O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOMÁCÍ NÁSILÍ - BEZMOC MÁMY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 květen 2010

 Radu ani pomoc nezískám, oficiálně se mě to netýká.... Ale - jsem matka, která jen bezmocně příhlíží k domácímu nasilí páchaném na mé dceři. Nejdříve jsem hledala chybu ve své výchově. Nikdo v rodině se však nikdy nad nikým nepovyšoval a nikdo nebyl ponižován. Dcerka do doby, než poznala svého manžela, byla společenská, zdravě sebevědomá a měla plno cílů do budoucnosti. 

 

 

 

     Bohužel, s příchodem jejího manžela začalo pro rodinu a hlavně pro dceru peklo. Nejdříve z jejího telefonu vulgárně urazil její přátele. Poté docílil toho, že přestávala komunikovat s rodinou. Samozřejmě, že on nepracuje a nechává se živit, ostatně jako jeho matka. Dcera si na sebe bere půjčky a zeťák už i dokonce na mne poslal dva maníky, abych jim zaplatila jeho dluh!

 

     Pak dcera otěhotněla a „prý se jí udělalo špatně a rozsekla si hlavu". Bohužel jsem viděla, jak ji její manžel táhne do auta způsobem, jakým se rozhodně nevede milující a navrch zraněná osoba. To bylo první šití hlavy. Zdůvodnění? Prý nešťastná náhoda. Včera jsem se zas dozvěděla, že opět si dcerka další „nešťastnou náhodou" způsobila zranění a byla šita tentokrát na ruce. Tyto informace se dozvídám sporadicky, protože má dcera zákaz se mnou mluvit.

 

     Nemohu se smířit se svojí bezmocností a můj vztek vůči ubožákovi, který dokáže páchat násilí na ženě stále vzrůstá. Izoloval mě od dcerky a nyní i od vnoučka. Věřte mi - jsem zoufalá - proto jsem přeci dcerku neporodila, aby ji někdo otloukal. Vím, že je dospělá a do této situace se přivedla sama, že s tím nemohu nic dělat, ale jsem máma a mám o ni strach.

 

Bára

 

 

 

Komentáře (21)add feed
Neřeš to, nic s tím neuděláš : opas
I když podáš trestní oznámení, všichni zapřou všechno a ta špatná budeš ty.
Nastuduj si pojem Stockholmský syndrom
květen 06, 2010 22:55
zkus se s ní nějak zkontaktovat : Inka
aby to on nevěděl, někde na ní počkej a říci jí, že pokud by potřebovala pomoci, má u Tebe vždy své místo, ale bez něj. Je potřeba aby to věděla, že v případě, že by se rozhodla odejít, měla kam jít a že na to není sama.
květen 07, 2010 06:14
opasi : mia
a to má čekat až se násilí vystupňuje a on ji zmrzačí?
květen 07, 2010 07:24
Nevím, jestli moje rada k něčemu bude, ale zkontaktovala bych nějakou organizaci pomáhající obětem domácího násilí. : Myška
Třeba by ti Báro poradili, co vše můžeš pro dceru dělat, i když ona sama zatím nemá potřebu nebo sílu se vzepřít a odejít od tyrana. Nikdy jsem v takové situaci nebyla, takže nevím, co se dá dělat. Zkrátka, poradila bych se s odborníky.
květen 07, 2010 08:42
mia : opas
dost často to jinak nejde...
květen 07, 2010 08:44
Mio, : Vodoměrka
dokud dcera sama nebude chtít pomoct, tak je to zbytečné... ale je důležité, aby věděla, že se má kam vrátit a že tu někdo pro ni bude, až bude nejhůř...
Jo, je to těžké... pro každou matku je strašné vidět, jak se její dítě trápí a jak je mu ubližováno a nemoct pro to nic udělat... někdy se situace opravdu musí vyhrotit tak, že už není cesty zpátky, než se něco začne dít...
květen 07, 2010 08:48
... : mia
jo jenže pak jsme svědky toho /a teď se hluboce omlouvám pisatelce, nechci ji nějak strašit, ranit/, že děti najdou na sídlišti igelitky s lidskými ostatky. Už nevím, ve kterém městě to bylo /myslím někde na severu Čech a není to tak dávno/, tu manželku taky nejdříve "jen" mlátil. Mně nemusíte psát, že když ona sama nebude chtít .. atd. Já zažila domácí násilí na matce coby dítě. smilies/angry.gif Ne zlu se člověk musí postavit. Ano dřív taky mužští mlátili partnerky a říkávalo se, že žena má zástěru od toho, aby zakryla co se doma děje. Ale to co se děje dnes, není normální, ta brutalita k obětem /partnerky, děti/. Určitě bych svoje dítě takhle otloukat nedala. A dcera má úplně jiné myšlenkové pochody, uvažování /o tom už se na Kudle taky mockrát psalo/, že sama se neodváží něco podniknout. Je ochromená strachem.
květen 07, 2010 09:02
mia : opas
V zásadě máš jedinou možnost a to zajistit, aby tyran zmizel ze světa buď úplně, nebo aby nemohl nikomu ublížit (zlámané ruce, ivalidní vozík, atd.)
První verze je problematická a ta druhá taky. Navíc tu je riziko, že dcera bude tyrana litovat, ošetřovat a živit.
květen 07, 2010 09:26
To má řešit otec. : Milan
O takovou věc se má postarat otec, tchýně bude vždycky za špatnou, když do toho bude vrtat. Nechte to na manželovi, ale popíchněte ho, ať si o tom popovídá také s otcem zetě.


květen 07, 2010 09:46
Mio (a Báro), : Sinix
naprosto chápu vaše spravedlivé rozhořčení a touhu bojovat se zlem.

Jenomže je tu jeden zásadní problém: Nebudete bojovat jen s tyranem, ale i s obětí. Nikomu nelze pomáhat proti jeho vůli. První, kdo to musí chtít změnit a hlavně s ním začít bojovat, je Bářina dcera. Bez její vůle a přičinění se jakákoli iniciativa obrátí pouze proti Báře.

Bára sice může podat trestní oznámení pro domácí násilí (vystupovala by v případu jako svědek) a Policie se jím bude zabývat, ale pokud její dcera všechno popře a/nebo nedá souhlas s trestním stíháním svého manžela, pak bude toto oznámení odloženo. Stejně tak je to i s různými organizacemi na pomoc obětem domácího násilí. Může tam zavolat a může se tam vypovídat, ale nakonec jí řeknou totéž: "Dokud nám nezavolá Vaše dcera, nemůžeme nic dělat..."

Prostě jediné co může Bára dělat, je čekat, až její dcera sama požádá o pomoc. Nemá cenu snažit se jí kontaktovat, ani snažit se vídat vnuka. To se také nepodaří...
květen 07, 2010 09:48
těžko radit : Alena Bodka
nevidím to jinak než mu dát ochutnat vlastního chlebíčka...poprosit pár kamarádů, nebo najmout partu Ukrajinců - oni si rýdi vydělají a nejsou drahý, a až půjde domů, hodit mu přes hlavu deku a předvést mu, jak takový "nešťastný náhody" vypadají. Ale ať to nepřeženou, abyste pak nemusely v igelitkách nosit do popelnice JEHO OSTATKY. I kdyby dceru nezavřeli, ztratí nárok na vdovský důchod. Na policajty se vykašlete, dokud dceru nenajdou mrtvou, tak nehnou zadkama. Nakonec oni své manželky ve valné většině mlátěj taky - a když nemlátěj, tak s mlácením víceméně souhlasej. Nakonec, ani dcera nemusí vědět, žes ty Ukrajince najala ty. No a on s rozbitou hubou a přeraženejma pazourama, ji těžko zmlátí. A bylo by dobrý mu naznačit - že ho tato akce čeká znova, jestliže dcera opět nešťastně upadne. Tyhle hajzlobé bývají totiž velký zbabělci - proto mlátěj ženský a ne chlapy.
květen 07, 2010 10:06
Milane, : holubinka
ne vždy je otec muž činu a ne vždy je naživu ...a tchyně bude špatná i bez toho smilies/wink.gif
řešila bych to jako Alenka Tečka, nemohla bych ho nechat řezat dceru
A takový pozvání na hon má též své "půvaby" smilies/wink.gif.... u nevidim nejlíp....nešťastná náhoda...kozlice by ho provrtala jak fošnu
květen 07, 2010 11:06
Báro : Milene
je to opravdu těžká situace. Nemám s tím zkušenost ale přesto radím. Třeba už jsi to tak zkoušela. Zašla bych , jak píše Myška, do nějaké organizace, kde s tím zkušenosti mají pro radu. Nějakým způsobem bych dceru vyhledávala a snažila se s ní sejít. Čím déle bude v izolaci, tím to bude horší. Asi mají velké problémy finanční. Já bych to zkoušela přes peníze a přes výpomoc finanční, oblečení na malýho, plíny...prostě cokoliv, co by zlomilo zákaz se s tebou stýkat. Já vím, že to zní dost hrozně, uplácet gaunera. Ale dluhy budou stejně muset zaplatit. smilies/angry.gif
květen 07, 2010 12:14
abc : Nona
Nezlobte se, ale otloukané dospělé ženy nechápu... já sice otloukaná nebyla, ale žila jsem s přítelem, který v opojení alkoholu otloukal mé dvě děti v pubertě... no, jednou odjel do práce a když se vrátil, byli jsme všichni pryč... pak plakal 3 roky a prosil mě, ať se vrátíme... leč marně...
Žijeme jako sardinky v maličkém bytě, ale nikdo nikoho nebije a děti jsou spokojené...

květen 07, 2010 12:54
Nono, to nejsi jediná, kdo je nechápe. : Myška
Bohužel, ženských, co si to nechají líbit je fůra. Některé vyburcuje až to, když ten jejich vládce a pán začne týrat děti. Některé ale ani to ne.
květen 07, 2010 12:58
... : Pančelka
Přesně tak, zavolat do Donny, kontaktovat jakoukoli organizaci, která může poradit. Mají tam největší zkušenosti. Jinak se bohužel obvykle čeká, dokud stydící se manipulovaná oběť nepožádá o pomoc sama, nebo pokud násilník nespáchá něco veřejně a viditelně tak, že by to nemohl zapřít. Samozřejmě, že se tomu dá pomoct, jak navrhuje Alenkatečka, ale nejdřív tu poradnu. Pokud by jejich rada byla bezzubá...., pak je potřeba to řešit konkrétně. Vaše dcera má otce,pokud je to váš manžel, nebo přítel, je to další osoba, které se to dotýká, vás se to doýká a vy můžete jednat, bezmocná nejste.
květen 07, 2010 13:01
Am Nono, : Alena Bodka
jak jste to konkrétně provedly? Kam jste šli?
květen 07, 2010 13:42
Na to jinak : ZD
Policie ani soud vám nepomůžou a nebo za dlouho to může být pro vaši dceru už pozdě.Jediné řešení v této republice je sehnat člověka nebo dve schopné , rozumně je finnačně ohodnotit at se zetákovi projdou po ksichtu - přizabít ,ale nedorazit.Pokud toto nepomůže doporučuji opakovat procedůru.Ono pít 3 měsíce v nemocnici brčkem určitě není to pravé.Bohužel, dospěli jsme do stádia společnosti kde právo platí jen pro bohaté.Dokud se frajer nebude dívat do hlavně pistole kde náboj čeká v komoře asi mu nedojde co má a nemá dělat.
květen 07, 2010 18:58
... : PavlinaX
Mám příbuznou, kterou manžel celý život mlátil a protože to viděl i jejich syn, mlátí dneska svou ženu i on. Paní má za ty roky naprosto vymazaný mozek. Od tyrana nikdy neodešla i když se jí rodina snažila pomoci. Podle mě je teď důležité, aby holka věděla že má vždycky kam jít. A taky aby věděla, že se jí lehce může stát, že ji bude pak bít i syn. A nebo opačně, syn zbije otce a půjde chudák sedět. A nebo ji zmrzačí a kluk bude nakonec bez mámy. Variant je hodně. Žádná není pozitivní.
květen 08, 2010 11:27
Ale ho*no, ZD, : Krakonoš
nikam jsme nedospěli, právo platí samozřejmě i pro tuhle vosobu. Ale jak správně některý napsali, právo bude platit jen tehdy, když dotyčná po každým napadení vyhledá lékařský vošetření, obstará si důkazy a bude proti dobytkovi spolu s matkou svědčit. Prostě kde není žalobce, není ani soudce, klima ve společnosti i v orgánech činnejch v tr. ř. je nastavený proti domácímu náslilí historicky nejostřeji právě v dnešní době. Jde jen vo to toho využít. Jenže to vypadá, že děvče se raděj nechá zabít. Smutný, ale legálně s tim neuděláš nic. A dokonce ani zabití hovada nemusí pomoct. Tazatelka bude v lapáku a dcera si nabrnkne hovado nový. Pro člověka, kterej si svůj problém neuvědomuje a pomoct s ním nechce, žádná pomoc neexistuje.
květen 08, 2010 11:43
... : Mikin
Domaci nasili je zlocin a jako v pripade zlocinu by se melo postupovat.
Mozna jsem o tom uz psal, ale tady v Kanade taky byvaly doby, kdy stacilo, aby pod vyhruznym pohledem sveho pana zboulovana, zafacovana a posesivana chudinka rekla policajtum ze spadla ze schodu a vysetrovani skoncilo.
Ted se vysetruje dal, at se to nekomu libi, nebo ne.
květen 09, 2010 17:11
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]