O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŘÍKÁME TO VŠECHNY ... PDF Tisk E-mail
Sobota, 27 únor 2010
Přejít na obsah
ŘÍKÁME TO VŠECHNY ...
Strana 2

Stalo se to po ránu při tradiční rvačce před odchodem do školky. Při zcela bezpředmětném dohadování, kdo za to může, ze mě málem vypadla ta strašná věta: "Jsi starší, tak máš mít rozum!" Včas jsem se zarazila. Proč by měl mít v pěti letech víc rozumu než ve třech a půl? Možná že by si už měl sám zavazovat tkaničky u bot a jíst vidličkou a nožem, ale získává tím, že je o osmnáct měsíců starší než jeho bratr, samovolně nějakou schopnost být zodpovědnější, chytřejší nebo poslušnější?

 

 

 

 

 

     Kolikrát jsme my, prvorození, slyšeli stejnou větu a kolikrát jsme se zařekli, že my tohle nikdy, ale opravdu nikdy z úst nevypustíme? A přiznávám zkroušeně, nebylo to poprvé. Už několikrát jsem se přistihla, že z nedostatku argumentů mluvím stejně, jako kdysi moje máma a před ní nepochybně její máma a taky máma máminy mámy. Musí to být dědičné. Nějaký gen, který dávno, pradávno zmutoval a nutí matky (a občas i otce) chrlit tyhle perly.

 

 

 


     "Přestaň řvát, nebo ti jednu střelim, abys měl proč!" vyhrožuju klukům, když se vztekají, že si nechtějí čistit zuby, chtějí zmrzlinu, ale jedině tu v kornoutku, nechtějí tričko s Bleskem Mc Qeenem, chtějí kraťasy, když je venku patnáct pod nulou, nebo chtějí koupit bublifuk, ale teď hned!

 

     "Protože JÁ to říkám!" ukončuji diktátorsky veškerou diskusi, když už mě nebaví posté vysvětlovat, proč musí mít v zimě na hlavě čepici, proč musí jíst brokolicovou polévku a nesmí si čmárat po obličeji fixou.

 

 

 

 

 

      "Neptej se tak hloupě!" reaguji neméně hloupě na otázky, které podle mého názoru neodpovídají intelektuálnímu potenciálu dítěte. "Nezajímá mě, kdo začal!" řeším bratrské roztržky. "Jsi tak nešikovnej, nebo to jen hraješ?" ptám se, když na sebe syn už potřetí vylije kakao a venku spadne do jediné louže v okruhu  patnácti kilometrů. Variantu "po kom jsi tak nešikovnej?" používá manžel a já moc dobře vím, koho má na mysli...

 

     Vzpomínám si i na výchovná pořekadla vhodná pro pozdější věk. "A kdyby skočili z okna, tak skočíš za nima?" tázala se máma, když jsem vysvětlovala, že poznámku v žákajdě jsem se pokoušela vygumovat proto, že Kačenka a Vašek to udělali taky. "Nezajímá mě, co ostatní...." argumentoval otec, když jsem přinesla čtyřku z diktátu a snažila se ho přesvědčit, že ji dostali všichni, i šprtka Věrka, a to je přeci dost podstatná informace. 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]