O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ALERGIE - TA MĚ BIJE PDF Tisk E-mail
Pátek, 25 květen 2007

 Budou to asi tři neděle, co jsem si slavnostně koupila letenku za velkou louži. Stála strašně moc (už jednou tolik než před pár léty). Ale vem to čert, jednak ji platil manžel :-))), druhak jsem se tam moc těšila, protože jsem měla o další týden později letět ještě o kus dál a na měsíc za dcerou a vnoučaty. Kupodivu si mě drobečkové ještě pamatovali, jak jsem zjistila po telefonu.

      

 

     Ono pro čtyř a pět a půlleté lidi znamená jeden rok hodně moc... Nu, jak se den a hodina odletu blížily, bylo mi čím dál hůř. Jednak jsem, já blázen stará, nenapravitelná a nepoučitelná, odtahala většinu nábytku (v obýváku jsem si nechala udělat umělohmotná okna), takže moje všelijak povyházené obratle se naštvaly, druhak mě najednou popadlo různé podivné bolení: Napuchly mi oči do podoby ropuší,  natekly  a rozbolely dásně i zuby v nich a žaludek začal stávkovat tak, že jsem začala uvažovat o tom, zda do mně nevstoupil Duch svatý a neroste mi  v břichu další Mesiáš...      

 

     Protože jsem sklerotik a to správné řešení mně ne a ne a ne napadnout, a protože se lékařů bojim (kdo taky ne, že?), léčila jsem se o sto sedm sama. Na oči obklady, a všemožné kapky (takže jsem se z ropuchy zvolna měnila na závojnatku-bazedovku - jen jsem nemávala tak ladně ploutvičkama a neploula kolem), dásně a zuby jsem dřela kartáčkem normálním i elektrickým, kloktala vším, co bylo po ruce a co mi i zoufalý současný manžel z lékárny přinesl.   

 

     Když mě posedly křeče, proti kterým je porod v posledním stádiu milostnou předehrou, rozhodla jsem se povolat na pomoc felčary. Ach jo... ach jo... Naštěstí byla paní doktorka hodná... A výsledek: dostala jsem kraví injekci, trošinku infuze a prášky... Haldu prášků a různých kapiček.Ano, co jiného to - mimo těch "orvaných" zad bylo? Alergie... obrovská alergie na pyl, protože to hnusné počasí způsobilo, že kvete snad i zábradlí, na prach, ve kterém se topím (při stěhování nábytku, tahání koberců atd.)... Bylo mi řečeno a znovu do hlavy natlučeno, že jsme vlastně jedna velká roura. S přebytečnou hlavou, rukama a nohama. Takže pusa od začátku líbacího až po konec, kudy z nás všechno odchází a samozřejmě i oči, nos, lícní i jiné dutiny. 

 

     A tedy i střeva...  Já si tu alergii napěstovala tak, že jsem měla opuchlá i střeva... Nevěřila jsem, přesvědčila se - a poctivě teď beru každý den prášky. Letenku jsem s pokutou vrátila, manžela políbila na čelíčko a zavřela za ním dveře, které jsem poté poctivě olepila lepenkou. Prý to od největší záplavy prachu pomáhá. Jak už jsem psala, vybourávají nám výtahy. A tak prášků beru občas i menší hrst :-))). 

 

     JO, ALERGIE... tohle za našich mladých let nebylo :-))))))))))))))) (Tedy, ono bylo, ale jen jsme "měli" kopřivku, rýmu, nateklý krk a jiné.)

 

CO VY A VAŠE ALERGIE?

JAK TO ZVLÁDÁTE?

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (25)add feed
Alergie mě opustila ani nevím jak : Míša šíša
Trpěla jsem pylovou alergií od svých třinácti let a vzpomínám si, že to bylo příííšerný. Smrkání, kýchání, svědění v uších a krku, věčné oteklé rudé oči, které se mi přes noc vždycky zalepily něčím odporným, co způsobilo, že odtržení slepených řas působilo hroznou bolest. Rok co rok stejné příznaky. Žádnou léčbu jsem neabsalvovala, protože jsem odmítla do sebe nechat každý týden bodat injekce, navíc spolužačkám, které se tomu podrobily, to stejně nepomáhalo. Jediné, co jsem si ve chvílích nejhorších vzala, byl Dithiaden. V dospělosti se najednou příznaky začaly mírnit. Někde jsem četla, že to může ovlivnit porod, ale nevím, co je na tom pravdy. Osobně se mi to zdá jako blbost. Faktem je, že čím jsem starší, tím je to lepší a v současnosti nějaké to občasné kýchnutí a smrknutí téměř nevnímám. Rozkvetlá louka či vonící seno, které by mi dříve způsobily kolaps, se mě v nějaké větší míře vůbec nedotýkají. Tak nevím, jak je to možné. Možná právě tím, že jsem nikdy nepodstoupila žádnou léčbu a tělo si vytvořilo obrané látky.
květen 25, 2007 10:12
Sorry za hrubku : Míša šíša
Obranné látky smilies/grin.gif
květen 25, 2007 10:15
Prý jsou alergie : Gita
(zejmena ty pylove a prachove) důsledek prilisneho setrvavani v interieru, proste nemame obranné latky, jak napsala Míša šíša. Kolikrát zírám, jak některé děti jsou vychovávané, doslova jako skleníkové květinky. To se pak nelze ničemu divit. Ale na druhou stranu chápu, že je všechno složitější.
Já naštěstí vůbec na nic alergická nejsem. Chodím na jaře loukama, očichávám kde co... Sem tam mi neco spíš nedělá dobře, například některé potraviny (mléko nebo moc kyselé věci), ale neřekla bych, že je to alergie v pravém slova smyslu.
květen 25, 2007 10:32
ono je to všechno divné... : d@niela
celý život jsem nic podobného neznala. Prostě jsem jela jak fretka; zásobovat, navařit, nakrmit, udržovat dravou zvěř v relativní čistotě i slušnosti... No, a teď, když bych si měla lebit, jak je svět krásnej - tak ke mně choděj "na návštěvu" takovýhle příšernosti... Když jsem se ptala, tak mi bylo mj. řečeno, že je to hodně i psychická záležitost. Prostě tenkrát jsem si to nemohla dovolit. Teď začnu kejchat i při větším rozčílení smilies/wink.gif smilies/wink.gif smilies/wink.gif
Jinak - je to těžce dědičná záležitost. Bohužel...
květen 25, 2007 10:49
s tím setrváním v interiéru nevím, : bb
dcera má taky slabou alergii na prach a pyly, projevuje se to od podzimu do jara tak, že trošku víc smrká, předloni se to zhoršilo, tak dostává nějaké kapky, po nich se to ustálilo. Na jaře, když se "vykoupe" v prvním silnějším slunci (je opalovací sluncomil), tak jí naskočí pod koleny a na krku krupička, ale říct si nedá, miluje slunce tak, že radši dva dny vydrží to svědění, než to zmizí.
Kde k tomu přišla netuším, v obou rodinách široko daleko žádné kožní problémy, narodila se na venkově, od malinka lítá venku, od tří let s houfem dětí, psů a koček, doma a u příbuzných taky zvířata, takže v prachu, srsti a pylech vyrostla. Na druhou stranu, nedělali jsme kvůli tomu žádná omezení, ona by ani nepřipustila, aby její rýmu odnesli psi, kočky. Taky neuklízíme víc než normálně. Jestli je to dobře nebo špatně, nevím.

květen 25, 2007 11:15
bíbí, to bude asi "polymorfní světelná dermatóza" - lidově alergie na sluníčko. : d@niela
Mám kamarádku, která sevždy na jaře trošku osype a děsně ji to svědí. Ale loni to bylo děsný, z ničeho nic...
zkus se podívat:
http://zdravi.idnes.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A060730_183810_zdravi_ad
http://www.doktorka.cz/vyhledavani/?q=alergie na slunce&x=28&y=5
atd....


květen 25, 2007 11:56
Tuhle alergii na slunce : Míša šíša
získala moje maminka vloni ve věku 68 let. Letos se jí to objevilo zase, ale v daleko horší míře a ortel lékařky zní nemilosrdně - vůbec nechodit na slunce. Hrůůůza.
květen 25, 2007 12:26
já jsem holka z vesnice, : Inka
nikdy jsem ničím takovýnm netrpěla já ani moje děti, ale řekla bych, že je to nedostatek obranyschopnosti našeho těla, nedostatečný pohyb, znečistěný vduch, vše to co jíme kupované je také čím dál tím horší, napcou do všeho mrak chemie a kolikrát docela zbytečně, sami se nacpáváme maximem prášků a pak se divíme, že jsme si zlikvidovali obranyschopnost organismu. Tělo má svůj vlastní obranyschopný systém, ale nesmíme ho narušovat chemikáliemi a ty jsou ve všem, v jídle, prášcích, v oblečení, ve znečistěném vzduchu, spěch, stres, tři telefony.... To je pak těžký. Proto třeba já chci udělat ten krok zpět s bydlením zpět na vesnici, méně hluku, více čerstvého vzduchu, klidu, duševní pohody, zdravější jídlo - dávám pozor co opravdu jíme, dobré spaní.... Ono všechno souvisí se vším. Vždyť už ani to čerstvé mlíko z obchodu není bez chemie, proč? Když se stejně do 3 dnů vypije? Když zkysne nedá se ani pít co to je za xindl? Naše sýry jsou jen o sušině různě dochucené....Všude jen pojednání co je a není zdravé....chce to maximálně čerstvé jídlo, žádné polotovary ani konzervované potraviny, jsem názoru, že pokud budeš jíst vše v rozumné míře, tak můžeš vše. Vždyť je to směšné, i tu vodu v lahvích už kupujeme ("čerstvou" - kdybyste ji měli doma natočenou vodu v lahvi měsíc, tak pochybuju, že by jí kdokoliv z Vás pil). Mikrovlnné trouby....jíme vlastně mrtvé jídlo, tak ani to tělo nemá z čeho brát energii, vše je zlikvidované dopředu. Podle reklam ničíme roztoče, špínu desinfikujeme.....já nevím co ještě, tak jak si pak má naše tělo udělat protilátky proti všemu?????
květen 25, 2007 12:48
alergii na sluníčko mám už nějakej pátek taky, : Pavla
i když nejsem opalovací sluncomil smilies/smiley.gif a je to šílený, ruce a nohy mívám rozdrásaný do krve. I když teď už druhým rokem je to mírnější - Daniela mi poradila zvýšenou dávku vápníku, takže ho užívám a než jdu ven, tak se napatlám ochranným krémem. Když přijdu domů, tak zase mlékem po opalování. Sice ty svědivý fleky mám pořád, ale ne v tak velký míře jako když náhodou zapomenu. Trpím tím vždycky od prvního sluníčka do dovolené. Nevím jestli to má co dělat s Prahou a smogem, ale jak přijedu v létě do Polesí v Lužických horách, tak jako když utne a mám až do jara zase pokoj.
Jinak dcera má pylovou alergii - zatím mírnou, rýma - záněty spojivek. Manžel mívá těžký záněty spojivek a syn měl pár let zpátky tu sluneční, ale jen jednou a od tý doby nic. Ťuk, ťuk, ťuk...

květen 25, 2007 18:36
alergie na slunce a my přišli z venku a tam tak krásně prší... : bb
Pavlo, tak ona to naštěstí nemá tak strašné, v prvních dnech se objeví několik skrvn a pak zmizí, alergoložka řekla, že je to kombinace pot slunce - pravdou je, že se jí to objevilo poprvé až loni v době, kdy se potila na brigádě a pak vyrazila ven na slunce, leto za stejných okolností. Možná to souvisí i s pozimní sníženou obranyschopností, protože v létě už to nemá. Na slunci tráví dny (asi geny její tety, jinak nevímsmilies/smiley.gif, nemaže se ochrannými krémy, u moře chodí pod slunečník jen přes poledne a to že má strach, aby nechytila úpal.
Doufám, že to tak i zůstane a nevyvrbí se jí něco tak nepříjemného, jak popisuješ...
květen 26, 2007 02:18
Jsem taky stoupencem názoru, že zdravý životní styl : bb
= hlavně přirozený, bez přemíry chemie,v kontaktu i souladu s přírodou, na vzduchu, atd.
Ale asi to nestačí, protože kolem nás na vsi je taky dost dětí, které trpí na atopické ekzémy, alergie, záněty horních cest dýchacích atd.
Žijeme na venkově, uprostřed přírody, louky, les a vodu za domem, děti od malinka lítají venku celé dny, spoustu potravin máme ze zdravých zdrojů - ovoce, zeleninu, brambory, vajíčka, některé maso, vodu máme pramenitou, atd. Dcera plave, jezdí na kole, na koni, tancuje, chodí na diskotéky a zábavy, kde si dá pivo nebo sklenku vína, nemarodí, až na rýmu a teď v létě ty "osypky", její bratr nemá ale ani tyhle potíže. Popravdě, stěžuje si, že jediný ze třídy se nemůže ulejt při nemoci, tak mu jednou za čas dám "rodinné důvody" a den dva volnosmilies/smiley.gif
Slunci se ovšem vyhýbá, je naopak stínomil, zato si pečlivěji hlídá co jí, uzeniny, paštiky, kečup, tavené sýry nevezme do pusy. A zásadně si vybírá hygienické potřeby a pánskou kosmetiku od firem, které netestují na zvířatech. Soudí, že kdo se nechová šetrně ke zvířatům, bude hajzl i k lidem. Něco na tom je.

květen 26, 2007 02:30
... : bb
i když, napadá mě, asi větší roli, než si připouštíme, hraje strava. Na venkově se obecně dost šetří, i lidi, kteří mají skutečně značné příjmy, velké úspory a v garáži tři auta, by považovali za zhůvěřilost koupit čerstvého lososa, krůtí či kuřecí prsa k večeři ve všední den nebo několik kilo ovoce zeleniny na vylisování na čerstvou šťávu. Prostě jsou tak naučení a asi si to předávají v krvi, protože to tak je i u mnoha mladých.
Jeden aktuální příklad: sousedka, kolem 50, strávila nedávno týden na kapačkách v nemocnici se salmonelozou, teď v domácí rekonvalescenci, a ještě pár týdnů bude, měla těžší průběh. Vzhledem k vyčerpanosti organismu má hodně odpočívat, dobře a dietně jíst. Jsou oba s mužem zaměstnaní, syny mají dávno samostatné, mají zařízený byt a slušné auto, neměl by to být problém. Vyprávěla mi, že už neví, co si má dělat k jídlu, doktorka jí neporadí a přece si nebude kupovat drahé kuře, vaří si rýži a do ní zamíchá nakrájený český dietní párek...Ony už se ty párky ani nejmenují dietní, ale jsou to prostě ty tenké dlouhé, pro které se kdysi zavedlo označení dietní..a občas jí manžel koupí 5 deka šunky, ale už se prý taky pozastavoval, že ony by teď pořád jedla jen šunku...
Nabídla jsem jí, že jí přivezu z tesca chlazená krůtí prsa, nebo aspoň kuře, kilo za 40. Nechtěla. Ta nožička párku stojí méně.
Neměla jsem chuť jí povídat co vím o párkách, že je nedávám ani psovi, protože vím, co české hrůzy zvané párky obsahují, jak se vyrábí, takže je nekupuju a ty výborné od rakouského řezníka, který má maso z ekologické farmy a uzeniny vyrábí tradičním způsobem, jsou příliš drahé, což je dobře, aspoň si to dáme jen tu a tam jako chuťovku, ne jako jídlo.
Jiné sousedka má sice na cigarety a na pivo pro manžela, ale jinak snídají svačí a večeří salámy, párky a paštiky.
Obě ty rodiny mají nepěknou pleť, ženské (v duchu tradic se nejvíc odbývají, mlsota a vybíravost je v jejích očích hřích a já hříšnice na entousmilies/smiley.gif mají pryč žlučníky, v háji žaludek, blbě spí, samá viroza atd. Podle mě za to může i ta uzenářská lobby. I ty ryby znají jen jako sardinky a uzenou makrelu.
květen 26, 2007 02:48
... : bb
a pořád prší a to se nám bude krásně dlouho spát smilies/kiss.gif
květen 26, 2007 02:51
U nás byla včera : AlenaT
bouřka jak blázen, lilo a samosebou byli jsme bez proudu. Máme totiž v obci vodní elektrárnu.A když je bouřka, tak to obvykle též práskne do tzv. portálů a hned je tma jak v pytli. Jinak s tou alergií je to fakt divný.Já myslím,že nikdo pořádně neví, co to způsobuje - asi je to souhra různých dispozic plus stres a tak.Jednou v životě jsem se osypala ale strašně, napřed drobný pupínky, ty se pak slévaly v obrovské rudé vypouklé fleky. Tenkrát jsem pracovala jako recepční v hotelu Evropa a na pohotovosti usoudili, že je to tropická infekce a odvezli mě na Bulovku, kde mě zavřeli na infekčním do izolace.No a když už jsem se fakt dusila a dělalo se mi zeleno před očima, tak jsem začala mlátit na dveře a oni si mě koinečně prohlídli a odvezli mě na internu, kde mi něco píchli a domů jsem jela tramvají. Od tý doby nic.Jinak nic nedodržuju, piju odu z ododu s citronovou šťávou - celej život jsem to takhle dělala, jím co je, včetně semtam uzenin. Pravda i hodně zeleniny, protože jsem prostě na zelený. Stejně tak moje děti a nikdy nikdo...a uklízení maniak taky rozhodně nejsem. Myslím, že ani odborníci nic nevědí - jen se dohadujou a zkoušej co zabere. smilies/sad.gif
květen 26, 2007 06:26
strava dělá strašně moc, daleko víc než si sami uvědomujeme, : Inka kuk
podle toho co jíme to naše tělo, pleť a zdraví také vypadá. Já párky a salámy vůbec nekupuju, přesně jak říkáš, měli by jít na exkurzi do těchto závodů ať vidí co do sebe cpou. Ale s našimi sousedy ze vsi nemám zas tak špatné zkušenosti, jedí králíky, kuřata, hovězí a vepřové chovaji to doma na zahrádce, jí to trávu, zrní, bramobry z vlastní produkce, čistou vodu, žádný granule s vitamínama.
Taky trochu občas přemýšlím nad tím, že psi a kočky mají teď zvláštní konzervy a různé granule. Dřív naši psi a kočky dostávali zbytky od našeho jídla a veterináře nepotřebovali, kočky mlíčko s rohlíkem a nepamatuju, že bychom zašli víc jak na očkování vztekliny. Bůhví co do těch granulí a konzerv cpou, ony ty reklamy také nemusí být 100% pravdivé. No je to jen má myšlenka, nechci tím nikoho ovlivňovat. Peču ted rebarborovou buchtu a vyrážím ven za město na zahradu, už se moc těším.

květen 26, 2007 06:29
Slunicko, slunicko, popojdi malicko..... : Bara
Jak asi vite, jsou Svatodusni svatky, u nas je proto jeste pondeli volne, cili dlouhy vikend. Bohuzel u nas je pouhych 16 stupnu, obcas destik a u vas tropicka vedra. Takze pozor na slunicko!!! Ja si dneska namaznu nohy samoopalovacim kremem, protoze slunce mi take uz par let nesvedci. Zacalo to pomalounku, polehounku a ted jsem nekde cetla, ze kazdy clovek se narodi s urcitou quotou na sluneni. A ja ji mam asi vybranou. V mladi jsem to prehanela, rekla bych, ze na tom neco bude. Vylezu na slunicko, natahnu budicka na 15 minut sluneni zepredu a 15 minut na zadech a po trech dnech se mi zacnou delat pupinky a flicky. Nastesti uz pro me neni strasne dulezite byt tak krasne hneda.....proste jen tak chytnu barvu normalnim pohybem na slunci, abych nesvitila. Placnout sebou nekde na plazi u more a opekat se kolem dokola, pro mne neexistuje, jo kdyz, tak pod velikanskym slunecnikem. Je ale zajimave, ze drive mne to bavilo a vydrzela jsem hodiny na slunicku lenosit, cist a spat, ale ted uz netrpelive cekam, az muj budicek zazvoni, jak me to nebavi a desne nudi. Me vyhovuje kolem tech 24 stupnu, sem tam mracek a prijemny vetrik. Ono to bude asi i tim, ze je mi ....sat, takze hlavne zdravicko. Jo a vy, kteri slunicko milujete a hlavne ho dobre snasite si ho uzivejte. Nezapomente ovsem, ze vseho moc skodi.....
květen 26, 2007 13:14
na psí konzervy a granule : bb
už mám podobný náhled. Vždy všichni psi byli krmeni masem, rýží, těstovinami, a jako pamlsky co jim kdo dal, některý pes rád buchtu, rohlík, jiný zase buřta, tak dostal buřta. Dožili se 12-17 let a potřebovali jen základní očkování, občas kapky do očí a baset do uší. Jedna malá operace tukové boule na břiše. Ani drápy jsme nikdy nestříhali, stačí si je obrousit lítáním venku. Poslední psí přírůstek si přinesl spoustu problémů, chronických, složitá a drahá léčba, různí veterináři, několik klinik, různé postupy. A od začátku nařízeno krmit jen speciálními granulemi a konzervami, ničím jiným. Musela jsem ho na to pracně přeučit, nepomohlo to, jen měl průjmy, koliky ,zánět močových cest, nakonec těžký kožní zánět. Zlikvidovali jsme dva koberce v bytě a sedačku, naštěstí starou. V poslední fázi bral antibiotika ob měsíc a musel mu je předepisovat dětský lékař, veterináři už byli v koncích...a my pomalu taky, psychicky (pes se zlatou povahou, který se doslova snažil nebýt na obtíž, nezafňukal, ještě se přemáhal, aby dělal legrácky...), fyzicky (úklidem bytu, vynášením psa ven), a konečně i finančně (léky plus speciální krmení, k zakoupení jen na klinice, kolem 3 tis. měsíčně).
Když už to vypadalo na utracení utrápeného zvířete utrápených majitelů, dostali jsme se k veterinářce, ktera kromě klasické veteriny léčí i homeopatiky a přírodními léčivy. Povedlo se, dostala ho do kondice, sice je pořád tak trochu invalida, venku špatně chodí, jen po trávě a pomalu, vnější kožní problémy jsou asi chronické, ustoupí po přeléčení antibiotiky, což uděláme tak 2x ročně, pak je měsíc klid a pak se to vrací, hlavně v létě. Ale vnitřně se srovnal, vykrmil se, je v pohodě, veselý, hraje si. Homeopatika aj. léky stojí třetinu, a granule si dává jako křupky k televizi, hrstičku denně, jinak krmíme vařenými kuřaty s trochou rýže, taky dlabe pribináčky se žloutkem a piškoty, a svoje oblíbené buchty a koláče, miluje hroznové víno a banány smilies/smiley.gif není to pes jako ostatní psi, je to prostě nejmladší člen rodiny. A ty taky nekrmím konzervama.
květen 26, 2007 15:16
ne jenom strava : biska
Asi to nebude jenom v tom,co jíme. Bez elektroniky ani ránu, ve všem chemické přísady, éčka,
tomu nejde zabránit. Ty tisíce antikoncepčních tablet vyloučených,částečně rozložených, ale... zřejmě potom pijeme ve vodě nebo v polévce.
Vitamin c je přidám téměř do všeho (je to nutné?). V každé rodině několik mobilů, alespoň
jeden počítač atd.atd. Příroda se snaží a my jí neustále ubližujeme. Co jíme, jak žijeme, pořád ve stresu, žádný odpočinek.
U mne se objevila pylová alergie v oslabení po prvním porodu a postupně se přidávají další a bohužel potravinové. Máte pravdu, je to dědičné a co tedy další generace?
květen 26, 2007 17:36
Prší? Co to je? : Pavla
Že by se tak říkalo těm 86 kapkám, co se tady ráno vypařily dřív než dopadly na chodník??? smilies/wink.gif
Nicméně i tak to vypadalo na příjemný podmračený den. Takže jsem si zapomněla udělat šumivý vápník, nenamazala si ruce smilies/sad.gif a po tom "dešti" šla na zahrádku. Během dvou hodin se vyjasnilo a začalo pražit slunce... Nohy jsou v pohodě, protože tam nosím většinou dlouhý gatě, ale ruce... uáááááááá smilies/cry.gif smilies/cry.gif smilies/cry.gif
květen 26, 2007 18:23
tak tady : AlenaT
byl včera večer slejvák jak blázen - a bouřka, dokonce vypli proud. A Asi pršelo i v noci - a dneska je zas léto smilies/grin.gif
květen 26, 2007 19:20
ja si myslim : Jasmina
ze tak polovina alergii je zpusobena psychickou nepohodou,jak pise Dani,neni to jenom ten prach ale zaroven dlouhotrvajici prace v dome,vecny bordel a hluk,coz zapricinuje permanentni stres. Nejdrive se clovek rozciluje,potom otupi (nekdo by rekl zvykl si) jenze to neni zvyk,jen momentalni rezignace a to se pak projevi alergiemy.
Tak zrovna byva i u dlouhotrvajicich treba problemech nebo nevyporadani se vnitrne s urcitou situaci(viz,nas rodinny pritel,jenz ma sice 2 krasne dcery ale prvorozeneho syna mentalne poskozeneho)no tak ten si ty alergie na vsechno taky vyzral.
Potom ohledne prostredi,mnozi se divi-jsou na vsi,tedy ve zdravem prostredi ale taky jak kde.Kolik lidi treba nevi,ze se 2 metry pod zemi ukryva chemicky odpad? Pestuji zeleniny na zahradce ci pozemku v domneni ze je jejich nejzdravejsi,no tak ja to vidim tady u nas,jsou tu pozemky,co si lide pronajmou a pestujou si tam zeleninu a uz skoro nikdo nevi,(pac mestsky urad to zatajil)ze pod temy pozemky je odpad z fabriky (strojni oleje a jina svinstva)tudiz ta jejich zelenina nema mozna dusik-za to dioxinu urcite vic nez dost.V Cechach se odhalilo nekolik svinstev diky novinarum-ale kolik odpadu jeste odhaleno neni?Jasne ze nejen puda ale i spodni vody mohou byt notne otravene,takze ikdyz pijete z vlastni studny,kdo si muze byt jisty?Leda ten,kdo si zavola kontrolu na kvalitu vody.
Dale potom bombardovani radiovych ci mikrovln,pribyva lidi,kterym piska v usich,je to protivne a to nemluvim o chemtrails-rozprasovani aluminia a baria do vzduchu.
Dale mne zarazila jedna reportaz,kde se mluvilo jen tak mimochodem o kvantite lidi onemocnelych rakovinou v divadle Jiriho Grossmana. vazne jeste nikoho nenapadlo se podivat,co je ve stropech a zdech? Preci se hojne pouzival azbest-ktery az dnes teprve vime,ze zapricinuje rakovinne bujeni. vedi lide v kancelarich,pod cim travi nekdy i vice jak 8h denne?
květen 27, 2007 11:49
To jsou vsechno pravdy, : Bara
ktere postupne zjistujeme z medii a mame z toho obcas husi kuzi. Kroutime nad tim hlavou, ale nemuzeme to zastavit. Hodne veci se delo z neznalosti (azbest,DDT, atd.) Denne jsme opet z medii informovani co bychom nemeli delat, co bychom radeji meli omezit nebo zmenit, co skodi nejenom nam, ale cele nasi maticce Zemi (elektrina, auto, letadla, mobil, fosfaty v pracich praskach....). Kolik z nas to opravdu dela.
Ja tridim odpad, stary papir, odnasim lahve do kontejneru, omezene pouzivame baterie a ty pak odnasim do sberny, nepalim stare harampadi na ohni, nemyjem auto na ulici, mame vsude sporive zarovky...... To jsou pro nas samozrejmosti, ale kolik je jeste tech, kterym "tohle" zneprijemnuje zivot. A to jsem jenom u obycejnych lidi, a co napr. prumysl, zemedelci atd. Ale na druhe strane, kdybych vsechny tyhle informace mela v sobe porad drzet a myslet na ne, tak se ke vsem tem alergiim, stresum musim zakonite jeste zblaznit.
Kdybychom chteli zabranit vsem temto skodlivinam, oteplovani planety a tani ledovcu, vymirani urcite fauny a flory, asi bychom se museli vratit do stredoveku ????
květen 27, 2007 15:19
ne,do stredoveku ne : Jasmina
Bohuzel jsou uz zpusoby tzv. ciste energie,nebo "zelene" jak se tomu rika....ale jsou vladamy stale blokovane,urcite by se nasly i v Cechach mista,kde by mohly byt vetrniky na elektriku,nu vojaci jsou proti,pac by rusily radary ci vubec lety letadel,ale hlavne ze vysoke kominy nic nerusi,nekterym vesnicim by prospely zase male vodni elektrarny ale nikomu se nechce investovat,auta na vodu pry ale nemaji tak vysoky vykon,jenze proc nakonec tolik spechame? Za chvili se budou vyrabet auta,co najedou pres 300km v h a komu to bude dobre? Mladezi,co se bude prohanet po mestech ci vesnicich?Jiz se vyrabeji pro mesta elektricke motorky,myslim ze je to super vec jako priblizovatko do prace,jenze to je desne drahe,proc?V Dansku (nebo Svedsku?)jiz vyvinuli energii na bazi magnetickeho pole,no zase to budou spise desetileta pouzivat vojaci,nez aby se dala moznot tuto energii pouzit pro civilni potreby a tak je to ve vsem a se vsim.
Plastove lahve by se vubec nemusily pouzivat ale pouzivaji.
Za skladku se plati a mnohym se platit nechce.
S oteplovanim planety ovsem pravdepodobne nic nenadelame,nebot podle mnohych vedcu se nase planeta dostava opet,jak uz nekolikrat drive do dalsi periody klimatu a mam-li aspon trochu verit snimkum NASA,pak zmeny a oteplovani se tyka vsech planet v nasem slunecnim systemu,takze kdyz na Marsu taje led,tak snad proboha v tom nemame prsty my.
květen 27, 2007 19:00
Už mi zvostala jen alergie na blbce! Ale zato pořádná!!!! : NČ
A zvláště pak na ty, kteří jsou sami se sebou a se svou dokonalostí strašně spokojení, ani na vteřinu o sobě nezapochybujou, neuměj se zasmát, za všech okolností se berou nesmírně vážně... BRRRRR!!!
květen 28, 2007 06:45
NČ, : Míša šíša
a už jsi na to zkoušel homeopatika? smilies/grin.gif
květen 28, 2007 09:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]