych si s tím sama rady a vztah by šel brzy do háje. Byla bych rozvedená a nejsem si jistá, jak bych to sama s malými dětmi zvládala, asi dost těžko. A asi bych se za svůj špatný výběr partnera a nepovedené manželství mstila i po rozvodu komplikováním vztahu s dětmi. Já jen měla štěstí na výborného otce a stejného muže jsem si vybrala pro založení rodiny:-) to se to pak snadno zvládá. A v případě konce pak není za co a proč se mstít a nejsou žádní smutní nešťastní tatínkové:-) Při tom výběru zasáhla intuice, štěstí, nikoli rozum.
červen 25, 2010 17:46
... : bb2
mně zkrátka bylo osudem dáno překonávat jiné překážky, než tyhle:-)
červen 25, 2010 17:47
Milujte se a množte se ! : Sidon
A potom je ještě to druhé, co se tady sem tam taky mihne. Ale myslím, že je zbytečné se pouštět do nějakých hlubokých úvah a hned odsuzovat, pořád je tady k dispozici ten popis situace jenom z jedné strany, a přestože to může být vesměs pravda, přecejenom to nebývá 100% a bylo by tudíž potřeba slyšet i tu druhou stranu, aby ten náhled a posouzení bylo víc objektivní. Takhle jsou to jenom variace a spekulace na dané téma, a to je myslím ten účel, protože u těchto témat bývá nejvíce rozvinutá a živá diskuze. Lidi jsou lidi, potvory jsou mezi něma na obou stranách. Ono se tady tím debatováním stejně moc nevyřeší, pokud někdo žádá o radu a některou z toho množství poslechne, tak je to dobře, ale myslím si, že si většina tazatelů chce jenom potvrdit to, k čemu už se rozhodla. Takže teď to - Perte se a žerte ! smilies/grin.gif
červen 25, 2010 17:57
Sidone : mikin
zrovna jsem chtel napsat neco podobneho. A ono nekdy nestaci ani vyslechnout obe strany, protoze jedna muze byt vic vyrecna, muze vic lhat, muze byt vic utopena v sebelitosti, zatimco ta druha strana nema na hadky a vysvetlovani cas.
Zkratka a dobre, soudit takhle na dalku jine je "mission impossible".
červen 25, 2010 18:16
bb2 : katka t
Tak kazdy mame svoje problemy a bebicka, ja mam mozna taky takovy strizlivy pohled na svet diky jinym starostem a problemum!!!
červen 25, 2010 18:23
bb2 : katka t
Tak to bylo skutecne brzo, i kyz zase mlade maminky jsou trpelivejsi, maji vic elanu.. JA sem pro zmenu maminka ponekud starsi... A Neboj, myslim, ze zvladnout se da hodne moc... Moje mama rika.. MAMINKY NEJSOU NEMOCNE... MAMINKY ROVNOU CHCIPAJ... A prezila i rozvod s manzelem, co ji mlatil, prezila byt s nama 2 detma sama.. Ja mam taky velky vzor ve sve rodine, mam se vzdycky postarala a tata - ten co me skutecne vychovaval, je ten nejlepsi tata. Jsme silnejsi, nez to vypada. Zenska toho zvaldne HODNE!
červen 25, 2010 18:30
Milada Horáková. : Sidon
Jsem zvědav, jestli tady bude nějaká zmínka o této statečné ženě, Miladě Horákové, která byla před 60i lety popravena justiční vraždou, zosnovanou komunistickou verbeží.
červen 25, 2010 19:04
RomaneB : Iris
Je pravda, že jsme tady Kudlanky sem tam útočné, ale pokud vím, i spousta z nás je matkou syna. Já mám dva skoro na ženění a tak se i zamýšlím, jak doporučuješ.A určitě nejsem sama. Pravda je někdy těžko dohledatelná, dokonce bych řekla ani objektivně neexistuje. Je třeba uvažovat lidsky a co nejmoudřeji v rámci dané sitace. Nechtěla bych, aby se mí synové trápili tak jak to píše Gyalmo ať už je pravda kdekoliv.Bez ohledu na to, jak mi ublížili otcové mých dětí.Ahoj
červen 25, 2010 19:23
eriko, katkoK, Iris : romanB
díky za vaše názory, jsem moc rád, že jsou ženy jako jste vy.. protože vztah není o jednoduchosti, ale o oboustraném zájmu, pochopení .. a to je něco úplně jiného.A pokud nelze komunikovat, můžete to zkoušet třeba deset let a je to na houby.To už vím dnes jistě.
červen 25, 2010 19:44
jsem špatná Kudlanka : blanche13
životaběh nás už dohnal do situace, kdy já vydělávala na rodinu - můj muž pracoval - svých 8 hodin denně ale z mého příjmu se platila většina výdajů. A když jsem po deseti hodinách v práci (zdůrazňuji - rozdíl většinou JEN dvě hodiny - ale občas i 7) - dorazila domů a věděla, že další den mne čeká stejný maraton a zbytek budu dodělávat po nocích a MUSÍM to vydržet, protože peníze potřebujeme, povinně jsem si do diáře nacpala dva volné večery - cvičení, sauna, kamarádka. Jinak se to prostě nedalo vydržet. Měla jsem obrovské štěstí - manžel to dřív zažil taky a pochopil. Jinak - máme tři děti, nejmladší je ..no dejme tomu hyperaktivní. A tvrdím, že oproti zaměstnání JE mateřská dovolená flákárna a řeči o péči o děti 24 hodin denně blbost - vyjímkou je snad jen ta ženská, co jich má 14 v rozpětí 9 let a nejmladší jsou osmerčata.
červen 25, 2010 23:47
No já nevím, : dalenka
druhý syn se mi narodil, když byl manžel na půlroční služební cestě. A bylo to nejkrásnější období v mém životě. Moc jsem si to užívala a rozhodně jsem tedy neměla myšlenky na milence..smilies/smiley.gif Hlídání jsem nepotřebovala, protože jsem si užívala ten zázrak, že mám po dvanácti letech čekání konečně miminko...Manžel se samozřejmě na nás z ciziny několikrát přijel podívat a taky jsme objevili kouzlo Skype a mileneckých SMS.
S člověkem, kterého nemiluju bych si nepořídila dítě, podvádět partnera mi příjde odporné, ať je to muž či žena.
červen 26, 2010 08:50
A jak často : alena puntíkovaná
jsi byl se svou ženou v kontaktu? Tedy v té době, cos byl pryč. Psal jsi jí, volal jsi jí? Nebo jsi byl příliš zaměstnán a neměl jsi čas?
červen 26, 2010 17:39
... : Dady
Ač nerada ,musím dát za pravdu pár mužům..Mají naprostou pravdu v tom,že mezi námi existují ženy ,které si myslí,že když dítě nosily 9 měsíců pod srdcem,že je pouze jejich a že ony mají právo rozhodovat o všem.ale omyl.Dítě má DNA z poloviny obou rodičů a jen krkavčí matka odpírá dítěti otce ..Rozumím tomu ,že třeba nenávidí svého muže ,že ublížil,ponížil ..ale ..selhal jako manžel,nikoli třeba jako otec ..Už tak je pro dítě stresující rozchod rodičů,tak proč mu to ještě ztěžovat více.Moje dcera může vídat otce kdykoli chce ona či on,nemáme soudně určené návštěvy ani dobu prázdnim..Proboha ,je to naše dítě a oba chceme pro ni jen to nejlepší a nejlepší je ,nebrat dětem rodiče ..
červen 26, 2010 19:56
Romane, : Ceskymo1
drzim palce!!! Mas uplnou pravdu, kde neni komunikace, tam neni budoucnost.
červen 27, 2010 07:46
... : Myris
Dávám absolutně za pravdu autorovi článku. Ženský prostě jsou takový a budou takový. Narazit b dnešní době na slušnou, co by jí nezajímaly jenom prachy, je malej zázrak. A stejně to člověk nepozná, zpravidle se odkope až při rozvodu a to pak jenom chlap čumí, s čím to tolik let žil vedle sebe. No nic, přeju všem slušnejm chlapům čtěstí při výběru partnerky..:-)
červen 27, 2010 08:34
Víra a nevěra : Sidon
babička ze soudničky Ivo Jahelky by řekla - to vás Pánbůh trestá za to, že se nemodlíte. smilies/cheesy.gif Nevím, jestli se dá příliš věřit statistice, ale Češi mají snad být procentuelně nejvíc ateističtí, čili nevěřící v Evropě. Já bych si troufnul říct, že asi v celém světě. Já sám nejsem "oběť" katechismu, ale na nějaké "Duševno" věřím, nebo myslím, že existuje, ne v té formě, jak je předkládáno cirkvemi, to mně připadá, jako takové napulírované pohanství (věřící ať mi prominou). Ona ta výchova "křesťanství" v dřívějších dobách přecejen měla určitý dopad a účinek, ne na všechny, ale bylo dost těch, kteří tím byli, třeba i jen částečně, ovlicněni. Nechci vypadat, jako bych tady nabádal k chození do kostela a víru v Boha, ale lidé by se měli více snažit dodržovat většinu z Desatera přikázání, k tomu ani nemusí být věřící a nemusí klečet před oltářem.
Jenže mně připadá, že dneska je největším bohem mamon a peníze, v České republice obzvlášť. Materializmus mnohdy zahluší i ty menší náznaky lidskosti. Ať se člověk podívá kam chce, všechno je jen otázka peněz. Ano, one je to lepší, když je člověk má, ale vždycky je dost podstatné, za jakou cenu a to se zdá být pro mnohé nedůležitou, druhořadou záležitostí. Stačí se podívat na některá témata článků zde, a je to vidět taky. Někteří "hrdopychové" (a je jich dost), si myslí, že jsou dokonce něco "lepšího", když mají trošku víc peněz, než ti, kteří nemají to štěstí a průbojnost, jako oni a pak se o těchto nemajetných vyjadřují, jako o lůze. No, a abych se dostal k té nevěře, tak to je vlastně taky "nedostatek víry" a úcty v toho svého partnera. Je to otázka svědomí a to má každý "seřízené" jinak. Ta touha po majetku a hmotných statcích u žen, je vlastně takový atavismus (http://cs.wikipedia.org/wiki/Atavismus), který většina žen podvědomě praktikuje, aniž by si to nějak víc uvědomovala. Je to z docela prostého důvodu zachování rodu a zabezpečení svých potomků. V dřívějších dobách to byl dostatek jídla a kožešin a později to přešlo až k honosným vilám, jachtám, letadlům, autům a majetku vůbec. Je zajímavé, že většinou ty vrstvy, co jsou velmi bohaté a nebo velmi chudé, bývají také věřícími v Boha, ale jedni se modlí, aby o ten svůj majetek nepřišli a ti druzí zase, aby ho nabyli. Jak moc je jim to platné, to si každý uváží sám. Takže si myslí, že by v každém člověku měla být slušná dávka člověčenství a každý by se měl řídit tím úslovím - nečiň druhému to, co necheš aby bylo činěno tobě samému ! Zatím už dost. Pomni, že prach jsi a v prach se obrátíš !
červen 27, 2010 18:44
Ceskymo1 : romanB
diky a preju Ti hezky den smilies/smiley.gif
červen 27, 2010 18:46
... : mikin
Hmmm, zajimava debata. Jen moc nesouhlasim s generalizovanim o tom, ze muzi ci zeny jsou takove, nebo makove. Ja jsem zenaty podruhe (s Kanadankami) a vzdycky jsem veril, ze me manzelka pri pripadnem rozvodu nevezme jakymkoliv zpusobem na hul.
Poprve jsem mel pravdu a podruhe se rozvadet nehodlam. smilies/wink.gif
červen 28, 2010 00:43
jojo tak už to na světě chodí, : puntík....
slušnej a hdnej kluk si vždycky vybere nějakou nánu, která z něj akorát dělá vola, nic jí není dost dobrý a navíc je ještě ošklivá jak noc. Zatímco hodná, hezká, pracovitá a laskavá holka si VŽDYCKY uváže na krk naprosto neschopnýho vola, kterej si z ní dělá hadr na podlahu, zahýbá jí a mnohdy ji ještě mlátí. Proč - to vám nevysvětlím. Sama to nevím. Fakt je, že i já jsem takto narazila a můj první muž byl podobnej týpek. Akorát, že mě nemlátil. Kdyby ano, tak jsem seděla za vraždu a teď někdy mě pouštěli z kriminálu. Jinak mohu poradit dobrého právníka. Genetické testy otcovství jze udělat bez problémů, požádat o zrušení otcovství kukaččího mláděte též....čímž se ti sníží částka na alimenty...dítě pak nechť živí jeho vlastní otec.
červen 28, 2010 08:44
já třeba jsem : Petronila
hodná, relativně pracovitá, laskavá a snad i trochu hezká holka a mám slušnýho a hodnýho muže... jak je to možný?
červen 28, 2010 09:58
Petronilo, : Sidon
to teda buď ráda, Werich řekl, že vydařené manželství je osmý div světa. Takže se máš čím chlubit. I když ono to nikdy není 50:50, nejlíp možná 60:40, ale pokud jsou oba spkojeni, tak je to v pořádku a není co řešit. Říká se, že protivy se přitahují, takže oba dva asi nemůžou být úplně stejní.
červen 28, 2010 10:13
Sidone, k tomu Desateru - : wendy
kromě prvních tří ví každý duševně zdravý člověk, že by se podle těch zbylých sedmi chovat měl, že je to tak správné a etické, k tomu bychom vlastně žádné náboženství nepotřebovali. Znám několik lidí, kteří jsou věřící, ale nejsou tzv. praktikující, ke své víře a potřebám nemusejí mít kostel a hejno božích zástupců na Zemi, nejrůznějších duchovních.

A k tomu, že si ženy vybírají podvědomě ty muže, kteří jsou úspěšní - ano, zabezpečí je a jejich děti. Atavismus. Dneska si je ale vybírají i ze zpovykanosti.
To máš jako s muži a jejich výběrem - u žen blond vlasy a široké boky a prsa jsou známkou plodnosti a mládí - proto se jim líbí vyvinuté blondýny a ani mnozí nevědí proč...další atavismus. Dobře to Matka příroda zařídila, aby se holky holt líbily a rod nevyhynul. Všechno je to promyšlené a jak zde už bylo psáno - chemie. A my se s tím tolik natrápíme. Někdy.
smilies/wink.gif
červen 28, 2010 10:51
Nvím, Petronilo : puntík....
asi se pravidelně modlíš.....nebo si moc fandíš. smilies/cheesy.gif
červen 28, 2010 11:07
... : bb2
hm, no já jsem moc laskavá, nikdy jsem nebyla extra pracovitá, nepotřebovala jsem studovat nejlépe, stačil mi lepší průměr, brigády jsem dělala jen proto, abych si přivydělala, kdyby mi rodiče dávala tučné kapesné, tak bych nehnula zadkem a jen si užívala :-) a i ostatní pracovitost je důsledek, nebo prostředek k cíli, ne mé osobní založení, tak asi proto jsem si přitáhla hezkého, hodného, laskavého, pracovitého, přitažlivého a žádaného muže:-) K větší pracovitosti mě přiměla opět jen realita, kdybych zdědila pár set milionů, tak bych pracovala jen přiměřeně:-) ve své nadaci. Laskavost ze mě vykutalo soužití, když někdo na pět kousnutí reaguje čtyřikrát laskavě a popáté nevšímavě, tak jednomu dojde, že docela riskuje a nic jiného než se přizpůsobit mu nezbývá.
A nebo že bych se pravidelně modlila? :-))
červen 28, 2010 13:01
a, výpadek proudu: : bb2
hm, no já jsem moc laskavá NEBYLA

červen 28, 2010 13:02
Wendy, : Sidon
já s Tebou souhlasím skoro ve všem, cos napsala, ale vysvětli mně prosímtě, co je to zpovykanost. Má to snad být nějaké nové slovo ?
červen 28, 2010 17:20
Sidone : Iris
mají roupy (ne parazity), nudí se, trpí pocitem, že mají málo málo a chtějí více... smilies/wink.gif
červen 28, 2010 17:37
Děkuji, Iris, to je výstižné - jak je ten češtin bohatý ! : wendy
Včera jsem se před půl šestou vypařila od kompu a pouštím jej až teď...to jsem celá já.
smilies/wink.gif
červen 29, 2010 07:07
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]