O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

IDAHO CITY, MĚSTO JEŠTĚ ŽIVÉ – TROCHU. PDF Tisk E-mail
Pondělí, 19 duben 2010
Přejít na obsah
IDAHO CITY, MĚSTO JEŠTĚ ŽIVÉ – TROCHU.
Strana 2
Strana 3

Když jsme do Idaha City přijeli poprvé, rozhlíželi jsme se, kdeže jsou ti filmaři, mysleli jsme si, že jsme snad v zápaďáckém městečku za Barrandovskými ateliéry.  Tedy v městečku, které postavili filmaři pro natáčení.

 

 

 

 

     Pak jsme poznali, že to nejsou kulisy, ale opravdové domy, kde lidé žijí a pracují. Že jsme v živém městě, ale přesto to bylo jako sen... Dnes tam vozíme návštěvy, do blízkého kempu Graygulch jezdíme v létě. Samozřejmě zajedem i do Idaha City na zmrzlinu...

 

    V Idaho City a okolí se vytěžilo víc zlata než na Aljašce, odhadem v tehdejších cenách 250 miliónů dolarů. Tenkrát tu byly 4 pivovary, 41 salonů, opera, divadla, i první vězení v teritoriu. Noviny The Boise News tu začaly vycházet v roce 1865, později přejmenovány na The Idaho World. Budova je na obrázku. První katolický kostel Svatého Josefa ještě stojí, krásně udržovaný, na rozdíl od zbytku města.

 


     První zlato objevili roku 1862 na blízké říčce Grimes Creek, a ze všech koutů Ameriky se sem začali sbíhat lidé. V roce 1864 tady a v přilehlých městech Centerville, Pioneerville a Placerville žilo sedm tisíc lidí a další stále přicházeli. Bylo to místo, kde whisky byla levnější než voda, muži chodili ozbrojeni a k hádce a přestřelce nebylo daleko. Vítězové šli do vězení, poražení na hřbitov, který také dodnes stojí. 

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]